Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
30. sep 2009

jaaaj a mam dalsi story ohladom mojej "svokry" ...

kedze je to druha manzelka mojho svokra tak nie je u nas nasackovana. Ona sa vobec do nas nestara, len mi prislo luto, ked sme boli v nedelu na hodoch v Dubravke, ze sa k Natalke vobec nemala. Nezobrala si ju na ruky, nepomojkala sa s nou, mam pocit, ze sa ani na nu nepozrela. A ked som musela kojit na verejnosti tak sa pozrela s takym opovrhnutym pohladom.
Bola s nami aj moja mamina a tak si tie dve klabosili, moj muz sa rozpraval so svojim otcom a tak som tam bola ako piate koleso u voza.
Noo ale moja "svokra" sa postazovala mojej mame, ze Natalka je velmi chuda, ze nema ziadne stehienka, ze preco jej uz konecne nedam nieco ine ako mlieko a preco jej nedavam uz nejake kase a UM, ze nechape naco objednavam nejake bio ovocie a zeleninu pre malu a takeeeto reci. A porovnavala so svojim synom (manzelovym nevlastnym bratom ... ale vzdy ho povazoval za svojho vlastneho), ze on prespal celu noc, ze ho ucila tvrdemu rezimu, ze ho nekojila a je tu (pritom je alergik) a ze preco Natalku tak nosime.
No ked mi to mama vravela tak mne bolo do placu, vobec mi nenapadlo, ze ma taketo nazory na Natalku a ja som si zrazu zacala pripadat ako neschopna matka, ktora malej nic nedopraje, len to "moje hnusne MM".
Najviac ma mrzi, ze to povedala mojej mame a nie mne, ze sa k Natalke nema tak to akosi prezijem, dolezite je, ze pre svokra je to jeho vytuzena vnucka a v nej sa vidi (ale ked ju mal na rukach bolo vidno, ze bola nesvoja, bola kludna, lebo asi si ho troska pamatala, ale od porodu ju videl asi 5 krat a z toho raz spala. Vobec sa na neho neusmievala.) Zasa na druhej strane, to ze nie je s nou castejsie nam vynahradza aspon financne. Takze nikdy nie je problem malej co to pokupit.

egyptanka
30. sep 2009

potulka, xixi presne napisala o com to je ... 🙂
juuuj prave vyvesil manzel Natalkine oprate oblecenie a taaaak krasne to tu vonia.

ajka82
30. sep 2009

no tak na rizikovej ti to musela povedat hned ta nervozna teta v prvej miestnosti, ked ides na vysetrenie...ona stale frfle, ked neni nieco podla tabuliek...
minule ked sme tam boli, tak vedlajsia dr. chcela uz vyradit z evidencie jedno dievcatko, ze uz je vsetko v poriadku, ale henta to nedovolila kvoli vahe

xixi7
30. sep 2009

Egyptanka,
podla mna je najdolezitejsie, aka je odbornicka.To ci ma chaos alebo neinformuje je vecou tvojho dobreho pocitu.Jedna znama mala pediatricku, ktora bola neschopna a nerozoznala vaznu chorobu v pociatkoch a babo umrelo. Ak je to odbornicka tak ten chaos nejako vydrz,pripadne si najdi inu, ale s referenciami.

egyptanka
30. sep 2009

jedineho nazoru co si nesmierne vazim zo strany manzelovej rodiny je nazor jeho babky a to, ze ma velmi podporila v dojceni, ze pokial mam mlieko malej nic ine netreba a manzelov dedko (a on je typ statkara) nas s malou uz smeroval do miestnosti, kde ju mozem v klude nadojcit. 🙂

ajka, hej hej presne ta mi povedala ... ona to bola!

potulka
30. sep 2009

egy, klud. 🙂 cozeby si bola neschopna. svokra je predosla generacia, ked sa vsetko robilo inak. bolo velmi v mode umele mlieko a skore prikrmy (ja som dostala prvu stavu zo surovej mrkvy ako ani nie dvojmesacna). aj tvrdy rezim bol vtedy ovela viac preferovany nez dnes. moja mama si napriklad mysli, ze matej nie je "zabyvany" vo svojej postielke. ze ho prilis casto nechavame spat mimo nej - cez den vobec a v noci iba vtedy, ked pekne spi. ber to s nadhladom. ked bude mat natalka svoje deti, urcite to bude uz zasa cele nejako inak a tebe to bude pripadat divne. a aj to, ze to povedala tvojej mamine a nie tebe by som brala celkom pozitivne - ma svoje nazory ale vlastne ti ich nevnucuje. bud v pohodicke. 🙂

xixi7
30. sep 2009

Egypt,
urcite to robis s dojcenim spravne, za cias nasich mam sa dojceniu neprikladal vyznam, skor sa povazovalo za obtazovanie mamy. Strasne vela mojich rovesnikov bolo na Sunare a nemuseli byt. Svokra si asi chcela zaspominat na volakedajsie casy a potrebovala niekoho v jej veku, kto jej pritaka, lebo vtedy sa to tak praktizovalo-nedojcenie.Ale uz sme pokrocili dalej.

egyptanka
30. sep 2009

ona ale nie je taka stara ... synator jej ma teraz 15 rokov. Takze rodila v ´94 co nie az taaaaak davno.

egyptanka
30. sep 2009

je tu niekto alebo uz mam ist spat?

ajka82
30. sep 2009

ja este buntosim...malu som ulozila konecne spat, tatinko spi uz od neviem kedy, je nachcipany ☹ tak nech oddychuje...len krpata nechapala, ze nemoze ist k nemu na ruky vecer ked bol doma 🙄

potulka
30. sep 2009

chod spat, egy, aj ja idem. 😉 brunoc.

ajka82
30. sep 2009

idem sa umyt a uz asi aj ja zalomim...

egyptanka
30. sep 2009

Tak dobru noc ... 🙂

yamahafazer
1. okt 2009

ahojte 🙂
tak dnes bola noc vseliaka aj mrncala,ale bola lepsia len akosi moc ani rano nechcela jest asi sa jej nechcelo.Dnes to vypada zas naprd pocasie.Ja som uz skusala kase od Nutrilon,Nestle,Hami,Hipp a na kazdej je iny navod.M

yamahafazer
1. okt 2009

som to odoslala skor

moja doktorka prevazi vzdy a teraz ideme az 19,11 do poradne a tiez sa musim vsetko pytat ked chcem vediet nic moc nepovie.Mala buva zachvilku bude hore.Mama mi vcera dala parene buchty tak nemusim dnes varit mam viac casu.Tak krasny den vecer mozno pridem majte sa 🙂

egyptanka
1. okt 2009

Dobre ranko, tak ja mamza sebou sprchu ... a Natalka prespala ranajky o 6.30 a spala az do 8.30 ... mozno by spala aj dlhsie, keby nezazvonil telefon muzovi. 🙂

mgk111
1. okt 2009

egy - poradna po dlhsom case je celkom ok, ale nas na kazdej poriadne prezru (vsetko aj ustocka, uska a podobne) vyzleceneho vazime, meriame, da na styri, resp. na brusko, hybe prstom a podobne vecicky, ze ako kubko reaguje... vzdy je tak klidek, telefony vybavi sestricka, doktorka niekedy vysvetluje az prilis 🙂 ale to nie je na skodu... a kazdu latku co je aj v ockovani mi vysvetluje na co to je, pyta sa ci chcem ockovanie mimo povinneho a ake ucinky kolko vakcin, kolko to stoji a tak... takze ja som spokojna a ked mal sopliky ked bol mensi tak nas poslala preventivne aj na krcno-nosno-usne vylucit nejaku chorobu... lieky vzdy najlahsie pre detsky organizmus.... takze podla mojho nazoru, ja uz by som u nej nebola...

co sa tyka svokry, ja som vcera pocula, ze preco mu neurobime puding tak som s umeviom dokola opakovala ze nie - svokra vraj ze nech jej vysvetlim preco, tak som skratka povedala, ze je dost velky vahovo na to aby som do neho pchala nieco co nemusim, ze to nepotrebuje, ze urcite nie z obycajneho mlieka a podobne... tak vraj mam dat umele mlieko a puding taky riedky do flase... tak som bola ako verklik ze nie a nie a ze som presvedcena o tom, ze to tak aj zostane... potom to vzdala ale povedala ze ja si to asi musim nechat ulezat 🙂 tot vsio k svokram 🙂

ale sama mu neda - to sme si uz vyjasnili ze si nezelam aby mu davala nieco ine okrem toho co nachystam 🙂

kubko vcera zaspal okolo pol osmej, o jedenastej bol hore spokojny, vysmiaty a ja som sla spat, svokra ho potom uspala a dala ku mne do izby a potom sme papali az o stvrtej rano a o siestej zase plac, ale pritulila osm si ho a spal do siedmej... splu sme navarili ryzu a jemu zajacie masko a zeleninku a ked uz bol hotovy, tak zase plac a boj o spanok... o deviatej zavrel ocka - susedia zacali buchat, vrtat - prerabaju cosi - a on spokojne buva, ale ratam ze kazdu chvilu bude hore - aj vcera mal dlhy spanok - nechapem kde je moj chlapcek co spaval 20-30minut? 🙂 a chystam sa do tesca pozriet mu nejake vecicky teplejsie...

pasoa
1. okt 2009
ajka82
1. okt 2009

pasoa 😀

nase vysledky z krvi su vsetky v poriadku 😵 ale zelezo mame vraj brat este 3kv.denne, aby si robila mala zasoby...

a kamoske sa dnes o deviatej narodil syncek adamko 😵

ajka82
1. okt 2009

pardon andrejko 😅 nie adamko

taella
1. okt 2009

kedže mi netreba dnes variť , tak deti mi pred chvíľou zaspali , len čo som ich uložila do postielok . Som zvedavá , koľko spánku si doprajú 😖

práve mi zbaštili bolognské špagety a to im veru šmakovalo 😉 ale naši zatiaľ zjedli všetko čo som im dala 😉

včera večer mala Karolínka bolenie bruška 😖 to bolo revu , predpokladám , že to bolo z hrušky čo mala na olovrant . Takže hrušky sa na istú dobu odkladajú 😒

pasoa
1. okt 2009

talea, a vy cvičíte vojtovku stále? napriek tomu má karolínka bruškabôle? ja si musím zaklopať, ale od kedy tak veľmi intenzívne cvičíme, tak matúško sa vie krásne vyprdieť a aj kakanie sa krásne upravilo (za posledný týždeň každý deň 🙂 )

taella
1. okt 2009

to bolenie bolo teraz po veeeeeľmi dlhom čase . Vojtovku cvičíme stále , ale teraz máme prestávku kvôli chorobe .

kucina1
1. okt 2009

ja si chcem vydrazit hopsadlo, to bude moja prva drazba a poslem to mame do rakuska, bo na slovensko sa dany moj vybraty produkt poslat neda. tak by som to chcela mat do 20 euro aj s cestou. drzte palce xixi, za 6 dni konci drazba a este nie je ziadny zaujemca a cena je stale 1 euro xixi. prave som sa hodinu skolila s kamaratom o drazbach tak uz viem ako na to xixi.

pozerala som aj bazariky aj kade tade a najlacnejsie by ma to mohlo vyjst takto, mozno si drazby oblubim xixi

krpec pozera music box a cita si pritom knizku 🙂
vsetko je v poriadku a nic noveho

pasoa mam taky pocit ze matuskovi tie prikrmy velmi pomahaju a velmi chutia, ved on fakt pomaly dobehne nas ramboklub xixi. tomasko stagnuje a na vahe nepribere, stale ma 8500g xixi

iron
1. okt 2009

moje dieta ma zase novy rezim...Doobeda spat ani za svet...Vstala od pol osmej a od vtedy fici..Hra sa, usmieva...az to prerastlo do revu, lebo sak je unavena. Ovocie zase nechcela..No co s nou budem robit. Akcne dieta veru.

vlalu6it
1. okt 2009

jamaha..ja sterilizujem stale aj rano a aj vecer vsetky f
lasky,,vsak ked sme tu sterilizacku od chicca kupili,,tak nech este sluzti,,a nie je to ziadna praca,,velmi nam, to vyhovuje a sme si isty ,ze je to ok,,
a aj vsetky hracky rano umyvam pod horucou vodou,,skratka taka rutina mi vznikla,,,a cumle sterilizujem aj 3krat,,,mame ich vela,,tak sa to da,,,

pasojka,hej kazali pribrat,,, vsak su vsetci spokojni,,len ja neviem,,ja sa zrazui necitim dobre,,,,uzplne vazne,,ani som nevedela,,ze par kil navise sposobi take nepohodlie,,ufff,,,ani sama sa nechapem,,,

vlalu6it
1. okt 2009

potulka,,ale ja som myslela detailne rozpisanie 😉

iron
1. okt 2009

vlalu...to nie je divne, ze sa necitis dobre. Ja sa citim najlepsie ked mam 48 kil - 50..ked mam viac..uz sa zacinam citit zle, takze sa snazim udrziavat to v tom rozmedzi...Vsetci furt do mna hucali, ze jak si schudla a bla bla bla...ale ked som sa prefarbila na blond a mala rovnaku vahu, tak zrazu ze som pribrala... 😀 😵

pasoa
1. okt 2009

iron, cheche, vraj 50kg.... toľko som mala ešte, kým som nedostala prvýkrát krámy, potom hormóny narobili divy s mojim pozadím 😀

kucina, ani matúško teraz nejako extrémne nepriberá. prvého polroka priberal presne týždenne 150g, teraz za posl. 3,5 týždňa 160g dokopy. ale vraj je to v poho.

kucina1
1. okt 2009

pasoa aj mne doktorka povedala ze uz tolko priberat nebude tak je to v pohode 🙂 mne priberal mesacne 800-1000g tak to je urcite viec ako matusko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre