Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
15. okt 2009

my sme este od rana nespali ... 😢

iron
15. okt 2009

egy...v pohode....
Ked opisujes Natalku, tak mam pocit ako keby si opisovala moje dieta spred mesiaca 😀

matja
15. okt 2009

lubi a ako teda vyriešite spanie pre obidve detičky v jednej izbe? Budú mať obidvaja normálne postele, keď nechceš poschodovú? Ja mám tiež obavy, že by dieťa mohlo z poschodovej spadnúť, ale inú možnosť v našej malej detskej izbe asi nemáme, Patrik bude musieť spávať hore.

my sme dnes boli na plávaní, zase nám bola zima. Vedeli o tom, lebo tepláreň ich dostatočne nevykuruje. Ak sa to nezmení, druhý kurz im nezaplatím 😠 Za také prachy,čo platíme, by si mohli zabezpečiť aj iné ohrievače, keď im ústredné kúrenie nestačí...

denkolc
15. okt 2009

Iron - jahňacinka s mäskom? 😀

Elenka - to plakanie zo spánku máme my už 4 mesiace...už som sa nevyspala dlhšie ako dve hodiny celý ten čas...takže asi tak...

Ajka, čo idete robiť poobede? Rozmýšľam, že pôjdem do manželovho obchodu kuknúť svokru na Krížnu a pak...čo...neviem...

Hovoríte, že bábovka? Že by som zase dáku čoko abo kakao zrobila? 😕

iron
15. okt 2009

vidis so zeleninkou.

Matja...u nas maju pustene este ohrievace....a aj odvlhcovace co som kukala. Veru nech kuria...Mojej je ku koncu uz vo vode chladno ked sa dlhsie nehybe...ale potom sa pekne vyhrejeme v saunicke a inak je tam teplucko. Na teplomery im to ukazuje nejakych 28 stupnov v tej miestnosti kde ju obliekam.

potulka
15. okt 2009

egy, na zuby mate este kopu casu. pozri sa na nase januarove dvojicky! 🙂

iron, ninka dnes bude mat cisto vegetariansky obed? 😀

u nas dnes velmi bodovali kuracie prsia, cukina, tekvica a hrasok. neviem, ci mu to naozaj chutilo, alebo sa mu pacilo sediet vo vysokej stolicke, alebo to, ze bola pritomna aj stara mama. 😉 bez dvoch lyziciek zjedol uplne vsetko a potom este par lyziciek vody. prso som mu otrcila len preto, ze bol ospaly a inak by asi nezaspal.

nsoci
15. okt 2009

Aua aua...
Boli ma hlava.
Teda len polka, lava.
AUprsana je cela Blava.

matja
15. okt 2009

nsoci, v bolestiach a basnis? 😉 Nech ti to cim skor prejde.

iron, ešteže je tá sauna, aspoň tam sa pekne vyhrejeme.

baby, ako je to s olejom do príkrmov? Ja dávam asi takú polku lyžičky do príkrmu približne takej hmotnosti, ako sú tie najmenšie fľaštičky - tuším 125 gramové a dávam to do hotového jedla. Môžem tak? Množstvo oleja je OK?

ajka82
15. okt 2009

egy sa musis manzelovi postazovat ze nic nepicha...

denka asi pojdeme do metra, ci chces prist na kavu ked sa tu budes potulovat?

matja
15. okt 2009

potulka alebo iné dievčatá, už som sa raz pýtala a nenašla som odpoveď. Kuskus sa môže dávať deťom odkedy?

denkolc
15. okt 2009

Ajka, pozvanie by sme aj prijali...ale nechceme obťažovať či zdržovať...záleží na tom, kedy chcete ísť do Metra....ja dám okolo jednej malú spať a po hodinke ju oblečiem a ide sa....tak daj vedieť, či stíhame dačo.... 😉 🙂

Nsoci, daj si ružovú bobuľu, či čo.....ja neviem......do kelu...

Egy, nikto Ťa nepichá??? 😀

egyptanka
15. okt 2009

3/4 zemiaku s mrkvou futbalovym vykopom malej skoncilo namne a po celej kuchyni 😖

ajka82
15. okt 2009

denka tak nepojdeme, dojdite 😉 mato ale skonstatoval ze si bude musiet nieco obliect na gatky ked dojdete...
kedy vas mame cakat o tretej?

kucina1
15. okt 2009

manzel mi napisal na moju moznu tehotnost, ze "keby si bola no a co tak si odbijeme coskoro aj druhe 😀 "
juj tomasko je uzasny, cely den sa skeri a dnes papkal polievocku a ja budem vajcovozemiakovu mliecnu polievku 😉

denkolc
15. okt 2009

Ajka, okolo tretej, hej.....a Maťovi povedz, že sa nemusí ostýchať, že jaaaaa už som takýýých videla..ojojooooj... 😝

Babule, aj vaše deti si tak spievajú, keď počujú v rádiu hudbu? Ja som to musela nahrať, na pamiatku....hodím na web Táničkine árie.... 😀

Bábofka v trúbe, dievky.... 😉

iron
15. okt 2009

vy všetky pečiete?..mne sa nechce, ale dala by som si niečo.
My sme boli na prechádzke, hnusne fúka, ale aspoň neprší, takže sa dalo. Krpatá zababušená ani sa nepohla, len sem tam ujúkala keď sa tešila z konárov čo sa hýbali.

iron
15. okt 2009

baby a čo majú teraz v metre?

idete kupovať nejaké mega packy?..musím kuknúť leták

potulka
15. okt 2009

matja, neviem s tym kuskusom. pride mi to dost drobne, take akurat na zakuckanie sa. ibaze by si ho nejako rozmixovala. co sa zlozenia tyka, je to vacsinou zo psenice, takze plati to, co pre ine lepkove veci.

iron
15. okt 2009

tak nekuknem, neviem číslo karty...tu má manžel.
Denka...ako tvoja krpatá zvláda cestu autom v autosedačke. Čítam, že dosť beháš hore-dole. Moja o tom už nechce ani počuť...
Jáj a už máme novú sedačku, som maximálne spokojná...ďalšia výborná kúpa.

denkolc
15. okt 2009

Mati, ja tiež netuším, čo s kuskusom.... 😒
Iron, autosedačka je už lepšie...boli doby, kedy to bol horor, ale teraz sa tam pekne hrá....ale je ešte vo vajci...a vy ste už skúšali obe??

Inak, tá bábofka je dáka divná....to je tak s polotovarmi...napokon skončí v koši...hehehe 😀

iron
15. okt 2009

naše je furt ešte vo vajci, sa tam ale strašne nudí aj keď jej tam dám hračky.
Veľkú sme jej kúpili ale pôjde do nej až na Vianoce...teraz študujem návod.

Chcela som sa opýtať, cestoviny - rezance a také tie drobne alebo aj ryžu...to všetko mixujete? Lebo si neviem reálne predstaviť krpatú ako to je, veď sa tým zadrhne.

matja
15. okt 2009

rezance sme ešte nejedli, ale ryžu aj pohánku je pekne nepomixovanú. Preto si viem predstaviť, že by nemal problém ani s kuskusom.

iron
15. okt 2009

jéj moja pije sama čaj z fľašky s držiakmi a takým cucákom plastovým a normálne sa jej to páči.

iron
15. okt 2009

výsledok pitia,..musím ju ísť prezliecť, lebo je celá mokrá.... 😀 Hlavne, že mala z toho zábavu.

mgk111
15. okt 2009

alisia - veru hej prvucky zubcek 🙂 ake je to srandovne 🙂

kucina - zeby tehulka? 🙂

lenka - aj ja rozmyslam nad poschodovou... preco blbe? ved aj keby nebolo tak tam moze sem-tam niekto prespat a hotovo...

iron - jahnacinka s maskom? 🙂kubko sa rad vozi, staci ze idu stierace alebo pozoruje vonku co sa hybe 🙂 a ja mixujem este vsetko...

matja - ja nedavam vobec olej - a na co je vlastne dobry?

pasoa
15. okt 2009

potulka, lubi... tak to bolo u mňa - chodila som na sono do kliniky Helios, čo je celoslovensky známe stredisko reprodukcie a o.i. je možné tam chodiť aj normálne na sono (nie len pri "snažilkovaní") a z tých podrobných sono-vyšetrení som už v 16tt vedela, že dieťatko na 90% nemá DS, má všetky končatiny a bez degeneratívnych zmien, atď atď a teda som po opakovaných hraničných hodnotách AFP (mne ten test opakovali) vedela že moje dieťatko chcem donosiť bez ohľadu na tento výsledok a s týmto vedomím som aj odmietla amnio.
potom som šla opäť na sono do Heliosu, kde ma "sonoval" dr. asi 45 minút, pozoroval všetučko všetko, aj prštek na ručičke,že ak by bol nejako zakrivený, že by to mohlo znamenať to či ono, ale nebol... proste také podrobné sono, a v brušku som mala normálneho chlapčeka, mal hlavu, ruky, nohy, chrbticu ok, srdiečko ok, prietoky ok... proste VŠETKO ok... len trošku menší, ale to je doteraz.. no a čo...

aj ja pijem CARO nesladené, ja vlastne nesladím ani čaj ani kávu.. len to caro musím s mliekom, inak smrdí ako hovno a nechutí mi 😅 (sorry za výraz)

apropo - pôrod. Ja som pri pôrode nekričala. Iba raz som "zavrčala" -, na čo mi dr. povedala, tak, teraz ste vypustili paru, inak by už bolo dieťatko vonku a teda musíte zatlačiť ešte raz a bez zvuku, aby celý ten tlak išiel tam a nie do hlasiviek. No a tak som zatlačila ešte raz (presne 4-tý krát) a matúško urobil "čľup" a bol von... rýchlo, ľahko a skoro bez zvuku...
nevidela som to, ale nebol to môj pôrod? 😀

egy, dôjdi, darujem ti za sáčok golfových loptičiek, s radosťou. 😉

egy, ak robíš natálke papu, vždy jej daj do tanierika iba toľko, koľko vieš, alebo myslíš, že spapá a až do toho dávaj MM. Ja odkladám do chladničky aj zemiak popučený, ale bez MM a vždy ho dávam do porcelánovej misky a na to nepriepustnú fóliu (tú "lepkavú"), do druhého dňa nezhorkne. Len mraziť sa zemáky nemôžu.

labuť, dobrá klávesnica, radosť čítať po tebe 🙂

doktori - sú dobrí aj zlí. Resp. takí, čo majú záujem a snahu a takí, čo im padla a čaukoooo... nezájem... máte problém.. a doriti... zas len robota navyše... presne ako píšete, musí to byť poslanie, nie zamestnanie. Presne ako učiteľ alebo farár...

lubi... počúram sa z teba!!! hahaaaa.. bikarbónový zážitok 😀 Aj my máme vodník 😉 ale takéto niečo sa mi ešte nepodarilo.
Nám sa zas podarilo zabudnúť tú vodu vyliať a vyšistiť nádobu a potom som ho zapla raz a taký smrad, akokeby niečo zdochlo...a to vodička už pekne ožila medzitým v tom vysávači (v lete) 😀

vy pečiete bábovky a ja nám ani len formu. a aj liveancovú panvicu muž omylom vrátil svokre (ona mi ju darovala), tak ani lievance nebudú a s palacinkami sa mi necche babrať, presne ako vraví matja, ani ja to nepovažujem za rýchle jedlo.
ale včera som si urobila také paprikášové soté a budem mať aj na zajtra ešte, bo mužík mi odjechal do Blavy na 2 dni, tak som na to sama.
ale takou bábovku s Carom by som to zadezertovala veľmi rada 🙂

hmmm dala som si nanuk...

nšoči, nedávaj si ružový zázrak, daj si radšej thermofor a trošku masážneho olejčeka eucalyptusového si vmasíruj ponad obočie a do spánkov... nenič si pečeň predsa...

matja
15. okt 2009

baby, urobili ste mi takú chuť na bábovku alebo koláčik... Idem kuknúť nejaký rýchly dobrý recept. 😀

mgk, niektoré vitamíny sa lepšie vstrebávajú, keď je pridaný olej.

iron
15. okt 2009

tak ja teda tiež niečo upečiem, keď malá vstane. Rada pozoruje čo všetko robím v kuchyni.

alisia
15. okt 2009

mgk, tak gratulujem k prvému zubáliku 🙂
a ryža? Dnes som varila Damiankovi ryžu a k nej mal od hami malú flaštičku králika so zeleninou, to mi dnes prišlo poštou. Ryžu som vyrila vo vode, nie tak aby sa mi voda odparila, a snažila som si ju rozvariť a potom som ju ešte trošlu roztlačila vidličkou, ale bola taká mäkká, že ju ani nebolo treba. Na tanierik som dala ryžu a k tomu králika so zeleninkou. A teda zbaštil toho ojojoooj 😝 nechcela som kupovať tie malé flaštičky, lebo to mu bolo už veľmi málo k obedu, ale teraz môžem, lebo to môžem skombinovať s ryžou, zemiakmi, cestovinou.
S cestovinou nemám moc dobré skúsenosti, lebo som na prvýkrát varila fliačky a musela som ich rozmixovať. No potom ma napadli tenké rezance, tie by stačilo aj nakrájať nadrobno a potom písmenká, s tými by sa hádam nemuselo robiť nič.
Aj ja mám chuť na bábovku, no u nás budú tento víkend hody, tak budem piecť niečo zajtra alebo pozajtra, šak to už by bolo obžerstvo, inak vám nechutí stále jesť sladké? Ja sa už musím kontrolovať v tom žraní sladkého. Včera som robila mandľový puding s piškotami, 2 misky zostali aj na dnes 😝

lubi22
15. okt 2009

Som rada, ze som vas pobavila dnes 😉 😀 Ja dnes uz ani nic nejdem robit, na obed som davala Filipkovi vyzivku s maskom, v tom zamrmlal vo vysielacke Samko, tak som bezala k nemu, ze aby spal a ked som sa vratila spat, Filipko Hami vyzivku vyliatu na stoliku, lyzicku v ustach a cely oranzovy. Bledomodre teplaky su skor do oranzova teraz, je mozne, ze sa mi taketo este nikdy nestalo a dnes podobne dvakrat? Asponze stacilo iba jeho prezliect a poumyvat a stolicku. Dnes uz nepohnem ani prstom.

Pasoi do Heliosu som sa nachodila veru, dva roky zo dvakrat do tyzdna. Cestu cez Sturec som uplne neznasala, poznam tam snad kazdu skalku. Inak s tym Carom mas uplne pravdu 😀 Ja ze co mi ten smrad pripomina 😀 Aj ja pijem iba s mliekom, inak sa neda, no a bez cukru. 😉 Aj nam sa uz podarila zabudnut vo vysavaci voda, a nevedeli sme identifikovat, odkial ide ten smrad, ze ci dakde mame daku zdochlinu 😅 😀

Iron to budes mat uplny ideal, jednu izbicku na spanie a druhu na hranie pre deticky. My mame sice byt dost velky, ale ta jedna izba este chyba, nemame kam uz davat Samkove auta. A susedovci nechcu predat jednoizbak a nam sa pozemok stale nedari najst - taky co by bol v normalnej lokalite a za normalnu cenu 😅 Inak uplne som si zamilovala ten dom Typ B, co si tu davala link, presne taky si predstavujem - do L, bez jedineho schodu a vsetky izby so vstupom do zahrady.

Baby kde kupujete ten kuskus?

Matja my uz mame v izbe spanie pre dve deticky, detska je dost velka, cize zmestia sa aj dve roztahovacie valendy. Zatial mame jednu valendu roztahovaciu a mensiu postielku - tych 160 na 70. Tam pojde potom Filipko a Samko uz teraz spava na velkej valende. Ked bude vacsi, dokupime aj druhu valendu. Nas plan s manzelom je, ze ked sa vratim do prace naplno, pustit sa do stavby domceku, tak uvidime, ci to vyjde. Potom by som tu uz nic nemenila, ved v tej postielke sa da spinkat do 5-6 rockov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre