Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
20. okt 2009

baska, hej tak 150-200g ... ale uz po stovke nemusis davat mlieko. Niekde som citala, ze kym sa dieta dostane na uroven 150-200g tak to trva okolo pol roka. Uz v roku by malo taku davku zjest.

egyptanka
20. okt 2009

Zajtra je nejaka stretavka?

baskaj
20. okt 2009

mne sa dami nejak nemôže vykakať. aj včera moc tlačil, až bol celý červený a po veľkej snahe vyšlo len tak trolinku. neviem, možno mu kašičky robím husté alebo mu dávam málo piť popri tom alebo už asi zaradím aj ovocko, na lepšie trávenie... alebo si len musí tráviaci systém zvyknúť... ja už fakt neviem...
vám kakajú každý deň?

egyptanka
20. okt 2009

baska, hej a niekedy aj viackrat, ale chuda ked si chce niekedy prdnut tak sa napne ako luk a je mrzuta.

mona1111
20. okt 2009

baska niekedy mi kaka aj tri krat na den, inokedy len raz a rozmyslam ze v nedelu kakal tri krat, v pondelok ani raz... je to rozne..... ale tiez sa tak niekedy puci chudacik, cely cerveny.....

baskaj
20. okt 2009

a ozaj, iron, šak napíš, ak máš iný názor a ak to cítiš, že chceš dať o tom vedieť. každá si robí podľa svojho najlepšie vedomia a svedomia, ale nad iným názorom sa možno aspoň zamyslíme... - ak chceš.

možno som aj ja precitlivelá, možno nie. ale od puberty mávam problémy so žalúdkom, mala som aj dvojitý vred na ňom, som sledovaná na gastre, synovec má silnú alergiu na mlieko a vajicia a keď musela mama tiež kvôli žalúd. ťažkostiam mať 1/2 roka bezlepkovú diétu, tak som si povedala, že to teda neprajem fakt nikomu. ale to ako s tým kojením - asi neexistuje len jedna pravda a jeden presný spoľahlivý návod.

iron
20. okt 2009

Baska...ja si len myslím, že naše detičky aj tam budú musieť všekto ochutnať. Ak majú mať z niečoho problémy, tak sa to zistí len tak že sa to vyskúša. Ono naše ťažkosti sú veľa krát spôsobené štýlom života aký žijeme. Veľmi rýchla doba, stres a pod...ja to poznám. Môj jedálny lístok pozostáva fakt len z pár kusov, ktoré kombinujem dookola.

Ja nečítam zloženie na každej škatuľke alebo poháriku. Píšu od koľkého mesiaca je to vhodné, tak to akceptujem. Nepovažujem sa za odborníka na výživu ani podobe. Všetky tieto produkty podliehajú prísnym normám a pokiaľ by naozaj neboli vhodné pre deti, tak by asi neboli na trhu.
Nemyslím si tiež že naše mamy robili niečo zlé, keď nám dávali klasické mlieko, cukor a pod....vtedy bola taká doba, teraz je iná. Neznamená že to ich je zlé...len proste iné. A tiež si nemyslím, že niektoré alergie a choroby sú vyvolané práve tým, že sme v detstve boli takto krmení....Práve naopak, predtým boli deti oveľa zdravšie ako dnes. Niekedy mám pocit, že práve toto čičíkanie im nerobí dobre.
Nehovorím, že teraz poďme dávať všetko naraz....to nie, všetko postupne, má všetko svoj čas. Len ak z času na čas sa vyskytne, že moje dieťa dostane trochu cukru v nejakej potravine...tak proste sa stalo...nedávam mu to predsa každý deň.
Všetko je podľa mňa o genetike....

diocka
20. okt 2009

ja som na nervy z mojho marela, uz skoro 2 tyzdne sa snazime prikrmovat a on vobec nechyta:((( dnes od prvej lyzicky plul. este to ani v ustach poriadne nemal a uz to vypluval.
uz sme vyskusali mrkvu (tu asi najviac neznasa ), tekvicu a zemiak. najviac mu asi smakovala tekvica, to zjedol tak 15 gramov (aj to cast skoncila na podpradniku).
dnes aj vcera mal zmiesanu tekvicu mrkvu a zemiak, zjedol asi 5 "spiciek" lyzciky (iba tak na okraj lyzicky) a potom plul. a dnes vobec nic.

mam sa vykaslat na zeleninu a skusit mu dat nieco uplne ine? napr. mliecnu kasu????

fakt som uz zufala :((((((

iron
20. okt 2009

diocka...este vyskusaj nieco ine...

U nas mrkva a jablko 0 bodov...uz sa ani nesnazim...ja sa jej ani nedivim, ani mne to nechuti.
Zje mi
brokolica zemiak /ale viac zemiaku ako brokolice a vlastne vsetko takto), cvikla zemiak,
a potom sa to zlepsilo masom.. To furt spraska cely vyzivovy poharik
Ale inak lubi kupovane a nie doma robene....tiez sa jej nedivim,...ja neviem varit taketo haluze. A polievky vobec nejdu, to ani neviem ako davat.

Potulka...skus kupit ze zeleninove rizoto..mne to vcera mala cele spraskala..

lenka138
20. okt 2009

tak toto bol boj, od 10 sme už bojovali s únavou a on nie a nie zaspať, aj si trochu poreval, no chvíľu to bolo trochu dosť, potom sa zase škeril a hral a nakoniec mi zaspal na rukách, ale hlavné je, že spí 😔

drozdik78
20. okt 2009

iron ja, tiez nestudujem kazde zlozenie ked pisu ze je to od toho mesiaca tak si mslim, ze je to pre dane dieta vhodne ... 🙂 a inak mne tiez emmka zacala lepsie papat kupovane ako doma robene... ale snazim sa to obmienat tak dufam, ze sa to casom zmeni...

baskaj to m nemame prblem s akanim 2 x nieked 3 x nieked len raz 1x a pusta spionov len tak fukot bez problemov 😀

ja jej chcem tiez len ofinku ostrihat i ked vlask ma jak papericko 🙂) a minule v mama a ja pisali ze ked davame dieta strihat aby malo hustejsie vlask tak je to prekonan mytus 😉

potulka
20. okt 2009

baskaj, matej nekaka niekedy aj tyzden. 🙄 inokedy kazdy den. vcera prvykrat po 4 dnoch. ako kedy.

iron, v pohode. 🙂 ja som zasa toho nazoru, ze babo sa este za cely zivot naje dost kadecoho, tak aspon teraz sa mu to snazim kontrolovat. viem, ze raz za cas sa nic nestane, ale pokial to mozem ovplyvnit, tak ovplyvnim. a verim aj tomu, ze prave teraz sa kladu zaklady stravovacich navykov, aj ked sa to nezda. kupovanym vyzivam sa uplne nebranim, uz sme aj my nieco vyskusali, no v drvivej vacsine radsej nieco uvarim. aj ma to celkom bavi. my si aj chlebik pecieme svoj a tak.

baskaj
20. okt 2009

jeeej, ten môj chlapec sa pekne sám vysraaaal 😵

iron - v podstate s tebou aj skoro súhlasím

drozdik - skús len netutrálne - zemiak&tekvica, bez mrkvy. alebo kupované. alebo tam prmiešaj MM, alebo prejdi na ovocie. aj ajka začala ovocím.

diocka
20. okt 2009

no ovocie som uz ties skusala, jablko aj hruska bez uspechu :(((

AAAAAALE prave som skusala ironkin recept - brokolicu so zemiakom a MM a zmizlo 20 g 🙂)) akoze bol poleziacky a bolo to dost riedke takze viac mu stieklo dole hrdlom ako dobrovolne zjedol, ale aspon neplul hned od zaciatku🙂)))

hurraaaa🙂))) iron, diki diky mooooc🙂

potulka
20. okt 2009

este mi napadlo - mozno je to blbost - ze ci detom nechutia tie kupovane vyzivy prave preto, ze su tam kadejake, hoci aj povolene, prichute. ci to nie je nahodou o tom istom, ako ze ludom v zasade viac chuti fastfood ako riadne jedlo. to len tak spekulujem, dufam, ze to neberiete v zlom. 😉

egyptanka
20. okt 2009

125g kalerabu so zemiakom a dokonca s vascimi kuskami ... a co na tom, ze som jej tam frcla trochu MM. Ved aj do zemiakovej kase davame mleeeko. A nezabudla som dat aj olej 🙂

diocka
20. okt 2009

egy, neprovokuj ... 🙂)))))

egyptanka
20. okt 2009

baby a zase ma cervene liciska a trocha draplave ... a ja fakt neviem ci z jedla alebo z toho sucheho vzduchu alebo z toho poveternostneho kremu ... ☹

lenka138
20. okt 2009

do riti, prepáčte, ale ja som zase zabudla dať olej

egy tie líčka môže mať z toho zemiaku, hned ako ju dokrmiš tak jej utri ústočká, lebo ten zemiak je strašné svinstvo a môže to dosť podráždiť

denkolc
20. okt 2009

Uau, že deň bez webu...však by mi rybky zahynuli!!! 😀

Ja olej nedávam, však som varila, varila a všetko mám v mrazáku a furt len kupenské dávam....ja neznášam zabíjanie času varením a chystaním, ale obdivujem tie z vás, ktoré furt robíte čerstvé....uau!! 😲

Tiež by som chcela dačo z tekvice, ak sa k nejakej dopracujem...a môžu deti jedlé gaštany? Sme nazbierali zo 9 kg a teraz ani neviem, čo si počnem s nimi..... ☹

Dnes bude prvá noc bez Táničky, chrbát mám už zdevastovaný a manžel ju bude mať vo svojej postieľke, tak to hádam nejako prežijú...a hlavne - dúfam vo vytvorení poriadne silnej citovej väzby... 🙂

iron
20. okt 2009

den..to akože dávaš krpatú k manželovi...už ju v noci nekojíš? či dodáš aj zásoby, nech si užije fasa prebdenú noc.

Egy to čo má byť...šak sa nejako rozjedla tá tvoja natálka...A hej poriadne vyumývať,...moja je tiež potom okolo ústočiek povyhadzovaná...kým to dojeme...tak sa aj vyhádže.

Potulka...no možno to bude tým...a možno že neviem variť ani tú blbú zeleninu....

mgk111
20. okt 2009

ahojte...

no tak my sme chori ☹ kubko vcera dostal sopliky, v noci sme uz chodili, nosili, plakali, spali len na brusku alebo na nas aj to len chvilkami - ked zakasle tak sa strasne rozplace - akoby ho to moc moc bolelo - to je taky hrncovity kasel... ani neviem kde to schytal - ved sme poriadne ani vonku neboli... a este aj uska mu cimsi vyplachli a kvapkame uska, nosik, odstavame sopliky a este davame calcium... ale nemame antibiotika a teplota len tak mierne zvysena...

a aby nebolo malo, ja som si rano nasla na prse hrcku... lebo ma bolelo a teraz neviem co to je... dal mi doktor antibiotika, ze ci to nie je zapal (akoby pod bradavkou nejaka uzlina alebo co to boli...) a ak to neprejde tak na ultrazvuk... boze preco sa vsetko se.......???!!!

denkolc
20. okt 2009

Marcelka, tak to máte nadeleníčko....len sa zo všetkého čo najskôr dostaňte!!!

Iron, ja mám malú hore každú hodinku...ale nie je to tým, že by bola hladná....aj keď prsník zaberá...niekedy dudlík, niekedy postrkovanie hore-dole....Tiež ma bude zaujímať, ako to celé dopadne...jaska, že mliečko dostanú, ale uvidíme, či sa bude menej budiť preto, že tam nebudem....alebo si to manžel odkaká....v každom prípade - pred mesiacom mi to nakázala naša pediatrička, tak sa riadim jej radou a dúfam, že to prežijem, bo mi bude chýýýbať hrozne...ach, jo....

Egy, drapľavé červené líčka sú vraj reakcia na jedlo....už to tu niekto mal a musel niečo vyradiť...ale nefim, kto a čo... ☹

mgk111
20. okt 2009

denka - drzim paste nech sa vytvori nerozdelitelne puto 🙂 a dakujeme ...

iron, potulka - ani kubko nechcel najskor domace len kupovane a potom to prislo tak zrazu... ale nepridavala som MM, len som uvarila, rozmixovala a hotovo aj na olej zabudam...

kubko zalomil, idem si dat kafco a nachystat mu olovrant... inak bordel ako v tanku (zvlastne ze sa to takto hovori, ked v tanku je total poriadok..) v celom byte ale nie su sily s tym cosi urobit, dokonca dnes urobil obed manzel ktory nemoze stat na nohe ☹ takze asi aj on si to este odtrpi...

iron
20. okt 2009

mgk...neboj bude dobre...ja sa so soplikmi trapim uz druhy tyzden a do toho este ja som ko....no bude lepsie....

den...tak sa hlavne vyspi...a tatino nech konecne zazije v reali co to je mat babo., Zeby som to aj ja tak urobila, ze jedna noc bez malej...to je dobry napad.

lubi22
20. okt 2009

Ahojte 🙂

Filipkovi tiez chutia viac kupovane vyzivky nez doma uvarene. Asi tym, ze vtedy som mu ine nemohla davat, kvoli tomu jazycku domace nespapal, natahovalo ho. Ale ja to neriesim, kupujem vyzivky Hami a hotovo. Obcas aspon dvakrat za tyzden dam doma varene, vtedy mi spapa menej. Inak spapa presne tu malu vyzivku na obed. A uz sa poobede nekojime, kojime rano, vecer, v noci. O 16 davam kasicku, za chvilku budeme mat 8 mesiacikov, potom budem striedat s jogurtikmi.

Denka dobre si oddychni 😉 Ja odkedy spavam so starsim syncekom a manzel s Filipkom, spime lepsie cela rodina 🙂

Filipko ma nove slovko v slovniku, okrem mama, baba, babo mame aj ziza 😵 Len tata nechce povedat 😅

Idem si zohriat polievku, dnes som este nestihla okrem jablka zjest nic. Treba vyuzit, ze obaja drobci buvkaju 🙂

lubi22
20. okt 2009

Mgk nech sopliky cim skor prejdu 😉

kucina1
20. okt 2009

tak mna dnes boli skoro cely den hlava, a tomasko ma po dlhej dobe svoj uvrestany den 😖
jedine co ho bavi je sklbat noviny, skakat po mne alebo sa napchavat chrumkami 😠
teraz sme si asi hodinu pospali ale vobec som si neodpocinula, zato len co on vstal tak knuci
teraz sa napchava chrumkami a usmieva sa potvora jedna krpata
potom ho dam asi do hopsadla

kajuska111
20. okt 2009

ahojte,
mgk, drzim palceky, nech si rychlo fit 🙂

ja tiez kazdy den varim malej cerstve, max. to je aj na druhy den, to hlavne ked ideme plavat, vtedy nestiham varit...

iron, ja som tiez kontrolovala co je v kupovanom, mozno si aj spominate, som sa tu pytala na kasu od nutrilonu, ze je tam cukot, tak co s tym...a ked sme boli minuly tyzden na kontrole v nemocnici na predcasnikoch, som sa pytala aj dokyny na to, povedala mi, ze tieto firmy su na taketo veci opatrne, ich produkty podliehaju prisnej kontrole a pod...tak od vtedy sa riadim tiez len udajom o tom, od kolkeho mesiaca sa to moze davat...z prikrmov som vlastne kupila len spenat, ktory som zmiesala so zemiakmi a mrkvou a hlavne som kontrolovala tie kase...

egy, tolko asi ani moja nezje, co Natalka, to je ina sikovnica 😉

kucina1
20. okt 2009

aj ja varim obvykle vzdy tomasovi cerstve, ked niekam idem, tak mu rozmrazim
mam plny sakel jablk od soboty tak by to trebalo spracovat. sa mi tak nechce
mna v tych kupovanych sokovalo zlozenie, mal kupene len 3 taketo jedla ked sme boli na mini dovolenke. on vseto samozrejme spapkal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre