Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
20. okt 2009

kuci - a mas to vyriesene xixi...

kubko sa zobudil po hodke a tristvrte (u nas obvykle nehrozi) a aj sa normalne napapal ovocia a mliecko som mu dala za tym MM aby mal dostatok tekutin...

lenk30
20. okt 2009

mgk, kde hrčku? som nedočítala?
tak dnes som si po 2 neprespatých nociach robila test aj ja, ale vôbec som tak pozitívne nemyslela ako kucina. hlavne, že som tebe dodávala síl 🙂 . ale je len jedna, takže hneď zajtra ráno bežím na krv a po antikoncepciu.

Ja v mojom prípade, keď Filipko je naozaj náročné dieťatko, nedostavaný dom, prechodné bydlisko, moja firma......už teraz mám o 3kg menej ako pred tehu, ale som hotová.

Muž mi po hodinovom uspávaní zobudil malého, vletel do spálne s telefonom a na plnú hubu sa smial.......malý hneď začal mrnčať, ja rozložené papiere, že na zajtra si popripravujem. Muž, že zabudol, že ho máme v spálni. to čo je? že zabudol? asi je na hlavu, tak som malého obliekla a vyprevadila ich von, no a keď už je to tak, tak využijem situáciu, zbalím papiere a idem si trocha pospať ja.

Vy už viete detičky obliekať? dnes sme boli vonku. Mal hrubšie pančušky, oteplené rifle, body, na tom flisovú mikinu a takú teplú bundičku - a aj tak mal studený nos, líčka. tak ja fakt neviem. ešte mal deku a nánožník.
a takto mi studený zaspal. som nevedela, či ho mám nechať, či ho zobrať domov. si myslím, že keby mu bolo zle, že nezaspí. len muž ma vystrašil - že veď to môže zaspať aj od zimy.

Dnes som prvý krát po 7 mesiacoch KOČÍKOVALA. /Matja ma pozná ako ho len na rukách nosím, že?/ Neviem, či bol v šoku z toho, že vonku po 4dňoch choroby, alebo že zima.........neviem, ale sedel ako 5korunačka. som nechápala

mgk111
20. okt 2009

baby mate niektora skusenost ako mam prepolit cipky do zadku Rectodelt ked sa strasne mrvia?!!! boze to su problemy... mam dat polovicu rano a vecer ale rozdelene pozdlzne a nejde to - ved ich vsetky znicim kym sa mi to podari ☹

mgk111
20. okt 2009

lenka - akoby pod bradavkou rovno... lenka a ja obliekam tak podobno ale tvaricku ma vzdy studenu tomu sa neda vyhnut... super s tym kocikovanim...

kajuska111
20. okt 2009

macka, Lucia vazila 2420 g, takze nechybalo vela, ale chodit na tu speci poradnu musime, ale doktorka ma potesila, ze ked prideme nabuduce, tak zvazia, ze by nas vyradili, lebo nevidi dovod, preco by sme mali chodit dalej, ked sa Lucka dobre vyvija po kazdej stranke...tak dufam, ze bude vsetko OK aj nadalej 🙂

kucina1
20. okt 2009

lenka aj tomasko ma ruky, licka a nos vzdy studeny, akokolvek ho obleciem ale telicko ma teple, ved si skus aj ty svoj nos ked si vonku a uvidis aky je studeny 🙂

lenk30
20. okt 2009

mgk, neporadím, keď mal Filip teplotu v 6 týždnoch, tak mi doktorka kázala polky paralenu po dĺžke, z tej druhej polky nikdy nič nebolo.

tak choď radšej na sono. ale tam sú aj od lymfy - a ak máš nejký mierny zápal, ani ti nič nemusí byť. Ja som bola v lete vystrašená, keď som Filipka hladkala po hlavičke vzdadu a na krku mal takú veľkú hrčku, naša doktorka dovolenku, len sestrička mi povedala, že to je poho, ale keď príde doktorka nech prídem. do vtedy sa vstrebala, tak som ani nemusela ísť.

mgk111
20. okt 2009

kajuska - tak drzim palce a verim ze to bude oki 🙂

lenka - uvidim co urobia tie antibiotika - ved aj tak inu moznost nemam...

munu
20. okt 2009

Iron, ja suhlasim s tvojim nazorom na prikrmy.. i ked ja varim stale domacu zeleninku a vsetko pre Matka, len ovocne vyzivky kupujem.. ale vidis, uz papa aj krupicku a vraj od roka sa moze.. jasne na nej pise, ako ju pripravit pre deti od 6.tich mesiacov.. no ale nehadam sa 😉

lenk30
20. okt 2009

kuci, ale ja mám nos studený aj v lete. ja mám diagnozu: že alergia na chlad, takže podľa seba sa nemôžem 😀
A čo si hľadala tie kočíky, u mňa vedie ten talein. je superský.

ešte kukám na nete nejaký fusak. ten emitex vyzerá dobre, nie?

kucina1
20. okt 2009

lenk aj u mna ten taelin stale vyhrava, ja chcem taky klasickejsi kocik a ked uz tomas nebude chciet v kociku byt tak bude mat druhe dieta tomasov kocik sucasny. ja som viac menej rozhodnuta, ale este vsetko uvidime ako vobec dopadneme

aj my fusak musime zohnat buduci mesiac

denkolc
20. okt 2009

Haloo, hlási sa krkavčia matka! Som bez dieťaťa od pol siedmej...takže následný program - prečítať vás, upiecť si gaštany, dať si vaňu a pak posteľ.... 😉
Dúfam, že to prežijeme všetci v zdraví...

Babyyyyy, kto tu dával do pľacu tú parádnu chatu, či penzión, či čo to bolo? KDe bola aj sauna a také fajné izby? Nejdeme tam silvestrovať aj s deckami? To by bolo supeeeeeeeeeeeeeeeeeeer...... 🙂

A ešte totok: Tánička má stále tehotenskú čiaru...to dokedy bude mať, nevie dakto?

mgk111
20. okt 2009

denka - aku ciaru? nechapem... som zvedava co povies, ze aka to bola noc 🙂

kubko uz chudak zjedol vsetky lieky, cipok ma v ritulke, kvapky nakvapkane - zjedol asi 230ml (pije obvykle tak 150ml) a tatino ho uspava... ja idem dat do poriadku (len vizualneho) byt a potom oddychovat, pretoze nikto netusi co bude v noci ☹ a ani nemam energiu na horu pradla a vsetko ostatne, co sa v byte nachadza...

lenk30
20. okt 2009

denka, kde máš malú? ja som mala do pol siedmej malého von s mužom. ale vôbec som si to neužila. som hľadala pre neho fusak, kukla MK, ukladala jeho veci a tak

mgk, prajem kľudnú noc. my sme si tiež užili cez víkend

drozdik78
20. okt 2009

lenka 30 ja som si kupila teraz z MMB emitex a som s nim maxim spokojnaaaaaa 😀

mgk111
20. okt 2009

lenka - dik hadam sa nezobudime velakrat 🙂 ale to by nevadilo ani, len nech sa nedusi soplikmi...

egyptanka
20. okt 2009

dieta uspane, mamicka s ocinkom navecerany, este ako dzert banan ... a co teraz?

egyptanka
20. okt 2009

Baby zajtra nam idu nastrelovat nausnicky tak drzte palce...

a my sme pribrali 🙂 ... ked ju vazili pred tyzdnom na rizikovej poradni tak mala 5070g aked som ju dnes vazila doma tak 5270g 🙂

egyptanka
20. okt 2009

Blavacky a my sa zajtra niekde stretavame???

denkolc
20. okt 2009

Mgk, Ty si nemala tehotenskú čiaru od pupku dole? Sme sa tu kedysi o tom bavili, že kto ju ešte má a kto nie....Ja ju už nemám, ale Tánička ju dostala odo mňa, má od pupku až dole normálne tú čiaru, tehotenskú....a to už je dosť dlho....tak začínam sa diviť, že čo to čo to?

Uvidíme, aká bude noc.....v každom prípade to zatiaľ vnímam dosť divne...keby ma tu neotravoval pes, asi sa tu aj bojím......sama.....ufff....

Lenka, malú som dala manželovi na noc....bude sa o ňu starať a vstávať k nej...a dúfam, že im bude spolu dobre....(tak som im práve volala, jasné, že plakala...ufff...nervy sú to....)...

nsoci
20. okt 2009

Bry vecer

mam zreparovane usta a konecne spiace dieta, od rano od 6 spal 3x30 min. a nedajboze zalomit teraz vecer... zato aj som zalomila velmi kvalitne, ledva som sa donutila vstat

u nas je najnovsie: babamabamababa... a tvari sa pri tom ako keby prezuval kysly citron, tak sa necitim byt zatial oslovena

as olej: do hotoveho jedla primiesam par kvapiek... nemal by sa varit podla mna

Dicka mne Matko zacal papat po 2.5 mesiacoch... sa to zlomilo zo dna na den... a furt sa tesim ako mala ked otvara usta... dnes zjedol ovocie 200g a zeleninu 250g 😕 😵

Mgk skore vyzdravenie a Denka prijemnu noc! Vyspi sa! Ozi preco Ti pediatricka prikazala aby mala spala inde?

Egy neviem... vymyslel niekto stretavku? Ja budem asi pre zmenu doma v Raci...

Nechapem, vsetky tu chudnete a ja si cely den ani nesadnem, jem tak polku toho co pred tehu a furt priberam... Uz som pokorila 70kg... ☹

mgk111
20. okt 2009

denka - jaaaj som nevedela ze sa da preniest - ja ju veru stale mam 🙂 ale kubko nie xixi

nsoci - no kubkovi teraz nie je dobre a to je len mama ale ked mu davam lieky alebo kvapky tak spusti zase babababa 🙂 ja som sa prave vazila ze 57,7 - a to mi vytrca brusko 🙂 mavala som tak 55... aspon kym som nebola tehu 🙂

idem k telke a dufat ze kubko bude pekne hajat... bru noc

egyptanka
20. okt 2009

Ja olej davam uz do hotoveho jedla ...
Zajtra ma byt kraaasne ... slnecno okolo 12 °C tak skoda toho nevyuzit ...

egyptanka
20. okt 2009

Baby ktora to kojite a zaroven UM??

lenka138
20. okt 2009

my sme dostali ten emitex fusak od svokry, je úplne úžasný, už sme ho mali párkrát vonku, ale vtedy som ho obliekla len tak málo. Dnes mal body, pančušky, tepláky, tričko s dlhým rukáom a zimnú bundu a mali sme deku. bunda je trochu väčšia, tak má rúčky teplé, lebo ich má schované v rukáve,ale vždy mi vonku zaspí a netvári sa, že by mu bola zima

lenka138
20. okt 2009

denka aj Jurko má stále tú čiarku a čo to vlastne znamená?

egyptanka
20. okt 2009

Jaaaj a overal uz nemusim riesit ... mamina kupila Natalke uplne bombovy taky ako som si predstavovala ... samozrejme ruzovy.
A s mojou maminou som si vcera sadla, vysvetlili sme pojmy a dojmy, svoje pocity, naliala som jej 2 deci cerveneho vina a uz je vsetko uuuuplne v poriadku. Aj kolace co piekla sme dostali. 😀

iron
20. okt 2009

tesim sa egy s tebou.....
ja davam aj aj...ale moje dieta aj tak robi co ono chce. Lebo ja nemam to srdce, ked nechce UM nechat ju o hlade, sak raz bude chciet. Tak jej normalne dam MM....takze asi tak. 🙂

diocka
20. okt 2009

denka, to akoze mala je v Bieli a ty v petrzke? no ja odpadnem, to ja by som asi sedela celu noc v aute aby som mohla hned vystartovat ked by mi manzel zavolal. resp. ako sa poznam, sedela by som celu pred tabulou obce Velky Biel 🙂))

pasoa
20. okt 2009

postupne vás dočítavam, ale som ešte len na str. 235... ste tu dnes popísali ako divé...

ja chem len reagovať na tú debatu egy a baskaj o plnej dávke.
ehmmm...že sa na to dieťa dostane za pol roka.. no hmmmm.... 😀
ak by ste mali na mysli pol ročné dieťa, tak by to aj sedelo...
matúško obeduje 200g zeleninky a od prevčera olovrantuje 150-200g prevareného jabĺčka 🙂
Joj, dnes taaaak otváral úsočká!!! mám z neho obrovskú radosť!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre