Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

natalii6
7. dec 2009

tak ako je to s tym ockovanim?mam v tom uz hockej 😀 mi ideme na ockovanie v januari a to budeme mat 10mesiacov a jeden den 😀 a co mam doma ockovaci kalendar tak tam je napisane ze 1 je v 3 mesiacoch 2je po 6 tyzdnoch a 3 je po 6 mesiacoch tak potom ako to ma byt ked vy pisete kazda inaksie? 😒

dedde
7. dec 2009

caute baby!

chcem sa opýtať ako to je s tou zvýšenou materskou pre tie ktoré pracovali pred tehotenstvom? platí to od januára? a čo si musím pre to vybaviť?

nsoci
7. dec 2009

Taella praveze som spala jak zabita a este by som aj potiahla, ale Matkovi sa nechcelo. 😀
Dedde no naposledy ked som sa pytala na UPSVAR este o tom nic nevedeli, teray ked to schvalili, tak by snad uz mali vediet. Mali by sme o to ist poziadat, tj. vypisat ziadost. Ale kedy? Buhviiii.

matja
7. dec 2009

supiš, druhá noc parádna. Hore sme boli iba raz, ráno druhý raz a potom potiahol ešte v našej posteli do 8.45.

pasoa
7. dec 2009

egy, aj mňa napadlo, či nemáte natálku v nejakej zlej zóne, keď u vašich tak krásne spinkala.
Zavolaj si do bytu nejakého senzibila, alebo psa, ako píšeš 😉

ajka, no, s tým pečením na vianoce ma už neskúšajte. Nepiekla by som, ani keby som nemala čo robiť 🙂
ale keďže mi ostáva ešte 115 strán (a možno aj viac), tak asi budem mať čo robiť aj na štedrý deň.

iron
7. dec 2009

tak u nas manzel chory, mala spinka....
egy....tie zony su fajn, nas havuch spava pod postielkou a fak si vybera len niektore miesta.
Rychlo obedujem, aaa, co to?...Ninka je hore, tak idem frcat k tomu mojmu anjelikovi. 😀

ajka82
7. dec 2009

nsoci, myslim ze na UPSVAR ti nc nepovedia, lebo budu mat bordel zo vsetkeho 😀
dede plati to...
hodila som vam link, keby daco...

karinke som dnes robila zemlovku na obed a pekne papala, zjedla tak akurat (davku), lebo bola strasne unavena uz, mozno by aj viac dala keby bola vyspata...a do 5 minut jak som ju vytiahla zo stolicky a dala do anasej postele zaspala 😅

ajka82
7. dec 2009

zas som tu a nikde nikto ☹ ...asi vsetky obedujete...hmmm

pasoa
7. dec 2009

ajka, my sme teraz práve desiatovali 😀

ajka82
7. dec 2009

obed, desiata...sak to je jedno...papali ste v obedovom case 😉 urcite zase matusko zjedol vsetko co si mu nachystala 🙂

pasoa
7. dec 2009

no u nás na desiatu MM a musím zaklopať KLOP KLOP už papá normálne aj desiatu.
to som mala vtedy krízu, že nechce MM, že idem prestať odsávať a dávať mu UM, určite to počul a povedal si DOKELU, čo za práškové mlieko mi to chcú dávať?! a žačal papať MM pekne 😀

na obed bude pohánka, červ. šošovica a morč. mäsko.

ajka82
7. dec 2009

vidis...akurat som rozmyslala, ci sa da normalne v obchode kupit ta sosovica cervena...ci ju nikde speci kupujete?
no ak sa treba za nou niekde nahanat asi dostane normalnu 😅

to je super, ze uz papa pekne aj MM, sa tesim 😵 len to nezriknime...klopi klop

ajka82
7. dec 2009

inac, ja som si vsimla, ze ked na na kona "vyzalujem" ze krpata nieco nerobi pekne tak potom zacne...jak keby vedela 😀

ajka82
7. dec 2009

jeej, inak zajtra by som mohla urobit hrachovu kasu s maasom... a nemusim zvlast robit dva obedy 🙂

pasoa
7. dec 2009

no tak to ja som si všimla zas pravý opak. ak na koňa napíšem, že pekne papá, tak just začne bojkot a pod.
napr. ste tu donekonečna riešili tak pár mesiacov dozadu, ako vám deti neznášajú čiapky a ako revú pri obliekaní. a matúško nič. jemu to bolo fuk. no a potom akoby uťal, začalo to aj uňho. si vravím, čo čítal koníka, či čo? 😀

preto dve veľké KLOP KLOP o tom MM 😉

pasoa
7. dec 2009

a červ. šošovicu majú 100% v DMke a teraz som kúpila aj v Terne (Jednote), takže pohoda.

egyptanka
7. dec 2009

Je mi na ....

lubi22
7. dec 2009

Ahojte 🙂

Ja mam odfoteny rozpis ockovani od lekarky - mam tam napisane dalsie ockovanie v 11-12. mesiaci, ma to byt 6 mesiacov od posledneho ockovania 🙂

My sme vsetci chori, dnes sme boli s drobcami u lekarky, tak obaja vyfasli ATB, zase ma kazdy daco ine. Ja som chora tiez, okrem toho som bola u gynekologa aj s tym zapalom, takze 12 dni budem musiet brat ATB. Z zapaleneho prsnika nemam kojit, iba odsavat. No neviem, ja uz nevidim zmysela takeho tlaku na kojenie, ved Filipko ma 9 mesiacov, 10,5kg a normalne mam pocit po navsteve lekarov, ked som sa spytala, ze by som prestala radsej kojit kvoli tym opakovanym zapalom, ze som krkavcia mater, ze zapaly nie su dovod na ukoncenie kojenia. Nejako ti lekari asi nechapu, ze ja okrem kojenia sa musim o dve male deti aj starat, venovat sa im, navarit, ze nemam 5 ludi okolo seba, ze ja sa budem sustredovat iba na to, aby som sa furt liecila z toho, ja potrebujem byt v poriadku.

dedde
7. dec 2009

ajka dakujem za link 🙂

egyptanka
7. dec 2009

Lubi, prajem skore uzdravenie celej rodinke.

My sme dnes leniva rodina, okrem toho, ze mala este od rana poriadne nespala, mne ide puknut hlava, a teraz davam nieco do zaludka, manžel presťahoval Natalkine puzzle s hrackami do detskej izby, tak sa tam zoznamuje. Je to tam este ako v skladisku, lebo je tam pradlo pozvesane, takze detsku to pripomina na 50%.
Dnes som nic nevarila, nepralala, neupratovala ... som rada, ze zijem a dycham.

lubi22
7. dec 2009

Ozaj lekar mi hovoril, ze ked ma clovek teplotu nad 38 stupnov, nema vtedy uz kojit. To iba pre info, ak by sa to dakoho tykalo.

Egy vdaka.

dedde
7. dec 2009

Lubi nech sa skoro uzdravite a s tým kojením sa netráp, sprav ako uznáš za vhodné ty

iron
7. dec 2009

lubi...ja by som na tvojom mieste s kojenim tresla....Ja kojim len dva krat v noci a rano ostatne ma UM...
nie si krkavcia mama....jáj, by som im nieco na to povedala....
egy dik za link....ja to viem, no uvidime...nechame sa prekvapit

mona1111
7. dec 2009

ahojte

Lubi ked mas take problemy ja by som na tvojom mieste prestala kojit, ved malemu si dala zaklad a lekarom sa vykasli na hlavu ich to netrapi, ze sa musis aj povenovat, pohrat, navarit , postarat sa o celu rodinu.....
a nech sa chlapci rychlo uzdravia.....

Nas sa tiez rad obliekal bolo mu sum a fuk jedno co sa s nim robi, hlavne bolo ze sa nieco dialo, ale teraz? no hroza musim zapnut bb tv a to ho zabavi a ja rychlo obliekam takto to mame bez nervov.....

zuzic1
7. dec 2009

Zdravým vás mamičky....tak naše papkanie sa začína zlepšovať-klop, klop...

preberáte očkovanie ako vidím, my máme to 3. preočkovanie 2.2. 2010, ale teraz 14.12. ideme na tú nešťastnú urológiu, tak nám prosím držte palce, strááášne sa bojím....nechcem, aby mu ubližovali ☹

a naše noci sú strašne striedme...raz lepšie raz horšie... 😒

je tu ešte niekto bez zubov???????? Nám sa stále nechcú ukázať, potvory!!!!!!

dodatočne všetko naj, všetkým oslávencom, nestíham to vôbec sledovať, krpec už si vyžaduje vééééľa veľa pozornosti, len teraz, keď je muž doma, tak mám trocha času...

baby on nám už občas sám stojí pár sekúnd, že sa ničoho nedrží 😕 😲...ja ešte necem, aby chodil!!!chcem ešte bábätkooooooo!!!!!!!!! 😠

naše Vianoce budú dosť skromné, keďže je tato bez práce, ale vynahradíme si to dúfam potom....

mgk111
7. dec 2009

lubi - veru mas pravdu, najskor musis byt ty v pohode - drzim palceky nech sa co najskor vyliecis... este teraz si spominam na tu bolavu hrcku ☹ podla mna je to nefer od tych lekarov, uz si myslim, ze filipko je krasny, zdravy velky chlapcek, tak co... ufff to su nazory niekedy...

kubko vcera divno zaspal bez jedenia tak sa zobudil o pol desiatej potom o pol druhej a o piatej sa najedol a vstal ☹ ono by to ani nevadilo ale dnes je taky divny den, dve hodky uspavania a pol hodka spanku 😒 naklada do kazdej plienky, zuzle vsetko, ale nemam pocit, ze ma naliate dasienka... papal dnes v pohode - dokonca rekord u neho, co sa tyka kase, lebo vzdy zje tak okolo 100ml a dost - a dnes som urobila 120ml a este tam supla jablcka, banan a susienky a sprasil... a vcera sme spinkali spolu s kubkom v posteli - vymenil tatinka... tatinka bolel ku... vsky zub tak mu kazala zubarka ze ma spat po sediacky... a este k zubkom kazala zoznamovat s kefkou, cistit len s vodou, aby mal navyk nejaky...

egy - my mame z detskej zatial taky sklad-pracovnu 😝 ale casom aj k tomu pride... len by som si este nevedela predstavit, ze by kubko bol inde ako v spalni...

tatinko prave vyhral nad kubkom a uspal ho, mna dnes uz asi sekne v krizoch z tolkeho nosenia 😖 place, mrnci a stale len mama mama mama...

na zajtra som mu uvarila cviklu, zemiak, mrkvu a masko... kupila som aj syr lucina (v kocke) a dame hadam zajtra... tatinko ide schodzovat u nas v bytovke a potom na poker... takze dufam, ze nebude kubko plackat do polnoci 😉

a co sa tyka ockovania tak my ideme v januari - to znamena, ze bude mat 11mesiacikov zhruba... musim mrknut presny datum... teraz sme boli v 9,5 na poradni...

mgk111
7. dec 2009

hmm citam ten rodicovsky.. ja som z toho blba 😒 to znamena, ze keby mam druhe dieta a teraz som vlastne na rodicovskej tak musim byt dobrovolne poistena nemocensky aby som potom mohla poberat zvysenu tu davku ci ako? ... och nemam rada uradne kecy.. brrr

lubi22
7. dec 2009

Dakujeme krasne za podporu. Ja som volala s maminou a rozhodla som sa, ze skoncim s kojenim a hotovo. Takze dnes dostane Filipko UM a aj rano, ja si budem odsavat, kym sa mliecko neprestane tvorit. Dnes pricestuje mamina aj s ocinom, aby sa zajtra starali o drobcov a ja budem cely den v posteli. Taky den som nemala ani nepamatam. 😅

Maci aj my mame to obdobie mama, mama, mama. Aj teraz ja lezim v posteli, Filipko je s tatinkom a krici o stosest. No bohuzial, musi to prezit dako.

Maci prosim Ta, a aj ostatne maminky, co deticky piju UM - kolko Vam piju na veceru a kolko na ranajky? Je 130 ml dost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre