Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
13. dec 2009

ahojte

dnes som nemala ani cas kuknut na konika....

Vsetko naj vymesacnikom 😎 😎 😎

JA uz druhy den praktizujem, ze ked sa maly zobudi na papanie to je tak okolo tej tretej niekedy aj stvrtej tak mu dam cajik,prvy vecer mi vypil 175 ml to som bola v soku, ze kolko vypil a potom spal este tri a pol hodinky potom som ho nakojila, druhy vecer sa zobudil okolo druhej ale to nechcel cajik tak ho manzel mal trosku na rukach on zaspal, vstal o stvrtej to som mu dala cajik, vypil 50 ml, a potom o pol siedmej som ho nakojila, a spal do deviatej, potom sme ho dali nech si odgrgne tak on aj pri tom zaspal este na pol hodinku ale z postele sme sa vsetci vyteperili o desiatej.... ja som hned isla varit a samka som este nakojila okol pol jedenastej a potom papal obedik okolo obeda.... Uvidime ako to bude tuto noc ci si nakoniec nerozmysli a bude spat az do rana....

Denka gratulujem ku skuske a zajtra budeme drzat palce ....

bershka
autor
13. dec 2009

no baby, musim sa pochvalit, uz mam 3. kolacikov napecene a jedny susienky z ikea... som sikovnica, cooo? este budem robit kokosove nieco, neviem co

egyptanka
13. dec 2009

bershka, chapem chapem ... mna muz zlomil na druhe, ale zalezi na okolnostiach ake budu.

mgk111
13. dec 2009

pasoa - ja viem ze sa ti to s lehatkom potvrdilo ale kubko ked tam nebol tak akurat sme mali priserny tyzden a ziadne zmeny - len bol urevany a chcel chodit za rucicky ... alebo na to nemam - nemam trpezlivost na to aby som vydrzala mesiac, ci sa cosi zmeni... som unavena a celkom chapem egy a jej depky 😒

bershka - kubko kaka ako kedy ale davam jogurtiky a potom je to lepsie... a ked dost pije, tak je pohoda, ked nie tak sa musi potrapit a vytlacit gulicku 😠

egy - dik za radu a som si na teba spomenula, ze ja mam tiez obavu urcitu nechat kubka niekomu, lebo viem, aky je narocny a je to zlozite ked nelozi a musis ho stale zabavat lebo keby lozil tak by sa aj sam trosku zabavil a takto je o to mrzutejsi... pokial nie sme doma, kde ma choditko - ked sme prec tak to je zufale s nim... to je boj o nervy ze kto z koho a tie rady ako ho tam nemam davat mi moc nepomozu ☹ akurat mam vycitky a manzel mi zase nadava ze ked ma to rozbesnuje a hnevam sa ani neviem na co, ze mi to radsej zakaze citat a hotovo... mi prehovara do duse, ze aj on sa raz len postavil a odvtedy chodil... a mne je do revu ze to inym ide a nam nie a je to na hov...

a ma pravdu depkovat mozem aj bez kompu 😒 radsej mu ho prenecham aby som sa ukludnila - a nezavidela vam taku jednoduchu vec ako je lozenie deti 😖

bershka
autor
13. dec 2009

na dnesnu superstar som sa mimoriadne tesila, je tam riso muller, toho ja mooozem

egyptanka
13. dec 2009

bershka, nie nechodi sa na klbiky, to len doktor si myslel, ze sme prisli na klbiky a bol prekvapeny, ze sme tam prisli neskoro ... ale my sme tam isli, lebo dokyne sa nezdalo, ze sa Natalka stavala na spicky.
takze pohoda, klidek a tabacek. 🙂

bershka
autor
13. dec 2009

egy, ale ja sa nechcem dat zlomit na druhe. ja viem, je to od neho moc mile, ze chce, ale ja nechcem chciet... chapes? ja uz nechcem zazivat tu poporodnu depresiu, sak mi pol hlavy osedivelo z toho, co som sa tu naplakala. precitany cely net ale aj tak som bola jak debil.... teraz segre radim o dusu, ta mi vola 3x denne, ze co ma robit, odo mna ma infosky, ktore ja som z beznej praxe s deckom nemohla nijak ziskat. ja si nechcem kazit iluzie o detoch, lebo sarinka je ukazkova. ved spi presne na minutu skoro od zaciatku

bershka
autor
13. dec 2009

asi som neni moc materinsky typ ☹ ☹ ☹ ☹

a bojim sa este, ze ked sa naaaahodou necham zlomiit na druhe, ze ma to potom chyti a budem ozaj chciet to 3. a 4.

pasoa
13. dec 2009

mgk, ja som prvé 3 mesiace matúškovho života ho tiež vôbec nedávala na bruško, lebo to bol rev, akokeby sme ho rezali, tiež som na to nemala nervy. ale potom som sa akosi zaťala a postupne si zvykol. najprv to bolo len uch ach och ffff.. až sputil nárek, ale postupne zistil, že inak to nepôjde a hlavne veeeľmi pomohla tá hracia deka, tá je taká farebná, že niekedy ho baví aj len tak ležať a kukať na podložku na farebné obrázky, inokedy váľa sudy, niekedy sa hrá s hračkami na hrazdičke a tak rôzne...

müller? hej? notak to idem zapnúť, na dnes som preložila 6 strán, to by hádam stačilo, idem kukať...

mgk111
13. dec 2009

bershka - tak ja som asi prilis makka lebo nezvladam kubkove revy ktore sa len stupnuju - proste to nikam nevedie len reve a reve a pohyb nulovy ako ty hovoris rozcapi ruky nohy a chce byt lietadlo... sem-tam sa pohybuje nohami ritkou dohora a to je vsio... a to tak je u nas uz neskutocne dlho a nic sa nemeni...

no idem radsej prec ☹

bershka
autor
13. dec 2009

mgk, presne ako hovoris. vies ako nasa reve ked ju dam hentak a jej sa nedari? no ale obrnim sa a necham ju tak.potom si oprie hlavku o zem a ked zacne znova tak sialene, tak ju posadim.

egyptanka
13. dec 2009

mgk, ale no ... tak bude hned chodit a budes ho nahanat po celom byte, ja uplne chapem mamicky narocnych deti ... snazime sa to ulahcit ako sa len da.
to len ja mam niekedy pocit, ze som masochista, ked idem zlozitejsou cestou.
a kludne depkuj aj pri kompe, vies sebecky to poviem tak, ze niekedy mi je o nieco lahsie, ked viem, ze aj ine maju podobne pocity ako ja.

Kupko (sorry ale neda mi od isteho casu ho takto nazyvat 😀 ) je narocny sikovnicek, ale robi vam radost a to je dolezite.

A to ze mi Natalka lozi, je pekne, ale fakt je to niekedy na porazenie, stale strazit ci sa o nieco neotrieska. Lezenim mi uz dvakrat drbla z postele ... btw. ako ju naucit ako zliezat???

drozdik78
13. dec 2009

caute maminky
posileam vam jeden link mozno vyberete este na vianoce nieco 😉 http://www.vytvarnehracky.sk/

egyptanka
13. dec 2009

bershka, vies vyhoda je v tom, ze nazor sa da vzdy zmenit, takze ja som pristupila k tomu, ze tomu davam volny priebeh ... momentalne nie som pripravena na druhe dieta, ale snad za par rokov to bude inak. Buducnost nam da tu odpoved.

bershka
autor
13. dec 2009

egy, mas pravdu. nechcem tu tvrdohlavo nieco tvrdit, ze to nebude... aby to nebolo tak, ze ano, chcem a ono sa to nepodari... to bude to horsie. ale ano, volny priebeh. az bude sarinka trosku odrastena, taka 4,5 rocna, tak porozmyslam. nemame ziadnu antiku, len gumkacov, tak mozno

egyptanka
13. dec 2009

bershka,my sme tiez gumovi ... a presne ked bude druhe dieta tak potrebujem, aby to prve bol plnohodnotny partak pre zivot ... a to sa stane, ked prestane nosit plienky.

egyptanka
13. dec 2009

... a zacne chodit do skolky.

bershka
autor
13. dec 2009

a navyse, s tou mojou vecnou mykozou to asi nepude. teraz budeme mat sex az na buduci rok 😀
ale to fakt, lebo mi tak cipky vychadzaju

bershka
autor
13. dec 2009

no ja skor ze do skoly.... 😀

pasoa
13. dec 2009

mgk, veď nebuď smutná hneď z našich múdrych rád. Je pravda, že my nevieme, ako je to u vás doma, my len citujeme múdre knihy a časopisy a aj naše doktorky, ktoré nám chodítka a podobné pomôcky zakazujú.

apropo, čo sa týka toho preskočenia lozenia, u nás v rodine je t.č. 13 ročný chlapček, ktorý má problémy s chovaním, je hyperaktívny (nie len príliš aktívny, ale riadna diagnóza od psychológa hyperaktivita) a iné veci, a to je fuška ho vychovávať a sem-tam s ním aj komunikovať a okrem iného povedala tá psychologička, že sa na tom podpísalo aj to, že nelozil.
Tiež túto fázu preskočil a presne ako píše bershka, každá z fáz psychomotorického vývoja je veľmi dôležitá pre mozog (preto PSYCHOmot. vývoj).
Ale ako píšem, okrem iného, a teda nie len to bolo príčinou.

matja
13. dec 2009

bershka, ale keď už vieš ako na malé bábätko, tak už nebudú depky toho druhu, čo si mala pri Sárinke. 😉

egy, ako ju naučiť zliezať? Ja prilákam Paťka na kraj postele, potom ho zvrtnem a nôžku mu dávam dole, hneď potom ťahám aj druhú. Je pravda, že naše dietky sú ešte malé a nedočiahnu na zem, ale môžu sa zošuchnúť.

bershka
autor
13. dec 2009

ani ja som nelozila a nic mi nechyba 😀

egyptanka
13. dec 2009

bershka, to nie je dobry napad, lebo ked pojde do skoly bude to narocnejsie, lebo budes musiet venovat cas na ucenie so starsim dietatom. Taky prvacik, druhacik potrebuje ovela vacsiu pozornost ako taky skolkar.

bershka
autor
13. dec 2009

matja, no bodaj by. ja som mala hrozny pocit, ze ju nemam rada akoby som mala mat. alebo ze som zla mater, lebo neviem, preco place atd... nedokazala som sa vobec z nej tesit, len som rucala, jak debil 😖

matja
13. dec 2009

mgk, ja som nechcela začať túto tému, aby si začala depkovať, prepáč. To mi len napadlo, či by to nestálo za vyskúšanie. 😔

pasoa
13. dec 2009

bershka, možno máš z toho tie mykózy 😀 😀 😀

egyptanka
13. dec 2009

neviem ci mam zly pohlad na vec ... ale ja v druhom dietati vidim sancu na reparat.

bershka
autor
13. dec 2009

no teraz ma napadlo, ze dvojicky su lepsie riesenie, ale hned som to v hlave zamietla, lebo sesternica ma dvojky /chlapcov/ a jej muz kazdy den stlka nabytok dokopy po veceroch 😅 😅

bershka
autor
13. dec 2009

egy, no ja v to dufam, ze to bude reparat zvladnuty aspon na 90 percent. inak ked sa budem stale stresovat, ze ci mam mlieko alebo nie, tak zas ho stratim

egyptanka
13. dec 2009

pasoa, no tak teraz si to zaklincovala 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre