Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
17. dec 2009

Zn: manžela s pudingom k tomu si ale musíte zadovážiť samé 😉

potulka
17. dec 2009

denka, tomu, co si napisala o hrackach pre tanicku sa hovori "kupila som si dcere..." 😀 ja sa tesim strasne na vselijake stavebnice, co budeme s matejkom skladat - merkur (kupi moj ocino, uz o tom teraz basni), lego... jaaaaj. a nejako pre neho vysterilizujeme aj nasu zbierku igracikov. pamatate si este na nich? my sme sa s nimi so sestrou velmi rady hravali, mali sme ich kopu, vseljake povolania. dodnes sa povaluju u nasich.

kokso, ludia, v bratislave je -5°, masaker. 😅 ledva som vladala odomknut dvere, tak mi zmrzli prsty na kociku. hned si idem pripravit na zajtra hrubsie rukavice.

potulka
17. dec 2009

pasoa, tusim si idem spravit puding. 😝

denkolc
17. dec 2009

Pravdupovediac drahá Pasojka, taký chlap je doslova na nezaplatenie!!! Keby som ja takého mala (teda nie Tvojho, ale môjho zmeneného), tak mi neni k životu už nič netreba...a dožila by som aj v dvojizbáku dakde v Karlofke...je mi jedno....ani tie všetky haraburdy by nemuseli byť, ušila by som Táničke handrovú bábiku a na ňu by som ušila rôzne vecičky, od výmyslu sveta... 😉 😉 😉 Ale hold - neni mi to dopriate, musím sa uchylovať k týmto materiálnym nerestiam, čo uý mám robiť....hm.... 😅

A ten preklad, to čo si si takú búdu na seba urobila, ha? Teraz, keď treba stresovať z Vianoc... 😀 😀 Ale neboj, nie si v tom sama...ja tiež "prekladám", teda robím korektúry na rôzne návody prístrojov... 😀 Okrem toho musím dnes zbúchať jednu semestrálnu prácu na tému Propagácia audiovizuálnych diel na Slovensku a ešte sa musím do zajtra pripraviť na dve sobotné skúšky... 😉 😉 😉 Takže Lego bokom!!! 😀

pasoa
17. dec 2009

denkolc, sme si dali takto pred sviatkami, čo? horšie, že ja mám ten preklad už od apríla a stále bolo kooopuuuu časuuu... a zrazu uuuups! ale ja by som z Vianoc nestresovala, aj keby som nemala čo iné robiť. Upracem, ako upratujem vždy, vymením obrus pod sklom, nakechlím na tortové oplátky nejakú čokoládovú gebuzinu a zlepím BeBe-keksy tvarohom s maslom a bude akože napečené 😀
Zato na varenie sa šialene teším, juj, to ja rada!
:-P

denka a verím Ti, že za lásku a teplo domova by si všetky tie haraburdy rada vymenila 😉 Prajem ti to zo srdca.. teda nie vymieňať haraburdy, ale tú lásku 🙂

potulka, aj my sme mali Merkur 🙂 🙂 🙂 A aj Variant.. to je podobné, len umelé a väčšie (pre menšie detičky)
no a ...ako si ich nazvala.. igračikov som si kupovala na každom školskom výlete a exkurziách, mala som ich hory ale bohvie, kde sú... 2x sme sa sťahovali odvtedy, už asi nie sú... ☹

noale lego to vedie, to je jednoznačné!

pasoa
17. dec 2009

ženy, kde ste všetky? prekladateľky, sem sa!
ajnídjórhelp!
čo je preboha toto:
"Ein ham wa noch"
mi to pripadá ako z holadnštiny, ale je to v nemeckom návode, ako nadpis, takže žiadny kontext... kurnik... 😠

matja
17. dec 2009

pasoa, ja by som povedala, že to je nejaký dialekt 😀 😀

denkolc
17. dec 2009

Pasojka, znie to ako jedna šunka do nosa.... 😀 😀 😀

potulka
17. dec 2009

pasoa, moj muz tvrdi, ze to bude nejaky preklep. 😀

egyptanka
17. dec 2009

Pomooooooc ... mame hnacku. Co maaaam robit?

pasoa
17. dec 2009

mne to pripadá ako Bayerisch, ale čo ja viem????

egy.. ryžový vývar, varená mrkva...

egyptanka
17. dec 2009

pasoa, bodla mna tam chyba r
Ein ham war noch ... nieee??

potulka
17. dec 2009

egy, uvar ryzu, preced a to soplave treba vypit. hrozny humus, ale natalke by to este nemuselo vadit. 😉

ajka82
17. dec 2009

cafte, taak my uz u nasich, karinka sa uz rozkukala, tak robi neplechu,...mojho otca uz nanutila aj trosku pocvicit 😀 (stale zhadzovala magnetky z chladnicky a moj otec s nou robil drepy a dvihal ich zo zeme...samozrejme mala sa rehotala na cely byt 😀 )

mgk, viem ze pred vianocami frmol, tak ak nahodou tak dajte vediet, ked nebude cas tak sa nenahnevame 😉 mozno sa vratime este na silvestra,no to neni iste...

pasoa, no akosi ma mierne chytilo, ze by malo byt skoro vsetko v poriadku, pred tym ako s malou pojdeme prec, tak som doma psotupne porobila a karinka pomahala 😀 (rozhadzovala oprate pradlo a vsetko vylestene zas ocapkala... takze nieco vyzera jak predtym 😝 )

a rano som myslela ze pojde karinka stromcek zmasakrovat a ona sa pekene pomaly k nemu priblizila, s vyrazom, zas sem rodicia doniesli nejaku novinku, sak uz som si zvykla 😎 a ked chcela stiahnut z neho retaz, tak som jej povedala, ze nono tahat a ona pekne sadla pred stromcek a pozerala nanho 😵

ajka82
17. dec 2009

jaj ale na tom stromceku nesvietili ziarovky, neviem co bude robit ked ho uvidi potom zasvieteny 😅

mgk111
17. dec 2009

pasoa - zivu korytnacku mame doma tiez ale nastastie este kubko nedociahne do akvarka 😀

taella - to ma mrzi s karolinkou... a co jej zistli - preco? drzim palce nech to ma co najskor za sebou a nech to dobre dopadne...

denka - prechadzka bola super, dve hodky vonku, krasny sniezik mraz - dufam, ze aj v pu je sneh 🙂 tanicka bude mat pekne vianoce 🙂 uz som sa bala ze to budes skladovat doma 😝 to my len tak poskromne, ale ostatni sa asi vysantia... a jano nevie robit puding? 😉

pasoa - aj ja som bola na mauriciuse raz v zivote a asi aj posledny krat ale bolo nadherne... ja som to mala za podakovanie od sefa - aj egypt 🙂 dostala som letenku a peniazky, tak uz som len kamosku zlanarila a bolo 🙂

ajka - jasne a uzite si to "doma" 🙂 nech stari rodicia pekne cvicia 🙂 hmmm karinka je inak vycvicena 🙂 to kubko by asi tiez chvilu kukal a potom by nestiahol retaz ale cely stromcek takze u nas (kvoli jeho behaniu v choditku) bude stromcek na stole (ten co mame v obyvke jedalensky)...

egy - a vela? lebo ja hnacku riesim az ked je castejsie ... inak to moze byt z hocicoho.. staci nejake ovko ako hruska a je to ...

nooo a ja sa idem chvalit ze kubko dnes dvakrat zaspal na posteli nasej velkej, ziadne uspavanie na rukach - oooo parada moj chrbatik mal oddych 😀 a potom spal v kociku vonku... nam teplomer ukazoval -3 ale sme hore, vraj je tu teplejsie... takze ratam okolo -5,6... mrzli mi rucicky v rukaviciach 😉

no idem ja balit a este zehlit ☹ ale ocakavam manzelovu pomoc - tak sa budem chvilu tvarit, ze uffff a on urcite pride a pomoze 🙂

pasoa
17. dec 2009

ďalší hlavolam:
"mehr-PS"
týka sa čistenia a úpravy vozidla....

pasoa
17. dec 2009

čo všetky varíte, balíte, umývate okná, pečiete a podobné nezmysly? poďte so mnou prekladať 😀

pasoa
17. dec 2009

🙄

denkolc
17. dec 2009

Tak ja žijem v bordeli a prevrate.....idem písať tú prácu a keďže nefim nemecky, nehelfnem Ti...si rada? 😉 Neboj, však dočkáš sa pomoci.....dúfam... 🙂 🙂 🙂

baskaj
17. dec 2009

baby, čaute. tak, boli sme na kontrole. zápal sa už pekne lieči, antibiotiká máme brať do pondelka a v utorok už môžme ísť von 😵

dnes nám tu kamoš stolár vyrezával otvory do linky, aby nám išlo teplo z radiátora hore a urobí mriežky. takže celý byt od prachu z drevených pilín. tak som sa namakala ako fretka, všetko vyutierať a podlahy som hádam aj 4x umývala 😝 prach sa jasné že nalepil aj na vlhké okná, tak dnes ich ešte umývam zas 🙄

no a potom som ešte skočila do mesta - autom... som v tejto našej premávke skoro dostala infarkt, rozbolelo ma brucho a skoro som nabúrala do jedného auta, ktorému som po skapatí toho môjho už nedala prednosť 😝 dokúpila som darčeky pre synovcov a ešte som skočila dať si po roku zastrihnúť vlasy. a doma som našla muža, ktorý vďaka nášmu malému živlu prišiel dnes o 1 rok života...

btw - baby, nemáte náhodou v PC uložené nejaké texty zo svadby pre starejšieho? odobierka, odčepčenie... pls, ešte dnes večer na baskaj@azet.sk dííík!

baskaj
17. dec 2009

dočítam vás neskôr, lebo doma nám dnes spadla bomba.... 🙄

taella
17. dec 2009

Karolínke sa krížia očká , tak preto tá operácia 😒 ale ako povedala dr. tak ani tá nie je zárukou , že to bude v poriadku 😖 takže neviem , čo budeme robiť .

pasoa , neviem po nemecky a ani sa mi nepáči ten jazyk , tak nepomôžem 😝

egyptanka
17. dec 2009

mgk,no dnes sa dvakrat tak dosrala, ze komplet som ju musela prezliekat, lebo to mala az za usami.
pasoa, Mauricius???? 😲 😲 To mi na teba akosi nesedi.

egyptanka
17. dec 2009

no prvy krat hore ... ☹ ... isiel manzel. Mam obavy, ze nam idu zasa nejake zuby ... lebo ani tomu jedlu nedava na frak. Horko tazko musim do nej nieco natlacit.
Zajtra som aj plavanie zrusila.
Dala som jej Viburcol tak uvidim.

pasoa
17. dec 2009

tallea, tak držím palce, aby tá operácia mala u Karolínky úspech. Som si o tom tu v okolí od kdekoho už vypočula svoje, lebo aj matúško trošku škúli, ale len tak mierne, že som sa vyprdla ísť s tým k očnej. K tej istej očnej chodí aj kamarátka s malou (dnes už 1,5 ročnou) a keď počúvam, čo všetko im kázala robiť, tak tam radšej ani nejdem.
Proste rady také, akokeby dieťa len ležalo ako kus dreva a nemalo ruky, nohy a nechalo so sebou robiť veci... 🤐

matúško škúli iba trošku, tak to jednoducho riešiť nejdem.
Ale Karolínka to má dosť výrazné, určite by to riešili operatívne skôr či neskôr... držím palce fest.

egyptanka
17. dec 2009

taella, neboj sa Karolinkina operacia dopadne dobre a bude z nej krasna princezna ... nie zeby teraz nebola, ale bude este krajsia 🙂

pasoa
17. dec 2009

egy, to bola svadobná cesta - zároveň darček od manžela k mojej vtedajšej 30-tke, a ako hovorím, taká dovča iba 1x za život.
inak sme boli (ešte okrem jednej Kréty) stále len po vlastnej réžii a vlastnej línii, kam nás nohy zaniesli (auto zaviezlo) v Chorvátsku v kempoch. 😉

egyptanka
17. dec 2009

pasoa, my sme na svadobnej ceste este neboli ☹
inac sme boli pri mori dvakrat v Egypte 🙂 a na tyzden na jachte v Chorvatsku. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre