Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
30. dec 2009

lubi - a to mas este stale pre samka? lebo ja som sa bala toho ze to je na chvilu len a hned z toho vyrastie ked do 18kg... nie je lepsie kupit rovno taku co vydrzi dlhsie? a tie golface ktore si nasla stoja kolko? vy to uz idete baby kupovat teraz ci az na jar???

matja - ja mam stale sportak ale ked podrastie a bude chciet vnom byt iba sporadicky, tak stacia golface lahke, rychlo prenostne a skladatelne do auta... ale kamoska sa ponukla, ze mi pozicia, ze nech nekupujem... iba keby tatinko dobre zarabal 🙂 my kubka ucime ze ako sa ma ale vzdy sa len zacne rehnit, ked to ukazujeme a nic 😉 patko je sikovny 🙂

egy - tie ine mamicky co tam chodia s detmi, tak ich na to mozno aj naucili a tym pyadom im neprekaza ani hluk ani nic ine... my sme boli parkrat s kubkom a on si chcel vsetko pozriet, takze sice zaspal ale boli to boje... a nespal dlho...

baby u nas naopak, ja obliekam a manzel potom krmi 🙂 ale u nas sa uz spi, vypil 200ml krupice a museli sme preorganizovat spalnu - nasli sme plesen, tak to tatino vynicil kym sme boli vonku a prestavali sme nabytok aby na tej studenej stene nebolo celo postele a tak... som zvedava ako sa bude spat nam aj malemu...

ja by som potichu asi zosalela... ked nie radio, tak telka a ked ani to, tak aspon telefon alebo cokolvek... vydrzim ticho vtedy ked si citam alebo konujem 😀 a ked kubko spi, tak niekedy som potichu aby si pospal a nezobudil sa prilis skoro...

kuci - ani my nemame detsku... chcem riesit, ked tatino zarobi nejake korunky - najskor autosedacku - tu musime skratka riesit teraz a detsku potom... zatial nam nic nesuri, dat kubka inam... akurat kedze sa dost budi, by som musela behat do inej izby, lebo niekedy je to len kvoli tomu, ze nema dudel alebo chce pohladkat a nepotrebujem aby sa uplne prebral placom...

kubka sme nosievali na rukach, aby zaspal ale uz nie - to musi byt vynimocne - teraz ked vieme ze je unaveny, lahneme s nim do postele a dame do ruk nejaku hracku, ak je unaveny tak ju rovno odhodi a otoci sa do vankusov a tak sa gulka, az najde polohu a zaspi... pripadne hodime na seba a po piatich minutach zlozime a spinka... chvalabohu uz som si ne citila chrbat...

matja
30. dec 2009

mgk, super, takže už ani vy neuspávate na rukách? To je úľava, však? Ale niekedy uvažujem, čo je lepšie, krčiť sa nad postieľkou alebo uspávanie na rukách. Lebo aj keď ho uspávame v postieľke, tak to trvá niekedy aj pol hodinu, a to ho musíme stále držať, aby sa nestaval na nožičky. A celú polhodinu byť skrčený - nič moc, už ma dosť bolia kríže. Zvykne zaspať aj skôr, niekedy aj za 10 minút, ale napríklad dnes večer to už je 3/4 hodina a stále sa kvôli niečomu preberie. Momentálne sa mu začalo čkať...

ja zatiaľ neplánujem žiadny iný kočík. Zatiaľ...

egyptanka
30. dec 2009

fiii aj u nas sa dnes nezaspalo na ciciku ... nechapacka ... Natalka sa nakojila, tri krat sa potom odtrhla od prsa, kukla na mna, neprotestovala ked som si ju dala na seba, ale nevedela si najst polohu tak som si ju dala vedla sebe na postel a tiez ako Kupko (mgk, dufam, ze sa nehnevas, ze syncekovi vravim Kupkovi, ale mne sa ten tvoj preklep tak strasne zapacil, az som si ho prisvojila) sa gulkala, ja som hladkala, usmievala sa na nu, odpocivala spolu s nou, potom som preniesla do postielky, este si hladala miesto a zaspinkala bez slz, bez boja ... takze da sa povedat, ze zaspala sama.
Boze aka bola sladka, ked som ju pobozkala na licko a ona sa v takom polospanku usmiala. 😅

mgk111
30. dec 2009

matja - nastastie nie, len ako hovorim vo vynimocnych pripadoch ked je vela kriku a asi ho nieco bolka... inak pekne na posteli - este snivam o tom, zhe by mohol zaspavat aj sam 😀 ale toto je uplna amerika, lahneme vedla neho, on sa vgulka do vsetkych vankusov alebo sa prituli a zaspi 🙂 my uspavame v nastej posteli nie v postielke, takze tam sa vyvalime a hotovo a potom prelozime...

egy - jasne ze sa nehnevam - je to nahodou strasne zlatucke 😝 len drzim palceky nech je aj noc kludna a takychto zaspavani stale viac... noci su u nas na striedacku ale zaspavanie cez den a vecer je v pohode - neboj za chvilu si ani nespomenies na tie jej vecne boje 🙂 kubko sa strasne velakrat prehadzuje, gulka - tatino mu hovori, ze to je bojovnik proti krize - ale jeho vlastnej spankovej 🙂

a dnes som pocula z kupelne, ze: no cikaj, alebo mam hovorit pisaj? no hlavne to skus, cikaj cikaj cik cik 😀 😀 takze tatino daval drobca na nocnik - som chvilu cakala ze ci mu to aj nepredvedie 😀 😀 😀

idem citat knizku a o deviatej buvat - aspon by som chcela - lebo zajtra musim trosku navarit a pochystat pre silvestrovskych kamosov a kazala som nech dojdu hned poobede tak uvidime...

egyptanka
30. dec 2009

Jeee aj ja musim nieco poriesit na Silvestra ...

matja
30. dec 2009

ja práve pečiem na silvestrovský večer slané syrové jednohubky s arašidou navrchu 😉 Ach jaj, ale treba mi aj variť a pripravovať na zajtrajší večer, prídu k nám kamaráti s dcérkou.

Paťko sa do nočníka nevycikal ešte ani raz. Ale som rada, že si naň aspoň sadne, lebo nechcel ani to.

egyptanka
30. dec 2009

my este nocnik nemame ... ja si myslim, ze je este skoro.

lenk30
30. dec 2009

ahooooooooooojte. ja vás dlho nečítala............kukám na poslednú stranu. 🙂
matja, takže už uspávaš v postieľke? to je super. ja už neviem ako na to. ja si s ním musím ľahnúť, lebo on spí u nás v posteli a keď zaspí, potom každých 10minút jačí, čo ho mám ísť držať. proste terorista.
Už fakt neviem čo. už by som ho nechala aj poplakať, ale on nevie normálne plakať. on jačí až má popraskané cievky.....a to sa zas bojím. niekedy už z toho mávam fakt nervy. lebo čím je starší, to najše zaspávanie a spanie je len horšie

nočník už máme aj my, lejem mu tam vodu a on spieva. filipko točí rúčkou a trsá pri ňom, ale sadnúť si nesadne......ešte tak oblečený. včera tlačil, tak som ho rýchlo vyzliekala a znásilňovala na nočník a skončilo to tak, že sa postavil a hodil mi bobek do dlane.

zajtra máme ísť na silvestra ku známym, čo sme boli aj minulý rok, tak som zvedavá ako to budeme zvládať

a čo som tu písala aký je filipko nálepka, že sa bez neho ani nevycikám, že keď vybehnem do roboty, celú dobu ma hľadá a plače............deň pred vianocami mi urobil prvý podraz...a plakal, čo nechcel ísť najprv od našich a potom od svokrovcov domov. Neviem či plakal, že nechce ísť do auta, alebo...............ale ani si neviete predstaviť ako som to zle niesla. segra sa smiala, že môžem byť rada, že vidím, že mu je u nich dobre, že sa môžem spoľahnúť...............ale mne bolo smutno, keď som si tak uvedomila, že od jeho narodenia žijem iba pre neho, ani som bez neho poriadne nikde nebola, nespím, len kolo ritky mu behám.............Je to realita, len mi to tak prišlo ľúto, že to čo bude, keď bude mať 15. tak už sa musím začať pripravovať 😀

čo vy zajtra?

egyptanka
30. dec 2009

zajtra sme u nas doma, pride mamina a telkova kultura...

lenk a presne ako si pisala, tak take pocity mam aj ja ... nadlhsie ako na 2 hodiny som od malej cez den nebola a vonku vecer som bola dokopy tak 4 krat a to som uz okolo jedenastej vecer bola doma. A preto som si povedala, ze v novom roku sa musim trosku viac venovat sebe a aj svojim potrebam ... spokojna mama = spokojne baba 😀

nsoci
30. dec 2009

Ahojte

no sa citim trochu lepsie...
ja telku zapinam uplne vynimocne, ked musim na zachod alebo najest sa
no a muz zapne vecer jak dojde a ja ho presvedcujem aby ju vypol... lubi 😉
notebook tiez nehrozi
radio a hudbu pocuvam vynimocne, takze u nas tiez ticho 😉
len si obcas vravim, ze by mi den prijemnejsie ubehol moct si kuknut spravy a tak
ale bojujem, zatial uspesne... bojim sa telky, podla mna meni vnimanie reality a strukturu dna
u nas sa napriklad na stedry den vobec nezapinala
bol pre mna sok zistit, ze inde ju pozerali pri veceri
neviem, asi to je vychovou
ani u nas doma telak nebezala
netvrdim, ze je zla
ved dvaja ludia mne najblizsi - moj muz a naj kamoska - s nou vyrastli
ale predsa mam pocit, ze o nieco prisli

egyptanka
30. dec 2009

babule, marcovky 2010 su uz okolo 30tt ... fiiiha ako rychlo to leti. Ja rozmyslam nad tym kedy naplanovat Ferka. Ze ktory cas je idealny. Taky januar, februrar by mohol byt ...

denkolc
30. dec 2009

Nsoci, super, že je Ti lepšie....

K telke - všeetko závisí od vášho životného štýlu...naše deti vedome a aj podvedome budú kopírovať naše správanie....ja mám telku zapnutú často...je síce hrozne potichu a Tánička si ju nevšíma, reklamy a BeBe TV ju zamestnajú...

Určite to nie je žiaden bubák, taká telka.....kukávala som ju odmalička a nie som tým nijako postihnutá. Mám krásne spomienky napríklad na Posledného jednorožca či iné trháky. 😀 ..Horšie bude deťom zabrániť v surfovaní po intenete, v počítačových hrách, virtuálnom svete....potom, keď tento svet ich začne pohĺtať, spomeňte si na to, že ste sa kedysi obávali "obyčajnej telky"...to bude to naaajmenej.....o 10-20 rokov budú hologramy, roboty, naše deti sa budú učiť všetko cez internet....a sledovať ich, zabrániť im v tom, bude velice ale velice náročné....

egyptanka
30. dec 2009

Denka palec hore 🙂

matja
30. dec 2009

nsoci, ani my sme na Vianoce nepozerali telku 🙂 Teda od finále superstar sme zapli telku prvý raz včera večer, keď som pozerala nemecké správy popri žehlení 🙂 Ani neviem, či a aké rozprávky toho roku bežali... Ale zajtra asi zapneme. Máme síce naplánované hrať scrabble, no uvidíme, čo kamoši, možno pôjde len rádio a možno budú chcieť telku.

lenka, vám sa spánok stále nelepší? Uff... keby bol aspoň náznak lepšieho...

idem spať. Manžel musí vyvesiť plienky, ja už nevládzem. Je ešte skoro, ale dnes som sa prechádzala takmer 3 hodiny po vonku a akosi ma to zmohlo. Možno to je aj tým, že som sa brodila snehom a šlo to ťažko, tak ma to unavilo. Dobrú noc a zajtra veselého Silvestra. Ale ja sa určite ešte ukážem. 😉

denkolc
30. dec 2009

K uspávaniu - ja malú uspávam driblovaním.....takým tľapkaním po plienke, kedy nadskakuje na epede a tým zaspí do 10 minút.... 😀 Škoda, že nie na dlhšie....

Ku golfáču - ja ho kúpim preto, že ak bude malá chodiť, nebude už toľko tráviť času v kočíku, si myslím a na čo trepať hebedo....a milujem zmenu...takže predám 3-kombináciu a kúpim niečo light...aj tak mám dva kočíky teraz... 😅

A oddnes sa Tánička okrem "takááá budem veliká", "pá pá", "ťapi-ťapi-ťapušky" naučila aj vyplazovať jazýček....tak to je také smiešne, keď ho vyplazím a ona mi to tým minijazýčkom vráti.....no nemá chybu.... 😀 😀 😀 Milujem ju.... 🙂 🙂 🙂

ajka82
30. dec 2009

moje dieta zacalo u nasich spavat od deviatej 😲 ...hadam jej to vydrzi aj doma...

ajka82
30. dec 2009

na co golfac?... ja nie som presvedcena ze ho budem potrebovat 😅 a mneje jedno ci vytiahnem cez dvere vacsi alebo skladnejsi kocik ...tak ja osobne myslim, ze nam staci nas sportak, zatial....

inac karinka neukazuje aka bude velika tak ze sama dvihne rucicky nad seba, ale tak ze mne dvihne moje ruky nad hlavu 😅 inak ju to neviem naucit...

pasoa
30. dec 2009

čo sa týka telky, zdieľam čiastočne názor Nšoči - že mení vnímanie reality, ale to sa týka len maličkých detičiek a preto, ako som písala, sa snažím matúškovi vždy zabrániť vo výhľade na ňu. Reklamy, tak to je úplne najhoršie, rýchle prestrihy, blikotanie, ziapanie... to je tak na jasný epileptický záchvat alebo migrénu aj pre dospelého, nie to ešte pre batoľa... 😒
a čiastočne súhlasím aj s denkolc, že PC a virtuálna (ne)realita je niečo oveľa oveľa horšie. Takže po bránení v pozeraní TV nastane bránenie v počítačovaní 🙂

No, ja sa s vami lúčim na pár dní, pozdravím od Vás potulkovcov, ak dovolíte 😉

páčko a veselého Silvestra!

lenk30
30. dec 2009

u nás telka beží celý deň, len aby niečo hučalo, ale nevšímame si ju, len niekedy si uvedomím, že načo ten obraz bliká a prepnem na jemné melodie. malého tam zatiaľ okrem reklamy Tmobile nič nezaujalo. Pri vianočnej večeri sme mali len vianočnú hudbičku.

matja, nezlepšilo a už ani neviem čo robiť. mám pocit, že som vyskúšala všetko. keby nebolo toho spánku, tak je nám super. no čo už.

filipko už vie vyplazovať jazýček, robiť no no na všetko čo nemôže /prejdeme okolo kvetu, čo papal hlinu, tak na neho ukáže a pohrozí a povie no no a pri ceste naspäť si naberie do pusiny hlinu...... 😀 / a začal si sám pýtať pusinku. to je také úžastné. hlavne ráno po prebudení. a budí nás tak, keďže spí medzi nami, že nám vrazí cumel do pusy a povie NA!

taella
30. dec 2009

my sme mali dnes neskutočne urevaný deň 😢 hlavne Oliver , začal už ráno o pol šiestej kedy vstával ( zvyčajne vstáva okolo pol siedmej siedmej ) , zobrala som si ho ešte do postele , že ho ešte uspím , ale stále iba reval , tak som mu išla urobiť mlieko . Dopil mlieko a zasa rev 😠 , začal sa plaziť za hračkou a rev 😠 zahatala som mu cestu do kuchyne , tak spustil ešte väčší rev a začal si trieskať hlavu o zem 😲 😲 😲 ( kde to videl ? 😖 ) samozrejme že zobudil aj Karolínku svojím revom . Takto si reval až do jedenástej , keď konečne zalomil spať . A to som už mala nervy poriadne nadranc 😝 vybrala som sa s nimi vonku , ale v kočiari mi vôbec nechce byť, stále sa vykopáva z fusaku , dvíha sa a je nespokoný v kočiari . Už naňho nezaberá ani hudba z mobilu 😒 už len zajtra nejak vydržať bez manžela a potom bude mať tri dni voľno , tak si hádam konečne poobede aj zdriemnem .

na Silvestra sa nechystáme nikde a som aj rada , lebo aspoň budem môcť zaľahnúť kedy budem chcieť a deti aj tak nevedia čo je Silvester a na Nový rok vstanú tak ako vždy , takže ani dospať sa nebude môcť .

akurát som dopiekla mäso na zajtra , nachystala zemiaky , šošovicu , navarila deťom obed na dva dni , lebo pri nich nič neurobím , Karolínka ešte v pohode , ale Oliver sa všade stavia a všetko ťahá .

u nás zaspávanie bolo doteraz bez problémov , ale odkedy sa Oliver už vie postaviť v postielke , tak musíme byť pri ňom pri zaspávaní a tak som si tam dala malú stoličku a cez tyčky na postielke ho držím a hladkám , a tak zaspí , lebo si neviem predstaviť stáť pri postielke , asi by som už úplne prišla o chrbát .

takže správa dopísana , môže sa isť spať . Bohvie koľkokrát bude zasa Oliver hore , predchádzajúci noc sme pri ňom boli 10x 😠

zajtra vám prajem príjemné prežitie posledného dňa v roku 😉

egyptanka
30. dec 2009

no idem off a povenovat sa trocha muzovi, uz zacina reptat ze kazdy vecer som nalepena na compe.

lenk30
30. dec 2009

egy, tak sa pekne venuj. ja nie som nalepená na compe, ale na malom............chudák veľký Filip

denkolc
30. dec 2009

Leni a nechystáš sa malého vysťahovať od vás? Lebo ja hej....v roku...

Aaaaa, našla som topánky pre Táničku na jar.. 😉 ..škoda, že to nevidí aj Snehu...
http://www.hannaandersson.com/style.asp?from=SC...

ajka82
30. dec 2009

deni, pekne topancky 😀 😀

lenk30
30. dec 2009

denka, ja si to neviem predstaviť. my máme prisununú postielku bez čela na mojej strane, že ja ho niekedy v noci preložím, ked ma kope, alebo tak a za chvíľu je nalepený na mne. ako si to predstavuješ, že vysťahovať? fakt neviem.......ukľudňujem sa len tým, že aj segrine deti obe takto spávali a pred druhým rokom sa sami odsťahovali............no veď uvidíme.

Ja mám pocit, že on by kľudnejšie spal bezo mňa. Filipko zaspí pred 20. do 21 - 22 spí a potom každú chvíľu mrnčí, ale akonáhle prídem do postele, tak je to totál brutál. minulú noc si dokonca vypľul cumel a chytil si oboma ručičkami prsník, akoby som mala nejaké osmičky a že mňam mňam........

katja78
30. dec 2009

Ahojte,

nestíham, nestíham, ešte mi stále ostáva kopisko žehlenia, kúpeľka, kuchyňa 😲

som sa nepochválila - maródujeme komplet celá family, Maruška doniesla ešte pred sviatkami zo škôlky soplo-kašel, pred 2 dňami to u Hanky prepuklo v laryngitídu (neprajem nikomu ☹ ), dnes už je vcelku dobre, 3 dni deti neboli poriadne vonku, ale už len kašleme jak staré hrnce, tak snáď zajtra vyvetráme hlavy 😅
Maruška dnes vyvádzala - ponatierala mi dvere, zábradlie a parkety ritnou masťou z DM-ka, taká fajne hustá 😝 za trest bola doobeda bez rozprávky.
Ono sa tu bavíte o telke - keď bola Maruš menšia, tiež nám lepšie jedla pred telkou, zostalo jej to dodnes, je to hrozný zlozvyk a ešte sa zapotíme, kým ju učlovečíme. Ale keď už TV, tak rozprávky, máme milión všakovakých DVD, teraz ju neviem akým zázrakom baví taký milý dokument o alosaurovi, už asi 50 x to videla, včera mu hovorila: "Teda nie šom na teba pyšná alošauruš, jaký ši hnušný" - to keď zjedol mláďa na večeru 😕

To, čoho sa oveľa viac desím je, čo dnes beží v telke cez deň - telenovely plné posteľných scén, prestreliek, intríg a všakovakých blbostí 😲 😖 😠 človek aby si zabstaral televíznu kartu do kompu a vyhodil telku von oknom.

Matja - som mala spolužiačku, ktorá sa tešila, keď sa im pokazil TV prijímač,lebo sa mohla viac venovať učeniu 😀 super, že to takto berieš, že telka nie je členom rodiny 😉

Pasoi - aj ja Loreenu McKennith rada 🙂 🙂 🙂 na flautu hráš Ty, či len tak sa vámdoma povaľuje?

katja78
30. dec 2009

Jaj, autosedačka: máme po Maruške, 9-18 kg Chicco new Zenith, tiež polohovateľná, ale ešte z roku 2007. odporúčam podhlavník do tejto kategórie sedačiek

http://www.prebabo.sk/0-18-kg/NEW-ZENITH-0+/1/f...

Som si vyhliadla nový kabát, rovný strih, cica na golieri aj na rukávoch, nad kolená, taká fialkovo-ružová, enem za 95 peňazí 😵

baskaj
30. dec 2009

ahoj kočky, ja vás len takto zdravím. vôbec nemám čas a aj tak bývam akosik moc moc unavená. ani v tehu som tak nebola 😝 neskôr popíšem ako bolo cez sviatky, daminko sa neskutočne tešil z darčekov, veľmi zlatý bol 😵

len vaše fotky som pokukala, moc pekné! 🙂

katja78
31. dec 2009

Dobré silvestrovké ránečko 🙂

sa cítim presne tak, ako je vonku 😝 😝 😝 mám v krku motorovú pílu, v ušiach ma bolí a nemám hlas 🤐 som myslela, že už je dobre a to len druhé kolo ☹ čo vám na takéto stavy zaberá? 😅 nejaký dobrý babský recept

Baška - no tento kalendárny rok to už asi nestihneme, sa sociálne kontaktovať 🙄 snáď budeme v 2010-tom zdravší 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre