Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nufanek
22. jan 2010

Ahoj, pasoa, dakujem aj za Paulinkula tzv 😉 desat sme mali v utorok. Titul uz mam, teraz som si dorabala tzv. pedagogicku sposobilost, ked uz som ta ucitelka, tak som bola donutena 😠

nufanek
22. jan 2010

Egy, o kolkej ti rano vstava mala, ked ju davas spat o deviatej, pol desiatej? Lebo my vstavame medzi siedmou az pol osmou a spavat ju davam okolo 10.

egyptanka
22. jan 2010

baska,
- lucinu este nedavam
- ano zastieram okno pri dennom spanku, resp. spravim pritmie nech vie, ze ma spinkat ...
- fuuu lavak alebo pravak ... netusim odkedy, ale podla mna sa to najlpesie preukaze ked zacnu deti kreslit obrazky ... nieco asi vybadat terez, ze ktoru ruku preferuje na zapieranie ked sa stavia, branie hraciek ... to je moj nazor
- cibula, cesnak ... az od roka, urcite je prazenie skoro.
- jogurty nedavam, tot moja dilema aj kvoli tomu co pises, v noci kojim len raz a cez den tak 4-5x ale to su skor cucnutia ako plnohodnotne sanie ... tak stale nad tym rozmyslam.

egyptanka
22. jan 2010

nufanek,
- Naty zaspava uz v postielke
- vstava tak v rozmedzi 6-7.30 (je to ok, lebo deti v nasom veku by v noci mali prespat tak 11-12 hodin)
... fuuu ze o 22 tak to ja by som uz mala hlavu kockatu to uz ja mam asi dve hodinky volno. Mne to vyhovuje, ze ideme spat o 19 a zaspava tak 19.30-19.45 ak sa pretiahne jasenie vo vani. Ja som to takto nastavila uz hned od narodenie. Pravidelny vecerny ritual mame od takeho 3-4 tyzdna.

denkolc
22. jan 2010

Baškaj, ja to isté ako Egy, len jogurt už dávam... 😉

No a moja dilema na dnes....malá mi nepriberá....nezje veľa....býva nervoz.....má dlhodobo riedku kaku...nemôže to byť celiakia? Akože by sme mali ďalší bonus???

egyptanka
22. jan 2010

Denka vela guuglis a citas 😉

egyptanka
22. jan 2010

ludia kukam von oknom a ako kukam tak kukam ono je este svetlo, ze aka parada ... pred mesiacom o takomto case uz bola normalne tma ... takze sa nam ta jar predsa len blizi 🙂

pasoa
22. jan 2010

denka, nuž, odpovede na takéto závažné otázky istotne nehľadaj na webe a diskusných fórach. Zavolaj dokine alebo za ňou rovno choď... 😉
noačo, že si tam bola nedávno.

egyptanka
22. jan 2010

pasoa, suhlas

nufanek
22. jan 2010

Egy, myslela som o desiatej doobeda. Chcela som vediet kolko ti byva hore do prveho spania.

pasoa
22. jan 2010

Ja som dnes mala turistiku po našom schodisku. Snáď prvýkrát, odkedy tu bývam, som toľko chodila po schodoch.

Ako som už písala na fb, vychystala som sa von, matúško by mal spinkať, tak som ho dala do kočiara a išla som privolať výťah a ani ťuk.
Kamoške, s ktorou som sa chystala venčiť naše deti, som už prezvonila a teda tá ma už kdesi vonku čakala, a tak som rozmýšľala, že dávať matúška do manducy by nám zabralo strašne veľa času - znamenalo by to, dať mu tenšiu bundičku, mne menej vrstiev a tiež inú vetrovku, samozrejme by som sa musela predtým vyzuť a potom zas obuť a to nevravím o tom, že by som tým prebrala už zaspávajúce dieťa.

A tak som zbehla do suterénu, tam boli dvaja opravári, reku, či mi nepustia výťah, že potrebujem iba zísť s kočiarom. Noale výťah bez stien a podlahy, iba rám 😕
Ale jeden z nich sa mi hneď ponúkol, že mi s kočiarom pomôže dolu (asi chudák netušil, že to v reáli znamená 5 poschodí).
A kukám naňho, že vy ste mi dáky povedomý a nerobili sme my spolu v Sučanoch? A on že veru áno, a tak sme si nanovo potykali a vyšlapali sme nazad hore k nášmu bytu, vzali kočiar a išli zas nadol.

Po prechádzke vymrznutá som prišla do vchodu, výťah stále bez podlahy, a tak som dala kočiar do kočíkarne a išla s matúškom hore pešo. Doma som nás povyzliekala a vtedy som si spomenula, že som v kočiari nechala peňaženku.
A tak som naložila matúška do manducy a šla zas dolu po peňaženku a zas hore... takže celkovo 3x dolu a 3x hore. To mám namiesto kondičného tréningu 😎

nufanek
22. jan 2010

Lebo, ako si pisala v tom prispevku, co si mi dala link, tak ak ti rano vstane o pol osmej, asi okolo pol desiatej ide spat. Zaspi ti po dvoch hodinkach, ci to je vec systemu? My chodievame vecer spat o 20.00.

egyptanka
22. jan 2010

nufanek, jaaaj ... no vstava ako som spominala okolo 6-7.30, ale teraz sa to ustaluje na tu 7 ... a tak o 9.15 ideme kojit, potom o 9.30 dam do postielky a zvacsia zaspi tak 9.45 ... dnes zaspala o 9.50 a spala hodinku a pol. Poobede tiez dala hodinku a pol. 🙂

nufanek
22. jan 2010

Este mi povedz, kolko trvalo, kym prestal vecerny rev pri zaspavani. Nasa naposledy tak vrieskala, ze som s tym zas na par dni sekla.

egyptanka
22. jan 2010

nufanek, tak za tri dni uz to bolo vcelku do pohody ... este sem tam niekedy zamrnci, ale je to v pohode ... dokonca vecer mozem odist ked je v polospanku a uz si len hlada polohu a zaspi uz sama.
No cas kojenia ... idem 🙂

nufanek
22. jan 2010

Egy, potom mi napis, ci najskor zacat riesit to uspavanie alebo obmedzovanie kojenia v noci.

denkolc
22. jan 2010

Mate vy pravdu dievky..zavolam jej v pondelok, že dojdeme...ale vlastne aj tak som jej chcela zaniesť krvné výsledky....nooooo, možno aj v nich bude odpoveď na moju otázku....
A od pondelka začíname rehabilitovať...tak som zvedavá na tie zázraky... 😀

Pasoa, takýto telocvik som mala ešte za čias tehotenstva...uff...ale si si zamakala....lenže Ty upravovať váhu nemusíš...

Egy, negooglim...toto bolo JPP.....

Aaa dnes na cvičení si nahrádzala hodinu naša marcová maminka Ali s Maťkom....akááá náhoda... 😲 Som najprv myslela, že to sa mi len zdá povedomá.... 😅

mgk111
22. jan 2010

pasoa - ja tak chodim stale 🙂 byvame na tretom a vlastne aspon dvakrat za den chodim skubkom - ina makacka nosit takych ja neviem11kg 🙂

boli sme s kubkom vonku, stretla som kamosku s ktorou sme boli v nemocke - chvilu tam tiez lezala - tak mam dalsiu kamosku tu na okoli 🙂 teda kubko ma dalsieho kamosa 😉

potom sme sa hrali, zjedol kasu, ukazal mi ako sa uci premiestnovat - akoby sedi a nejako sa tak sucha po zemi 🙂 na veceru robim pizzu, krpec nevie ako zaspat - sice dnes dal dve hodky a pol ale v kociku chcel spat, no sli sme domov a teraz je unaveny ako hoviadko a prestal tatinovi protestovat na rukach - hadam este zdriemne do vecera...

takze to zase vyzera tak, ze potom ak by zaspal, spat nepojde skor ako o osmej...

egy - aka zmena u teba, prepac, ze to hovorim, ale bolo vela negativneho a teraz z teba srsi taka spokojnost 😉 super, sa tesim

k tomu stretku - ja to ako truba pisem sem aj tam - ze v severke je 44lozok a plus pristelky, tak aby nebolo malo podla toho co som pocitala...

clea333
22. jan 2010

Ahojte,
boli sme vonku asi len len 50 minut, lebo riadna kosa, som uplne vymrzla a dost fukalo.Ja sa taaak tesim, ked bude uz teplejsie, ale ked si zase na druhej strane predstavim tie pele, tak hruza 😖

Nas drobec dnes urobil svetovy rekord, spal doobeda 2,5 hod a poobede necelu hodku, ale super nie 😉 Inak baby, ako som sem pred tyzdnom pisala, ze ako dobre spava v noci, tak odvtedy sa to pos...lo, ale uz sme zase v normale, znova super. Ale cely ten tyzden spal zle v noci a aj cez den hroza ho uspat, tak uz sa radsej chvalit nebudem, som to zacarovala ☹ 😒 😎

Som zatial navarila komplet obed, ozehlila aspon cast kosa (druha cast bude na vecer), upratala, poumyvala kuchynu, prezliekla periny, umyla kupelku a upratala v skrini, zvysok som nestihla.

Mgk, to mas riadnu telocvicnu chodit kazdy den na 3. poschodie, fuha 😉

Baskaj,ani my este nepapame jogurty, ani a lucinu cibulu.Vlastne nepouzivam ziadne korenie, ani bylinky zatial.Myslim, ze na to je este casu 😉

Pasojka, chodis s Matuskom von aj v manduce teraz v zime, ci len vnutri?Lebo ja teraz ee, aj ked by som rada, lenze mi je potom strasne teplo-ja v bunde, maly v bunde ☹

egyptanka
22. jan 2010

nufanek, asi je to vec systemu, ze uz je navyknuta na spanok a ja som najprv riesila zaspavanie, ked som videla ze nie je problem zaspat tak vynechanie kojenia ...
den, tak potom daj vediet ...
maci, ze 11 kilo 😲 ... ja mam niekedy co robit s necelymi 7 😉 ... a moja spokojnost je preto, ze aj Naty je spokojna ... ano mame stereotyp, ale ked to Naty vyhovuje tak nic nebudem menit ... dolezita je spokojnost ... a zajtraaaaa idem ruky horeee 🙂

pasoa
22. jan 2010

clea, ja dávam teraz v zime matúškovi do manducy iba flisku. nie vetrovku.
takže má body s dlhým, overalík s dlhým, nejaký tenký pulovrík a na tom flisovú bundičku, čo nosil na jeseň.
a ja si dávam takú vúčšiu vetrovku, čo mám alebo manželovu a celého ho do toho zapnem.

mgk111
22. jan 2010

http://www.ztt.sk/index.php?option=com_content&... dalsia moznost v terchovej, podobne ako v severke, len teda blizsie a lacnejsie... kuk nech sa nejako dohodneme a uzavrieme to,..

inak k sustiaku - nsoci spominala ze sa rekonstruuje cosi - to aby sme nemali cosi rozburane ked tam budeme, co potom s detmi???

nsoci
22. jan 2010

No ahoj krasky

no veru Egy drzim paluchy, nech je takych pohodovych noci viac
ohladom stretka napisem IP
cau nufanek

my sme dnes dali obedik s dalsimi babatkami v meste... a veru som ho ledva zjedla, Matko as furtom liepal na stol, padal a rozculoval sa... fuuurt sa rozculuje, ked nedostane co chce, maly tvrdohlavcek

denka podal mn by si si mala hacat u obvodacky a neodist kym neposle malu na vsetky vysetrenia... nezdas sa mi byt hypochonder, tak daj na svoj instinkt a nenechaj sa odbit

no asi sa uz mozem priznat... chvilku to vyzeralo, ze budem tehulka, v stredu pozitivny test, ale potom uz negativne a teraz uz klopka navsteva... 😢

potulka
22. jan 2010

ahojte

docitavam, docitavam.

k stretavke - pisala som aj do prislusnej temy a hadzem to aj sem:
1. oravska lesna je pre hadam vsetky o dost dalej nez terchova - prevozime minimalne to, o co by bola severka lacnejsia oproti sustiaku.
2. nezabudajte aj na to, ze budeme o min. hodinu dlhsie v aute s detiskami, pre ktore je kazda minuta v sedacke utrpenim.

baskaj
jogurty sa mozu od ukonceneho 9. mesiaca. to, ze kojenym detom staci od roka, je pravda, ale ak das skor, nic nepokazis, ich bruska su uz na to pripravene. u nas je jogurt suverenne najoblubenejsie jedlo. vcera matej, prepytujem, zozral 250 g. 😲 😀
lucinu nechavam par dni, take tri-styri.
pravak - lavak, neviem, aj som o tom citala, ale nepamatam si. v tomto veku este urcite nie.
okno pri dennom spanku nezastierame.
na oleji som matejovi zatial nic nevarila, ale uz tiez koketujem s touto myslienkou, lebo planujem robit cicerovu omacku a tam sa na zaciatku opecie por. to by potom matej jedol skoro to iste jedlo ako my a nemusela by som robit zvlast pre neho a zvlast pre nas.

egy, super noc! zavidime, ale doprajeme vam. zasluzite si. 🙂

labutka, matej toho vseobecne vypije malo, takze mu flasku (so slamkou) nukame kazdu chvilu. tie dva glgy, co si da po jogurte, naozaj nenarobia sarapatu.

kucina1
22. jan 2010

ahojte dnes je tomas cely den strasne uknucany a ma teraz zvysenu teplotu, urcite od zubkov

vcera som objavila 5 prerezany zub (horna dvojka) a konecne si sam zacal tapkat rucickami
ide sa kupat a potom dostane veceru a uvdime ci mu nedame na noc nurofen
inak je vsetko v poriadku

pasoa
22. jan 2010

ženy, KTO je čmeliačik? 😕

kucina1
22. jan 2010

nsoci aj tomas sa strasne jeduje ked nedostane co chce, ja ked si dam tanier jedla alebo hoci len jogurt tak hned pride a knuci

a podla nas je tomas urcite pravak, predpokladame to uz dlho

kucina1
22. jan 2010

a jogurty uz davam aj vsetky ovocne, aj pribinaciky aj milaciky

egyptanka
22. jan 2010

no ide sa kojit a uspavat ... i ked dnes bol dobry den, vzdy sa tesim ked uz je vecer a mala ide spat a ja si vydychnem a mozem nacerpat nove sily.
A aky ste mali dnes vy den?
Ja som vonku nebola, lebo sa mi nechcelo do tej zimy, ale Naty spinkala na balkone hodku a pol ...
Nsoci a kde ste boli na veceri?
Baby uz sa dohodnime na tom stretku... mne je to v podstate jedno ...

kucina1
22. jan 2010

egy nas den bol otrasny a ja von chodit tak 2x do tyzdna maximalne, tomasa nedavam ani na balkon lebo by som tam s nim musela stat a kocikovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre