Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
3. nov 2009

sice malu ucim, liezt z postele dolu nohami, a nie skakat sipku...ale este jej to az tak pravidelne nejde 😅

egyptanka
3. nov 2009

ajka, mozno je to nahoda a len ja tomu pripisujem nejaky vyznam a ona chce urobit uplne nieco ine ...

ajka82
3. nov 2009

egy sak uvidis o par dni co bude robit a mozno budes prekvapena 😝

egyptanka
3. nov 2009

ajka, no som zvedava ... ale tesi ma ze sa rozpapala, len keby ju okolo toho nezaujimalo tolko veci.

co by ste dali k baklazanu a k cukete? este som ich nerobila ...

mona1111
3. nov 2009

ahojte tak my sme boli na prechadzke ale na takej rychlej... samko hned zaspal , spal hodinku a uz mu bolo dlho ked sa zobudil tak sme sa ponahlali domov.....

ajka my mame rezim ako ty.... kupkame kazdy druhy, treti den kedy ako, dnes nekupkame ale az zajtra.... posledne papanie pred nocnym spankom pol osmej, osmej,.... a s manzelom pevne verime ze do jedenastej zaspi 🙂

dnes som malemu varila, zemiak, mrkva karfiol a vareny zltok, velmi mu to chutilo.....

idem sa najest, lebo som uz strasne hladna...

kucina1
3. nov 2009

cuketu som robila ako privarok, s mlieckom a zltkom
alebo potom cukinu so zemiakovym pyre
baklazan len zo zemiakovym pyre
prip. do vsetkeho dat trocha masa

potom som davala cukinu do vselijakych zeleninovych maglajzov

ajka82
3. nov 2009

baklazan asi s vajcom (zltok) a zemiakom a cuketa, jak tekvica-privarok, zemiak, maso...

egyptanka
3. nov 2009

hmmm ... skusim tu kombinacu, cuketa, zemiak a masko ... mnamky.

ajka82
3. nov 2009

egy inac podla mna mozes skusat vselijake kombinacie, este je to krpcom jedno

mala je konecne hore 😉

potulka
3. nov 2009

nas gulko-bombulko konecne objavil caro priestoroveho pohybu. prave sa velmi cielavedome premiestnil pod pocitacovy stolik a vitazoslavne don udiera rucickou. aaaa, tusim tam pridal grcku. 😀 dalej sa uz nemoze pohnut, stol ho drzi, tak som zvedava, ci mu dojde, ze sa da gulat aj naspat.

kucina, je take mile citat o tvojej zravosti! 🙂 ak si dobre pamatam, netehotna si tolko, co si zjedla dnes, do seba horkotazko natlacila za tyzden. 😉

egy, daj k tomu nieco "prilohove" - zemiaky, ryzu alebo pohanku.

kucina1
3. nov 2009

potul presne 🙂 ale ked mi je na grc tak musim zrat xixi

potulka
3. nov 2009

kuci, aj ja som mavala take stavy. sice som negrcala, ale ak som pravidelne nejedla, bolo mi blbo. aj v noci som mala pri posteli misku s piskotami. raz som sa dokonca zobudila a dostala som taku chut na paradajkovu polievku, ze som si ju isla uvarit. bolo asi pol jednej. 😀

kucina1
3. nov 2009

oiskoty som aj ja jedla celu noc. to je moja zachrana

kucina1
3. nov 2009

idem teda toho uplakanca kupat, potom mu dat kasu, supnem nurofen a pojde spat, teda sa pokusim ho dat po XY raz spat, dnes som total mrtva 😖

egyptanka
3. nov 2009

Potulkaaaa si tu???

pasoa
3. nov 2009

čaute baby.

prosím, ra´dte raďte...
dnes sme mali ísť na očkovanie, teda sme aj išli, ale kvôli mojej blbosti sa to presúva na piatok, to je fuk, že prečo...

mám doma Nurofen sirup a Paralen čipky. ako ste to dávali, keď vaším malým vybehla horúčka?
aké sú dobré homeopatíká na to?
tie miesta po vpichoch ste nejako chladili alebo čo? ak áno, čím? a iné otázky....?????? píšte všetko, čos tým súvisí, ma to zaujíma
a píšte mi to prosím do IP, lebo tuto už nestíham čítať...

a aké sú dobré homeopatiká na zúbky? (Calgel je naprd 😠 )

egyptanka
3. nov 2009

no ideme s dojcit ... juchuuuu. pekny vecer.

mgk111
3. nov 2009

ajka - vy chodite potme von? 🙂 to ja akurat tak doobeda alebo hned po obede lebo spunt uz vecer nic nevidi 🙂 a to je iny spanok 😲

ja tiez nedojedam - a mne tie kase moc nechutia... ovocie dojem zeleninku vobec 🙂

kuci - vazne myslis ze ma teplotu zo zubkov? ked ti to pretrvava a neklesa po nurofene neviem...

pasoa - preco blbosti? ja som davala akurat sirupcek - do striekacky a ked pil tak som vytahovala flasu a davala sirup a zas flasu aby sa nestalo, ze to nezje... miesto po vpichu som nechladila - ale dala na par minut akurat tamponik namoceny do alpy... a ked bolo zacervenane na dalsi den preslo a bolo to ok... a obkladik som mu davala vzdy pri prebalovani... a na zubky mame mundisal - ale bacha obsahuje trochu alkoholu no super zabera... tie ine ako calgel mi boli na hovno...

kucina1
3. nov 2009

mgk ja neviem ale nic ine mu nie je, myslim, ze je to zo zubkov, nic ine som si na nom nevsimla
uz konecne zase chvilu spi, uz je okupany, napapany tak snad bude spat aspon kym si spravim veceru, tu nasu tehotensku krupicnu kasicku

mgk111
3. nov 2009

egy - pekne spite aj papate 🙂 tak pekny vecer aj tebe 🙂

inak manzelik ma za sebou dva pohovory tu na sk, a zatial ho oslovila vic BA ako nove mesto... uvidime ako sa to bude vyvijat, ak by bola ba, tak to znamena tyzdnovky, ale slusne peniazky a on chce aby som bola doma s kubkom do troch rokov - a este vraj, ze dufa, ze uz to nebude len kubko... ufff teraz by som si to nevedela ani predstavit 🙂

potulka
3. nov 2009

egy, tu som, boli sme vonku.
po dlhom prezerani UM v drogerii som sa nakoniec rozhodla pre sunar. uvidime. ked matejovi vylezie aj stvrty zub, ideme do toho. egy, ty si na tom ako? este budes kojit, ci tiez postupne zacnes odstavovat, aby si mohla brat lieky?
a chcem sa opytat skusenych UM mamiciek: z akej flase to treba davat? aky cumel? moze sa mlieko davat aj do pohara so sosacikom? alebo do flasky, co ma sosak namiesto cumla? a kolko mam toho na prvykrat zarobit? nemam ani ponatia, kolko matej vytiahne na jedno krmenie... mam ist podla tabulky na krabici? citim sa po tejto stranke ako alenka v risi divov. 😅

mona1111
3. nov 2009

pasoa - my ked sme prisli domov z ockovania tak doki nam hned kazala dat sirup panadol baby, a necakat na teplotku... a na ranku som davala studene obklady....
,ôôô samko mi tu do toho pise svoje bzazitky zdnesne ho dna jbu 😀 😀 😀
m

mgk111
3. nov 2009

potulka - neviem ci do pohara so sosacikom, ak sa tak dokaze najest tak je to asi jedno, ale ja by som radsej osobne dala flasu - my pouzivame na mlieko dudel c. 2 - ked je vacsi tak mu to moc tecie a nechce to... a kolko vypije to by som sa tiez neriadila tabulkami pretoze su tu deti co vypiju okolo 200ml a nas krpec napriklad maximum 150ml a velakrat len do 120ml. takze skus mensie mnozstvo a potom prirobis, nechaj si teplu vodu a to zamiesas rychlo... tot moj nazor... potom poinformuj, kolko matej vypije 🙂

dnes kubko pil mlieka opat malo, kase zarobenej zo 120ml cosi nechal, zelenina nic moc a ovocie dal 240g, takze je to dnes akesi divne.. a nezvykne teraz spat a spi... takze kupeme neskor a dufam, ze ked neskor pojde hajat, tak budeme aj neskor vstavat 🙂 inak ked davam varene ovocie - jablcko,hruska, tak sa mi zda, ze kaka dost riedko... z cerstveho tak nekaka... a dala som uz aj prvykrat jogurt a uzasne sa vykakal 🙂

mona - aj nam povedala, ze nech to dame, ze nie kvoli teplote ale kvoli ukludneniu telicka...

kuci - uvidis ci bude zajtra lepsie... alebo uvidis dva zuby naraz xixi

pasoa
3. nov 2009

mona 😀

diky, baby

pasoa
3. nov 2009

potulka, my síce MM, ale z fľaše, takže pridím svoj kúsok akokeby skúsená s UM 🙂
Používam fľašu AVENT 260ml, pekná tučnučká, pasujú na ňu cumle MAM, na MM používam taký s označením od "4 mesiacov na mlieko". Ťažké, čooo?? 😀 A majú aj na kaše a husté príkrmy, aj na vodu a čaj... len treba čítať 😉

pasoa
3. nov 2009

a majú ich v DMku samozrejme

mapa
3. nov 2009

pasoi , mne lekarka poradila tiez necakat na teplotu a vecer pred spanim dat polovicu paralenoveho cipku do zadocku, ale to mala kajka 4 kila vtedy.... ze cipok nevygrcka a sirup moze a potom nbude vediet, kolko toho ostalo. no a noc bola super, teplotka jej vybehla az na druhy den a aj to max 37.7.

matja
3. nov 2009

ja som bola dnes natešená, koľko Paťko veľa zjedol na obed, mal cuketovú polievku s MM a žĺtkom, veľmi mu chutilo a on to o 3 hodky vygrckal... žeby mu nesadlo? To je druhýkrát, čo vygrckal obed.

egy, ja používam čistú vodu, takisto aj na pitie, ani nepreváram. Baklažán som dala samotný s mäskom a príloha zemiak alebo pohánka a cuketu s hocičím - samotná, kaleráb, mrkva, zemiak...

pasoa, nám sa viac osvedčil nurofen, lebo Patrik mal tendenciu čípok vždy vytlačiť. Studené obklady ani nebolo treba, ale preistotu sme dali.

kucina1
3. nov 2009

jupiiii babo spi, spolu sme sice varili kasicku ale doprial mi sa napapkat a spinka anjlelik moj unaveny
ja som taka unavena, este ma aj boli na jednej strane pod bruchom tak si musim uz odpocinut a natiahnut sa konecne. som dnes totalne uvlacena. este ma caka trocha riadu v kuchyni ale to spravim ked si trocha odpociniem. ved musim mysliet aj na lucinku v brusku, uz som si vymyslela vcera, ze ak by bol nahodou chlapcek, tak by sa mohol volat lukasko tak uvidime. ale ja chcem hlavne lucinku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre