Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
27. dec 2009

matja - byvam mrzuta ked v noci vstavam a vopred viem ze rano budem akoby ma presiel tank, ale potom to "rozchodim"... no vsak sa nemozem na kubka vykaslat a nechat ho hladneho alebo uplakaneho a nehrat sa s nim 😝 ale potom asi hundrem na tatina, nech mi viac pomaha 😝 kedysi ked som stale aj odstrekavala to bolo narocnejsie, mala som pocit, ze len maleho nakojim, dopapa sa z flasky, odstreknem a mozem zacat odznovu... teraz uz je to ine, hoci kedze nelozi, je to take tazke, ze sa neda nikde nechat ani poriadne sediet, lebo sa hodi na zem a padne na hlavicku... ale kazdy den skusam aj ho nechavam len na tom brusku - ked sa hneva je to ok, ale ked zacne nariekat dost tak to uz nie... ma pokusy o nejake zvlastne lozenie ale nechapem ze kolienka pod seba, len sa sucha s vystretymi nohami po hlave 🙂 a rucicky pouziva na kadeco ma ich silne ale nie na lozenie 😠 ale spokojna som, ved je zdravy, krasne papa a rozumie teda kadecomu len je lenivy na lozenie... plne ta chapem ze treba prepnut na inu vlnu ako stale byt pri malom... aj mne to chyba a zaroven sa neviem odpudat od neho 😠

a ja vazne musim prestat zrat lebo vsetky veci ktore som kedy nosila su mi tesne 😠 a to ked som kojila mi boli fajn, cize som to poserinkala ja sama teraz 😒 len by som potrebovala niektoho kto by ma hecoval a gezoval ze preco necvicim a zerem 😀

dopisem potom lebo prisla navsteva a potom ideme domkov - kubko lutostivo place akobymu isiel zubok ☹

munu
27. dec 2009

pasoa presne tak.. with, think, thing atd atd 😉

munu
27. dec 2009

aj ja mam predsavzatie do noveho roka, ale zacnem s nim uz asi od zajtra 😀 chcem schudnut ako som bola pred tehu..len je to tazke odolavat maskrtam a napchavat sa zdravou zeleninkou namiesto niecoho sladkeho 😝 ja milujem sladkosti 😝 😔 😀 takze ja idem chudnut uz.. vtedy co som vam pisala, ze som zhodila 7kg, tak to plati, ale odvtedy stojim na vahe.. no je pravda, ze som sa na to vykaslala, preto viac nechudnem.. ale aspon naspat nepriberam.. no musim sa zase prinutit zapracovat na sebe! 😉

denkolc
27. dec 2009

Jeeee...ako sa máááte? Všetko je v poriadku? Keď bude čas, prečítam, čo máte novučkéé... 🙂 🙂 🙂

nsoci
27. dec 2009

Denka dobre, zereme, a davame si predsavzatia, ze uz nebudeme. 😀
Ja som to vzala inou taktikou, natlacila som do seba vsetko a od zajtra nezerem, lebo vsak neni co.

egyptanka
27. dec 2009

Ahojte ...
teraz vecer ma chytila nejaka divna nalada, ze som malu nakojila, zalomila do 10 minut a este dalsich 30 minut som ju len tak drzala v naruci a pozerala na nu a vychutnavala si jej blizkost.

Anketa - chodit niekam cvicit, nech sa mi spevnia svaly (chudnut by sa malo vzdy co, ale napr. nohavice, ktore mi boli pred troma mesiacmi tesne tak vcera som ich obliekla lavou zadnou), jest zdravsie, najst si na seba cas - ist na kozmetiku, pedikuru, kadernicke, sem tam na kavu s kamoskou, od septembra chodit na anglictinu a co sa tyka dietata tak presne ako MGK pise byt menej mrzuta pri nocnom vstavani, mat viac trpezlivosti a pevnejsie nervy zvladat nalady Natalky, viac sa venovat domacnosti, aspon raz za tyzden nieco upiect ... pomaly sa stavat vzornou manzelkou a matkou.

egyptanka
27. dec 2009

Je tu niekto??

egyptanka
27. dec 2009

hmmm ... tak keby som vedela ze tu nik nebude trcat isla by som zehlit ... vrrr 😠

diocka
27. dec 2009

ahojte

citala som ze ste krasne sviatkovali. zaaaaaavidim. my sme mali dost zly stedry den, uponahlany, ukricany a uplakany stedry vecer (ale sami sme si s muzom na vine- chceli sme kazdemu vyhoviet a kazdemu urobit radost a doplatili sme na to my...). ale od 25. sme u nasich a konecne si uzivame vianoce. dnes mi muz povedal zeby tu vydrzal aj do buducich vianoc;))))
ale ine som chcela: asi pred 2 tyzdnami sme sa zacali plazit, o 3 dni sme uz kolenackovali, pred tyzdnom sa maly 1x postavil a teraz uz by iba chodil za rucicky a nic ine. len marekovi neskutocne vadia akekolvek topanocky. ked mu ich obujeme tam sa boji postavit na nozicky, vselijako sa vykruca a ked ho uz postavime tak sa boji pohnut.nemate s tym niekto skusenosti?
aj papanie sa nam krasne upravilo🙂
aj nocne spanie sa zazrakom zo dna na den upravilo bez drastickych metod. takze krasny zaver roka 🙂
len posledne dni zase uspavame na rukach. a som si povedala ze nebudem ho nic "ucit" ze hadam to tiez zazracne prejde.

a este - idem v stredu do babylucy,keby ste nieco chceli tak mi dajte vediet do zajtra poobedia.

egyptanka
27. dec 2009

diocka, definuj zazrak nocneho spania ... to akoze ako? co sa stalo? ak sa nemylim tak vy ste tiez boli kazdu hodinu a pol az dve hodiny hore ... ci??

diocka
27. dec 2009

hej egy, boli sme hore aj kazdu hodku, aj tristvrte a zrazu sa marek jednej noci zobudil po uspani az o 2 hodiny (predtym to bolo za pol hodky) a potom az o 4 hodky z potom zase o 4 hodky.
a fakt neviem co sa stalo.proste ti nasi krpci asi na to musia nejako dorast alebo co. a kazde dieta to ma asi inokedy. aspon ja to tak vidim. darmo som sa snazila aj metodou 3,5,7. nepomahalo a ja som nemala nervy to skudat dlhsie ako pol hodinky a 2 dni.
zrazu sa to zmenilo. asi je to ako aj s lezenim a celym PSYCHOmotorickym vyvinom. ze sa im zdokonaluje nielen motorika, psychika ale asi aj nocne rezimy.

egyptanka
27. dec 2009

diocka, tak si mi vliala kusok nadeje, ze aj u nas sa to zlepsi ... raz ... dakujem pekne.

diocka
27. dec 2009

neboj egy zlepsi. ved tolko veci sa na natalke uz zlepsilo🙂 netrapite sa s papanim, motoricky je daleko daleko pred svojimi rovesnikmi a este vselijake veci o ktorych vies iba ty - co ta predtym trapilo a teraz si ani nespomenies ze take bolo.
egy, a cez vianoce som speci myslela aj na teba.ja som pred par rokmi,alemne sa to zda ze nedavno, na stedry den stratila babku, ktora mi bola najblizsim clovekom v zivote. a viem ake tazke su vianoce bez blizkej osoby. aj ked mi doteraz stale chyba, dnes na cintorine som si uvedomila ze Marek ma hore v nebi o jedneho anjela strazneho viac. a natalka rovnako.

egyptanka
27. dec 2009

diocka, hej je to tazke najme takto o sviatkoch, uz som si aj co to poplakala ... 😢 ... stale mi bude chybat ... uvedomujem si to pri takych malickostiach, ze ked sa chcem v niecom poradit, alebo dnes sme mali problem s tlaciarnou a s muzom sme nad nou maturovali, inokedy by sme zavolali ocinovi a ten by nam dobru radu urcite dal.

Ja som akurat dnes muzovi hovorila na margo toho, ze sme si cez Vianoce neuzili ziadne rozpravky a taku tu papucovu kulturu v pravom zmysle slova, ze o par rokov Natalka vstane, zapne telku a cely den bude nalepena na rozpravkach a my o nej nebudeme cely den vediet a bude nas prosit, aby mohla obedovat pri telke. 😀
...

ajka82
27. dec 2009

cafte, uz tu asi nikto neni a odfukujete po sviatkoch
tu je par nasich foto z vianoc: http://picasaweb.google.com/ajkaMK/NasePrveVian...

no idem asi spat, lebo mala zazrakom isla spat o deviatej 😕 som zvedava kedy bude buntosit 😝

mona1111
27. dec 2009

ahojte

Tak my sme mali nadherne sviatky, ako som uz pisala tak sme mali my s manzelikom a so Samkom stedrovecernu veceru 23.12. lebo manzel mal sluzbu na stedry den...

Stedry den som stravili s nasimi ( s nasou rodinou ) a 25.12. sme isli poobede k svokrovcom....

Stromcek mame krasny ozdoby strieborne a medene....

Samko podostaval krasne darceky a horu oblecenia tak sa vytesujem.....

Hraje sa sam s novymi hrackami tie stare podaktore uz ho omrzeli tak som ich uz odlozila.....

ja si do noveho roka nikdy nedavam predsavzatie, lebo ked to nedodrzim tak ma to potom mrzi a tak nic neslubujem.....

My spinkame stale rovnako, neskoro vecer zaspi sam ale musim pri nom lezat na posteli a potom ho prelozim do postielky.... V noci sa zobudi to mu dam cajik a spime dalej.....

Zajtra ideme na poradnu, urcite sme aj pribrali aj narastli to vidim podla oblecenia, co som mu kupila pred dvoma mesiacmi na zimu oblecenie tak nohavice su mu akurat a to pred dvoma mesiacmi sa v nich pomaly stratil....ake mu boli velke,,,,

Velmi mu chuti kolacik so syreckom, s masielkom to je jeho .... papame uz aj jogurtiky sabi ktore mu tiez chutia... Stale kojim lebo odmieta akekolvek ine mlieko tak uz nema sil skusat nejake ine,,,, inak to ide do financii ..... a ked nechce tak ho nutit nebudem ..... este mame tu spolocnu chvilku....

a dostala som po dlhych mesiacoch mendzes nie silny ale bolesti bole ozajstne hrozne krce, ale uz je dobre🙂
zatial nechodime len sa plazime.... ako rak do zadu.... ale uz je u neho snaha postavit sa na kolienka, ale to asi u nas este potrva kym sa to stane..... uvidime nechame sa prekvapit....

mona1111
27. dec 2009

ajka krasne fotecky, z Karinky je uz velka slecna a ako krasne chodi 🙂

mgk111
28. dec 2009

dicoka - ahojky to mi nieco pripomina s tymi topanockami... ani kubko neznesie nic na nozickach, ked bol malinkaty tak sme davali take capacky, a potom ani za pana... doma chodi v ponoztickach a hotovo... len ked ideme von tak je boj obut mu nieco vobec, dostal na vianoce take teple topanocky na stunrky a z boku na zips ale aj tak je umenie mu ich dat, on tak zhrbi nozicku a hotovo.. a stale chodi len pio spickach... uz mi svokra hovorila ze ci mu cosi nie je...

ajka - krasne fotky najviac sa mi paci ta s dinom 😀 a este karinka v tom auticku 🙂

mona - potom napis ako ste podrastli 😉

kubko sa o polnoci zobudil s krikom akoby ho rezali ale nejako ho tatino uhontrlal a dostal cajik potom nejako zaspinkal do tretej - dali sme mliecko a o siestej rano... to je vcelku good... aj nasm sa trosku polepsilo a nie sme hore stale... teraz uz mrnci nahana hukajucu sanitku a pojde buvat, ja som zlozila oprate pradlo, dalsie je v pracke, ranajky za nami - aj brusaky 🙂 a idem cosi stvorit na obed 🙂

nsoci
28. dec 2009

Bre ranko

ja uz sekam dobrotu, yvzsok yradla som nabalila muzovi do prace, vyzeralo to jak mikulasky balicek, tak uz neni co tlacit len same zdravoty 😉

ja by som si mala dat zavazok spomalit, vychutnavat, vegetit...

dostala som aj ja kramy, uz som myslela, ze ani nepridu, bo uz ani neviem co je antikoncepcia... 😉

vytreala som sa na vahu a pozitivny sok v podobe 70.2 kg na mna zmurkol, could be worse... 😅

mgk111
28. dec 2009

nsoci - no vcera som sa tiez postavila na vahu ale nebol to pozitivny sok, takze uz dnes striedmo 😝 prisla som na to ze mam viac kil ako pred tehu a po nom!!! ufff takze by som potrebovala aspon tak 5kg dole... dnes zahajene cvicenie a dufam, ze sa udrzim nezrat to je moj najvacsi problem 😀 mne staci jest ale nie zrat 😒

varim pecene kuracie stehienka s taktou marinadou cierne korenie, horcica... este ryzu k tomu a hotovo... kubko zaspal pradlo vyvesane, manzel isiel vypisat sa z pn, a potom do dm... poobede navstevy kamosky... musime dohodnut silvestra 🙂

nsoci
28. dec 2009

Mgk no aj u mna to je 3.5 kg viac nez pred tehu... pozitivny v tom zmysle, ze som cakala brutus vahu po tejto obzieracke... a mam len pol kila hore...

mgk111
28. dec 2009

nsoci - ja som sa nevazila ani nepamatam a nezvyknem to robit ale ked som videla tie pekne obalene boky a brucho 🤐

kubinko s azobudil po 40minutach takze xsa mu idem venovat a hadam pri nom aj ryzu urobim 🙂

potulka
28. dec 2009

ahojte
neviem, ci stihnem na vsetko zareagovat, no skusim.

matja, aj mna matej stale ohryza. 😅 vidi kusok holej kože a uz citim zubky. ale musi byt v bdelom stave, v noci v posteli to az tak nepraktizuje.

predsavzatia - vcera som vyriadila skrine s handrami, kopu som povyradovala, zatuchnute veci hodila do prania a obrovsku kopu v kosi vyzehlila. a zaprisahala som sa, ze od noveho roka budem zehlit po troske, zakazdym, ked nieco oprate uschne. druhy januarovy tyzden podam hlasenie, ci som to uz porusila. 😀
a este by som vari mohla trocha pribrat. viem, ze je to provokacia, tuto medzi vami, co chcete zhadzovat... no mne vsetky gate padaju a nove sa mi nechce kupovat. 😉

leonardo di caprio je downik ako vysity. 😝

kucina1
28. dec 2009

ahojte manzel siel teraz sam s tomaskom von, mne sa nechcelo ale stale mi hovoril ze pod tak som si lahla, ze idem spat a ked odisli som si sadla k pecku a k telke troska posurfovat lebo pri tomasovi sa pocitac neda ani zapnut. manzel mi ani nejak nedava odpocivat, ze on ma dovolenku, ze je nedela a ze on si chce odpocivat a ze tehotenstvo nie je choroba ach jaj strasne s nim. vcera som tu musela behat zase s metlou bo sme mali uz strasne vela bordelu na zemi a cely den ma bolelo brucho. potom sme sa pohadali a sla som sa na hodinu nalozit do vane, ani tam som neodpocivala lebo mi po 15 minutach dosiel do kupelne tomasko a robil mi cely cas spolocnost. a moj manzel mi stale hovori, ze nemam doma nic robit ale ked jeho o nieco poprosim tak to nespravi, ze to netreba, a ze si mozem za vsetku moju unavu i bolesti sama ked beham po byte s dakou prachovkou alebo metlou

zajtra pojdem rano k tomaskovej prababicke a majo pojde do prace bo sa doma uz riadne nudi

predsavzatia si nedavam nikdy ziadne 🙂
na vianoce nic do seba ani netlacim, nic mi nechuti vahu mam stale ako pred prvym tehotenstvom (v porodnici som nechala uplne vsetko) a to som uz v 15 tyzdni druheho 🙂

kucina1
28. dec 2009

mgk fiha dohodnut silvestra 🙂 my tento rok budeme doma uplne sami

matja
28. dec 2009

ahoj kuci, je pravda, že tehotenstvo nie je choroba, ale je unavujúce a keď ťa k tomu bolí brucho, to nie je sranda a mala by si si dávať pozor. Muž by to mal pochopiť...
Som zvedavá, kedy budeš cítiť prvé pohyby. Ako to bolo pri Tomáškovi, v ktorom týždni si ich začala cítiť? Pri druhom by to malo byť skôr...

kucina1
28. dec 2009

matja vies co mne sa zda uz asi tak 3 dni, ze tie pohyby nejak pocitujem ale neviem ci je to dieta ale mozno aj je, pri tomaskovi som ich citila medzi poslednymi 🙂
veru moj muz by mohol uz pochopit, ze druhe tehotenstvo po tomto kratkom cisarskom fakt rizikove ach jaj ved ani neviem kedy mu pride, ze o par mesiacov sa bude venovat dvom detom

munu
28. dec 2009

my tiez musime dohodnut silvaca s kamosmi, taky jeden parik slovakov, su slobodni, len spolu chodia, ale su podareni.. tak asi budeme s nimi.. aj Matka maju velmi radi, hlavne ona ako zena 😉 ale to pridu urcite oni k nam, bo my s Matkom nemozme ist tam..

Kuci akurat dneska som na teba myslela, len tak.. ze ako sa mas... 🙂 chcela som sa ta vlastne spytat, ze kedy to budete uz vediet, ze je to ozaj Lucinka, kto sa ukryva v brusku? 😅 nevies este datum, kedy pojdes na ultrazvuk a povedia ti to?

munu
28. dec 2009

aj som dneska premyslala tak o tom, ako sme mali tu navstevu teraz na vianoce a tak.. o tom celom... ze oni vlastne Matka ani nemaju radi (Matov brat a jeho zena).. stale ho volali Mato, nikdy nie Matko.. a mna to dost vytacalo.. asi im poviem, ze si to nezelam, aby ho tak oslovovali.. je malicky, este nikomu nic nespravil, neublizil, male nevinne babatko a nezasluzi si, aby ho uz odteraz niekto nemal rad a daval mu to takto najavo..sila je v tom, ze ten Matov brat je jeho krstny.. sakra, mali sme to vediet skor, ze ho nebude mat tak rad.. ☹ teraz je uz neskoro 😔 sere ma to, nemozem si pomoct.. ale musim im to vysvetlit, aby ho takto neoslovovali.. to je na dlhu debatu, ona ta jeho zena, je vlastne cela taka divna.. to by ste ich museli poznat.. ja osobne ich nemam rada... ale nemam na vyber, len byt zadobre.. 😒

munu
28. dec 2009

tak to vyzera, ze mam monolog 😅
Matko uz spinka 2 hodky a to uz dneska doobedu prespal hodku a pol.. spachtos jeden.. hm.. asi rastie 😀 chodim ho stale kontrolovat, lebo je prikryty s deckou, tak aby si ju nestiahol na tvaricku.. ale on spinka tvrdo ako maco 😀 a ja som si uz rozsvietila stromcek, este varim bravcove s omackou a cestovinou.. tak cakam, este sa chvilku povari a uz to zahustim a odstavim.. to bude mnamky... pridala som tam aj parky.. to tak fajne rozvonia a urobi to aj dobru chut 😝 dneska som bola s Matkom na prechadzke na hodku este doobedu od desiatej do jedenastej, lebo tu je to ako aprilove pocasie, doobedu je pekne a poobede uz leje ako z krhly.. tak som nechcela riskovat, ze poobede uz nestihneme ist, tak sme sa vytrepali radsej skor.. ale bolo fajne, aj ked 0 stupnov.. dost chladno, no Matka som naobliekala, aj seba, tak nam bolo dobre.. 🙂 o chvilku pride Mato domov z prace, uz sa tesim, od rana sme s drobcekom sami.. ale este pojde cvicit do posilovne urcite, lebo to mal v plane, tak budeme vlastne spolu az niekedy od siestej vecera.. a potom este aj skoro spat, lebo rano ide zase do prace..no co uz, taky zivot, aj zarabat musi niekto, aby sme mali co jest 🙂 😉 rozmyslam, co by som vam este napisala, ale zatia ma nic nenapada, tak ja idem skontrolovat masko, ako sa mi tam vari a pridem kuk, ci tu uz niekto je alebo ci som tu stale sama 😠 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre