Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
11. jan 2010

egy obycajne maslo-rajo/milsy(?)

egyptanka
11. jan 2010

ajka vy ste vynimka v jedeni ... vy uz jete ako dospelaci 🙂

lubi22
11. jan 2010

Potulka 😀 Krizikovy steh? 😀 No to som asi zase ja preskocila vo vyvoji, to by som veru nezvladla 😀

Egy normalne klasicke zivocisne maslo, baby radili Liptovske, tak uz kupujem to. Do varenia davam iba olivovy olej, maslo nie.

Katja dakujem, pojdeme sedacky asi najlepsie vyskusat do obchodu, nie ze mu ten pas pojde popod krk. Da sa ta Vasa aj polohovat? Citala som tam, ze nejaka odpocinkova pozicia, ale je to dostacujuce? Lebo my cestujeme vzdy ked drobci spia, tak potrebujem pohodlnu na spinkanie. Za bdela je to o zivot, vykrikuju bud jeden alebo druhy alebo aj obaja 😅

Sasi super, ze ste to dnes tak dobre zvladli 😉

Maci to musel byt otras s tym autom 😖 A s pokrokmi u Kubinka sa netrap, je sikovnucky a kazde dietatko ma svoj cas 😉

My sme mali dnes tiez taky horsi den. Filipko nechcel spinkat, iba by sa nosil, a behal, nasledky 3 tyzdnov u starych rodicov. No a on sa uz pusta sam a nevie odhadnut nasledky svojich krokov, tak dnes som ho raz nezachytila, myslela som, ze to vykrije, ale on bol asi unaveny z toho nespinkania a kricania a buchol si hlavicku vedla spankov do takeho rohu na skrinke 😢 Sme sa hrozne zlakli, no vyzera, ze to bude iba hrca nastastie. Asi jediny roh, kde nemame chranic, zakon schvalnosti.

egyptanka
11. jan 2010

Lubi, lebo citam detske recepty a tam ze poduste na masle ... tak preto sa pytam.

lubi22
11. jan 2010

Tak myslim, ze namiesto toho mozes dat ten olivovy olej. Nieco sa mi mari, ze zivocisne maslo nie je navhodnejsie pouzivat pri vysokych teplotach, ale neviem, mozno baby budu vediet 😉

lubi22
11. jan 2010

Idem do hajan, dobru 🙂

potulka
11. jan 2010

egy, ja som doteraz nepouzivala ziadne, ale dnes som po prvy raz natrela olovrantovy chlieb klasickym maslom. rastlinne veru neuznavam. 😅

labutka
11. jan 2010

zeny dobru noc... 🙂

egyptanka
11. jan 2010

http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/a6-bolo...

hmmm ... recept od 10. mesiaca a uz rajciny ...

egyptanka
11. jan 2010

Inac Lubi vies co mi napadlo ... na tu svadbu, zeby som dala usit saty malej take ake budem mat ja ... nebude to trapne?? ... do toho este bude mat manzel koselu takej istej farby. ... hmmmm???

egyptanka
11. jan 2010
egyptanka
11. jan 2010

no a dobru noc prajem 🙂

baskaj
11. jan 2010

pridávam štatistiku - túto noc hore 6x, minulú 7x a predminulú 6x... a toto ťaháme už pekne dlho 😒 - aby ste si nemysleli, že len vy môžete! 😝 😀 ale nie, do smiechu mi z toho nie je 😖 zakaždým prsník, prebaliť a aspoň 1x aj precikaného prezliecť... toľko som neprebaľovala, nai keď bol bábetko

baby, ktoré máte plesne v byte - vždy ich čím skôr nastriekajte. tie výtrusnice sú vo vzduchu v celej izbe, byte a my a deti to dýchame. je to veľmi nebezpečné a m§že to spôsobovať rôzne choroby!!!

katja - všetko najlepšie maruške k trom rôčkom! to je už veľkáčka! zlatá je na foto! ozaj, a vy do tej terchovej nejdete?

maci - zajtra bude už lepšie a nestresuj, kubko je šikovný chlapček! 😉

asandys - zdravotné prolémy ti nezávidím, ale viem si predstaviť. aj ja chodím so žalúdkom a s hadičkou sme už staré známe... a aj ja som mala od tých problémov od tehu pokoj.... hm...

chlebíkarky - hoďte plís svoje osvedčené recepty na chlebíky do receptovej témy!!!! nech to mám raz pokope 😅

tak dobrú noc dámy!

matja
12. jan 2010

prekvapkoooo 🙂 🙂 🙂 Paťko už môže mať bračeka alebo sestričkuuu 😵 😵 😵 Po 20 mesiacoch došla tetuša 😀

egyptanka
12. jan 2010

Dobre rano ... 🙄
teda ani neviem ze bola noc ... moj spanok 0.15-1.00; 4.30-5.00 a 5.30-6.15. Zobudzali sme sa za priserneho revu malej ... pomohla liecba sokom ihned ju zobrat prebalit a zasvietit, este sme sa rano aj pochytili s muzom ... ale uz je vsetko ok.

Inac baby ja som rozmyslala nad tym nasim spanim ... ono do polnoci je to vcelku pohodicka ... max. 1-3 hore ... ale v poslednej dobe asi len raz alebo vobec (to je syta z vecernej kasicky). Ale po polnoci nastava taketo rosambo ... tak mi napadlo, ze ci mi nedochadza mlieko ... lebo sa zobudi okolo jednej a nedostane tolko kolko by chcela a preto tak vyvadza. Vobec nemam tvrde prsia, mam ich ako handricky, mlieko nevyteka, ani nejako necitim spustaci reflex, uz ani nenosim prsne tampony ... vsak naco.
Kojenie nam trva od 1. min do 3. min. Uz si ani nepamatam kedy sme sa kojili dlhsie ako 5 minut ... skor vzdy len dudle.
Co myslite?

No a kedze som tak rano skoro vstala, tak od dnes vynechavam desiatu ... to bude MM a zavadzam ranajky ... dnesne menu bola ovsena kasa s bananom ... vcelku jej chutila. Len varit kazdy den rano taketo zazraky ma hned prejde ...
navarila som uz obed ... da sa povedat, ze bude mat taky dospelacky ... cestoviny s brokolicovo-porkovou omackou a kuracim maskom.
Umyla a odpratala riad, dala prat, zvesila suche pradlo, vypit si caj a naranajkovat sa ... fiiiha a este hodit aj na seba licidla.

mgk111
12. jan 2010

potulka - ja viem ze je to je indi vindi ako nam deti robia pokroky ale jasne ze si fnuknem ze kubko je taky hnilko... a s bocnicou - u nas to nejde dat prec, lebo ta postielka potom dobre nedrzi, takze my zostavame s bocnicou..

ooo dakujem manzelovi ze mame aj "len" klavesnicu aspon mozem pisat a kubko na tej svojej tiez 🙂

ajka - nooo aj pyzamo mi uz stiahol v kuchyni ale to bol v choditku 😀

diocka - my sme ho skusali aj motivovat podla tych cvi bb cviceni co ste hovorili aj hrackami a nist stale... hmm a ked tak citam aj kubko cielene kope do lopticky 🙂 takl aspon cosi - vlastne on kope do vsetkeho co je na zemi 😀

matjka - ze pozdravujeme tetusku 🙂

egy - ty si iank akcna takto po ranu..

kubko zacal vstavat o piatej ale do siedmej sme to nejako vydrzali v posteli... potom som ho vyzliekla posadila na nocnik - nic sa nudialo, prezliekla dala mliecko a potom som sebe urobila ranajky a cajik a spolocne sme si umyli zubky a ja som sa stihla obliect... potom sme sa hrali teraz lozi po posteli a uklada sa na doobednajsi spanok, skrabe stenu 🙂 o bedik mi navaril este manzel pred odchdom na sluzobku a ja som varila kubkovi vcera zeleninku s maskom taky mix... ked sa zob udi dostane bananik s jablckom postruhane a pojdeme asi von... cakam infosku od buduceho svagra ze ci sa cosi zadarilo s tym nasim autom 😒 a podla toho sa zariadim co bude dalej, ci mam ist balit a sup k svokrovcom alebo budeme bojovat doma...
kazde rano bojujem s kubkom aby mal aspon chvilku topanocky obute aby si zvykal ze nemoze hrbit nozickiu, dnes nam to vydrzalo hadam aj pol hodkiu - to je pokrok teda a mam pocit, ze sa prerezal vrchny zubok dalsi cize piaty...

diocka
12. jan 2010

egy, my sme mali tiez najhorsie po polnoci. a tiez mi to neslo do hlavy ze preco az po polnoci. a dosla som na to ze sa to vzdy zacalo vtedy ked sme sa s muzom nasackovali k malemu do spalne🙂))))
skus aj s muzom jednu noc spat v obyvke na gauci a uvidis ci to ma nejaky vplyv. vsak za vyskusanie 1 noci z tych mnoho ktore t$a este cakaju nic nedas.

alisia
12. jan 2010

Ahojte babky, už ste žiadali o vyšší rodičovský príspevok?

mgk111
12. jan 2010

egy, diocka - ja badam ze kubko sa tiez budi ked pridem do spalne ale zase rano je to o tom, ze ak ho o takej stvrtej-piatej nedam ku nam tak sa zobudi a hotovo... takze uplne inak to vyznie ako u vas 😉

kubko sa tu prave ulozil este sa na mna usmieva ako lezi ale uz bude spinkat, sam sa dogulkal k spanku a ozaj ked neviem ako ho uspat bez ruk, tak on si lazka na chrbatik a ja mu bozkavam tvaricku a krk - usmieva sa az zatvori ocka labuznik jeden 😀

alissia - podaktore uz hej :-&) ale vsade je to inka, niekde maju vlastne ziadosti, niekde si musis napisat ty sama...

alisia
12. jan 2010

mgk dík, no o tie žiadosti mi išlo. Tak pôjdem zavolať na ÚP že ako o je to u nás.

mgk111
12. jan 2010

nsoci - dik mame dva nurofeny nastastie ine sarze 🙂 teraz spominam ake to bolo ked sa babo zobudilo dali sme len cicik a bol pokoj, idem urobit bananik s jabclkom kym sa bobac zobudi a potom sup von 🙂

iron
12. jan 2010

Ahojte...idem vas pomaly docitat neskor..

Egy...ja som na 100% presvedcena ze tvoja Natalka si jednoducho zvykla ze v noci dostane prsnik tolko krat a preto sa ho tolko krat dozaduje. A ked ho nedostane tak je nedobra. To nie je o jedeni ale o zvyku.

Toz moj pripad...há ..to vám porozprávam co ta moja buchta mala za výkyv. Predvčerajšia noc:
zaspinkala pekne o osmej ako sa naucila a ked som ja isla spat o polnoci,tak sa posadila do postieľky totálne prebrala a nechcelo sa jej spinkať. Takže sme sa pekne hrali do tretej v noci, potom zaspala. Skúšala som cicu, nechcela, mlieko vo fľaši nechcela. Proste bola vyhajaná.
Tak som uvažovala, že čo to bolo....vstala o deviatej 😲 Doobedu mi nechcela spať. Spala od pol druhej do tretej...teda 1,5 hodiny..za cely deň. Spinkať išla uťahana o siedmej. Spala celu noc...no teda, vstala o 5:30 dala som jej cicu (lebo som si stanovila ze dostane len raz v noci, viac nie, to ju len upokojujem) a chrapala do deviatej.
Som zvedava co vymysli dnes. No pripada mi to tak, ze prechadzame na jeden spanok denne. Nejako skoro si to zmyslela...no uvidime

alisia
12. jan 2010

babky, to si už ani neviem predstaviť to nočné vstávanie. Damianko ide spať o siedmej a vstáva o 6.30 - 7.00, vypije 2 dcl mlieka a ešte do 8.30 spinká.

mgk111
12. jan 2010

alisia - ooo to si stastna mamina 🙂

labutka
12. jan 2010

fuha, my dnes asi najhorsia noc doteraz, tolko nebol maly hore ani ked mal sople. zobudil sa o polnoci, zaspali sme o pol druhej, a potom asi kazdu hodinu mraucal.... 😒

lubi22
12. jan 2010

Ahojte 🙂

Egy ja mam na vase nocne vstavanie rovnaky nazor ako Iron - nejde o jedlo 😉

Matja tak drzim paste, nech sa cim skor podari bracek alebo sestricka 😉

Katja aj ja som sa Ta chcela spytat, ze ci nepojdete na stretko. Lebo my by sme aj sli, manzel odsuhlasil, ale rozmyslam, ze Samko tam nebude mat ziadnych rovesnikov, vsetko iba mali krpcekovia, tak pre neho to nebude velmi zabavne. 😖

alisia
12. jan 2010

lubi a kde máte stretko? to ako tu z koníka?

mona1111
12. jan 2010

ahojte

ja tiez pouzivam do varenia len olivovy olej a chlebik papal uz aj s masielkom obycajnym......

my sme mali teda noc zaspal okolo desiatej , o polnoci bol hore lebo zo sna plackal tak som ho zobrala na ruky mal zatvorene ocka a fnukal.... musela som ho zobudit lebo sa mu nieco zle snivalo.. nechapem co ho mohlo takto vydesit.... a potom sme zaspali az okolo pol jednej potom sme boli raz hore, dali sme cajik, potom o siestej a o osmej .....

Mame 6 zubkov.... 🙂 🙂 🙂

styri horne sa mu prerezali naraz....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre