Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
1. feb 2010

matja - dik na vysavac mame aj my... len som chcela vediet, co je asi lepsie... dakujem 😉
myslim ze chcu cokolvek urobit pre vnuca 🙂 beru to podla kopu inych bab, ze ked nestihaju, ze im treba pomoct a isto to myslia dobre 😉 tak ich posli ku nam, sem-tam by sa mi zisla pomoc, dnes som pisala sesttre, ci nepride, ale uz ma iny program 😠 asi ist s kamoskami na kafco... nuz kazdy by chcel to co nema 🤐

nsoci - my sme pili vodicku zo sosakove poharika ale ked idu zuby tak ho len hryzie a zaase sa vratil k flaske... 😒

matja
1. feb 2010

baby, aby som to uviedla na správnu mieru, oni nás fakt majú radi, malého zbožňujú, dali by jemu aj nám všetko... Prečo sa mi to tak protiví? Iní by boli asi radi, keby mali takú pomoc... Možno je to tým, že ja som bola vychovávaná trochu ináč a teraz to neviem zmeniť. Ja som si odjakživa vždy pomohla najradšej sama, ak sa dalo. Ak niečo potrebujem, tak to dám vedieť, ozvem sa ja sama. Už sme im to povedali, ale stále každý deň počúvam, že toto by sme mohli pre vás urobiť, toto spraviť, toto by sme vám doniesli, malého postrážili, pokočíkovali, prebavili, vy si oddýchnite... Ja si nepotrebujem od malého oddýchnuť!!! Ja nepotrebujem, aby mi doma umývali okná. Ja nepotrebujem, aby mi varili a piekli. Alebo si myslia, že som taká neschopná?

...och, zabudnite na moje náreky, potrebovala som sa posťažovať, možno mi teraz bude lepšie. Manželovi sa s týmto nemôžem, on by prijal hocikedy hocijakú pomoc. Ale vždy sa postaví na moju stranu a súhlasí so mnou...

matja
1. feb 2010

mgk, áno, je to v tom, že každý sme iný. Ja by som to rada zmenila, aj som sa snažila, ale nejde to. Nemám rada, keď sa mi niekto šprtá v domácnosti. Aj s malým si viem veľmi dobre poradiť aj sama. Ja som samostatná a nepotrebujem mať stále niekoho okolo seba, čo by mi pomáhal....

no radšej skončme na túto tému, nik mi nepomôže s mojou povahou, ani s rodinou, ktorá to nevie pochopiť, ja som to potrebovala dať hlavne von zo seba, lebo už mi išlo hlavu rozdrapiť z toho, ako ma to štvalo 😀

mgk111
1. feb 2010

matja - ja to neberiem ako neschopnost - stihnem niekedy, niekedy nie ale som zase rada, ak mi ho postrazia a ja mozem cosi urobit.. alebo len tak vegetit... a nemyslim ze tym maleho ukracujem alebo co, nech je aj s inymi ako so mnou 😉 beriem co pises, ved kazdy mame nejaku povahu, mali by ta akceptovat a ked vies povedat v pripade potreby, tak neriesit...

tak dufam, ze si si aspon vyliala srdiecko 🙂

lubi22
1. feb 2010

Ahojte 🙂

Nsoci - Danka som velmi rada, ze sme sa stretli, kedykolvek pridete do BB, tak sa ozvite 😉 Velmi dobre sme sa s Vami citili, a aj s Miskou a rodinkou. Aj ja mam vo fotaku nejake fotky, tam si aj Ty, poslem ti ich na mail?

Maci ja som kupila tu odsavacku na baterky, chcela som ju hlavne na noc, aby sme nebudili drobcov vysavacom, ale vratili sme ju. Kto raz pouziva odsavacku na vysavac, tak uz s inou nebude spokojny 😅 Vysala toho velmi malicko a malym sa to nepacilo rovnako ako vysavac, takze ja by som ju na Tvojom mieste nekupovala.

Matja - presne tak je to, kazdy je iny, kde jedne by privital s otovorenou narucou taku pomoc, Tebe sa neziada. Ale je to Tvoja domacnost, tvoje dieta, ak manzel ma rovnaky nazor ako ty, tak by som nic neriesila, rodina si zvykne. No ak ma manzel iny nazor, mozno by stalo za to urobit obcas kompromis a preukazat dobru volu. Ale samozrejme je to na Tebe 😉

lubi22
1. feb 2010

Vidis Mati, ja zas by som pomoc privitala, ale tym ze sme mimo, sme na vsetko sami. Ja by som si sla zacvicit aj kazdy den, rychlejsie by sa mi zhadzovalo, ale hold neda sa, max sa uvolnim dvakrat do tyzdna a aj to vecer o 8, ked deti spia, dva vecery ma manzel, no a cez den sme dohodnuti, ze nic neriesime, sme spolu vsetci styria, ako nahle dojde tatinko so samkom zo skolky. Veru by som privitala aj s manzelom dakde vybehnut, ist si zatancovat, zahrat bedminton, no nam sa nikto nenuka. Svokrovci aj nasi deti velmi lubia, ale tym ze su v inych mestach a kazdy ma kopec povinnosti, tak sa vidime tak cez vikend raz za dva tyzdne, obcas aj dlhsie. Teraz svokrovci malych nevideli tri tyzdne, sme mysleli, ze dobehnu ist aspon pozriet, maju to max hodinku cesty, ale uprednostnili ine veci (tu by som sa zase potrebovala vyventilovat ja, ale nechcem takto verejne). No a moj manzel ma pravdu, ked hovori, ze deti su len nase a ked nam dakto chce pomoct, tak nam pomoze a ked nechce, tak aj tak dobre.

mgk111
1. feb 2010

lubi - napodobne s tou pomocou, u nas pomahaju sem-tam moja sestra, mama moc nie lebo pracuje manualne a akurat ked tam prideme nechame u nich kubka a ideme nakupit a svokrovci su zlati, bud mi svokra ozehli a dedo opravi co sa da, alebo skratka my sme tam a vtedy len vegetim, chodim do obchodov a tak... ale nemozem sidoma upratat lebo sme mimo nasho mesta... ale neva, aj toto mi bodne 🙂

potulka
1. feb 2010

ahojte

nsoci, vyborne fotky! ved s takymi modelmi aj musia byt. 😉 lubka asi v den vasej navstevy nemusela vysavat prasok do peciva, ked stihla nachystat tolko dobrot. 😝 a miskin manzel aky fesak! 🙂
neboj nic, ani mne nebyvalo v tehotenstve zle, akurat v druhom mesiaci som mala kazdu chvilu pocit plneho zaludku. v kolkom si teraz tyzdni?
vodu este prevaram.

lubi, filipko ma velmi podobny vyzor ako nas matej. tak nejako rovnako sa skeria a divaju, aj ked sa nepodobaju. 🙂

mgk, no vidiiiiiis, ja som to hovorila. 😵 blahozelam k malemu kroku pre ludstvo ale velkemu pre kupka.

matja, uplne ta chapem, ani mne by sa to nepacilo, aj ked to urcite myslia dobre. vyvolavalo by to vo mne dojem, ze asi posobim velmi neschopne a nesamostatne. asi nepomoze nic ine, len dookola s vdakou odmietat, pripadne raz za cas urobit nejaky maly ustupok pre pokoj v rodine. 😉

dedde
1. feb 2010

Tanicke vsetko najlepsie k meninám

mgk111
1. feb 2010

potulka - dik 🙂 no to su len pokusy zatial takze uvidime ci to pojde alebo to "vzda"...

baby prestante, lebo sa budem citit neschopna, ze mam rada, ked mi pride niekto pomoct 😀 😝

kubko uz spi hodku a pol.. chuda male usoplene...

mona1111
1. feb 2010

ahojte

Noc bola katastrofalna., maly nechcel zaspat a ked zaspal tak bol kazdu hodinu hore a s velkym placom..... Neviem co sa deje ale zda sa mi ze sa nam tlaci dalsi zubok, ani pri jednom sme nemali take problemy ako teraz a to uz ich mame 6....A horko tazko pozrieme mu do uzst lebo zatne pery a neotvori ich ani za ducha....tak ho musim rozosmiat aby som aspon trosku uvidela ale ked zisti co mam za lubom tak sa ani nezasmeje a tlaci pery jednu o druhu....

teraz o pol jedenastej som ho ulozila a on sa posadil, opat som ho ulozila a to trva uz 45 minut co ho len ukladam a on sa just posadi....to mi robil aj vcera aj ked som zhasla lampu boli sme po tme ale ani to mu nevadilo aby sa posadil....

dedde
1. feb 2010

tiez nemam rada ked mi chcu siloumocou strazit Tamarku, ved si viem spravit svoje aj ked je so mnou, no posledný týzden som ustupila, bo svokor je v nemocnici s rakovinou v poslednom stádiu, to som uz písala, a svokra je sama, vzdy si vypytala malu, aby nemyslela na najhorsie a mala co robit. Tak som ustupila, je mi ich luto, mala bola u nej teraz vela ale zajtra svokor pride domov tak uz je tomu koniec.

mgk111
1. feb 2010

mona - tiez to mate vesele, ja som vzdala uspavanie v postielke, kedze mu siel zubok a plakal a teraz sa vdzy plazi po posteli az sa uplazi k spanku... sem-tam poplace - viem ze som ho chcela zvyknut na postielku, no ale neviem tryznit seba a hlavne jeho... u nas taka noc bola pred dvomi dnami a vcera uz len dvakrat hore takze sa to lepsi... len soplime... drzime palceky nech je lepsie...

dedde
1. feb 2010

mgk, ja som rada ked pride sestra a postrazi kým ja nieco spravim, ale nerada ju dám niekomu, aby ju zobrali
a Tamarka tiez tak zacala stvornozkovat, u nasich na koberci tak tarbavo, doma na parketoch ani za svet, tak sme je kupili tie puzzle koberce a zacala aj doma stvornozkovat, do dvoch týzdnov sa tak zdokonalila ze uz jej to ide aj na parketách

potulka
1. feb 2010

mgk, neblazni, osobne si myslim, ze je lepsie, ked clovek nema v sebe takuto... ako to nazvat... hrdost? nie, skor tvrdohlavost. lebo kolkokrat som aj unavena, ale hovorim si, ze to predsa zvladnem, nepotrebujem pomoc. neviem... som trubka, asi kym nepadnem na nos, budem cusat. 😅

mgk111
1. feb 2010

hmm nechcem rypat ale baby nemyslite si ze tie deti budu zvyknute iba na vas, ked ich nikomu nedate??? 😉 aby ste nemali potom vacsi problem naucit ich byt s druhymi... ale to je len moj pohlad matky, ktora vecne cosi nestiha a ma rada pomocnu ruku od hocikoho 😝

dedde
1. feb 2010

viem ze más pravdu mgk, ked budem musiet ju niekde nechat, tak bude plakat, no nemozem si pomoct

mgk111
1. feb 2010

dede 😀

mona1111
1. feb 2010

mgk - veru mame to teraz dost pestre a konecne zaspal ..... ja chodim po byte ako matoha, ale rano som stihla dat sprchu tak aspon nieco, mam navarene, tak som sa rozhodla ze dnes nic nebudem robit, ale poobede potrebujem zbehnut na postu tak manzel bude so samkom.....

Ja ked potrebujem niekam surne odist a rychlejsie pobeham ked som sama, tak k malemu pride moj ocko, a on ho velmi rad postrazi, aj ho prebali, da mu papat co ja nachystam, pohraju sa stale nieco nove ho nauci, basnicky mu rozprava atd........

mgk tak zbezne som preletela , tvoj Kubko uz sam chodi? gratulujem ..........a uz si sa bala myslim ze dieta velmi dobre vie ze kedy co ma.... ja som myslela ze nas nebude stvornozkovat, uz ma predsa desat mesiacov a teraz lstvornozkuje jedna radost a premiestni sa vsade kde chce.... uz teraz ma pokusy sa staviat v postielke tak uvidime kedy sa mu to podari...

potulka
1. feb 2010

mgk, matej zatial nejavi znamky, ze by bol na nas nejako prehnane naviazany, kludne ide ku kazdemu. ale je pravda, ze je vzdy pritomny aj muz alebo ja.

baby, po 8 mesiacoch uz zasa pouzivam masticku na bradavky. 🙄 niezeby ma majteko vyslovene hryzol, ale ked ho kojim, opiera sa mi hornymi zubami (lopatami) o dvorec a teda dost to boli. mam tam uz aj take male chrasticky. 🤐

matja
1. feb 2010

dedde, potulka, som rada, že nie som sama, necítim sa až tak previnilo :D Viem pochopiť aj mgk, ale presne ako to nazvala potulka, asi je to nejaká hrdosť alebo tvrdohlavosť... A ako povedala dedde, tiež si nemôžem pomôcť... Ale u nás to nesúvisí len s malým... To bolo, aj keď sme nemali malého a prerábali sme byt, dobre, že nám šuflíky s oblečením nešli organizovať... Ale stále musím podotknúť a uvedomujem si, že to všetko myslia len dobre... Len ja mám tú bariéru...

a zase viem aj prijať ich pomoc, keď chcem, potrebujem alebo sa premôžem 😀 Lenže to je potom ešte horšie, najskôr sú radi a stačí im to, ale potom chcú ešte viac a viac pomáhať a ešte viac a viac sa tisnú... 😒 Napríklad - dala som im na dve-tri hodiny malého, boli šťastní, chceli si to ešte raz zopakovať, zase som im ho dala a už im to nestačí, už by ho chceli dlhšie... A viem, že keby som im ho dala na pol dňa, zase by bol na chvíľu pokoj a potom by ho chceli na celý deň, na noc, na víkend.... To, že dojčím, im nevadí, však môžem odsať mlieko...

matja
1. feb 2010

ani Paťko nie je na nás naviazaný, párkrát už bol bez nás a bol ešte lepší, ako keď je s nami 😀 Staré mamy si ho nevedeli vynachváliť, dokonca ani pri prebaľovaní alebo obliekaní neutekal 😀

Jasné, jasné, skoro som zabudla a to som si včera pripomínala, že nesmiem zabudnúť 😀 Táničke prajeme všetko najlepšie k meninám 🙂

labutka
1. feb 2010

jeeeeeeeeeezis, no necham krpateho mamine na starosti, od pol deviatej do pol jedenastej, presne zainstruujem, ze daj mu biely jogurt na jedenie (kupila som jeden biely pre Adama a jeden marhulovy pre seba), caj mal hotovy, plienku nachystanu, ulozit o 10.45 a ja si v klude pospim. Adam sice spi, neprebaleny ale to by az tak nevadilo, ale teraz kukam, ze zjedeny je ten marhulovy jogurt. 😒 😖

mgk111
1. feb 2010

mona - to si si ma s niekym splietla - ja sa tesim ze sa kubko dava konecne na styri 🙂 nechodi kdeze len za rucicky to hej... v postielke pochoduje ako divy ale inde zatial nie...

matja - je to prve vnuca? ak ano tak sa ani nediv ich reakciam 😉 ja to mam tak, ze su radi, ked tam prideme, robia iba to s cim suhlasim zvacsa... takze mne to vyhovuje... pomozu ked treba,k ja si pomoc nepytam, iba ked nevladzem ako ked mi cvaklo nerv v lopatke a maleho som nemohla ani dvihnut pomaly ☹ ale zvacsa sa oni opytaju a ja suhlasim ked chcem 😀

kubko dal hodku a tristvrte spanku -nechapem asi ta "choroba" soplava... ideme sa hrat, kavu som si urobila miesto obeda ale hlavne ze som prach utrela koza jedna 🤐

matja
1. feb 2010

labutka 😠 tak našťastie takéto podrazy sa nám nestávajú. Iba s tým pohárikom, ale to nie je žiadna veda, preto som to ani neriešila, alebo s nejakými inými maličkosťami, na ktoré, keď zareagujem, tak sa prispôsobia mne.

potulka
1. feb 2010

matja, podaj prst, uchmatnu ti ruku. 😀 treba si drzat hranice.

dnes mi prislo rozhodnutie z upsvaru - mam narok na vyssi prispevok. mozeme zacat hyrit. 😀

ozaj, vzdy na to zabudnem: nedavno som sem pisala, ze som sa pytala v SP na to, ako je to s hradenim nemocenskeho poistenia. okrem salamunskej odpovede mailom mi poslali aj oficialnu odpoved postou, kde to bolo relativne po lopate vysvetlene - teraz mam nemocenske prerusene, trva to do 3 rokov veku dietata. potom musim bud nastupit do prace, ist na dalsiu matersku, alebo si ho zacat platit sama. do 3 rokov som kryta. ak by som dovtedy presla na dalsiu MD a budem stale zamestnana, budem mat narok na vyplacanie materskeho.

matja
1. feb 2010

mgk, áno, prvé vnúča...

Paťko spal hodinu a pol, už ho počujem džavotať v postieľke 🙂 Idem mu prihriať jesť.
Predtým ale ešte jedna otázka, čo všetko potrebujú naši zamestnaní manželia od nás na výpočet dane z príjmov za predchádzajúci rok? Môj manžel potrebuje nejaké tri potvrdenia, ale samozrejme zabudol aké. 😀 Jedno od zamestnávateľa, jedno zo SP a ešte jedno. Neviete, čo sú to za potvrdenia? Čo si mám pýtať?

mona1111
1. feb 2010

mgk tak potom velka gratulacia k stvornozkovaniu 😉 ....

lubi22
1. feb 2010

Matji a Ty nie si s nimi, ked sa hraju s Patkom? Lebo ja nepoziciavam nasim ani svokrovcom malych, my sme takmer vzdy vsetci spolu, len ja mozem si popratat, alebo vegetit s casopisom alebo za kompom a pozorujem ich by ocko, ako sa spolu hraju. Na prechadzku ich zoberu, to vacsinou ja nejdem potom.

dedde
1. feb 2010

baby mozu deticky paradajky? mam jeden recept na paradajkovu polievku od ukonceneho 10. mesiaca. skusali ste uz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre