Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

allisia
8. sep 2009

matja dakujem 😵
potulka 😀 neboj ono to tak hrozivo vyzera ked to niekto cita ale o par minut je vsetko ok, detiska nahodia usmevy za milion a clovek je stastny ako blcha ze ich ma 😉 😵
ja chcem tiez davat aj stvorce len mam strach z pretekania a este nemam snappi. Aj tak chcem zacat az ked sa malemu upravy kaka na prikrmovu a musim dominat pampersky nech mi to tu neostane 🙂 Potulka potom daj vediet ako to ide a ak najdes spravny grif tak sa podel prosim 🙂 😉 ja mam z toho troska obavy ale plienky su oprate a cakaju na svoju prilezitost

potulka
8. sep 2009

allisia, s BL sa nemas coho obavat, tam je to velmi jednoduche, uplne ako s pamperskami, akurat, ze celu proceduru robis dvakrat (plienka + vrchne gatuchy). snappi prave dnes dostali v Zivici, este ich nemali ani nahodene v pokladni. matejko este dospava popoludnajsi slofik, tak idem studovat spravnu techniku skladania. 🙂

mona1111
8. sep 2009

no tak sme doma z prechadzky. Odchadzala som z domu o pol druhej a prisla som o piatej. Maly mi zaspal o 15.20 hod. a spal az do piatej. konecne aspon jeden den si trosku viac pospinkal, inak cez den je to bieda. O chvilku ideme kupkat lebo sa uz ozyva.....

Aj dnes mal oblecene pancusky, rifle, body dlhy rukav, a taka tenka budnicka s kapucnou, a mal aj ciapocku, papucky.....

A dnes ma s tymi jeho zubkami tak ukusil do bradavky ze som myslela, ze uz vidim nejake hviezdicky.... Hned som ho odstavila, lebo ked sa uz hral tak sa uz aj napapal.....No fakt som sa zlakla , viem ze by sa nemalo zhiknut pri dietati ale instiktivne som zhykla od bolesti....

Musim uz dnes zehlit, lebo sa mi to pomaly hromadi a ked sa k tomu nakoniec dostanem tak budem zehlit dve hodiny.....

lenka138
8. sep 2009

ajka gratulujem ku klbikom, aj my sme boli v piatok, tiež všetko v poriadku, jadrá sú už zrelé, tak som rada, že už sa tam nemusíme ukazovať

kuci tomáško už dúfam neteplotkuje a čo vás očkovali? druhýkrát hexa?

mgk a kam ti ide manžel? dlhšie som tu nebola tak som dosť mimo, ale môj teraz 2 týždne chodil z roboty domov až o deviatej večer a odchádzal o 6 ráno,tak som tiež z toho bola trochu mimo

potulka štvorcov sa neboj, je to fajn. S kakou síce neviem, lebo mi kakáme mimo plienky ale ked do nich šupneš aj nejakú vkladačku tak na cikanie sú úplne v pohode. V lete som ich malému dávala aj na noc 😉

pasoa
8. sep 2009

lubi, čo je to drigovička?

potulka, pekné návleky no ale tie ceny 😕 čo sú prešívané zlatou niťou či čooo??? xem niečo také matúškovi kúpiť, lebo mal minule studené ruky aj nohy v manduce a to mal 2 ponožiek a capačky..., ale mal studené celé ručičky (paže) aj nožičky (lýtka) hmmm....

zuzma,teba si pamätám, máš taký zaujímavý nick. gratulujem "jasníčkovi" k polrôčku 🙂

potulka, jeeej, naša retrostolička, no super, skoro 80 EUR sme ušetrili, kráááása 🙂

pasoa
8. sep 2009

a teraz v skratke, aký sme dnes mali deň:
ráno o 6:00 prvé papkanie, ja odsať a hajde do nemocky na 8:00 na kardio na predoperčné. tam sme polhodinu čakalki, potom sme boli vyše 3/4 hod dnu. takto je to jedna veta, ale celé dokopy nám to posunulo druhé papanie o hodinu. doma papkanie, ja odsať a šup-šup k našej dr. pre kartu a výsledky z krvi. a stým zas do nemocky na príjem (po protekcii iba proforma, nie naozaj ostať v nemocke), lenže dr. , čo nás mal prijímať práve operovalo, tak sme čakaliiii a čakaliii, matúško už reval od únavy, napokon chúďa od vyčerpania zaspal v kočíku na chodbe (bolo 12:30 a on bol od 6:00 vkuse hore). Spal možno 15 min, lebo hluk, telefón im tam zvonil a pod. Napokon som odišla domov kŕmiť s tým, že sa zas vrátim. a tak doma tretie papkanie, ja odsať a akurát, keď matúškovi začali klipkať očká, tak som ho vzala do manducy a zas do nemocky (ten deň už 3. krát). tam nás dr. po polhodine čakania (a zúfalého mrnčania od únavy) konečne prijal, matúšika zas potrápil pozeraním do krku a to už bolo preňho poslednou kvapkou a spustil hrozný plač a ako som ho obliekala a dávala do manducy, tak odkväcol chúďa zase od únavy a spal mi v manduce hodinu vkuse. som šla schválne veeľmi pomaličky domov.

plán na zajtra je takýto:
ráno o 6:30 (!!!) máme byť pred operačkou, o 8:00 ho budú operovať, potom ho prevezú na ARO (o poschodie nižšie ako odd., kde sme už 2x ležali) kvôli napojeniu na prístroje a pozorovaniu po narkóze a ak bude všetko OK, tak nás ešte teň deň pustia domov. beriem so sebou oblečko, plienky a mliečko a veľa veľa nádeje, že všetko dobre dopadne.

no a v súvisliosti s narkózou ma napadlo, že ktovie na ako dlho nám odporučia necvičiť (vojtovku) a či v pondelok budeme vôbec môcť ísť do toho dojčáku na ten "vojtovský" pobyt...
a v súvislosti s tou cystou v hrdielku, že či tam potom bude nejaká ranka a ako bude papkať..

ďakujem za môjho matúška všetkým za pozitívnu energiu a držte zajtra paluchy. dnes sme uzavreli s matúškom dohodu, že od zajtra už bude zdravučký a do nemocky už budeme chodiť nanajvýš tak na kontroly iba nejaké... už stačilo tých vyšetrení, hospitalitzácií, operácií a zákrokov...

mgk111
8. sep 2009

lenka - na operaciu clenku do ba... a netusim kolko tam bude...

tak kubko spinka - ulozeny v tatinovej postielke aby mi nebolo tak smutno a uvidime aka bude noc... posledne dve noci sme sa s manzelikom striedali a nosili ho co plackal... a ja som si urobila peeling a masku po sto rokoch 🙂

kucina1
8. sep 2009

lenka hej vcera bol preockovany, no po podani nurofenu uz nema ziadnu tepkotu a je skor pojaseny 🙂

mgk111
8. sep 2009

pasojka - drzim vsetky prsteky nielen palce... budeme na vas mysliet...

kucina1
8. sep 2009

pasojka drzte sa aj my na vas myslime a to neustale

pasoa
8. sep 2009

ach, práve som zistila, že tie štucne na nožičky sú dlhé 33cm... to by som musela fééést nazberkať, aby to matúškovi bolo.. to je dosť dlhé... hmmm... aj som to videla "naživo" ale si akosi neviem vybaviť, aké to bolo hrubé, a ako to vlastne vyzerá na omak, či to mám kúpiť alebo by to bolo moc veľké??? včul babo raď...

potulka
8. sep 2009

pasoa, tie navleky vraj mozu nosit deti az do 10 rokov, tak asi preto su take dlhe. ale tiez si neviem predstavit, ako sa to ma na batolatach nazberkat.
zajtra na vas budeme velmi velmi velmi tuho mysliet, aj matejkovi to teraz posuskam do uska pri kojeni. drzte sa. :-***

nsoci
8. sep 2009

Jeej ze aky retro kocik
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

Potulka kuk co som Ti nasla
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6566309

Ja cely den vybavovacky kvoli bytu, neznasam banky a byrokratov... Matko bol zlatunky, ale len vonku, doma reval ako tur, aj na zachode sme sedeli pekne spolu, on mne na kolench... ma prehnalo z nervov...tak som vypadla von, bolo krasne a hned mam lepsiu naladu

Lubi fuuuha.... sa mam na co tesit. matko je uz teraz riadny sinter a ked bude z neho mobilny sinter no jeeejda...a este dvaja naraz...

Potulka no... nieco povzbudive vravis? Tusim by si mala zacat kakat do umyvadla ako my...
😀 Ja davam stvorce cez den a BL v noci (nechce sa mi skladat v noci)

Pasojka drzim vsetky palceky 🙂 Daj pusu Matuskovi odo mna a stuchanec od Matka...

nsoci
8. sep 2009

Ja mam take navleky, ale su teda pekne uzke (ale mam inu znacku).... a to Matko ani nema nejak hrube nohy.

pasoa
8. sep 2009

Mgk ďakujeme
Kucina ďakujeme
Potulka ďakujeme
naozaj.. naozaj veľmi veľmi ďakujem všetkým... dodáva mi to silu, ak ma náhodou prepadne chvíľami slabosť ustráchanej matky.
Inak sa snažím byť veľmi silná (a možno aj to ma v skutočnosti riadne vyčerpáva). Ale sadnúť a ochkať a plakať nie je môj štýl. Neverím na znamenia, ale sem-tam sa správam ako baran s tvrdou hlavou. Ale nie zas hlavou proti múru 😉
takže matúško je bojovník a aj mamina je bojovníčka 😀

asandys
8. sep 2009

ahojteeeeeeeeee

pasoa, no taky den ti vobec nezavidim, chudacik malicky, kolko dnes musel cakat a cakat, aj mna samu by trafilo z takeho ulietaneho dna. Byvas blizko nemocnice? U nas doma konecen dosla linka aj spotrebice, na ktore som cakala od rana a prisli az vecer!! Najhorsie bolo vyniest 4 metrovu pracovnu dosku, 4 chalani ju tlacili cez mreze na schodisku na 4 poschodie, museli vyberát okna na chodbe pri vytahoch, ale uz mam vsetko naskladane v buducej obyvacke a cakam na mangela, ktory pride za 3 tyzdne a linku mi posklada. A potom konecne upeciem niejaky fajnovy kolacik na stretko pre Mapu a TAellu, ako som slubila🙂)))

Cez vikend sme boli na svadbe, bolo super, prisla som domov o pol 4. No a vcera som bola v praci poprvykrat, Vseeko bolo fajn, aj Adamko spal u mojej mamy 2x hodinu a raz3O min, SKoro som oodpadla, lebp doma bojkotuje spanok. Zacinam mat pocit, ze som okolo Adamka dost hlucna, stale do enho hovorim, robime daco, nenecham ho poriadne na pokoji. A mama je taky kludas kolo neho.

No a cely den je Adamko na styroch, tak ako pisali aj ine baby. Vkuse sa pohojdava, a tak sa odraza a pohyna vpred za hrackami. Pretaca sa jak ventilator 😀 NO ale ked mu to nejde tak strati nerva a je taky besny, reve do nepricetnosti.

Zatial som mu pancusky nedala, ale ja s nim vlemi nechodim von, lebo je stresne besny v kociari 😒 ALe aj nam sa uz do schladilo.

pasoa
8. sep 2009

nšoči.. aký kočííííííkkkkk !!!!! PREČOMITOROBÍŠššššš?!?!?!?!?!??! JAHOCHCEM!!!!! :-P

a.. aké návleky máš? ja som kukala ešte na nosime.sk a vyzerá, že sú to tie isté, čo dala link potulka.

pasoa
8. sep 2009

asandys, bývam tak 20 min rýchlou chôdzou od nemocky (cestou tam. Späť je to hore kopcom, tak dlhšie 😀 )

nsoci
8. sep 2009

Pasojka tieto
http://babykind.co.uk/huggalugs.htm
uplne posledne tie opickove.....

lenka138
8. sep 2009

pasoa síce presne neviem o čo ide, ale stačí mi prečítať si, že vás čaká nemocnica a operácia a stačí mi. veľmi vám držím palce, nech má Matúško odnemocnicované už na celý život.

mi máme tiež tie návleky, ja som si ich kúpila normálne u nás v obchode s ponožkami a stáli asi 70 korún ale aj mne sa to zdá úzke a musí to mať dosť nazberkané, no hádam sa časom trochu roztiahnu, do šírky

nsoci
8. sep 2009

No idem do vane s knizkou.... snad neklesnem ku dnu (mam v sebe 3 kila hrozna...... fakt 😅 )

lubi22
8. sep 2009

Pasoi zajtra budem na Vas mysliet, urcite bude vsetko dobre a Matuska uz nebudu musiet viac takto trapit. Drzim hrozne moc paste aj s oboma detickami 😉

Inak ja mam tie navleky Design Socks, tie nie su take drahe a su prijemnucke velmi. Akurat ta gumka nie je velmi siroka, ked mu to dam na stehienko, ale netlaci ho to, tak je v pohode. Ale su taka univerzalna velkost, podla mna by boli aj Matusikovi. Na stranke nosime.sk maju aj zvyhodnenu cenu, ak clovek kupuje 2 alebo 3 pary.

Jaj a este drigovicka je mikinka. 🙂

Allisia tak aj u vas je tatinko na poriadok a maminka je makkota 😀 Ja som to pripisovala tomu, ze su to chlapci, ale asi to teda tym nebude 😅 No v tomto su plienky u starsieho vyhoda, nemusim hned bezat, Ty ked malinka ide na zachodik, tak musis Oliverka polozit a ist.

Potulka presne ako Ti napisala Allisia, su momenty, ked moja trpezlivost uz prekracuje svoje hranice a nechapem, ide ma slak trafit, ale potom sa na mna drobci usmeju, alebo Samko pride a povie maminka lubim ta, prituli sa a viem, ze su to najlepsie, co mame. Nemenila by som s nikym za nic na svete. Aj ked nas obcas riadne pocvicia a pozdvihaju tlak. Teda u nas hlavne Samko. 🙂 Takze hor sa na druhe 😀

mgk111
8. sep 2009

asandys - to nechodite moc von? to keby som nesla s kubkom aspon raz za den tak by bol besny.. a co robite cely den doma? ja mam pocit ze ho neviem stale niecim zabavat...

nsoci - tak postupne vypustaj a urob si aj perlickovy kupel 🙂

pasoa
8. sep 2009

lenka, cysta v hrdielku, na mäkkom podnebí (to je to, kam si dozadu hore v ústach najďalej dočiahneš špičkou jazyka a alergikov to v lete pri peľo-lietaní šialene svrbííííí 😀) alebo absces, proste niečo bielo-žltavé hnisavé. A nedá sa mu kuknúť normálne do pusy, šialene sa bráni, tak narkóza a vybrať.

nšoči, dík.

lubi, dík.
a tá drigovička, to je po akom prosímváspekne?

mona1111
8. sep 2009

pasoa - aj my na Vas stale myslime a drzime palceky aby vsetko dopadlo dobre......Posielame vela vela vela pozitivnej energie. 🙂 😉 🙂

nsoci keby som bola z Ba tak by som potulku predbehla s tou stolickou co si jej nasla suprova je a aj dobra cena....

pasoa
8. sep 2009

mona a my máme takú už v spálni na skrini. čaká na svoj deň 😀 Ja mám veľmi rada (pekné) retro veci, taaak sa teším, že mi ju segra priniesla jupí jupííí

lubi22
8. sep 2009

Pasoi ked tak rozmyslam, ta drigovicka je asi po trnavsky 😀

zuro
8. sep 2009

ahojte...

ako prve...pasoa.. my s Tessou budeme na Vas tiez veeelmi mysliet a drzat palceky...

mgk aj na teba myslim, dnes som sa ani neozvala, ale tazky den sme mali od rana... mala os siestej rana do 11 tej furt plakala... ani spat, ani hrat... nonakoniec som ju aspon na hodinku uspala... ked sa zobudila zas plac..no ja som mala uz dost, dosla MS a normalne asi zacnem skriabat steny...zlaty dobry ibuprofen, ale na ten mozem zabudnut... aj som sa pokusala ze sa zababusim a lahnem ale spanok v nedohladne a bolest nenormalna... 😠
tak tu zase strasim

potulka
8. sep 2009

nsoci, za ten link na stolicku ti pridem nohy vybozkavat! 😵 velmi, velmi pekne dakujem, uz som tej osobke napisala, uvidime, co z toho bude. ak nebude velmi opotrebovana, tak ju hned aj vezmeme. ak bude, tak kupime radsej novu, lebo muz teraz nevie, kde mu hlava stoji a nemal by cas ju brusit a nanovo lakovat.
dnes nam prisli bio jablka, hrusky a zemiaky, co sme si v nedelu objdenali. jablcka krasne vonaju. zajtra by som sa mala prekonat a pekne porobit pyre do zasoby.
zuro, alchemilkovy caj tam u vas nedostat? ten sa moze aj pri kojeni a mal by pomoct.

potulka
8. sep 2009

jo a este som sa chcela opytat - zeleninu a ovocie na prikrmy mozem varit v normalnej vodovodnej vode? ci radsej v dojcenskej? hadam staci aj normalna, ale uz ste tu tolke skusene, ze sa reku radsej spytam. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre