Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
16. dec 2009

mgk, rozpustíš celú dávku (ampulku) v troche vody

matja
16. dec 2009

dôvod nočného ne-spánku je už viditeľný. len škoda, že sa nevyspal aj manžel, dnes má skúšku, tak hádam mu to bude aj tak myslieť...

lubi22
16. dec 2009

Iron nebyvame na tom istom mieste? U nas tiez v dome vrtaju 😠 Bohatstvo uz dva mesiace pomaly prerabaju jednoizbovy byt, ja nechapem, co na takom prdinci tolko v kuse vrtaju a buchaju, ci sa ho snazia roztlacit ci co 😠

Maci ten druhy cisarsky sa da urobit rozne, zavisi na lekarovi, mne to vysvetloval svagor chirurg a dal mi instrukcie, ako najlepsie 😀 Ideal je, ak sa rez robi presne v mieste jazvy, no kedze je tam tkanivo zhrubnute, je super ked to lekar cele vystrihne, trosku brusko natiahne a urobi uplne novu jazvu. Takze ja mam teraz fakt peknucku jazvu, krajsiu ako po prvom, pohral sa s tym, hovoril mi po porode, ze to cele povystrihoval a nanovo pozosival, aby som tam nemala zhrubnute miesta a zrasty. Ved porod trval pol hodku so vsetkymi pripravami a este vyse hodiny ma na sale zasival. Ja som bola pri vedomi, no a ten lekar, co bol snim, mu hovoril, ze nechaj to, ze vsak to je dobre a on mu ze nie, este toto urobim. A fakt som spokojna. No len tym padom sa aj zmensuje maternica a jej elasticita, preto nam povedal, ze najblizsich 5 rokov ziadne baby.

Matja mate novy zubok?

potulka
16. dec 2009

ahojte
na kardiologii sme boli sikovne vybaveni. uderom osmej sa otvorili dvere, sestricka nas zavolala po mene dnu. pani dr. je starsia objemna pani, mohla by hrat nejaku jezibabu v rozpravke, ale pod tymto zovnajskom sa skryva velmi prijemna osobka. ked matejko pri echu mrncal, zacala mu spievat Dinom-danom. 🙂 urobili mu aj EKG, ma vsetko uplne v poriadku, ten selest je len slaby, nic vazne. mame prist preistotu este o rok, ale dr. si mysli, ze nas tym hned aj vyradia z evidencie. ze mame krasne zdrave dieta. nakoniec sa na nu matejko este aj skeril a dal jej aj pa-pa. bola z neho uvelicena a povedala, ze taketo nieco by mali ukazovat na markize a nie tie oškery. 😀

preco nedam matejka starym rodicom? myslim, ze som na tom rovnako ako matja. viem, ze som trubka, ale nemozem si pomoct. 😉 raz to ale urcite pride.

ajka, nezmrzne vam ten stromec na terase? my sme ten nas vcera premiestnili do spajze. je vo vedre s vodou.

vcera mala premieru cervena sosovica a velmi matejkovi chutila. dala som mu ju so zemiakmi, feniklom a vajkom, no taka dobrota, ze som mala co robit, aby som mu to nezozrala. 😀 aj na dnes ostalo, prihodim tam este masko.

mgk111
16. dec 2009

matja - a kolkokrat? tam pisu ze potom sa da po siestich hodinach... aj babatku? alebo mam dat na druhy den? netusim aby osm neurobila nejaku blbost... a vam aspon vidno preco nespal ale u nas veru nist ]-

lubi - ved to som pocula ze pri tych cisarskych je to o tom, ze potom sa zmensuje maternica... ale vsetko sa da ked sa chce vidim 🙂 len neviem, to by som musela mat dopredu vsetko vybavene aby to slo... ja som rodila vecer neplanovane stylom, ze volali primara aj primara anestezilogie a este byvaleho chirurga, ktory si robil atestaciu na gynekologa porodnika 🙂 a primar to chcel vsetko robit sam... takze spokojnost veru..

no nase uspavanie v postielke nula bodov, zacal vrestat ako zmyslov zbaveny, aj tatino ho skusal ukludnit a nic... tak
mame obaja cele usoplene tricka a konecne zaspal... to bolo presviedcania... tatino vari obed a ja som stale nezvesila pradlo 🙂

pasoa
16. dec 2009

potulka, ja som skoro zjedla matúškovi tiež, keď som mu robila v kombinácii so pšenom a pohánkou. mňami mňami :-P

včera bola v Dámskom magazíne Doc. Košťálová, u ktorej sme boli na Kramároch.

matja, dnes do MRC nedôjdeme, okolo poldruhej sa ohlásila kamoška, že nás príde mrknúť, už sa na tej návšteve dohadujeme 3 týždne, tak jej to vyšlo akurát na dnes... no nevadí, tak v pondelok potom zas u nás...
tá šnúrka na cumlík až tak nesúri 😉

ajka82
16. dec 2009

mgk, nam dr. vravela na oscilo, ze dva krat denne na lyzicku rozpustit pol ampulky - 2-3 dni podavat 😉

potulka, neviem ci mrzne ten strom vonku, nekontrolovala som ho kedze je tam od vcera 😅

potulka
16. dec 2009

my mame stromec uz od novembra. mame taku teoriu, ze cim skor sa kupi a da do vody, tym dlhsie vydrzi.
ajka a pridete teda na trhy? okolo tej druhej?

ajka82
16. dec 2009

potulka,hej dojdeme... hadam tam niekoho najdeme

na plucnom malu pochvalili ako pekne prospieva a vsetko je v poriadku, na dalsiu kontrolu staci prist o pol roka (uz nemusime po troch mesiacoch 😵 )

lubi22
16. dec 2009

Ajka, Potulka vy uz mate stromy? 😉

Potulka, super, ze je vsetko s Matejkom v poriadku 🙂 Urcite to tak aj bude. Aj moja sestra ked bola malinka mala selest, tiez chodila na kontroly a ono sa to zocelilo, vela malych deticiek to ma. A sestra bola potom aj niekolkonasobnou majsterkou slovenska v plavani, takze srdiecko uplne v pohode. Urcite aj u vas to tak bude 🙂 A so starymi rodicmi - ako to citis, tak urobis najlepsie 😉 Akurat ja myslim vzdy na to, ze aj ja raz budem babka a raz aj niecia svokra, tak sa snazim robit v urcitych oblastiach kompromisy 😅 🙂

Maci to hej, treba si to dohodnut radsej. Ja som mala tiez prvy neplanovane, robil ho takisto ten isty primar ako druhy, iba ze pri tom prvom nebolo tolko casu, tym ze to muselo ist rychlo, neboli sme dohovoreni vopred. Urobil to celkom v pohode aj vtedy, ale pri tom druhom si dal na tom siti a jazve fakt velmi zalezat, mal aj cas, tym, ze bolo vsetko dohodnute a naplanovane vopred. Takze uz iba zhodit spekuna, ale to uz je na mne 😀 A kedze uz nekojim, od januara cvicime a nepapame 😅

matja
16. dec 2009

😅 ja Paťkovi nikdy nezjem obed 😀 ani len neochutnám, také ja nemusím 😀 Ani na MM som sa ešte neodhodlala, manžel bol v tomto smere už viac odvážny 😀 😀

lubi, áno, už vidno na spodnom ďasienku čiarku, kde vyjde 7. zúbok. Takže aktuálny stav - 3 zúbky hore a 4 dole. Čo ma teší, Patrik ma už prestal hrýzť. Neviem, čo pomohlo, vždy som skríkla (skôr od bolesti ako od hnevu 😉) a viac mu nedala.

pasoa, ok, v pondelok ju donesieme, ak ju Paťko dovtedy nezje 😀

mgk, my dávame jednu celú ampulku pri nejakých prvých náznakoch a zatiaľ vždy stačilo. Vtedy, keď mal nádchu, tak sme dali celú ampulku tri razy (ráno, večer, ráno), ale keď nepomohlo, dávali sme už iba kvapky do nosa.

matja
16. dec 2009

lubi, s tými starými rodičmi je to u nás na širšiu debatu a je to dosť súkromné a nechcem to radšej zverejňovať na net. Moje "oficiálne" dôvody, ktorými argumentujem teraz, sú, že ešte dojčím aj počas dňa, síce iba občas, ale aj tak. Čo sa mi nepáčilo, dali mi návrh, že však oni mu dajú moje odsaté MM z fľašky... A teraz sa snažím uspávať malého v postieľke, veľmi dobre mu to ide, tak chcem počkať, kým si na ruky už vôbec nespomenie a bude to pre neho samozrejmosťou. Potom neskôr sa už nebudem môcť na nič vyhovárať 😀 a budem brať ohľad na to, čo bude chcieť Paťko. Ak sa tam bude dobre cítiť, o čom nepochybujem, budem sa z toho tešiť aj ja a nebudem ho o starých rodičov ukracovať.
ale aj tak si myslím, že sú s ním naši rodičia z oboch strán dosť často, dvakrát týždenne a častokrát aj viac, cez víkend tam bývame aj nejakých 5 hodín a vždy si ho užijú a vybláznia sa s ním dosýtosti.

mgk111
16. dec 2009

ajka - super s tymi kontrolami a dikes aj tebe za rady 🙂

lubi - hmm to mas predsavzatie ze chudnut? aj mne by sa zislo 😝

a manzelik dovaril obed, takze sa napapame my aj kubko a pojdeme pozriet svokrovcov 😎 dlho ho nevideli, boli tu cez vikend 😀 a tento vikend budeme zase my u nich 😝 a su celi stastni, ze ho mozu mat doma...

lubi22
16. dec 2009

Matji tak to uz ma Patko normalny chrup, 7 zubkov 😉 Ja som zvedava, kedy nam vyjdu spodne, 4 vrchne uz mame a po spodnych ani chyru ani slychu. Neviem co je to za poradie, v ktorom mu vychadzaju zubky 😅 Filipcek sa mi zobudil, ideme papat a von trosku 🙂

mgk111
16. dec 2009

a teraz mam dilemu - s tym odsavanim - ano ci nie? bude tych soplikov viac ci menej? neviem co je lepsie katkaaaaa kde sisiiiiiii🙂

mona1111
16. dec 2009

ahojte

volala som lekarke tak vyter z nosa a hrdla v poriadku vsetko negativne, tak mame len nejaku virozu....

potulka super ze to nie je nic vazne

ajka tesime sa s tebou ze je vsetko ok

mgk ja streknem do nosteka pockam nejakych desat minut a niekedy vidim ze ako mu sopliky tecu tak zapnem vysavac a hned odsajem, ved ked vidim co mu z nosteka vychadza tak ja si myslim , ze radsej odsat....,

Pozriem rano von oknom a cuduj sa svete ono vonku sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

lubi ja tiez neviem ako tie zubky vychadzaju my stale mame len dva spodne a po dalsich ani chyru ....

pasoa
16. dec 2009

a nám stále nie a nie vyjsť druhý ☹

ajka82
16. dec 2009

mgk, odsaj ked sa ti bude zdat ze sa kubkovi tazko dycha...ale ak to nepojde tak to nesil, radsej odsat len trosku ako kubka "mucit"

pasoa
16. dec 2009

odsávanie naprázdno spôsobuje zdurenie sliznice, takže opačný efekt...

mgk111
16. dec 2009

no ja by som mu odsala lebo mu "tecu" pod nosikom... takze nasilu urcite nie, len niektore ste pisali, ze cimviac sa odsava tym viac sa robia tak preto neviem co mam robit... ale zase ked mu to tieklo, to asi nem dobre 😠 dali sme to oscilo tak uvidime ci bude lepsie...

ajka82
16. dec 2009

to cim viac odsajes, tym viac tece je hlavne tedy, ked je naozaj len troska sopliku, ked vysajes len taku kvapku a netece to jak svieca z nosa...
preto ja som vzdy odsavala pri soploch ked uz bolovidno, ze mala tazko dycha alebo jej vyteka von 😉

potulka, zavesim pradlo, karinka zje obed a mozme ficat do mesta...

potulka
16. dec 2009

ajka, OK. matejko prave zachrnel po obede. ako ho poznam, viac ako na pol hodiny to nebude. doobeda uz hodil hodku, tak tym duplom. potom sa naobliekame a pojdeme. a sneziiiiii! 🙂 deti budu mat radost.
idem skusit aspon pozliepat linecke kolaciky lekvarom. skusala som to aj pri matejkovi, ale bol dotknuty, ze sa babrem s niecim inym ako s jeho kockami. 😀

pasoa, netrap sa so zubkami. cim neskor mu vyrastu, tym mensia sanca, ze sa mu stihnu pokazit. 🙂 mne narastol prvy zub az v 9. mesiaci. a karinke, ak sa nemylim, az v 10. pohodicka! 😉

potulka
16. dec 2009

chacha, zakon schvalnosti. ked chcem niekam ist, dieta spi ako myska na vreci. 🙂

egyptanka
16. dec 2009

taham nas z druhej strany ...

vrrr snezi. 😠 😠

mona1111
16. dec 2009

Krasne biele chodniky, mam strasne rada ked je vsetko krasne biele..... len skoda ze nejdeme vonku, Samko je este chory , ale akonahle mu bude lepsie tak sup sup pojdeme von nech nas trosku mrazik vystipe......

My sme mali dnes polhodinovy poobednajsi spanok, zobudil sa lebo mal plny nostek a to uz potom nemohol zaspat.... a nehovorim, ze rano sme sa zobudili okolo pol desiatej a od vtedy len ten jeden polhodinovy spanok.....

moncicii2000
16. dec 2009

ahojte ...
ach aka krasna zasnezena dedinka .. dnes bol moj ocino povozit viliamka na sankach .. vydrzal asi pol hodku potom zaspal tak ho starky dal do postelky a odvtedy spi uz asi hodinku a pol ... ja som zatial bola u kozmeticky na plet a na obocko ... dufam ze to taketo zasnezene vydrzi lebo by som sa chcela ist z malym povozit ja .. najme dolu kopcom nam to pojde super :D :D spravim aj par foto ... take este nema (sak nemalo byt ani kedy :D D: ) ..
stromcek mame uz urobeny od soboty .. moji rodicia sa rozhodli ze ho uz spravime aby viliamko sa mohol kukat na zizky vecer .. je z toho uplne happy 🙂
darceky uz mam pokupene aj po zabalovane ... skoro vse uz mame napecene .. este nejake dva druhy chce mamina napiect a mame fajront ...

pasoa: my sme nemali ziadny zubok do 8.12. vtedy mu vysiel prvy a tento tyzden 14steho mu vysiel druhy .. takze mozno sa to rozbehlo .. alebo zas bude dlha pauza ..
my mame len spodne vrchne zatial ziadne :D

munu
16. dec 2009

a my este stale sme bezzzzzzubi 😀

ajka82
16. dec 2009

vsetci sa radujete zo snehu vonku? 😀 😝

TV je odvezeny, tak uz nam nebude zavadzat 😉

egyptanka
16. dec 2009

ajka, ja sa netesim ... vrrrr neznasam tie biele sracky ... vrrrr ... 😠 😠

ajka82
16. dec 2009

egy sak to je uplna parada sa prechadzat ked vonku pekne snezi 😉 😵 ta clapkanica potom,. ked sa to topi uz mi vadi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre