Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
14. jan 2010

co robite na druhej strane?
matja jednu IP som poslala omylom skor 😅
karinka chrni, od kedy sme z plavania vysli a ja nohy na stole a oddychujem...moc som toho dnes nepospala 🙄 (karinka spala celu noc,nie kvoli nej 😅 )

myslim, ze najhorsie co sa moze urobit je surfovat na nete apozerat, kde aka diagnoza a choroba...keby to jaurobim, tak sme chori vsetci aj s nejakou diagnozou 😖
ked sa nieco nezda radsej ist k odbornikovi, nech oni povedia 😉

pasoa
14. jan 2010

katja, no tak idem utreť prach do toho výkladu, kde som už onehdá stála vypchatá s ceduľkou, aby ma všetci obzerali, že aká som ja múdra 😀 😀 😀

ale inak díky.. píšem len, čo si myslím.
ako vraví ajka, kebyže sa držím toho, čo je na webe... stačí mi len spomenúť si, čo som všetko vygooglila, keď neurlogička povedala "dojčenská epilepsia" a ja ako ovalená som sa nezmohla na jedinú súvislú vetu a potom som doma googlila ako divá a potom som týždeň revala a nespala a schuda som ako debo od trápenia a keď som to všetko povedala neurologičke, čo som sa dočítala, tak tá len otvárala oči.... 🤐 🤐 🤐

mgk111
14. jan 2010

tak z navstevy doma, opat sme raz videli, co dietatko dokaze a kubko nie... je mi luto, ze vselico nerobi, to je asi normalne ale zacinam sa zamyslat nad tym, ci nema nejaky problem s nozickami, ked chodi len po spickach... viem ze babatka tak chodia, ale on si nechce zvyknut chodit inak, ked stoji tak po nejakom case doslapne na celu nozicku ale potom sa opat vrati na spicky... davam velku nadej tym papuckam, zajtra by sme ich mali mat... a ak nepojde ani to, tak neviem... keby mal "zrastene slachy" ci ako sa to vola, to by bol schopny dat nozicku celu na dlazku? neviete niekto?
pol hodka boja o uspavanie, ale uz spi miesto obeda... takeho jedovateho by som ho nenakrmila... a ta livinka kde sme boli na navsteve, sa pohrala, polozila hlavicku na taky vankusik co tam mali a ulozila sa... to akoze co je? 😀 pre mna nepochopitelne... hovorila mi ze aka je sikovna livinka tak jej prvy syncek bol strasne lenivy a nic nerobil, velakrat riesili ci nie je "divny" a je to uplne normalny zdravy chlapcek len bol lenivy - tak dufam, ze aj u kubka to tak bude...
kedy by mali deti vediet chodit? viem ze je to indi vindi ale nejaka ta hranica asi je ci nie? ...

pasoa
14. jan 2010

mgk, no okolo roka....
ale viem o deťoch, čo normálne chodili už 8mes aj o takých, čo začali v 2r...

ajka82
14. jan 2010

mgk, tusim to je skratena achilovka ak sa nemylim 😒 a vtedy deticky tiez chodia po spickach, akurat som minuly tyzden kuklado jednej temy, kde to mamicka pisala a boli aj u ortopeda s tym... dali im len precvicovat nozicky a troska natahovat nech si zvyka...
ale vraj davaju dost za to aj choditkam ze deti si zle navyknu takto chodit, takze to moze byt aj o zvyku 😉

katja78
14. jan 2010

Taaaakže, najsamprv

želaníčka pre malých lazarikov, myslíme na vás Matúško, Filipko a Patriček, nech to rýchlo prehrmí a sú z vás opäť zdravučké slniečka 😵 Inak, za tie 3 týždne, čo sa boríme s chorobami aj my, na Hanke som si všimla 2 veci - ak bola na mňa doteraz naviazaná, tak teraz je fest pricucnutá, k cudziemu ani za milión a niekedy, keď ju na ruky odo mňa volá tatinko, tak silno zavrtí hlavičkou a dokonca zahmká eee 😨 Na druhej strane, zasa je o niečo obratnejšia, strašne rada sa hrá v Maruškinej izbičke s bábikami, knižkami, hádžeme spolu šipky, len musím byť pri nej 🙄

Dodatočne vymesačníci - Natálka, Ninka, Jakubko, Jasminka, všetko najlepšie k sfúknutiu ďalšej sviečky 😀

Kajuska - si super hostiteľka, keď každej návšteve ukuchtíš tiramisu, ja ju robievam tak sviatočne skôr

Maci - s polročnou Maruškou sme sa raz vybrali na vychádzku blízko domu a mne trklo v gebuli, a že ideme pozrieť kamošku. Jasné, že bez plienky, a jej synček vtedy už na tretí rôčik ťahal. Požičali nám aspoň plienku na plávanie, čo im ostala. Taká bola Maruška prešťatá-presratá, kým sme prišli domov, že odvtedy nosím všade aspoň 3 záložné plienky 😉 A dni sa predlžujú, takže s Kubkom budete môcť jazdiť viac a viac. Chcela som sa spýtať, ovocné výživky Kubkovi vždy vyrábaš, alebo aj kupované dávaš?

Lubi - ešte k autosedačkám, ak ste už medzičasom nekúpili...máš pravdu, najlepšie je vyskúšať ju so Samkom v predajni. My sme kupovali v Predeti, mali aj model "rozpoleného" auta. Náš Romer sa dá polohovať, ale len tak do 10 stupňov sa akoby ochýli operadlo od sedadla. Katgória 9-18 kg býva na takej oceľovej konštrukcii a spôsob polohovania je úplne iný, sedačka sa celá akoby nachýli dozadu a uhol medzi nožkami a trupom ostane rovnaký, takže v Chiccu sa Maruška v pohode vyspala.
Stretko, noooo, ja mám muža "nekonikára", a na stretko ho neprehovorím. Sama s babami si netrúfam ísť. Pri dvoch malých deťom sa nám celkovo obmedzil náš dovtedajší spločenský život, a keby som ho začala ukecávať, vyčítal by mi, že s doterajšou partiou sa stretávame veľmi ojedinele, hoci bývame všetci v jednom meste. Aj teraz medzi sviatkami sme sa mali všetci zísť, ale Hanka ochorela 😖

Taella - Karolínka je krásne dievčatko a má super bračeka, ktorý ju určite bude motivovať a ťahať. Aj ja by som asi chcela počuť názor viacerých odborníkov 🙂 🙂 🙂

Egy - žena božá, taaaaaaaaak veľmi by som Ti dopriala, aby si si oddýchla a vyspala sa. Stále mám pocit, že si už vyskúšala všetko možné aj nemožné, a normálne sa Ti bojím aj niečo nadhodiť, lebo moje rady sú Ti asi prd platné 🤐 Predsalen, ak máš naozaj pocit, že Tvoje mliečko Natálke nestačí, za vyskúšanie UM nič nedáš. Natálka sa vie pekne napapať nemliečnych vecí, ale možno tie deti fakt cítia, že ak nemajú svoju dávku mliečka, tak je zle. Maruške som od 10-tich mesiacov začala dávať na spanie 180 ml Nutrilonu a chytila sa. dokonca mi to poradila naša laktačná poradkyňa 😉

Denka - jaké akty???

Iron - aj ja som paf z toho, že Hanke stačí 1 spánok, Maruška sa preonačila až po roku.

Z fotiek vyzerá stretko superne, aj to Grand cafeeeee vám závidím. V NR také nem existuje ☹ A kto je tá maminka na fotke č.28, ak sa smiem spýtať???

katja78
14. jan 2010

Ajka - onehdá, od jedného skúseného lekára, som počula vetu, ktorá má niečo do seba: "Kaťdý máme nejakú diagnózku"

katja78
14. jan 2010

pardon: "Každý máme nejakú diagnózku"

ajka82
14. jan 2010

katja na tej foto je atemi 😉
diagnozku 😀 no ja mam isto nejaku, ale nechcem vediet ako sa vola, lebo by som isla hrob kopat 😀 😀 😀 😝

nsoci
14. jan 2010

Ej kotuhy, ma tu ohovarate... 😉 Vsak Matko bol na pochodzke tak som si pila kavicku v klude a vylizovala cokoladku z obalu, ak sa cudujete co to tam stvaram. Moje dieta ma nem-potrebuje, len ked je nejaky problem tak sa dovali, ze "maaam"

Akurat mi tu Egy postavalapod oknom, teda pod lodziou... cakam navstevu, ale kuakm, ze asi sa na mna vytoto... nevadi, idem prekladat, druhy preklad tento tyzden.

Juj kolko lazarov tu mame, skore uzdravenie zelam...

Denka hm, tak zavolaj vasej obvodnej, ze ju zdravis a rada by si sa stavila. Nech ta tvoja okana moze ist k nej na navstevu a uvidis. A neguuuuglite baby, ked som bola tehu a guglila, co mozu sosobit tie lieky co som brala, tak som mala vchut skocit z mosta, ze nicim zdravie svojmu dietatu...

mgk111
14. jan 2010

katka - zatial mu vzdy nachystam cerstve ovocie a prihodim sem tam piskotu ale mam urobene aj domace zavarene, nekupujem...

ajka - no tak bojim aby to nebolo cosi take 😒 uvidime co urobia papucky... ci pomozu...

idem obliect maleho a von...

katja78
14. jan 2010

Ajka - aha, Atemi má tuším tiež 2 detičky a je zo Senca, že?

ajka82
14. jan 2010

katja, nie...atemi je z BA a ma len jedneho Kubka ... si si s niekym pomylila, ale teraz nespomeniem aky ma nick tu na MK

katja78
14. jan 2010

Baby, som zabudla, do kelu, my máme s mužom dneska 4.výročie svadby 😵 😵 😵 a já nemám nič nachystané 😨 hmhmhm, aspoň puding uvarím 😅

mona1111
14. jan 2010

ahojte

vsetkym choruckym detickam prajeme skore uzdravenie.....

mgk - moja sesternica ma chlapceka toho roku v auguste bude mat dva roky.... ked mal rok tak tiez chodil tak ze dostupoval na spicky.... boli s tym u ortopeda a ten im nadelil aby chodili na rehabilitaciu .... cvici s nim este do teraz.... treba to precvicovat aby sa to pomalicky ponatahovalo., ale radsej sa opytaj aj svojej lekarky....

baskaj
14. jan 2010

mgk - fakt sa radšej ani nezamýšľaj nad tým, čo iné deti dokážu a čo kupko nie. to je tak rôznorodé, že to nemá význam. veď kupko je zdravý a učí sa, taik čo!
a tie špičky - deti prirodzene chodia aj po špičkách. aj dami to robí a v chodítku ešte nikdy nesedel. a jasné, že chodička to pekne podporuje - poznám od sestriných detí. alicka (2r.) ešte aj teraz chodí niekedy po špičkách 😒

den - aj ja sa pridávam do klubu "čekni to u doktorky". hlavne keď máš už dlhšie zlý pocit...

katja - my budeme mať v aute 2 miesta voľné, tak ak nabalíš kočky, zoberieme ich a vy budete mať s mužom free víkend 😀 😀 😀
a aj ja som tento rok zabudla, tak som rýchlo zbúchala aspoň palacinky so šľahačkou 😝

ideme k svokrovcom, páčko!

mgk111
14. jan 2010

ako vas citam, tak od zajtra dam papucky aj 500x pokial ich vyzuje tak znova a znova a len za ruky... uvidime co sa udeje po tyzdni... ak to nepomoze tak pojdem k dokine...

baskaj - kubko je sikovny ale v inych veciach nie pohybovych 😉 ked ma cosi napodobnit tak mu to ide jedna radost alebo ked odkuka od nas nieco, je to zlate, ale aj taky maly spekulant uz je z neho - len ten pohyb jeho nestastny... ja viem ze deticky chodili po spickach ale myslim, ze uz by mohol chodit aj inak a prave preto ma to hneva, aby nahodou nebol problem a ja by som to "zanedbala"... vyskusame uvidime...

katka - ved taky pudincek od maminky je uzasny 🙂 gratulujeme 🙂

mgk111
14. jan 2010

a nemozeme uspat kubinka uz od pol druhej 😠 kratky spanok dal okolo deviatej a potom o stvrt na dve do tristvrte a potom uz nist... ani v kociku, na rukach, v posteli - nic nefunguje... neviem co sa deje...

tatinko nam volal, ze buduci tyzden bude zase v nitre 😒 a som sa tesila, ze ked uz som sa rozhodla zabalit choditko, ze aspon dostanem vecer masaz ked budem padat z noh a prd... budeme sami doma ☹

munu
14. jan 2010

ahojte

Baskaj - ktovie,mozno nas niekedy pridete navstivit 😀

mgk - aj Matko chodieva po spickach, len ked stoji pri nabytku, tak vtedy sa vie postavit pekne na cele chodidla.. ale tiez mu davam obcas papucky a v choditku je minimalne, skor ho chytim za rucicky a tak chodime...

a este som chcela, ze sme si uz aj my konecne vybrali autosedacku pre Matka 9-18kg..

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

tuto kupujeme, teda objednavame zajtra.. pod obrazkom je aj video ako funguje, je polohovatelna, takze splna to, co som za kazdu cenu chcela, aby mala.. citala som o nej aj recenzie a kazdy ju chvalil, ze je fest pohodlna a deti v nej zaspavaju jedna radost.. idealna pre Matka do auta.. a vyzera tiez bezpecne a pekne 🙂

moncicii2000
14. jan 2010

ahojte uz som tu strasne dlho nebola .. i ked chodim na net idem na fb (a dokym tam poodpisujem tak uz je maly hore ) tak sa sem nie a nie dostat ...
nejdem vas ani docitavat lebo to by som musela tu stravit min dva dni aby som to vse stihla :D ... inak prajem vam stastny novy rok :D :D aje ked uz 15 dni ponom :D
12steho sme mali 10 mesiacov .. strasne rychlo to ubieha .. jaj ako by som chcela aby bol zas taky maly a spal i niekolko krat za den :D .. teraz spava 2 krat denne doobeda a poobede ... uz spavate len raz? alebo este davate malych spavat 2 krat? ...
7meho bola u nas doktorka a pichala viliamka do obidvoch noziciek .. chvalabohu sme nemali z toho horucky .. ted pride ho pichat az ked bude mat 15 mesiacov ..
chcela som sa vas opytat :
ci ste strihali uz deti? ja hej ale len ofinku lebo inak by nic nevidel ... a ak hej ci len ste zastrihli aby mali rovnako dlhe vlasky alebo az do hola?
davali ste detom kravske mlieko? ak hej nevyhadzali sa ?? .. ja som mu davala jogurty s kravskeho mlieka a aj normalne mlieko velmi mu chutilo a nevyhadzal sa tak mu z neho robim pudingy a kase .. niekedy mu este davam sunar ale to len ked mu z nej idem robit kasu ... inak este stale kojim ...
mali si poslednu dobu ked ho prenesiem z kojenia ( ked zaspi) do postielky tak sa pochvile zobudi a chce ist zamnou a tam hned zas zaspi a nie a nie ho preniest aby nebol hore .. no aby sa v postielke nezobudil .. co mam snim urobit neviete daku radu??
papavame uplne vsetko od roznych druhov mäsa .. kravske mlieko ... no uplne vse co jeme my ... len mu to nesolime a nekorenime ako nam ... cokoladu mu nedavam ani sa nechystam ...
mame 77cm a 10,5 kg (ked sa narodil mal 47 cm a 3120g)
autosedacku som kupila od 9 do 36 kg .. potom sa z nej da spravit sedak ... da sa aj polohovat .. maly v nej hned zaspi ...
mame uz 4 zubky .. 2 dole strede .. a 2 hore ako upir :D ..

moncicii2000
14. jan 2010

stvornoskovanie nam zatial dajak nejde .. ked drzim maleho za ruku tak bezkanie mu ide .. ale sam sa este do toho nepokusa .. skor v choditku furt beha ...

inak neviem ci ste citali novy cas bolo tam pisane u SIRUPE NUROFENE PRE DETI .. ze ak je sarza 909 263 tak sa nema pouzivat lebo je skodliva pre dieta ze moze mu byt od toho zle a tak ...

moncicii2000
14. jan 2010

idem offik lebo ide Dr. House :D :D papa

egyptanka
14. jan 2010

Ahojte, tak cely den u svokra ... da sa povedat od rana od nejakej 9.00 ... potom chlapi isli s malou na prechadzku, ja na seminar o detskom spanku, narkmili aj malu, pohrali sa spolum ja som nakupila potraviny, potom som sa u svokra naobedovala, hybaj s malou von ... a prejavilo sa studene pocasie ... vonku som bola vyse dvoch hodin a tak mi prefuklo krcnu chrbticu, ze mam zaseknuty krk, bolave prave rameno ... neviem ani poriadne zdvihnut malu na ruky ... ☹

Nsoci tak prepac, ze sme nedosli, ale fakt to neznesitelne bolelo a jedine co som potrebovala teplo a aby sa niekto postaral o malu, lebo ja by som ju na ruky nezvladala. V teple je to o cosi lepsie, len ke uz vyjdem na zimu tak hroza ... normalne mi stuhne cela sija ☹ ... uz som to mavam asi tyzden a pol co kocikujem, ze sa vraciam z prechadzky s takymto problemom, ale dnes to vyustilo do hroznej bolesti.

Labutka, ty si nejako rychlo z toho seminara zdrhla ... ani som ti nestihla povedat ahoj ... ja som sa hned vytratila z miestnosti, lebo moj mocovy mechur uz volal a Naty mi nepozicala plienku. Ako sa ti to tam pozdavalo??

Nsoci, este som chcela neviem ci si uz natrafila, ale v Dubravke v tej novostavbe ako je Billa je dobry sekac ... fakt dobre veci a kooopec detskych. Kupila som tam malej kraaasny svetrik z HM ako novy za 3 ojro ... no nekup to. A dole ako je Centrum su zasa bio potraviny. A v Dome kultury je detsky obchod.

Ja som si to dnes presla az do Liscieho udolia a presla ulicky dole v Dubravke. Nabuduce ked tam nahodou budem mam v plane prejst sa ako su tie rodinne domy a opat budem slintat, ze aj ja chceeeeeem. 😉

No ide sa kojit a uspavat ... este pridem

potulka
14. jan 2010

ahojte
dnes som tu mala kolegynu, co ma o 4 mesiace starsiu dcerku, no vahovo su na tom s matejkom rovnako. 😉 bolo fajn, deti sa tesili nasmu zajkovi, robili mu koncert na mreze klietky,hrali sa, papali a byt je zabordelovanejsi ako kedykolvek predtym. 😀

matja, dufam, ze dnes je uz patrikovi lepsie, drobciatku. myslim na vas, a aj na ostatnych pacientov.

denka, veru som netusila, ked sme sa vcera zabavali na tanickinej udajnej hypermobilite, ze to moze byt takyto syndrom. 😔 to, co pises, znie logicky, ale urcite by si sa mala ist poradit s dr. a nie je divne, ze vas nevolali uz tak dlho do poradne? myslela som, ze do roka sa chodi s odstupom max. 2 mesiacov. 😕

pasoa, piekli sme tvoj chlebik a nielenze nesplasol - je VYNIKAJUCI! 🙂 dievcata, co mate pekarnicky, pytajte si recept na pasoin superrychly ciastocne celozrnny bochnik. mala potulkina uprava oproti povodnym ingredienciam - pol kocky cerstveho drozdia namiesto suseneho.

pasoa
14. jan 2010

potulka, to som rada,že sa konečne zadaril chlebík. a ako si tam dala to obyčko droždie? rozmrvila navrch, či dala dolu do vody či ako?

matja
14. jan 2010

ahojte.
Paťko sa má už lepšie, pekne pije, negrcká, len málo papá. Za celý deň zjedol iba jeden banán a jabĺčko, iné nechcel. Trochu som ho oklamala a do jabĺčka som mu primiešala pár lyžičiek zeleninového príkrmu.

Od včera sa necháva škrabkať a hladkať po chrbátiku a hlavne po hlavičke 😵 😵 😵 a takto ho viem uškrabkať k spánku omnoho rýchlejšie ako predtým 😀 Do včera mi v hladkaní bránil, hneď mi chytal ruku a ťahal ju preč. Tak sa tomu teraz vytešujem, že sa to zmenilo 🙂

a tiež v noci začína o čosi lepšie spinkávať, už 3 noci po sebe sa zobudil iba 3x, tak dúfam, že sa to stane pravidlom.

postrehla som tu nejaké otázky, či už prešli aj ostatné detičky na jeden denný spánok. Tak Paťko bude mať o 4 dni 11 mesiacov a stále spí 3x denne 🙂 Niekedy mu stačí aj 2x. Ja si počet jeho spánkov viem väčšinou dopredu naplánovať. 😀

egy, tebe sa ako páčila prednáška?

kucina1
14. jan 2010

ahojte u nas vsetko v poriadku
dnes mi dosiel papier, ze mam na poste uz z toho hong kongu nahradnu suciastku do mojho notebooku tak sa cez vikend bude u nas opravovat, snad uz bude pecko fungovat

citim sa dobre, sem tam pocitujem aj jemne pohyby, v pondelok som bola na odberoch na tie tripple testy a v stredu idem do poradne a vysledky

tomasko papka kazdy druhy den vsetko a ten prvy den nic, asi ma take divne obdobie. dokonca sa zacal troska aj liskat

v utorok som bola na nasom urade vybavit zvysenie rodicovskeho, dosla som, nikde nikoho, napisala som rucne ziadost a hned sme odisli. zalezitost dvoch minut

u nas je denny spanok strasny, je to asi tak 3x denne po 30 max 45 minut. ale tento tyzden mal aj par 2 hodinovych rekordov

tak papa a ozvem sa cez vikend
vsetkych choruckym zelame skore uzdravenie

potulka
14. jan 2010

matja, tak super! 😵 snad je to uz na dobrej ceste. ktovie, co sa brusku nepacilo.

pasoa, cerstve kvasnice davam tak, ze si necham trosku z predpisanej vody, rozmocim v nej drozdie a vylejem to nakoniec na vrch na muku. ani neviem, preco to tak robime, ci sme to niekde citali, alebo sme taki mudri od prirodzenia... 😀

ja idem na upsvar zajta. dufam, ze aj na nasom to bude dvojminutova zalezitost. 🙂

bosorka33
14. jan 2010

ahojte mamini akurat mi volala segra ze citala dnes v novom case ze v NUROFENE -sirupe s cislom šarže to je napisane na spodku krabicky čislo:909263 musia stiahnut s predaja pretože su chybne vraj je tam nerovnomerne rozpusteny nurofen niekedy moze prist az k otrave ze mylime si ze dame kolko mame dat a dame ovela vacsie množstvo a naopak malo ja som akurat dnes dominala krabičku a bohužial s tym čislom tak si to vsimnite ak davate drobcom sem tam proti bolesti pri zubkoch mna to dost nahnevalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre