Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
4. okt 2009

ahojte konecne som vas docitala a musim konstatovat, ze sa hlasime do klubu soplikujucich deticiek ☹ mame plny nostek, odsavanie je asi tyranie deti a v noci aj ustockami dychal chuda male alebo spal na mne bruskom dole... a mam pocit ze asi aj zuby sa pridruzili lebo sme nikdy nemali problem so zaspavanim a spinkal krasne s prejrusenim az do takej piatej aspon a teraz je po hodke hore a strasne place,ked sa dotknem dasienok tak este vacsi plac - gelik nam nepomaha aspon sa mi zda ☹ tak vcera mi ho zobrala svokra nech sa vyspim a doniesla mi ho o stvrt na tri, dala som prsko a este zaspal na hodku a po hodke zase plac a dokola... takze bud spinkal na boku pri mne to som pravidelne zastrkavala dudel alebo hladkala po chrbatiku aby aspon trosku pospinkal... dnes ideme domov, takze to bude asi vesele obdobie - len dufam, ze nebude chory a zostane to len pri tych soplikoch...

munu - gratulujem k plazeniu vpred 🙂

vlalu - tak ako? je to lepsie doma?

diocka - my papame aj len hrusky a v pohode nic sa nedeje 😉

lenka - kiez by sme aj my zistili ze mame prerezany.... ale tieto noci brrrrr chuda uz nech vylezu...

lubi - gratulujeme filipkovi k vymesaciu 🙂 a myslime na teba nech hrcka zmizne... je dolezite aby aspon mamina bola fit ked uz aj deti nie su 🙂

egy - najmladsia aaka sikovna 🙂 ze na styri... a pridavame sa k tebe s tymzlym spanok a vsetkym... ☹ takze neboj nie si sama...

mona1111
4. okt 2009

ahojte

tak ja som vas tiez tak zbezne precitala. V piatok som bola po velmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dlhom case von s kamoskou. Tak sme si pekne poklebetili, a prisla som domov okolo pol jednej ved sa mi uz aj o jedenastej tak zivalo...... Ale aspon som trosku vypadla z toho stereotypu....

Vcera som bola u mojej mamy, manzel bol v sluzbe takze aspon som nebola cely den sama. Manzelik uz si isiel lahnut a ja idem obliect maleho ....

Munu gratulujem k plazeniu a Matko je krasny a ako narastol.....

Lubi Filipkovi prajeme vsetko naj k vymesaciu 😎 😎 😎

Dnes bude mat maly na obed patizon, zemiacik a mrkvicku.....

vlalu citala som co sa vam prihodilo, dufam, ze ste na tom uz obaja lepsie, treba si to vydiskutovat ja viem je to tazke ked ste obaja tvrdohlavy a ani jeden nechce ustupit ale kvoli Angelike by ste to mohli urobit.... Ono sa to tazko radi ale drzim palce aby to dopadlo dobre.....

No idem maleho dat do poriadku teraz sa rozprava v spalni asi rozprava rozpravku manzelovi na dobru noc 🙂

mona1111
4. okt 2009

my tiez este v noci stale stavame vacsinou tri- krat....... uz som si na to zvykla, ale uz by som chcela zazit celu prespatu noc.....

munu
4. okt 2009

ahojte 🙂

Dneska mame 7. mesiacikov 😀

a dakujem vsetkym za pochvalu na Matka 😀

mona1111
4. okt 2009

munu - Matkovi prajeme vsetko naj k vymesaciu 😎 😎 😎

munu
4. okt 2009

Mona dakujemeeeeeeeee 😀 ten cas ale leti..

munu
4. okt 2009

nasa noc zacinala pekne a aj skoncila pekne, ale co sa dialo od 2hej rana tak do 03.30...Matko sa zobudil a proste sa hral... videl, ze chceme spat a budil nas.. rozpraval ostosest, preberal si cumlik v ruckach, potom natahoval snurky na tych hrackach, co ma v postielke a zacalo to hrat melodie.. az som ho nakoniec zobrala medzi nas a po takych 20tich minutach okopavania nas, zaspal.. no proste som nechapala.. strasne sa mi chcelo spat a on uplne vyspaty akoby sa nechumelilo.. nastastie si dal povedat nakoniec.. no nespal ani dlho.. o 6tej sme boli uz hore, lebo muz vstaval do prace na nadcas a Matko sa zobudil spolu s nim a tak sme isli na mliecko, pohral sa, unavil a ked muz odisiel prec, tak sme isli spinkat a spinka doteraz.. tak asi dohana noc.. a ja pri uspavani jeho, som tiez zaspala na hodku.. preberiem sa a ja na posteli, drobec spi v postielke ako sladky medik, uz aj cumlik vypustil.. tak som len potichucky vstala a odisla 🙂 dufam, ze dnesna noc bude lepsia... fingers cross 😉

iron
4. okt 2009

gratulujem Matkovi a Filipkovi k vymesaciu...
No viete co by som chcela zazit, aby moje dieta ked je unavene a ma spat...proste zatvorilo ocka a zaspalo. U nas to vyzera tak /denne spanky/, ze ju dam k sebe do postele...Ona sa prevaluje, na brusko, chrbatik, na bok...s protestovanim....baby ale to je vrcanie a brutal rev a ziapanie. A takto to dieta robi aj pol hodiny v kuse. Oci cervene ale spat nie. Tak to potom vzdam /lebo ja uz by som aj spala/ a dam ju na deku...a ona sa hra.
A takto my nespime a ked mame spat tak protestuje no strach az hroza.
A nehovorim o tom, ze najnovsie to prevadzkuje aj v kociku von. Proste zacne byt unavena a zacne ziapat...vsetci po nas kukaju /a samozrejme skonstatuju, ze je hladna/.
Uz ked chodim posledny tyzdne von, tak dam len rychle kolecko okolo baraku, aby sa havuch chudak ako-tak vyvencil a frcim domov...lebo revy jak dabel.

No kto to mate doma? Poradte co s tym. Ja mam asi najjedovatejsie dieta na svete.

ajka82
4. okt 2009

my len narychlo....
munu blahozelame matkovi k vymesaciu 😵
samozrejme gratulacie aj ostatnym co si to zasluzia 😉

nufanek
4. okt 2009

No, iron, u nas to iste. Hoci sme najedene a na smrt unavene nespime. Spravidla sa tocime a hoci na brusku ziape ako opica stale sa nan pretoci. To iste aj v noci. Casto sa stane, ze ani nie je hladna, ale omylom sa ocitne na brusku a krici a potom nie a nie zaspat. Inak, zaspavame pri kojeni, to ma dost hneva, lebo to asi nie je najlepsie. Este k tej noci. Posledne tri tyzdne sa zvykne zobudit a buntosit aj dve hodiny a to uz je na mna privela. Neviem, co s tym.
Tiez sa pripajam ku gratulaciam 🙂 Ale nam to letiii.

munu
4. okt 2009

Ajka, dakujeme krasne za gratulaciu 😉

iron
4. okt 2009

nufanek...no tak to ze buntosi...to je sila. Moja aspon potom hned spinka. A zuby to nebudu? To sa pytam kazdeho...lebo je to taky cas. Mne pri cucani cez den nikdy nezaspi...vlastne ona musi odkväcnut od totalnej unavy a ziapotu.

egyptanka
4. okt 2009

munu, vsetko kraaasne k vymesaciu 🙂

egyptanka
4. okt 2009

nufanek, nemame my rovnake dieta ... u nas v poslednej dobe to iste. ☹

mona1111
4. okt 2009

iron my sme na tom rovnako. Od pol osmej sme hore a este nespal, hlavna vec ze mi tu krici od tej desiatej, je unaveny a chcel by spat ale dala som mu trochu cajiku tak vypil ja ze uz bude dobre ale on nie krik, rev prosto vsetko naraz. Sucha si obe ocka, ma ich uz cervene ale zeby zatvoril a trosku si oddychol tak to nie..... Teraz sa zadival na stromy z okna tak pisti, ale ked okolo neho prejdem a uvidi ma ako idem prec a ani sa pri nom nezastavim tak spusti plac akokeby sme ho rezali....... Neviem kedy pride taky okamzik ze zaspi sam od seba....

nufanek no a s tebou mame tiez vela spolocneho moj len pri kojeni zaspi, tak ked sa naobeduje a po pol hodinke pojdeme si lahnut dame prso a mozno zalomi hned.....

taella
4. okt 2009

iron , také isté zaspávanie s Oliverom , vonku detto v kočiari . Úplne ťa chápem , ja už sa hanbím chodiť vonku , takú hodinku je to v pohode a potom to začne . Ale tam mi celkom pomáha , keď mu zapnem detské pesničky v mobile , a on si počúva aspoň chvíľu a niekdy aj pritom zaspí . 😉 Včera za celý deň spal hodinu doobedu a potom poobede po šiestich hodinách si zdriemol desať minút 😠 Zato Karolínka by spala stále , tá spí hodinku a potom po ďalšej hodinke je už mrzutá a chce spať znova ☹

Podávam hlásenie o našich deťoch :
- konečne si chytáme nožičky a dávame si ich do pusinky
- zuby žiadne
- papáme už všetko čo môžeme , Karolínke ani podbradník netreba , Oliver je džabroš 😀
- plaziť sa neplazíme , iba Oliver sa dostane cúvaním kde potrebuje ,
- Oliver pekne posedí bez držania
- žiadne gagotanie , len Karolínka húka na všetko hú 😀
- Karolínku nezaujímajú hračky , Oliver sa pohrá s hocičím
- Karolínka prespí celú noc bez zobudenia , Oliver okolo jednej začína plakať a každú pol hodinu je hore a tak stále skončí v našej posteli 😀
- papáme 5x denne , 2x mliečko , 1x kaša , 1x polievka + zelenina s mäskom , 1x ovocie ,jogurt, chlebík .

iron
4. okt 2009

to som sa chcela opytat ako robite kuraciu polievku. To date varit zeleninu s maskom len do vody a rozmixujete? Fuj to je take nemastne neslane.

munu
4. okt 2009

iron, ano ja to tak robim, ale davam tam uz aj zeleny petrzlen par listkov a predtym som to rozmixovala a zahustovala takou prvou kasou pre deti od 4.mesiacov.. teraz to rozmixujem a hodim naspat este do hrnca a zahustim detskou krupickou 🙂 Matko taku polievocku miluje doslova.. ono deturence este nepoznaju solene a vegetu atd, takze im to chuti a je to pre nich super papanicko 😉

iron
4. okt 2009

no vyskusame buduci vikendik

ajka82
4. okt 2009

malej som urobila obed, zavesila pradlo, kym sa jej to vychladne a pridem do obyvacky a ona zaspala na tatinkovi a obed stale v tanieriku caka... sa asi moc namahala, sa stale chcela stavat pri skrinke a capat po televizore... aj popri suflikoch sa stavia a tie sa otvaraju 😖 musime ist kupit tie zabrany na otvaranie suflikov a ochrany na rohy skriniek

pasoa
4. okt 2009

muňu a dodatočne aj Lubi, všetko najlepšie výmesačníkom!

s tým zaspávaním je to aj u nás všeliaké, ale to je asi normálne, že čím je dieťa unavenejšie, tým má väčší problém zaspať. matúško rozhadzuje rukami, kope nohami. Prstami si špára v ušku, ak má čo i len milimetrové nechtíčky, tak sa celý doškriabe v ušku, máva tam až chrastičky, trdielko jedno makové...

tallea, matúško je na tom asi niekde v strede medzi tvojimi deťmi. Sedieť nula bodov, plaziť tiež nič, zato sa živo zaujíma o všetko okolo seba... a stým papaním 5x denne ti to závidím, lebo ja mávam dosť často hneď za rána stres, ako nám vyjde posledné papanie na večer.
Dnes bol ráno manžel preč, ja som musela ako prvé po zobudení odsávať, lebo po celej noci mávam ráno namiesto prsníkov dve bomby, kým som začala kŕmiť matúška, bolo pol ôsmej. Potom pred ďalším papaním sme cvičili vojtovku a matúško sa tej polohe na brušku tak strašne bránil, že som ho ani za svet nemohla dostať na čielko. som sa strašne bála, že mu ublízim, to nie je pre mňa také jednoduché dostať mu hlavičku do tej polohy, keď on sa bráni ako zúrivý lev. A cvičím s ním na kuch. stole na deke, celé sa mi to šmýkalo, no už som bola pekne v keli s nervami.
Potom som ho tak konečne "nainštalovala" a on ani ťuk. proste vôbec nereagoval, čo je inak poloha, pri ktorej reaguje najlepšie.
takže sme dokopy 3 cviky cvičili vˇaka tomuto 3/4 hodinu a papanie ďalšie bolo o 11-tej! Akože desiata... 😒
takže na dnes mu posledné papanie vychádza na 23:00, čo je údes.. to už by mal min. 1-2 hodinky sladko spať. (podľa jeho režimu)...
ale neviem, ako mám docieliť papanie iba 5x za deň, lebo dávka, čo by mu tým pádom vychádzala, by bola na neho moc vysoká. niekedy sa mi aj s tými 150ml MM tak ondí, vypľúva, obzerá sa, musím to prihirevať... neviem, čo by robil pri 170ml... 🙄

pasoa
4. okt 2009

baby, mamičky dojčených prikrmovaných papkošov. ako je to s pitím detičiek?
Ja dokrmujem už týždeň a za kašičkou zeleninovou mu dávam ešte MM, nech si vypije, koľko chce.
kedy mu mám definitívne prestať dávať za jedlom MM a mám mu začať dávať nejakú vodičku alebo čajík?

clea333
4. okt 2009

Pasoa, ja davam cajik, ale len taky slaby-nenechavma to luhovat, sackovy bez cukru.Lekarka vravela, aby som mu uz davala cajik 50-100 ml denne ked zacnem s prikrmami.Ja davam tak 100 ml v priebehu dna, po krmeni davam len trochu zapit, babatko by sa malo prestat dojcit za zeleninkou, ked jej zje plnu davku, potom same odmietne za tym dojcenie 😉

Ake davate zeleninky, ja som zatial skusala len BIO mrkvu a zemiak, ostatne tu nemaju, tak som chcela kupit vyzivu, ale vsade je ryzova muka-nemoze to uskodit?Pripadne poradte, ci ste zohnali aj bez toho od nejakej firmy.

labutka
4. okt 2009

SOM SPäŤ! trikrat hura mojmu ocikovi! rozchodil mi net!

HURA

HURA

HURAAAAAAAAAAA

Ferymu som vcera nasla prvy zub. 🙂

asandys
4. okt 2009

labutka aj ja som prave 😵 vcera nasla prvy zubokkkkkkkkkkkkkkkkkk

kucina1
4. okt 2009

ahojte tak sme doma z vikendu straveneho u svokrovcoch

bolo celkom v pohode, len maly svokru stale nemusi. zato mna stale. cele dni dokola vola mama, mama, mama. uz uplne zretelne a fakt stale. pracujem na slovicku havo, papá a tata ale zatial sa nechyta 😀 takze vie uplne zretelne 2 slovicka HAM a MAMA

zuby nic
sedenie uplne sam celkom pevne a uz dlho
sam sa posadi v kociku v uplnom lehu ked sa zaprie o madielko, alebo ked lezi na vankusu
lozenie zatial neuspesne ale plazenie uspesne

tak idem sa venovat chlapom, bo mi uz manzel nadava xixi
vraj ma maly stale vola a ja nereagujem, ach jaj

a inak uz pomaly zacinam spominat na tie tomaskove nehybne babatkovske obdobia xixi

mona1111
4. okt 2009

pasoa ja tiez uz davam cajik, zo zaciatku mi ho vobec nechcel vypluval,ale po tyzdni skusania si uz zvykol. Ked je smadny tak vypije viac ak nie tak si len cucne.... Zo zaciatku davania prikrmu sa dozadoval mlieka, teraz uz nie. Dam mu zeleninku, potom trosku cajiku.....Dnes si vypytal mliecko po dvoch hodinach.... Tak som ho nakojila. Je pravda, ze niekedy po vydatnom obede ideme spinkat a on zaspava na prsniku takze si mozno trosku cucne, ale dnes mi zaspal prvykrat pri papani ja mu davam poslednu lyzicku a jemu uz ocka klipkaju od unavy az mi zaspal....

mona1111
4. okt 2009

gratulujeme k prvym zubkom.... 🙂

pasoa
4. okt 2009

kuci, tak to my sme s "rozprávaním" v štádiu, že od jediného "eeee" prechádza aj na "aaaa" alebo "au" či "am" alebo také niečo. nie je to moc zreteľné, ale "a" tam je 😉

a čo s tým pitím, prdíte na mňa? šak poraďte čosi... 😎

pasoa
4. okt 2009

mona, lebo som kdesi čítala, že piť po papaní tak 20 min... no my s tým refluxom (stále si vie riadne pregrcnúť)... ja ho dávam do lehátka do polosedu a najskôr hodinku po jedle na hraciu deku. ak by som mu medzitým dávala ešte aj čajík alebo vodu, tak kedy by sa chúďa pohral? ako to mám urobiť?
či mu dávaš piť hneď po jedle?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre