Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
11. okt 2009

atemi, praveze mne sa tam lubi na plavani 🙂 a vobec sa mi nezda ze by instruktorka bola hlucna...
dva obedy sa varia...krpec zas trenuje kde by sa este mohla postavit a tatinko beha za nou aby si hlavu neobila...

my do cukrarne nepojdeme ale na navstevu, takze kolaciky budu tiez 😝

ajka82
11. okt 2009

atemi aj ja som zistila ze sme tam na jednej fotke 😎

atemi
11. okt 2009

Ajka, a mali ste blondynu instruktorku, alebo brunetu? My blondynu, ta druha vyzerala byt tichsia 🙂

potulka
11. okt 2009

ahojte

a coze tolko popisaneho? 😕 zeby ten futbal? my sme pozerali zo zaznamu superstar (vzdy sme o jeden den pozadu, lebo nemame TV, tak prosiiiim, neprezradte mi v pondelok, kto vypadol. 😉). futbalu moj muz neholduje, chvalabohu.

matja, nas matej toho tiez na obed vela nezje. pekne otvara pusku do isteho casu, potom sa presne ako patko zacne zabavat so vsetkym moznym (dnes zajedal obed mojim zupanom, mam na nom teraz cviklu 😀). snazim sa mu dat mlieko vzdy az po cca polhodine. obcas to dokonca vypali tak, ze si mlieko ani nepyta, napr. vcera az po vyse 2 hodinach, co uz teda povazujem za vynechane kojenie. dufam, ze take sa mu bude stavat castejsie. 🙂

a musim sa pochvalit, vcera mu dost chutila domaca slivkovo-jablkova vyziva. boli sme v ikei, malicky sedel po pansky v detskej stolicke a zjedol skoro vsetko, co som mu nabalila (poznajuc ho toho ani nebolo velmi vela). mal na sebe nove nohavice od nsoci, no proste velky, sikovny sedemmesacny chlapcek. 😵

docitam neskor, ideme obedovat. matej uz skoro hodinu spi a to pred obedom potiahol tiez asi hodinu a pol. to sa veru pravidelne nestava. 🙂

egyptanka
11. okt 2009

hlasenie o druhej mrkve ... ani dnes nesmakovala, po 6 lyzickach zavrela ustocka. Fuuuu to teda bude beh na dlhe trate. Tvarila sa ako keby sme ju chceli otravit. Takze mrkvicka asi nebude nasa oblubena.

nsoci, ja by som aj na tie burzy isla, len k nam sakra pridu svokrovci oslavit pol rok a meniny Natalky.

potulka, Natalka tiez dnes dala hodinu od 8. do 9. a potom necele dve hodky od 10.30 do 12.15 🙂

egyptanka
11. okt 2009

a lyzicka na krmenie, ktoru sme kupili uz nie je biela ale orandzova ... 😕

egyptanka
11. okt 2009

No tak ideme do tej cukrosky ... ked uz sme po obede.

potulka
11. okt 2009

vlalu, na tie skvrny od jedla skus zlcove mydlo. neviem, po anglicky je to gall soap. zide s tym skoro vsetko organickeho povodu. akurat tusim spenat uplne nevysiel. 🙂

egy, 6 lyziciek na druhe krmenie je celkom dobre. neboj sa, rozbehne sa to. skus dat zemiak, ten je menej vyrazny a lahsie sa z neho urobi kasicka.

munu
11. okt 2009

egy, ani Matkovi zo zaciatku velmi mrkvicka nechutila.. daj jej cas, ved este len druhy den papala nieco ine, nez mliecko.. ona sa chyti..

inac, moj Matko spinka tiez momentalne, uz 2.5 hodky.. uz som aj navarila, aj popratala, uvarila kavicku sebe aj muzikovi a cakam ho kedy pride, lebo ma prist na obed z roboty... a potom zase ide naspat do prace a my budeme sami.... tak sa pohrajeme, urcite zase drobec pospinka neskor a bude vecer a pride muzik a pojdeme spinkat.. takze tolko zatial..

vsetkym rodinkam peknu nedelku 😉

drozdik78
11. okt 2009

caute mamkulienky 🙂

len som pozerala na nete mozno sa niektorej z vas sikne 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6001729
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6871722

inak mne pustili skvrny aj ariel na flaky 🙂

inak nas leje uz 2 den ako z vreca 😠

labutka
11. okt 2009

baby co kojite, poradite? jak sa da zobrat MM von? chcem ho mat ako poistku, keby nahodou prsalo alebo by sa vyskytla situacia, ze nemozem vytiahnut kozu. Mam termo tasku, staci to v nej vo flaske zobrat? ako dlho mi to vydrzi?
nosite vobec niektora von MM vo flaske?

ja som dnes aj vcera dala adamovi ryzu z mrkvou, jednoznacne mala vecsi uspech nez zemiak s mrkvou, ale vyskytuje sa tu otazka - nezapcha ho to? vecer este davame ryzovo kukuricnu kasu..... a prekladame to mliekom...

a este by som chcela konzultaciu - adam sice papa prikrmy, ale robi pri tom mostiky - kym ho manzel nejako nezabava, a ked neni doma on, krmim pri telke..... 😒 co s tym?

nsoci
11. okt 2009

Na mna tusim nieco leze, idem s ytm niecim do postele a uz sa mi robi potulkina cibula. Muza som vyslala von s malym, divne, sama doma, to od porodu tusim druhykrat.

lubi22
11. okt 2009

Ahojte 🙂

To bolo poprecitovat vas za dva dni 😉 Teraz drobcekovia spinkaju, tak mam chvilu cas 🙂

Iron - chcela som sa Ta spytat, ked das Ninke mliecko z flase - pisala si, vypije iba ked das cumel Lovi na to? Lebo nas maly tiez nechce pit z flase vobec a ja mam stale viac a viac problemov z prsiami. Hovorila som s lekarkou, uz je toho asi na moj organizmus prilis, v podsate od roku 2006 som bud tehotna alebo kojim, a asi uz nemam dost zivin. Pod chvilu sa na mna nalepi dajaka choroba, prsia ma bolia, uz toho zacinam mam dost, som vycerpana. Takze do konca 8. mesiacika budeme iba kojit a potom by som postupne chcela skusat aj UM, aby sme skoncili kojenie do konca tohto roka. Len ako mu dat UM, ked nechce pit z flase? Inak uz som tiez kupila Hami optivital 2.

Denka UM su od 1- 4. Dokonca som uz videla UM aj pre deti od 36 mesiacov. Ja planujem davat UM do konca 3. roku isto.

Nsoci snad nebudes chora. Ja mam tiez hrdlo chytene, dnes rano som nemala ani hlas, ale davam sa dokopy cesnakom s medom a vyplachujem este usta Tantum verde.

My uz monitor dychu nepouzivame. Filipko je uz dost velky, spinkava sice na brusku, ale uz to nepovazujem za potrebne.

Matja aj mne zatial Filipko moc nezje - maximum je ta mala vyzivka, dnes zjedol mozno polku. Ale ja ho potom nedokojim, obed ma o 13, dalsie kojenie je o 16. Medzitym jedine vodicka alebo cajik. Lebo inak by sme sa s kojenim nikam nepohli.

Ja mam ten termo tanier tiez, znacka je tusim bebe-jou ale nepouzivam ho vobec, je zabaleny v krabici.

lubi22
11. okt 2009

Ajka - k tym pancuskam. Ja som objednavala vsetky pancusky z MMB od tejto baby. Napriklad tu su pre dievcatka protismykove: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6543991

Ma nejake pancusky skladom alebo ine na objednavku.

bosorka33
11. okt 2009

ahojtemaminky hadam si niektora pamata co som pisala ze mam obavy a strach ze nasa ninuska mala ist na sono ze ma malu fontanelku a, v stredu sme boli a vsetko je ok padol mi kamen so srdca.A chcem sa opytat uz 2 tyzdne dokrmujeme a kase co davam ninke na vecer moze kazdy vecer? ake mate s tym skusenosti poradte

egyptanka
11. okt 2009

bosorka, no neviem ja zatial kase nedavam ...
lubi a ostatne ma nestvite s tym MMB ... ma uz konecne niektora zasvatte do tajomstva ako sa tam pohybovat. som akosi v tejto veci neznala. Kujeeeeem
labutka, no s tym MM so sebou asi nijak, neviem. Ja aj kvoli tomu uvazujem nad UM, lebo fakt niekde v zime vytahovat cecek nebude velka slava. To mam uz zarobene na nejake prechladnutie.

matja
11. okt 2009

bosorka, je to vec asi každej maminky, ako sa rozhodne s tými kašami. Myslím, že sa môžu aj každý večer, no ja neplánujem dávať kaše na večer. Budem ich dávať možno od takého 9. mesiaca na raňajky, budem robiť hlavne domáce kaše (nie instantné) a nie každý deň, budem striedať s chlebíkom.

ajka82
11. okt 2009

lubi dakujem 😉
mala uplne umrela ako sme odisli z navstevy,... sak sanedivim ked od rana spala tak 20 max 30minut 😒

ajka82
11. okt 2009

inak MM som nikdy nebrala von vo flasi, tak neporadim...
ja davam kasu kazdy vecer (a aspon prichute striedame aby nemala stale tu istu)

matja
11. okt 2009

ajka, to už sa pobrala Karinka na nočný spánok? 😕 Teda, nie, že by to bolo výnimočné o takejto hodinke, ale pri tvojej Karinke áno 😉 Alebo očakávaš, že sa ešte zobudí?

Tiež sme MM nebrali von, skôr mám nachystanú radšej nejakú výživu v taške, ak by bolo potrebné, nakŕmim ho ňou.

ajka82
11. okt 2009

matja ona sa este zobudi isto...a ratam s tym ze do polnoci budeme potom hore...

egy... ake cislo teraz nosi natalka? mame doma jeden nepouzity overal teply (ruzovy), mala ho len vyskusala a minulu zimu sa v nom topila, neviem, mozno by vam bol, ked je taka drobna...

egyptanka
11. okt 2009

ajka, teraz 68.

ajka82
11. okt 2009

hmmm...mne sa zda ze je to taka vacsia 62... kuknem to, ked chces mozte potom vyskusat ak sa mi zda dobre...

egyptanka
11. okt 2009

ajka, jo to by slo. dones vyskusame, poriesime ...

potulka
11. okt 2009

labutka, s ryzou to vyskusaj a uvidis. myslim, ze ak nepouzijes vodu, v ktorej sa ryza varila, malo by to byt v poho. lebo pri hnackach sa dava pit prave ryzovy odvar (asi najvacsi humus, aky som kedy ochutnala 🤐). mateja jednoznacne zapeka mrkva. 🙄 s ostatnymi problemami ti veru neviem poradit.

lubi, rozpravala som sa s jednou babou tu na konikovi, co ma tiez artritidu ako ja, ze ako postupovala pri prechode na UM. celkom zaujimavo - najprv si odstriekavala MM a davala ho dcerke z flase, aby si zvykla na flasu. a ked to uz bolo, postupne nahradila MM UM. mozno sa to bude dat aplikovat aj u vas. ked filipko zisti, ze z cumla ide mamickino mliecko, mozno mu to nebude robit problem. ja to asi skusim tak, len som sa este nerozhodla odkedy.
a cajik/vodu davas malickemu akym sposobom? lyzickou?

zajtra idem s malym k lekarke, lebo sa mu vratili sople a ani cibula nepomaha. nehovoriac o tom, ze uz sa ju naucil vypluvat (mozno preto neucinkuje). vzdy mu to zatecie niekde za krk, takze mame doma permanentny cibulovy smradok. 😀 poviem dr., ze jej recept sa veselo siri dalej. 😉

egyptanka
11. okt 2009

... hodila som do albumu tu moju babiku s vyse 20 rocnymi vlniacikmi 🙂

egyptanka
11. okt 2009

baby po Natalke ostala mrkva dajte tip co s nou ... nejaku natierku nebo nieco.

aaluska
11. okt 2009

Ahojte, prišla som si po radu. Chcem spraviť ako príkrm BAKLAŽÁN, len neviem, či ho mám nasoliť alebo nie. Nechcem, aby v ňom zostala soľ, ale na druhej strane bez tohto procesu vraj zostane horký.
Máte niektoré skúsonosti?

Egy, to zavísi, koľko tej mrkvy máš. Zjedz ju s maslom

potulka
11. okt 2009

egy, ak mas tvaroh, zmiesaj s mrkvou + nejaka pazitka alebo take nieco, trocha jogurtu, aby to drzalo pokope.
stare dobre vlniaky nemaju chybu! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre