Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
23. okt 2009

mgk, ved prave ... ale krasne dovolenkovat sa da aj na Slovensku alebo uzasne aj v Cechach ... Moravsky kras, nasi boli nadseni z Adrspachu. 🙂

mgk111
23. okt 2009

egy - uvidime co bude teraz tieto mesiace a kam sa dostaneme v lete...

cakam manzelika - dnes budem mat dobry obed (sice je uvarene kuracie rizoto so zeleninouale...) MC Donald 🙂
a potom navarim na zajtra nieco... hmm vyvar so zajacika rovno aj pre spunta a hotovo...

egyptanka
23. okt 2009

my sa v zime urcite nikam nechystame ...
jooooj zboznujem mekovu zmrzku.

mgk111
23. okt 2009

egy - zmrknu som tam nikdy nemala... ale aj to bude 🙂 boze a ze su trosku v zapche ☹ uz sa mi sliny zbiehaju...

lubi22
23. okt 2009

Maci neboj, za chvilocku bude Kubko lozit tak ako Adelka, ved Adelka je o mesiac starsia 😉 Tu buracku nezavidim 😅 Inak ked si hovorila o tom obiehani u lekarky, som si spomenula na moj vcerajsi zazitok v blbom obchode s pecivom. Vonku bola zima, tak Filipko naobliekany, rukavicky, ciapocka, vo fusaku na prechadzke a reku iba zbehnem kupit 6 celozrnnych rozkov, tam sa podava cez pult, a bezime po Samka do skolky. A v obchodiku bola jedna pani, taka sesdesiatnicka a len sa tam vybavovala a vybavovala, kecala s predavcakou a vyberala si kolace a ze kde to pecu a ci sa im to oplati vozit. Mne uz dieta v kociku kricalo, bolo mu teplo, tak som sa slusne spytala, ci by im nevadilo, keby mi teta podala 6 rozkov, ze jej dam presne. No a ta stara ochechula na mna pozrela, ako keby som dakoho zavrazdila a zahlasila, ze mam cakat. Chapete? Co su to za ludia? Nastastie predavacka ma pozna, chodim tam kazdy den po pecivo, tak tak previnilo mi podala 6 rozkov, trvalo to 10 sekund aj so zaplatenim, ale ja som nechapala, aki su ludia hnusni a ani male dieta ich neobmakci. By som ocakavala, ze sama navrhne, ze ma pusti, ked vidi maleho nababuseneho v kociku a ona ma ocividne casu habadej.

aaluska
23. okt 2009

Muňu, díčko za info,koberec asi kúpime,máme iba drevenú(plávajúcu).Martinkovi obed veľmi nešmakujem,zje tak 70g,ovocie je ok.
MGK,už toľko nepriberáme,z mlieka to išlo rýchlejšie🙂

Baška,ja dávam vestičku 74,bundu 80-ku a ešte má pod tým svetrík.Martinko má 78cm,kupovala by som80,lebo 86 by bola veľká.Vezmi jeho svetrík a primeraj v obchode.80 by vystačila do konca zimy,nie?74 kúp z bazáru.

aaluska
23. okt 2009

Nsoci,robila som ovocie,uvarila v tlakovom,rozmixovala,dala do pohárov,šup rúra(170stupňov/35min.,potom ešte 100stupňov/10min).Zelo bude asi tak isto fungovať.

lubi22
23. okt 2009

A este k tym dovolenkam - v tomto mam iny nazor ako Egy alebo Vladka. Nemyslim si, ze dovolenka manzelov osamote bez deti vztah utuzi. Nehovorim ist na predlzeny vikend prec vo dvojici, ale dva tyzdne samostatna dovolenka bez deti? To urcite nie, teda v nasom pripade. To by som nedokazala, ved su nasi, tak ja budem dakde dva tyzdne pri mori valat sunky a ich necham starym rodicom? To si ani neviem predstavit, pride mi to nefer, aj keby to bola len jedna z dovoleniek. Nasi chodili na dovolenky kazdy rok, v zime na chaty a my vzdy s nimi. Nikdy neboli bez nas nikde, spolocne volno si chceli uzit s nami. Ved dost je clovek zaneprazdneny cez rok, ma limitovanu dovolenku poctom dni a ani ich nenapadlo, ze by polku z nej chceli stravit osamote. Za to viaceri znami mojich rodicov to tak robili, uzivali si sami bez deti. Dnes su uz davno rozvedeni, pripadne maju milenky, neziju spolu. Nasi sa po vyse 30 rokoch stale oslovuju milacik a macko. Takze si nemyslim, ze dovolenka osamote bez deti je meritkom vztahu a jeho upevnovanim. To je moj nazor. 🙂

iron
23. okt 2009

lubi...s tymto s tebou nesuhlasim. Tyzden bez dietata len s manzelom, by bol super. Ono je to asi ine, ked mas rodinu blizko a mozes si dovolit aby ti ich postrazili a ty si vybehla len na blbu veceru vo dvojici. Ja to nemam, takze aj len taky predlzeny vikend bez malej by bol pre mna max. forma relaxu. Samozrejme zeby chybala. Ale manzel ma tiez pravo aby sme sa venovali jeden druhemu... 😉

lubi22
23. okt 2009

Iron - ja som presne v takej situacii ako Ty, sme tu sami 😉

munu
23. okt 2009

no ja mam v tomto nazor presne ako lubi 😉 aj Iron ma v niecom pravdu, ale ja by som tiez nedokazala ist na dovolenku bez svojich drobcekov.. teda zatial jedneho drobceka 🙂

egyptanka
23. okt 2009

Lubi, 2 tyzdne je vela, ved by sme sa s muzom pozabijali 😀 ...

iron
23. okt 2009

no uzavrime temy dovolenky...vyskusame uvidime, mozno nazory pomenime....

moja stale odmieta jablko...na obed mala mrkvickovu polievocku zahustenu zemiacikom a zltkom,...spapkala...co sa divim.
O stvrtej ideme doriesit nasu kuchynu, tak sa vytesujem,...furt mam chaos vo farebnom prevedeni...ale uvidime a potom sa rozhodneme.

lubi22
23. okt 2009

Iron ved aj ja nemam nic proti predlzenemu vikendu, clovek potrebuje obcas zmenu, isto aj my si dame s manzelom sami nejaky vikendik, ked budu chlapci starsi, mozno uz buduci rok, ale tyzden alebo dva sa mi zdaju vela.

V niektorom cisle mama a ja pisali, ako deti prezivaju odlucenie od rodicov, ze kedy je ich mozne nechat napr. u starych rodicov. Psychologicka tam pisala, ze deti do 2 rokov absolutne nechapu cas, preto sa neodporuca nechavat ich co len na noc u niekoho ineho, ak to nie je potrebne. Ze oni nedokazu pochopit, ze odides a za dva dni sa vratis. Ze oni to vidia tak, ze ked odides, si prec, opustil si ich, nerouzemeju tomu, ze sa aj vratis. A pisala tam, ze deti do 6 rokov by sa tiez nemali nechavat dlhsie ako na par dni- tri styri dni bez rodicov, ak to nie je nutne. Urcite je to ale na zvazeni kazdeho 🙂

lubi22
23. okt 2009

Ok uz nic k dovolenkam 😀 Hlavne je, ze sa zhodneme s nasimi manzelmi 😉 😀

munu
23. okt 2009

nas Matko dneska zbastil 250g zeleninky 😅 uvarila som mu tekvicku, zemiacik, mrkvicku a brokolicku a do toho som pridala uvareny zltok 🙂 som sama nechapala.. on zvykne spapat stale okolo 200g zeleninky, ale 250??? 😕 muselo mu to strasne chutit teda 😅

lubi22
23. okt 2009

Munu 250 g? Tak to je Matko super papkacik 😵 Mne je Filipko tak max 125 g a aj to uz grga o dusu 😅

munu
23. okt 2009

ved ja mam aj vycitky teraz, pretoze si chcem ist hladat pracu.. teda uz hladam.. aby sme mali dva prijmy, lebo materska mi uz skoncila teraz v oktobri.. no a co Matko.. pochopi to, ze stale odidem prec a pridem??? ale podla mna si zvykne, lebo on je strasne dobrucky, nikdy nieje placlivy a taky zly proste.. a je vidiet na nom, ako sa ockovi strasne tesi.. ked pride z prace a ukaze sa mu, ze uz je doma, normalne mu ocicka svietia od stastia a smeje sa, aj vyyyska.. to pri mne tak casto nerobieva, lebo so mnou je vlastne stale.. teda smeje sa aj nahlas aj pri mne a vystraja, tesi sa mi velmi, ale normalne mu vidim na ockach, ze ked pride muzik domov z prace, tak je akoby v siedmom nebi.. rozkosny.. takze si myslim, ze to nebude problem.. ved aspon bude lubit rovnako oboch rodicov, ked bude rovnaky cas so mnou,aj s muzikom... hm? co vy na to? uteste ma trochu 😉

munu
23. okt 2009

Lubi, no on je riadny papkacik.. uz som tusim aj dneska tu kdesi pisala, ze sa nemozem stazovat ako on papka.. ale 250g prekvapilo teda aj mna.. to bola riadna kopka zeleninky a aj dost huste to bolo teda 😅 a teraz kludne spinka.. bodaj by nie.. s plnym bruskom, hlad nema sancu ho zobudit momentalne 😀

munu
23. okt 2009

Lubi, lenze nakukla som do tvojho albumu a Filipko vyzera, ze je riadny baculacik 😀

lubi22
23. okt 2009

Munu Matko si isto zvykne. Chces si najst pracu na cely den? Ja teda velmi za jaslicky nie som, ja som mala dost problem dat aj samka do skolky, ked mal 2 roky a 3 mesiace, ale takisto nie som ani v situacii, ze by som musela ist do prace kvoli peniazkom. Takze si nemyslim vobec nic zle o maminkach, ktore dietatko musia do jasliciek dat, pretoze musia pomoct rodine financne. 😉 A ked je Matko take pohodove dietatko, tak to urcite zvladnete aj s jaslickami 😉

lubi22
23. okt 2009

Filipko nabral este pocas casu uplneho kojenia, teraz uz tak velmi nepribera. Ale ma do 10 kg, takze malo ho nie je 😅

egyptanka
23. okt 2009

iron a keby si jej dala do ruky cmulat osupany kusok jablcka tak ani vtedy ho nebude cuckat?

lubi22
23. okt 2009

Aj mne spinkaju deticky, inak by nebola sanca sediet za kompom 😅

matja
23. okt 2009

Aj Paťkovi dnes chutil obed, mal prvýkrát jahňacinku 🙂 A už cítime tretí zúbok, tentoraz hore 🙂

joj a ja som taká ubolená, ústa aj nos ma pália, štípu, miestami svrbia. Boľavý nos a nádcha nie je príliš dobrá kombinácia. Konečný stav, teda dúfam, že konečný, je 10 herpesov, ktoré v noci zdvojnásobili svoju veľkosť a začínajú sa zlievať dokopy. Ani nejdem opisovať, ako vyzerajú moje ústa a nos. No dobre, na hornej pere mám ešte jeden malý kúsoček zdravý, dúfam, že sa tam nevryje ďalší herpes...
Stále si umývam ruky, už ich mám úplne vysušené od vody, len aby som to nepreniesla na Paťka. Aj tak sa divím, že už som chorá 5 dní a Paťko je stále zdravý. Bodaj by odo mňa neochorel. Ale veľa kýcha, niekedy až tak piskľavo, v noci sa stále budil, čo kýchal. Soplíky mu zatiaľ netečú.

egyptanka
23. okt 2009

Lubi, u nas je to naopak ... teraz ked prikrmujeme tak zacala rapidne priberat, tak rozmyslam ci som nieco nerobila zle pri dojceni. ... 😖
Manzel je s malou vonku a ja o hodinku idem k byvalej kolegyni na kolaudaciu bytu. Fuuuu prvy vecer bez malej a vecerneho ritualu. Co som zatial 3x bola vonku vecer tak to vzdy som bola pri kupani, nadojcila som, uspala a az potom som isla. Teraz to bude bez toho ... citim sa tak nejak divno. Ale verim, ze to manzel zvladne.

michaelamia1902
23. okt 2009

Ahojky som dala nove fotky do albumu uz aj so snehom, ak chcete tak kuk.

egyptanka
23. okt 2009

miska, eeee sneh nieeeee ☹
inac dobre som si vsimla, ze Elka nosi jantarovu retiazku?? alebo sa mi to len zda.

mgk111
23. okt 2009

lubi - karinka nie adelka 🙂 teda dufam ze sa ja nemylim 🙂 mna zase prekvapilo v lekarni ked som bola aj s kubkom v skrupina ma pustila jedna dochodkyna - normalne som asi oci vypulila ze vazne ma pusta? 🙂 ale to je len sem-tam nahoda... no a k tej nehode - z toho vyplyva ze nemozem soferovat nahnevana ako fras 🙂 nastastie sa nic nestalo, viac-menej ale potom som este sebe nadavala, ze som bola neopatrna, keby som bola s kubkom tak by sa to nestalo stopro - to som az prilis opatrna... jejjj to s tvojimi rodicmi je zlate 🙂

egy - neboj aspon si "oddychnes"...

matja - no ty brdo a neskusala si tie naplaste? ci by nepomohli?

mona1111
23. okt 2009

michaelamoa - zlatunka je..... a kolko uz snehu mate..... super.......... u nas len prsi....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre