Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
10. nov 2009

mgk tak drzim palce... ja by som dala potom caj a po caji, keby moc nechcel tak aj mlieko

egy ja by som pri malej nemenila nic

ajka82
10. nov 2009

mgk a to som chcela...ked nebude chciet nic pit tak skus vsetky mozne sposoby, ale asi naj by bolo striekackou do neho naliat, mozno lyzickou-ale to by dlhsie trvalo...

mgk111
10. nov 2009

ajka- mylsim zeon bude chciet radsej mlieko ako caj... je to jedno alebo ten caj by bol lepsi?

egyptanka
10. nov 2009

Ja som nad tym tak uvazovala a keby som mala vtedy rozum tak pred porodom by som urcite zasla na nejaky kurz dojcenia, aby som nebola zaskocena a necerpala informacie za pochodu, urcite by som malej nedala hned cumlik ... mam pocit, ze niekedy som nevedela rozpoznat hlad od niecoho ineho. A mam dojem, ze mala nepriberala velkym skokom z dovodu mojho neefektivneho dojcenia na zaciatku a tym padom mala problemy aj so spankom co sa v konecnom dosledku moze odzrkadlovat prave teraz.

ajka82
10. nov 2009

neviem presne ako je to s UM a tekutinami...ale myslim, ze kvoli tekutinam, je lepsie vyskusat najskor ten caj a potom mu dat mlieko

egyptanka
10. nov 2009

mgk, ked sa neda tak sa neda ... nezufaj. Ja by som dala mliecko, je to predsa len aj tekute a doda sily na zvladnutie horucky a po mliecku by som skusila dat aj cajik tak pol hodinu - hodinu ak nebude spinkat.

mgk111
10. nov 2009

ajka - ok idem k nemu a uvidime co bude...

egy - co sa tyka kojenai by som zmenila - aby mi ho priniesli a prilozili - bola som po cisarskom a potom mi ho odviezli doinej nemocky, takze to bolo vsetko mimo moj dosah.. kojila som osme mesiacov a trvalo asi 6dni kym som si ho prvykrat prilozila... takze som bola stastna kam som sa dostala nakoniec po vsetkych utrapach...

papa babule a zelam kludnu noc...

ajka82
10. nov 2009

egy radi caj po mlieku...a moja skusenost vravi, ze moja krpata caj po mlieku, alebo jedle nechce, aj ked je to hodinu po...ona len pred a zje aj vsetko co ma nachystane...
mgk, mozes si vybrat

matja
10. nov 2009

egy, rozmýšľam, rozmýšľam... ale nič mi nenapadá, čo by som menila... Asi by som nekúpila ani jeden balík pampersiek 😀 Iba do pôrodnice 🙂 Budem rozmýšľať v noci.
K dojčeniu - ja som na kurze nebola, ale študovala som veľa počas tehotenstva a čítala som "poradňu annag" len tak, zo záujmu. Na šťastie, ani som netušila, že budem mať hneď po pôrode problémy... Vďaka tomu som to zvládla.

mgk, ja si myslím, že si neurobila chybu, že si ho nosila. Veď sa hovorí o 4. trimestri a bábätko potrebuje cítiť mamičku...
Skús dostať do neho tekutiny striekačkou.

egyptanka
10. nov 2009

mgk, no vidis ... sikovna. 🙂
pre mna je dojcenie alfou a omegou a prezilo i emotivny a psychicky sok i ked podporene tabletkami, ale preco nevyuzit nieco co sa ponuka.

ajka82
10. nov 2009

a to som sa chcela pochvalit...ze konecne krpata pije aj caj 😵 ...uz stvrty den...ale nechcem zakriknut 😅

zato vsak este teraz je hore a akosi moc ziva 😠

lubi22
10. nov 2009

Vsetkym chorobkam malickym zelam skore uzdravenie 😔

Maci snad teplotka prejde, tiez by som najprv ponukla cajik, a ak by nechcel, tak potom hoc aj mliecko. Len nech pije, ale aby ho nebolelo brusinko.

Egy k ankete - ja by som nemenila nic, ani pri jednom, ani pri druhom dietatku.

munu
10. nov 2009

k ankete: ja by som tiez nic nemenila.. Matko je pokladik 😉

nsoci
11. nov 2009

Cheche.... ukecala som v noci maleho, ze nie je hladny, iba smadny, logol si z vody a po chvilke zaspal. Ale ja som po 6 hodinach neprerusovaneho spanku zazila spankovy sok a vstala total prespat o piatej 😀

Egy dobra otazka...

Ja by som najradsej zmenila svoj porod a ten tyzden po. Musi sa to dat inak, krajsie, prirodzenejsie.
A neskor? Asi dam nabuduce viac sama na seba a zacnem pomalsie s prikrmami. Myslim, ze budem aj opatrnejsia ako som bola spociatku pri malom, ale to je skusenostami. A obcas si prajem, aby som dokazala viac vegetit, len tak s nim pretarat den a nemakat furt. Ale to je moja povaha. 😉

mgk111
11. nov 2009

tak v noci po tych "zabalikoch" a sirupceku klesla teplota o stupen a teraz rano ma len 37,3 - dokina mi zatial enberie fon, maju tam byt dnes od 11-tej, uvidime co povie... plakal, mliecko enchcel vobec, iba trochu caju a ani teraz rano, dal 40ml mlieka, tak som ponukla este caj a vypil 50ml, takze aspon dake tekutiny ma v sebe... uvidime za chvilu co bude, inak sa hra, je uplne v pohode a keca si, len ja osm spala asi hodku tak ani nevidim...
teraz som stastna ze ten moj drobec nema problem s flasou, lebo to by ma porazilo, keby to bolo inak...
no idem skusat volat a lahnut si do postele, myslim, ze potom ako sme boli v noci hore, obed bude krizovy a budeme v posteli...

xixi7
11. nov 2009

Idem si vas zas trochu pocitat, lebo aj my sme zacali chorlaviet. Mala ma dnes presne 8 mesiacov.
Egy, ja som sice na kurz pred porodom chodila a take zaklady kojenia som si precitala, ale nic mi to nehovorilo, proste teoria o niecom, co som predtym nikdy nezazila.A upokojovala som sa tym, ze vsak v nemocke budu laktacne. Na komplikacie som nebola pripravena a tie laktacne v nemocke vobec nepomohli. Az potom doma po 6 tyzdnoch boja s pomocou obdobnej osobky ako je Annag sa to podarilo. Ja dufam, ze ked budeme mat druhe babo, ze bude taka moznost, aby so mnou mohol byt moj blizky pred porodom aj po porode na izbe a pomahat mi. Bola som pozasivana krizom krazom, so zavratami ledva presla po chodbe a to vstavanie z postele po milimetroch k placucemu dietatu...uff.

iron
11. nov 2009

mgk..vyzera to u vas na tu siestu chorobu co sme mali my s Ninkou...daj vediet ze co povie lekarke.
My sme striedali cipky Nurofen a Paralen. Vlazne sprchy. Jedla normalne aj pila...sice v mensom mnozstve. Nebola vobec akcna, len lezala a plakala a spala. Tak sme ju nechali spinkat kolko chcela. Po tretom dni to ustupilo, teplota ok, vychadzala sa takymi cervenymi flakmi a teram mi v obyvacke demoluje dvd rekoreder 😀
Este dva dni potom bola taka o nicom, lebo tie teploty daju takemu telicku zabrat.
Ale chod k lekarke, nech vyluci ine veci. Mys me boli aj na ORL a brali jej aj krv kvoli zapalu. Vsetko bolo negativne.

iron
11. nov 2009

na k ankete coby som robila inak?
chodila menej na konika...je to tu fajn, ale je urcita forma zavislosti a venovat sa dietatu je dolezitejsie ako konikovat.... ☹

no idem do cerfaca asi na nakupy...jogurtiky malej a tak...

Ja som sa chcela opytat aky mate jedalny listok co mate babatka 8 mesacne.

My takyto a zda sa mi, ze toho mame nejako malo nahradeneho
Ranajky - MM
Desiata - MM
Obed, zeleninka, masko, zltok, ryza..
Olovrant - Ovocie, to nechce takze MM, niekedy jej nedam, ale pyta si
Vecera -- Kasicka /okolo 17:00) potom MM
Pred spanim - MM
v noci - aj tri krat MM

fuha...ved ono je furt kojene to dieta....a co davat na ranajky?..jogurtik? chlebik s rastlinnym maslom?

mgk111
11. nov 2009

iron - a vy ste mali ake teploty cez den a v noci ine? dokina povedala, ze nech dnes este pozorujeme, kedze mu teplota klesla a ma len taku "symbolicku" teraz...

rano - kasa alebo jogurt
desiata - UM
obed - masko,zeleninka
olovrant - ovocie
vecera - UM
v noci asi dvakrat UM ako kedy...

kucina1
11. nov 2009

ahojte volala mi detska, ze nemame dnes ist do poradne, co je fajn bo som tam aj tak kvoli pocasiu ist nechcela. nemam totiz odvoz a nemienim nachladnut.

rano - UM
desiata - UM alebo ovocie
obed - masko, zeleninka
olovrant - ovocie alebo UM
vecera - kasa
v noci sa u nas nepapa, ale velmi zriedka mozno tak jedno UM davame ked sa zobudi a neda sa ho uspat

pasoa
11. nov 2009

xixi, kto si prosím ťa? veď ty si v 520tt 😀 ale inak gratulujem k 8.m.

Potulka, včera som to tak chcela napísať, až som zabudla - všetko naj. matejkovi k 8.m.

egy - ja by som zmenila celý prvý mesiac matúškovho života a možno by sme vôbec neskončili v nemocnici.
Hne´d po prvom grckaní by som šla k dokine, viac by som sa informovala o refluxe a antirefluxnom režime a možno by som robila viac pre dojčenie... stále dookola si to vyčítam, je mi to voči matúškovi veľmi ľúto, že na prvý mesiac jeho života mám jednu otrasnú depkoidno-stresujúcu čiernu spomienku a vôbec som si ten môj milučký pokladík nevychutnávala...
ach, teraz je to už pasé

pasoa
11. nov 2009

iron my:

ráno - kaša (nemliečna ryžová z MM)
desiata - MM
obed - zeleninka
olovrant - ovocie
večera - MM

v noci sa spí a nepapá 🙂

iron
11. nov 2009

fuha...tak to aj riadne papkaju vase detvaky

mgk...my sme mali stale okolo 39, ked sa zrazila tak na 38 a o hodinu uz zase bola na 39 aj v noci aj cez den ...stale...

ajka82
11. nov 2009

iron, nam dr. povedala na poslednej poradni, ze mame zostat s prikrmamy tak jak sme (som myslela, ze budeme nahradzat ranajky alebo desiatu)
rano-MM
desiata-MM
obed-zelenina, maso, vajce...
olovrant-ovocie/jogurt
vecera-kasa
druha vecera-MM
v noci nist, tak ako u pasoi sa spinka
a doobeda uz jej len MM nestaci, mam taky pocit 😔 tak dostava do ruky rohlik, chlieb, susienky...

egyptanka
11. nov 2009

Taaak napriek mrzutemu dietatu a nepritomnosti mojho muza som stihla umyt si vlasy, zuby, nalicit sa, dat prat, umyt riad, pretriedit chladnicku, umyt kupelku, vylestit zrkadla a sklenne plochy doma, uvarit obed malej a vypit si caj.

mgk111
11. nov 2009

egy - klubuk dolu, ja som ako machom udreta a idem k malemu...

lubi22
11. nov 2009

Ahojte 🙂

Nas rezim:

07.00 MM
09.30 jogurt
12.30 zeleninka, masko, zltok, hodinku po obede vypije 1dl riedenej ovocnej stavy
16.00 kasa, hodinku po nej vypije 1dl riedenej ovocnej stavy
18.00 ovocie
19.15 MM

ajka82
11. nov 2009

egy, tak to ja mam za sebou len ranajky a nedopitu kabu...a niiic sa mi nechce, karinka este spi, tak lezim pri nej...
a ma dnes dojst svokra na navstevu 😖 mam tu trochu bordel...

vsetkym martinom vsetko najsamlepsie 😵 aj malym aj velkym

lubi22
11. nov 2009

Aj ja sa pripajam, Martinkom a Martinom vsetko naj 😵

iron
11. nov 2009

ozaj, vsetko najlepsie...a snad nezabudnu bieleho kona.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre