Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
26. nov 2009

neviem, či hovoríte takú riekanku na plávaniach s deťmi, my sme to mali a malému sa to veľmi páči, doma si ju robíme niekoľkokrát denne

cingi-lingi, cingi-lingi - chytíte dieťa pod pazuchy a kývate s ním doprava-doľava (ako kyvadlo)
takto zvonia konvalinky - toto neviem opísať 😀, držíte ho pod pazuchami pred sebou a kývete s ním na jednom mieste, vaše ruky idú opačným smerom, jedna ide dopredu a druhá dozadu a naopak, pochopili ste? 😀

cingi-lingi, bom
takto zvoní zvon - stále držíte dieťa pod pazuchami a tentoraz s ním kývete dopredu a dozadu...

môj drobček sa z toho vždy veľmi teší, začne sa metať a smiať

matja
26. nov 2009

no a naše pokroky? Paťko sa už párkrát (podľa mňa nevedome) posadil 😀 😀
ale všetko prichádzalo tak trochu nevedome a zrazu sa to stalo samozrejmosťou 🙂 Takže čochvíľa bude sedieť aj on, hádam príde na to čaro a nebude stále stáť na nohách. Alebo si robím plané nádeje? 😀

potulka
26. nov 2009

jeeej, matejko sa odteperil pod radiator a nadsene on bucha. spolu s nim tam odcestovala aj knizka podjavorinskej riekaniek. 🙂
matja, na tie stranky sa mrknem, dik.

potulka
26. nov 2009

matja a posadil sa z lahu ci zo stoja?

ajka82
26. nov 2009

vy ste tu toho uz popisali, ani nestihnem citat pri mojom krpcovi zase...
musim ju ale pochvalit, som myslela, ze ked neobsedi ked ju chcem nieco naucit, ze to robit nebude, ale roztiahla som jej leporelo so zvieratkami a pytala sa jej kde je kac, kac (kacicka) a ukazala na nu, kde je hav,hav (pes) ukazala ho, kde je kva, kva (zaba aj to mi ukazala a este kde je mu, mu (krava) aj tu vedela 😵
tak sa tesim, ze sa na nu nieco nalepilo aj ked najradsej by len chodila po celom byte 😵

matja
26. nov 2009

a ešte, a ešte! 😀
Ešte má rád takúto:

(ukazovákom a palcom ho štipkám po celom telíčku a pritom hovorím🙂
V našom dome od rána
myška myšku naháňa.

cupkajú, (tlieskam)
dupkajú, (luskam prstami)
pokoj nám nedajú. (zase ho štipkám)
Len čo vojdem do dverí (blížim sa prstom k ústam a prejdem trošku po perách)
myška frrrrrrnkne do diery (pri tom "frrrrrnkne" ho nadvihnem nad seba)

to boli Paťkove obľúbené a moja najobľúbenejšia je táto:

dostaneš božtek (pusa na jedno líčko)
na obe líčka (pusa na druhé líčko)
najviac na svete
ťa ľúbi otecko a mamička (objatie) 😵 😵 😵

matja
26. nov 2009

potulka, keď kľačal na kolenách

ajka, karinka už pekne rozumie. Ja mám dojem, že malý mi nerozumie vôbec 😀 Teda iba raz sa vybral za loptičkou, keď som sa ho opýtala, že kde je, ináč vôbec nič 🙂 nereaguje ani na slovo mama, ani ocino. Ahaa, ešte pozná "ham", ale to už asi každé dieťa 😀 a z plávania: "ááá šup"

ajka82
26. nov 2009

hehe akurat som zistila, ze karinka ukazuje kac, kac aj na hus 😀 😀 😀 ale to je asi jedno teraz

matja ona musi mat tiez na to chvilku, lebo ked ju zaujima nieco ine, tak mam smolu 😝

pasoa
26. nov 2009

mtaja, prosím ťa, keď si robila červ. šošovicu, tak ako konkrétne? a s čím si to kombinovala? dík.
(a kde kupuješ nezávadnú cviklu? 😉 )

mona1111
26. nov 2009

nemam sancu vas precitat, vy ste take aktivne.....

Ja sa so Samkom hram, bud s nejou hrkalkou, alebo si prezerame knizku a ja mu hovorim co tam vidime....
alebo mu spievam,jemu sa aj tak najviac paci, dziny dziny dziny mam prasiatko z hliny.....
alebo tancuj, tancuj vykrucaj a este ma rad pec nam spadla pec ndm spadla ktoze nam ju opravi....

Samozejme, ze pri kadzej musim nieco ukazovat...... je strasne zlaty ako sa zacne pri tom smiat a tesit sa....

Boli sme na nakupoch tak som mu zatial kupila,vyzera to ako mlyncek, hore je otvor a do neho sa vkladaju rozne tvary napriklad gulocka, kocka trojuholnik,je to pekne farebne a potom si ich moze sam vytiahnut cez druhy otvor....a samozrejme hrajuci telefon - ma tri funkcie, a v dvoch jazykov.... viem ze este mozno skoro ale zatial mu to bude hrat a blikat a ked bude o nieco starsi tak sa spolu budeme ucit kde je jednotka, aka je to farba a aky je to tvar a telefon nam to zopakuje, ci sme povedali spravne.... a este sa telefon opyta kde je cislica jedna a ked stlaci spravne tak zaznie pekna znelka, ak stlaci nespravne tak zahuci taky ton ze je to zle.....

My sme uz po obede, Samko ostal doma s babkou a prideme a on spinka,,,.. tak pospal si dve hodinky trosku sme sa pohrali kym tatino zohrial papanie, nakrmila som ho a teraz sa uz hraje sam..... pojde spinkat az poobede...este s nim pojdem na mensiu prechadzku,.... celkom je vonku prijemne....

katja78
26. nov 2009

Ahojte,

pekná debata sa tu rozprúdila 🙂
Matja - ozaj milé veršovanky, pozriem aj ja tie stránky 😉

Hanka vie tlieskať rúčkami, asi 3 dni, aj pá-pá sa jej občas podarí, ale asi nechápe, s čím sa to spája. Máme vo vitríne takých anjelikov a jedem má krúdla z peria. Tak s ním sa občas hráme, šteklím ju po tváričke. A keď sa jej opýtam, kde je andelíček fúúú, tak sa pozrie tým smerom a už sa tam aj ťahá. A minule som skúsila, že kde je Maruška? a vedela aj to. Joj, len začala byť ešte viac umrnčaná, kedy toto obdobie pominie ☹ ?

katja78
26. nov 2009

Dievčatá, dávate svojim drobcom preventívne vitamín C? Mne hovorila kamarátka, že ich pediatrička to paušálne odporúča všetkým deťom do roka, hlavne kojeným, lebo maminy vraj nemajú v MM dosť tohto vitamínu. Ja som dávala Maruške Cebion, ona ho zbožňovala, aj keď je hnusne kyslý. Hanke kvapnem len zriedkavo. Aké máte skúsenosti?

lenka138
26. nov 2009

vonku síce trochu slniečko vykukovalo, ale teplo teda nie je. Včera bolo oveľa lepšie, ale to nevadí, hlavne, že si drobec vonku dobre pospinkal. Boli sme vonku 2,5hodinky a z toho 2 hodinky spal 😅

ja mám šťastie, že Jurko sa vie celkom pekne prehrať sám, takže môžem od neho celkom odbiehať. Teraz som ho napr. dala na puzzle, on sa hrajkal a ja som zatiaľ povysávala, ten zvuk ho stále zaujíma a podľa mňa pri tom veľmi dúfa, že sa mu nejdu ťahať soplíky.
Alebo tak ako písala mgk, v ktorej izbe som, tak sa snažím pri ňom trochu poupratovať, ale potom si ho strašne rada brávam na ruky a ked sedím s ním na gauči, tak má hrozne rád, ked sa po mne štveria. Takže musí sa prehrať aj sám, lebo niektoré veci sa samé neurobia 😨

alline
26. nov 2009

Ahojte, neviete mi poradit aka zeleninka obsahuje zelezo? Boli sme v nemocnici, mala dostala transfuziu, lebo mala tazku anemiu a to sme isli do nemocnice so zapalom moc. ciest a k tomu sa pridruzili aj chytene ladviny takze som uplne bez seba, total vycerpana :o( Hovadzie maso vraj obsahuje vela zeleza, ale zase ho neoporucila moja pediatricka moc vela tak teraz hladam co by sme mohli davat, aby sme boli zdravucke :o) Dakujem

nsoci
26. nov 2009

Ja mam taku malu pomocku sama pre seba ked neviem co a ako a ci robim veci spravne... spytam sa sama seba ako to robili indiani. Moja uchylka. Odtial teori o malo hrackach, spolocnom spani, roli otca a matky, pozorovani pri praci a dolezitost kamaratov. Trosku ma nakopla knizk Koncep kontinua a yvzsok som si domyslela sama. Vela vonku bt, skumat bezne veci, vrtat sa v trave, tmolit po zemi, brat dieta so sebou v ramci moznosti a taaaak.

Matko opakuje po mojej mame, po mne nie, Kde je? znie to ako gejeee... a ukazovala som mu urob - moja mama, akoze pohladkat, tak ma capa po hlave 😀 a mam to 😀

ajka82
26. nov 2009

katja nam uz v nemocnici povedali, ze mame malej davat cebion 2x denne 4 kvapky...takze davame stale po 4-5 kvapiek (na plucnom nam odporucili davat po 5kv. a nasa dr. povedala ze staci 4kv)
a zase az taky kysly nie je 🙂

nsoci
26. nov 2009

Toto je dobre... cena vratane fusaku
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7008645

katja78
26. nov 2009

Vďaka Ajka 🙂

Nsoci - suprové sú tie sane, tie prvé vyzerajú ako snehová fréza 😀 len ujko Mrázik musí doniesť veľa snehu na ne.

Alline - joj, to máte s Natálkou ťažké 😔 Tomuto sa nerozumiem, ale tak logicky, keĎ mala maličká takú ťažkú anémiu, že museli dať transfúziu, nedostali ste tabletky so železom??? Všetko mäso obsahuje dosť železa, tmavé mäsá viac a vnútornosti najviac, takisto žĺtok, teľacie sa môže dať aj batoľatám. Vyzdravte sa 😉

matja
26. nov 2009

pasoa, červ. šošovica sa dopredu nenamáča a varí sa iba kratučko, možno max. 7 minút. Robím ju rôzne - s MM, so žĺtkom, s inou zeleninou ako polievočku alebo iba samotnú šošovicu a mäsko (plus samozrejme príloha).

cviklu som mala zo záhrady...

joj, dnes som bola pozrieť kolegyne v práci, ako dobre mi to padlo, zase nejaká zmena, pokecali sme, síce ja to tam moc nemusím, ale teraz som to brala z iného pohľadu, že nie som doma, že som vypadla a že som sa mohla konečne porozprávať "s ľuďmi" 😀 Môj zlatúšik sa ako vždy predvádzal, aké je dobré dieťa 😀

matja
26. nov 2009

nsoci, tie sane sú super, ale neviem, či by som to riskla - čo ak bude snehu iba dva týždne? My sme kúpili (teda ježiško u svokry donesie) obyčko sane, čo sa dajú využiť aj o 5 rokov.

vitamín C - nedávame, ale začnem o tom uvažovať, nejako som sa o to doteraz nezaujímala. Asi ešte nebudeme dávať a ak sa mi niečo nebude zdať, že malý bude chorľavieť, tak asi až potom. Neviem.... Alebo si počkám na názory ostatných, čo napíšu...

lubi22
26. nov 2009

Ahojte 🙂

Katja to s tymi vitaminmi by zaujimalo aj mna. Ja som sa pytala v lekarni pre starsieho a povedali mi, ze do 3 rokov nie je nic 😕 . Tak ak davate ten Cebion, musim ho kupit a davat aj drobcom. Nasa lekarka mi hovorila, ze umele vitaminy im nemam davat, ze potom si navyknu a nevedia dobre ziskat prirodzene vitaminy zo zeleniny a ovocia. Netusim, co je na tom pravdy 😕

My sme boli na plavani, drobci spinkaju, tatinko vybehol po pizzu, tak cakam 😵

Alline to mi je luto s Natalkou. Ja som bola chudokrvna pocas tehu, tak som si vypisala potraviny s vysokym obsahom zeleza do telefonu: vnutornosti (pecienka), hovadzie, vaj. zltok, spenat, strukoviny, celozrnne pecivo, ovsene vlocky, cvikla, cucoriedky, cernice, maliny, susene marhule, figy susene. Nemali by sa citrusove plody, zabranuju vstrebavaniu zeleza. No nie vsetky veci z toho moze 9 mesacne dieta, ale vacsinu ano. zo strukovin cervenu sosovicu, predavaju aj bio cviklovu stavu, to je total davka zeleza.

iron
26. nov 2009

alline kuk
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/zelen-a-zahrada...

no ja nedavam ziaden vitamin...len K a D3.
Predstavte si...z toho Miracle mi stale neposlali prachy spat za ten zruseny kurz...Uz som to dva krat urgovala. Dost si pokaslali moj nazor na nich s ich pristupom, ale tymto ma uz totalne odradili....Strasny bordel....to si ako mozu dovolit takto sa chovat k svojim zakaznikom. No odo mna na nich nikto nedostane pozitivne referencie..

zuzma
26. nov 2009

iron, mne vracali z miracle peniaze za zruseny kurz hadam aj mesiac ak nie viac, tiez som bola nasrdena, lebo kurz co som absolvovala este ako tehotna - fit lopty bol vyborny

egyptanka
26. nov 2009

Tak my sme dnes poobede boli v ZOO s malou a so svokrom. Malu zaujal len biely tiger a farebne rybicky inac kukala vsade tade a moc ju to nezaujalo. Potom viac prespala a tak sme sa tam len prechadzali a skonstatovali, ze nie je ZOO ako ZOO. Mam pocit, ze sa o nu vobec nestaraju a chcelo by to viac starostlivoast. Taka spustnuta mi pripadala.
Svokor kupil malej asi 2,5 metroveho plysoveho leoparda, vycaloval za neho cca 60€ a potom nas este pozval na neskory obed a zatial mamina mi vyupratovala cely byt.
Takze celkom pozitivny den.

Svokor sa pytal co ma malej kupit (on by jej najradsej kupil cely svet) tak som mu povedala, ze plienkami nic nepokazi a chcel kupil malej choditko tak to som mu hned zatrhla. Ale uz som na margo svokrovej rozhadovacnosti muzovi povedala, ze ked ma potrebu realizovat tak nech to robi. Ja sa financnym injekciam nebudem branit pokial to bude rozumne.

Idem kojit a uspavat ... zatial sa majte pekne.

munu
26. nov 2009

vy tu uz uspavate drobcov a moj Matko sa este nezobudil z poobedneho slofika 😅 ale uz cakam kazdu chvilu, aj krupicka je uz uvarena..poradte mi nejake fajnove kase pre babatko...aby nemal vzdy to iste... kazdy den mu chcem dat kasu, ale minule som jednu kupila s ovsenymi vlockami, tak tu absolutne nechce.. takze nieco ozaj dobre, mliecne, chutne bez ovsenych vlociek.. hm?????

egyptanka
26. nov 2009

munu, nejaka ryzova???

Natalka uz spinka 😉

denkolc
26. nov 2009

Munu, u vás nedostat také kaše ako tu? Rôzne značky, ryžové, mliečne a s rôznymi príchuťami? Tak jej tam dávaj napr. banán abo piškotky...neviem, čo papáte....ale ja som dala banánik dnes a chutilo (mi).. 😀

egyptanka
26. nov 2009

no piste, piste o chvilu odchadzam

egyptanka
26. nov 2009

????? 😲 😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre