Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
20. jan 2010

ja vás baby fakt obdivujem, že sa vám chce žehliť aj také veci, čo vôbec netreba, ja žehličku vyťahujem iba na manželove gate a tričká čo nosí do roboty. Drobcovi fakt vôbec nežehlím, ved ked to na neho oblečiem, tak vôbec nie je vidieť, že by to bolo nejaké pokrčené

baskaj gratulujeme k 10-temu mesiačiku 🙂

pasoa, jaj to preplachovanie, ani nehovor, ja som si to s malým prežila ked mal asi 2 mesiace. Dr. ma radšej poslala preč z ordinácie, ale stačilo mi aj to čo som si musela vypočuť za dverami ☹

potulka
20. jan 2010

ahojte
dnes som cely cas merkovala dieta, ktore sa kadetade postavilo a potom sa nevedelo dostat naspat na zem, pripadne otvaralo zasuvky, vytahovalo knizky z polic... a ked som nemerkovala, spali sme. vypisovanie na MK nehrozi, lebo ked matej vidi, ze mam otvoreny notebook, uz aj sa ruti ku mne a tiez chce pisat. 😀
pasoa, takto nejak to bude vyzerat, ked matusko zacne lozit. 😝 ked potrebujem varit, snazim sa to stihnut pocas doobedneho spania, alebo mam matejka v izbicke vedla kuchyne, kde ho sice nemam uplne stale na ociach, ale hram sa, ze je pod dozorom. vacsinu casu aj tak stoji pri zajacej klietke. kym ho pocujem na nu buchat, viem, ze je OK. 😅 niekedy sa mi moce aj popod nohy. najnovsie sa mu velmi paci klacat pred rurou ako pred zrkadlom. ma tam kamarata. 🙂 a ked idem na wc, nechavam si otvorene dvere a matejko ku mne z obyvacky nadsene vyskajuc lezie. kym sa dovali, som akurat hotova. 😀 aaa, prave citam, ze nie som jedina.

egy, aj u nas sa este stale ciste pradlo vyskytuje len na susiaku. a to mame uz 3 tyzdne novy rok! som pysna na seba aj na teba. 😉 ked je toho takto malo, takmer ma to bavi. rada by som nezehlila, aj som to isty cas praktizovala, ale neviem pradlo pekne povystierat, takze potom vyzeralo dost šupácky. najmenej zehlim matejovych veci, lebo ledva uschnu, uz ich potrebujem. 😝

labutka, niekto mi hovoril, ze deti by mali vediet najprv sediet a az potom lozit. vacsina to sice robi opacne, ale ze ked sa cvici vojtovka, kde sa postupne pridavaju rozne cviky, tam sa ide presne podla toho, ako by to malo byt a trenuje sa sadanie z lahu. vraj to ide, nejako cez rucicku. u nas to bolo takto: najprv gulanie, potom na styri, hojdanie, priskakovanie nozkami, stvornozkovanie, vstavanie na 2 popri nabytku/nas, klacanie so zadkom na patach. normalne sedenie na zadku este sam nevie, to na tych patach robi casto a rad. ale ked je uz takto pevny, davam ho do sedu aj sama. dufam, ze mu tym uz neskodim.

ajka, na karinkinej krabicke istoty som sa tu sulala uz vcera. 😀 ocko - skus jej kvapnut aj trochu MM, mozno to pomoze.

baskaj - zaujimavy lekarsky postreh - ale akoze odstranit z dosahu vsetko, o co sa da postavit? to sa mame prestahovat pod hole nebo, najlepsie do nejakej travnatej stepi? ved matej sa postavi pri uplne hocicom, takmer aj pri holej stene! 😅

pasoa, ja som to "voditko" na deti uz videla. obcas stretavam taku rodinku - 1-2 rocne dvojicky a male mimi. obaja rodicia su vysoki, otec zvacsa vedie starsie deti na popruhoch a mimi ma mamicka v nosici na bruchu. su podareni. 🙂 ale myslim, ze oni maju deti uviazane skor kvoli tomu, ze su dve v rovnakom veku a ak by sa kazde rozbehlo niekam inam, musel by sa rodic rozkrajat, aby obe dokazal ratovat. vyzera to sice zvlastne, ale podla mna je to prakticke. chachaaa, ajka, stavim sa, ze sme videli tych istych! 😎

katja78
20. jan 2010

Čaute 🙂

Teda Damianko, aké hnusné tety tu píšu, žiadna Ti nenapíše ani jedno milé slovíčko:
Gratulujeme k 10-tim mesiačikom a posielame pusy od Hanky aj od Marušky 😀 😀 😀 😀 😀

baskaj
20. jan 2010

katja - dík 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj lenka! veru tety! kupujte si ma, lebo čo ak sa naštvem a na chatu tie moje slávne burizónové guľky nedonesiem??? 😝 😀

katja78
20. jan 2010

Už si ani nepamätám, ako sme začali s Hankou chodiť, ale sa mi marí, že to bola jej iniciatíva. Tiež som sa tomu bránila (moja mamka by ju najradšej stavala na nožky už v 7-mich m.), najskôr sa teda naučila plaziť, potom pevne sedieť, sama sa postavila (niekedy pred Vianocami) a teraz ju vodíme za ruky štýlom - doplazí sa za mnou, postaví sa pri mojich nohách (niekedy mi až tepláky stiahne), podá jednu ruku, natiahne hore aj druhú a ide sa. Po pár metroch zbadá na zemi loptičku, zohne sa držiac sa kŕčovito jednej mojej ruky (niežeby si nevedela sadnúť, alebo len kvoknúť a potom sa znova postaviť), ale aby som jej nezdrhla. Lebo zistila, že tiež ju veľmi nechcem vodiť za ruky. Keby som si svoju ruku nejak vysúkala z jej kŕčovitého zovretia, začne pišťať, že takto si to ona nepredstavuje 😠
Chodí isto, často už aj za jednu ruku, tiež jej nedržíme rúčky vysoko, len ju akoby istíme. Chodenie ju evidenten baví, tak si vôbec neviem predstaviť ako by som jej v tom mohla brániť a viac ju kotivovať na štvornožkovanie. Aj keď dnes už pár metrov preštvornožkovala. Zo začiatku sa mi zdalo, že nechce štvornožkovať, lebo má dosť dlhý trup.

pasoa
20. jan 2010

veď to, že tie popruhy môžu byť praktické, len okolie by asi dosť vysoko dvíhalo obočie 😨

no, vidím, že máte všetky úchylné deti, čo vás chodia očumovať, ako čúrate 😀 😀 😀 , tak sa mám na čo tešiť, hej?
alebo si kúpim králika? 😅

katja78
20. jan 2010

jejda, že kotivovať 😀 😀 😀 😀 😀
"motivovať" som myslela

asandys
20. jan 2010

damianko, prajeme vela ydravicka vymesaciu🙂))

lenka138
20. jan 2010

pasoa, ale dobre, že si sa na spýtala, aspoň vidím, že u všetkých je to podobné 😅

pasoa
20. jan 2010

baskaj... teda vlastne Daminánko, VŠETKO NAJLEPŠIE.. (ja totiž milujem burizonové guľky!!!) 😀

lenka138
20. jan 2010

pasoa už som ti odpísala aj Na FB, to som jaaaaaaaaaaaaa

katja78
20. jan 2010

Nie som ortopéd, ani pediater, ale tak sedlácky rozum mi vraví, že na našich krivých chrbtoch aj niečo iné je podpísané, nielen naše útle detstvo. Čo takto, že málo sa hýbeme, deti doobeda zhrbené v laviciach (tie stoličky "ortopedické", to ani nejdem komentovať), prídu domov, prípadne sa dovezú na tatkovom fáre, sadnú za komp, pred telku, chvíľu teda aj nad knihy. Dospelí detto. Akurát v ružovom. Keďže deti majú aj rastový špurt v puberte, tak aj skolióza sa pridruží.

mona1111
20. jan 2010

baskaj - Damiankovi prajeme k jeho vymesaciu vsetko naj naj naj 🙂

katja78
20. jan 2010

Moni - aj mňa čaká kopa prádla, len či sa dočká 😕
Žehlím všetko, lebo žehlenie, ako písala Iron, ničí bacily 😵

denkolc
20. jan 2010

....baby a ja dávam táničku sedieť...aj ked si nevie sama.... 😲 ☹

mona1111
20. jan 2010

katja - moje pradlo sa dnes nedocka 😀

munu
20. jan 2010

aj ja zehlim vsetko 😉

egyptanka
20. jan 2010

Ahojte muz bol za compom ... ja vsetko nechavam na Natalku ... my uz stvornozkujeme asi tri mesiace, na nohy sa stavia uz dva mesiace, ale vsetko nechavam na nu ... nic jej neutecie a stvornozkuje ako drak a uz asi tri styri krat sa stalo, ze na par sekund stala sama.
Takze naco to silit ... a Naty sa rozpohybovala skrz toho ze je lahsia ale aj to, ze som ju nechavala na zemi ... mne sa niekedy nechcelo zobrat ju na ruky ... ano ochkala a achkala, ale pokial sa neorzrevala tak som ju tam nechala.
A zase na druhej strane si uvedomte, ze nebudu stvornozkovat do skolskeho veku.

V sestnastich uz vsetky nase deti budu mat prvy sex za sebou, minat prachy, budu chlastat a fajcit travu ... 😀 😀 😀 ... samozrejme vtipkujem... vyrastu z nich skvele deti, ktore budu vediet chodit, sediet, milovat svojich rodicov. 🙂

No prepustam opat comp muzovi...

Naty sa prvykrat prebudila vo vlastnej izbe.

pasoa
20. jan 2010

egy, dobreee 😀

lenka jeeej, tak si ťa píšem do tabuľky marcoviek, veď už v tom mám taký hokej, že keď si s niektorou píšem na fb, alebo čítam profily alebo kukám fotky atď, tak musím nazerať do zoznamu, že ktorá to vlastne je 😉 (až na nejaké výnimky samozrejme)

no, idem odsávať a spať, tak páčko nadnes.

potulka
20. jan 2010

egy, zajtra napis, kto komu v noci viac chybal. 🙂 raz nas to vsetky caka.

den, my sme tiez davali mateja sediet asi od 6 mesiacov, este som bola pysna, ako mu to ide. 😅 potom asi o mesiac som si precitala velmi zmysluplny a doveryhodny clanok (ziadna JPP), ze sa to nema robit, tak som stiahla chvost a prestali sme s tym. teraz ked uz matejko lozi a stavia sa, no sam si nesadne, ho uz niekedy posadim na zem s nejakou hrackou, ale akurat dnes som si vsimla, ze pri tom po case dost hrbi chrbatik - asi ako ja dodnes... 😅 🙄 🤐 takze asi si na to budem zasa davat viac pozor. mozno sa to o to skor nauci robit sam.

labutka
20. jan 2010

aj ja zelam dobru noc, nech je lepsia nez ta vcerajsia.

katka0602
20. jan 2010

Chodit za ruky sa tiez nechystame. Ale zase sem-tam sa tomu asi nevyhneme. Dodnes si pamatam na vetu ktorou ma mm privital ked som si prvy krat po porode odskocila medzi kojeniami na nakup (maly mal asi 2 mesiace) ked som sa vo dverach po prichode opytala ze "co ste robili", tak on na to ze "bolo nam fajn, ucilli sme sa chodit". Takze jemu to nepripadalo neprirodzene ani vtedy. Ale zase na obranu mm musim povedat, ze uz o vyvoji dietata teda vie viac.

Moj Sasko sa zacal stavat na 2 iba pred tyzdnom, dovtedy iba liezol. Ale zato mu nerobi problem vyliest po schodoch po 4 na poschodie, samozrejme s dozorom. Len mi prosim vas poradte, ako ho uspat ked aj so zatvorenymi ocami sa este stavia v postielke. O nic lepsie nie je uspavanie v nasej posteli. Viem ze ste to tu viacere spominali, zlepsilo sa to? Ci naozaj iba tu postielku s popruhmi 😀

katka0602
20. jan 2010

A zase som prisla ked vsetky idete spat.
Nevadi, prajem dobru noc...

renia
21. jan 2010

ahojte babulky.ja vas vobec nestiham docitavat,ani sem pisat,M iska sa mi stavia,lozi,tak len na nu davam pozor.aj tak uz vela krat spadla,aj modrinku sme mali na cele.

Pasojka-miska lozi vsade za mnou.varim,ked je muz doma,alebo len take rychle jedla,miska je so mnou v kuchyni,a bud sa s niecim zahra,alebo lozi,musim davat velky pozor.
A odsavas 2x?lebo ja od kedy 2x,tak mam malo mlieka,odsavacka nevytiahne,musim odstrekovat.

Egynka-po tatkovi ti zostali spomienky a fotky.mne zomrel tatko,ked som mala 2r,vobec si ho nepamatam,a nemame ani spolocnu fotku.mal nehodu.neviem,ci som ti pomohla,a ci ti to pomohlo.tym som myslela,ze zije v tvojich spomienkach.

Babulky,ako teraz papate?my takto-
Ranajky-mm
Desiata-dom.vyzivka
Obed-klasika masko atd.
Olovrant-dom.vyzivka
Vecer-kasa z mm
V noci-mm

Miska velmi zle papa,pusu otvara,ale bije ma,aj lyzicku,musim jej donemoty podavat hracky,aj tak papame skoro pokhod.predtym jedla lepsie.

katja78
21. jan 2010

Dobré usnežené ránko 🙂

zasa je čo odhŕňať ☹

skúšame sa nevodiť za ruky, radšej ju vezmem na ruky, ale už je umrnčaná. Možno je len hladná 😕

Tak na pol ucha som ráno počula príbeh so šťastným koncom (tuším v USA, opravte ma, ak sa mýlim) zaútočila puma na 7-ročného chlapca, ktorý sa hral pred domom. Mama, ako to zbadala, vybehla ako sto striel, a s tým čo mala v ruke - KUCHYNSKÁ UTIERKA (u nás valadinka), tú pumu odohnala 😲 🙂 😵 Chlapcovi našťastie nič nespravila a vraj, keby mama nevybehla, neďaleko bola aj druhá puma, ktorá si robila zálusk na jej menšiu dcérku.
Takže poučenie - valadinka vždy po ruke 😉

Jo a kto máte radi Máriu Podhradskú, tak predvčerom sa jej narodilo tretie dieťatko - Katuška 😵

alisia
21. jan 2010

Čaute kočule, Damianko lozí po 4, vie loziť hore po schodoch - s dozorom samozrejme, stavia sa úúúplne všade a zo všetkého má najradšej keď ho vediem za ruky a on frajersky chodí 😉 sedieť si už tiež sám sadne tak nejako cez bok. Vie ukázať ako fúka vietor, ako chrápe tatinko, ako kašle tatinko, ako robí havo, keď sa ho opýtam kde je napr. autíčko, tak sa tam pozrie... a najnovšie mi ukáže kde má kakanicu 😀 to si začne rukou búchať z predu po plienke 😀
Len mám problém a myslím, že ste ho tu niektoré mali tiež. Damianko mal asi 2 dni 39 teploty, potom sa to tretí deň znížilo a to sme boli zrovna u lekárky a všetky vyšetrenia má negatívne - krv, moč, zápaly...že vraj nejaká viroza alebo so zúbkou. Máme zatiaľ len 2 dolu 🙂 len včera večer som mu dala asi 3/4 bobulky hrozna toho veľkého a dnes ráno je na čele vyhádzaný a tuším aj na brušku, prebalovala som ho ráno skoro v potme, tak bruško som moc nevidela. Teraz neviem či je vyhádzaný z toho mála hrozna - dala som mu ho umyté, ošúpané, odkôstkované - alebo má tu šiestu či koľkú chorobu. Išli ste s tými vyrážkami doktorovi? Alebo čím ste to deťom natierali?

renia
21. jan 2010

myslela som ze papame aj pol hodinu.

A co este davate papat ine detickam?
Miska ma asi atop.ekzem,vzadu pod kolienkami ma zapalene,na poradnu ideme az 15.2.,davam jej holtov krem,niekedy to ma lepsie,niekedy horsie.

Baby a ako dlho planujete kojit.ja som chcela rok a pol,ale asi nevydrzim pri takomto odsavani-odstriekavani.tak rok urcite,potom uvidim.

Ake su velke vase dietky?miska je taka mala,a tucnucka ako mama,ja mam 156cm.
miska ma 69cm a 8,5kg.

Ake davate porcie papat?ja tak 200ml vyzivku aj obed,mliecko a kasa 160ml.a furt mixujem,boze,este niekto mixuje?roztlacene nechce,a ked hej,tak sa drhne a napina ju,a potom uz vobec nechce.

Bode,co som este chcela?hm,neviem,ved ja vam este niekedy napisem.

mgk111
21. jan 2010

renia - my uz nemixujeme ale len par dni, takze mozes byt kludna... miska je sikovne dietatko a s tou chorobotu ti neporadim, lebo my sme namali kolp klop...

kubko zaspal vcera po deviatej, o pol stvrtej papal mliecko (predtym sa zobudil okolo jednej ale len mrzuncal) a potom o piatej vyplul dudel a chcel sa rozpravat, tak som ho zobrala ku nam, prehodila cez neho ruku a spal az do 8!!!! do sme tu este nikdy nemali - len skoda ze musi cict, ze je niekto pri nom, napriek tomu som riskla a o stvrt na osemj som vyliezla z postele, aby som stihla vecko, umyt sa a naranajkovat a jemu nachystat ranajky a on sa pekne zobudil, vycikal do nocnicka, naranajkoval a teraz vetrame spalnu a on natahuje krabicu hraciek 🙂 dnes je vonku pekna kosa tak uvidime kedy pojdeme von... a kubko na vsetko mieri rucickou akoby siel strielat 😀 no uz sa "hybe" tym svojim stylom tak idem na neho dozerat...
pekny den babulky...

katka - zaujimavy pribeh, ja som nepostrehla 😉 zapamatam si a budem tak chodit von, ak by bol na blizku nejaky pes

labutka
21. jan 2010

egy no de si? som zvedava jak ste vcera spali...
my sme sa ulozili o pol deviatej, ale zaspali az o pred pol desiatou, krpaty sa furt mrvil, nevedel si najst polohu. ale potom nas milo prekvapil, zobudil sa az o pol tretej a potom o pol siestej. ale to uz nezaspal.

mgk111
21. jan 2010

napriek tomu ze kubko spal do osmej, teraz zase zaspinkal - idem umyt vecko, uvarit mu obedik a zavolam mame ci ich mozeme pozriet lebo zda sa ze vsetky kamosky maju soplave deticky a nechcu navstevy pre istotu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre