Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
26. jan 2010

neboj egy, ked budú detičky väčšie, tak si myslím, že bude jednoduchšie im vysvetliť, že teraz musíš ležkať v poszielke, lebo sa ide spinkať 🙂 a nebudú potrebovať nejakú veľkú pomoc k tomu

egyptanka
26. jan 2010

lenka, nooo a budu ako ja ... mamiiii, mne treba cikaaat. mamiiii, mne treba kakaaaat. mamiiii, ja som smadna. mamiii, ja som hladna. mamiiii, ja sa bojiiiim. ... tak takato vymyseknica som bola ja. 🙂

lenka138
26. jan 2010

tak ale treba myslieť pozitívne a dúfať, že nebudú tak vymýšľať 😀

lenk30
26. jan 2010

ja som dens bola na 3hodky v robote a malý bol u maminy. ked som prišla, vyrehotaný behal za jednu ruku cez celý byt hore dolu. ocino s ním behal a mamina naháňala a on sa rehotal ako dospelé decko! a ani na ruky, ani sadnúť. mamina vraví, že veď už musí byť unavený, ved ho zastavujeme, ale on dookola............prišli sme len domov, vytiahla hračky, že ešte pohráme, ale on zíval............len bolo ešte len 18 hod. tak som skúsila uložiť a v momente zaspal. takže babka s dedkom mi ho zmorili 😀 😀

matja, bradavky lepšie. dúfam, že tie kortikoidy neublížia malému, lebo aj keď si ich opláchnem, vidím to. asi je to dosť sila, lebo sa tie rany veľmi rýchlo celili. No už je to lepšie, myslím, že to zvládneme potiahnuť ďalej, ale aj tak je to ešte utrpenie. cez deň mu nechýbalo a už mám mizerére z noci..............teraz aspoň viem, koľko krát v noci kojím. lebo to ja už len zo spánku vytiahla.............a toto si sakra uvedomujem!

egy, ja už som dala malému normálny granadír. /jasné, že tej papriky menej/. bola u mňa kamoška a kôli jej malému sa to robilo, že to je jeho obľúbené a nadžgával sa tým Filipko

egyptanka
26. jan 2010

lenk, super ze tvoje didy sa davaju do poriadku ... 🙂
lenka, no to dufam 😉

lenk30
26. jan 2010

egy, takže Naty má byť po kom. a zabudla si mami čajííííííííííík!

u nás uspávam iba ja, keď aj potom sa budí a príde k nemu muž, tak chytí až hysák. to asi predvčerom ho prvý krát utíšil

munu
26. jan 2010

Nsoci no kde si sa stratila? Kedy to ides k lekarovi? Budem drzat palce samozrejme a velmi vam to prajem 😉

iron
26. jan 2010

u nas uspava vylucne manzel, ja zatial vencim hava. No ale u nas je to robota asi tak, ze dame do postielky a je pokoj.

lenk30
26. jan 2010

iron, provokuješ?

nsoci, dnes mi kamoška poslal fotku detičiek. Adamko má 2,5 roka a Tomáško 6mesiacov. Na fotke majú rovnaké tričká, len iné veľkosti. Také to bolo krásnéééééééé, tak som hneď na teba myslela 🙂

labutka
26. jan 2010

no egy, iron s toho co pisete, tak ja sa fakt tesim, ked sa prestahujeme, ze adama vysupujeme do jeho postele do jeho izby a spanie sa zlepsi. dnes som ho ulozila o jedenastej, kym zaspal bolo pol 12 a o 12.00 bol uz hore. ale mozno ho zobudili robotnici, co malovali vonku chodbu a neboli uplne potichu. strasne sa to ozyvalo po celom baraku. 😖
poobede o stvrtej zaspal vonku uplne v pohodicke, a potiahol do 17.15.
zato vcera v noci bol 4 krat hore, 2 krat som kojila, a posledny krat - nad ranom sa mi uz nechelo ist ho nosit, tak som ho si ho len pritulila a nejako som ho uspala. nepamatam si ani ako, ja som tiez bola v takej polokome.
nsociii.... super super, ja som tak chcela ist vcera do toho SJK, ale nakoniec som doma revala.
egy, dojdes kuknut latkovky? potulka povedala ze uz si dost namotana, tak uz ta nejako spracujem. 😎 🙂 🙂

matja
26. jan 2010

labutka, ako vám ide znakovanie?

Naučila som Paťka, aby odpovedal na otázku: "kto som ja" "mama". Naučil sa to za dva dni, ale mám dojem, že by tak odpovedal každému, nie iba mne 😀

ináč som z nášho drobčeka úplne nadšená, ako veľa toho rozumie. Ešte v novembri som mala dojem, že nepozná žiadne významy slov a dnes vie toho naozaj dosť, veľmi sa z toho teším. 😉

egyptanka
26. jan 2010

labutka, neboj zlepsi sa to ... my sme na pocudovanie mali len jeden spanok, ale to bolo tym, ze vstavala o 8.
a latkovky?? ... stale uvazujem, ale pohodlnost vitazi ... ale urcite by som do toho sla, ked sa zacneme ucit na nocnik, nech si uvedomi, ze vlhko nie je dobre.

lenka138
26. jan 2010

tak drobec už drichme, ja som ešte vyvešala prádlo a prebehla v rýchlosti byt a idem spať, dnes som nejaká totálne unavená. Tak dobrúúú

egyptanka
26. jan 2010

lenka, dobru noc ... ja o chvilu hodim sprchu a asi by som sa mala povenovat muzovi ...

matja
26. jan 2010

egy, teraz keď už sa nekaká praženička, tak už je to fakt jedno, či jednorázovky alebo látkovky. Iné to je, keď je dieťa iba dojčené, vtedy som zapierala každú plienku a zabralo to viac času. Teraz už skutočne hodím iba do kýbla a potom z kýbla do pračky a oprané povešiam. To je raz-dva. Možno aj skôr, ako keby som mala ísť vyhodiť pampersky von do koša.

egyptanka
26. jan 2010

matja, ale ja neviem odchytavat kakanicu, my zasadne kakame pocas jedenia ... jednym otvorom dnu a druhym von 😀 ... a mam strach, ze sa latka pretecie a najme teraz v zime, ked nie je moznost prebalenia niekde vonku to vidim ako handikep. Aby mi neprechladla chuda moje.

Baby vy ste ako jehovistky ... ked vidite moznost, tak idete po nej hlava nehlava. 😀

iron
26. jan 2010

a idem este poprovokovat?.....no uz mame za sebou druhu prespatu noc....ale to je asi len nahoda

ze jehovistky 😀 😀

egyptanka
26. jan 2010

iron, ani jedno zobudenie???
my vcera len dve ... o polnoci bez kojenia a okolo pol piatej s kojenim a kratko po 8 budicek 🙂

egyptanka
26. jan 2010

vsetci na FB a tu ani nohy ...

potulka
26. jan 2010

ahojte

muz je este pracovne vonku, tak som cely vecerny ritual odtiahla sama (velmi zriedkavy jav). kupanie bolo pikantne, lebo som mala na sebe tielko a matej sa kazdu chvilu s potutelnym usmevom teperil z vanicky a natahoval mi vystrih. keby som bola povolnejsia, rovno postojacky by si cucol. 😀

bola som za pasoou, maju sa fajn, zajtra uz idu domov. matuskovi nakoniec nenasadili liecbu, lebo ma ovela lepsie vysledky ako v decembri. 😵 viac vam hadam napise pasoa z domu, nechcem jej brat slovo. 😉

veru, varenie... tak, ako som vzdychala, ze chcem donekonecna len kojit, tak teraz vzdycham, ze chcem donekonecna prikrmovat gebuzinami. ved to budem musiet zacat varit same zdrave jedla... 😀 kolosvarska kapusta so stiplavou klobasou, z ktorej sme ujedali 2-3 dni - dovidenia! 🙄 jasne, ze si zvykneme, ale zaciatky budu veru tazke.

u nas je tiez zo dva tyzdne novy denny spankovy rezim - doobeda vyse hodiny, poobede vyse hodiny, niekedy aj dve. 😵 velmi, naozaj velmi sa mi to paci a dufam, ze to chvilu takto ostane. za hodinu aj nieco urobim, aj si oddychnem. nie ako tie tri polhodinkove maratony - uvarit ano, ale zjest uz nie; otvorit dvierka na pracke, ale vyvesit uz nie... 😉

potulka
26. jan 2010

egy, aj my sme boli v noci podobne hore - kojenie o 12. a o 4.15, akurat, ze fesak potom asi hodinu buntosil. u nas sa vsak v takomto pripade nevstava - dokonca nastastie ani matejovi nenapadne, ze by mohol zacat lozit po posteli, len striedavo vresti, rozprava si, smeje sa, predstiera, ze zaspal a tak dokolecka. po hodine to vzdy vzda. samozrejme, s muzom pri tom striedame cely uspavaci a tisiaci repertoar - hojdanie, tulenie, hladkanie, potriasanie... budicek bol potom az o 8. cize aj u nas tusim spejeme k jednemu nocnemu kojeniu, lebo to o 4. boli vlastne uz ranajky - o 9. dostal desiatovy jogurt.

egyptanka
26. jan 2010

potulka, hmmm ... zdrave jedla ... tak na to mojho muza nenahovorim, minule vyberal hrasok z kuracieho sote ... vrrrr. Ale mal by sa krotit, lebo mi pribera od kedy je doma.

labutka
26. jan 2010

egy, s tymi latkovkami to nieje take hrozne, jak si predstavujes. dojdi na prezentaciu do petrzky, a pokecame, ochytas si a jehovisti si ta nalozia do tej svojej vesmirnej lode, lebo koniec sveta sa blizi a s pampersami ta do vesmiru nepustia . 😀 😀
ad znakovanie... adam ukaze zabu, pozdravi high five alebo zakyva papa, zvysok vymazala z mojej pamate laktacna demencia. 😉 😖 ale jednoznacne ja ho ucim velmi tazko - ukazujem mu nieco uz dlho a stale nic, a potom mu nas 5rocny synovec dva krat zakyva a adam zacne kyvat jedna radost. tak to uz co ma byt. 😕 🙂 preto ideme od 8.februara na znakovaci kurz, nech tam nieco pochytime.

este som sa chcela opytat, baby co jednorazovkujete (napisala by som co pouzivate hnusky, ale to sa tu neodvazim - len v latkovom fore 🙂 ) - kolkokrat za den prebalujete? a jak dlho vam vydrzi jedno balenie plienok? a kolko ste do plienok investovali? diky diky za odpovede. 🙂

dieta som nakojila, uz tak polozaspaval a zrazu hopi - dostal stikutku. tak som chvilu len tak lezala vedla neho a pocuvala jak stikuta, potom som mu este strcila kozu do pusy, parkrat si cucol, a otocil sa na druhu stranu a za chilu zaspal.
rozmyslam nad tym, ze mu namiesto dvoch dennych spankov dam len jeden - dve hodinky, od 14.00, a vonku v kociku. ked uz doobeda sa nam tak tazko zaspava..... myslite ze to mam teraz skusit zmenit alebo nie?

sissik
26. jan 2010

nsoci blahozelam a drizm palce, nech je vsetko OK 😉 🙂

matja
26. jan 2010

egy, nemala som na mysli odchytávanie kaky, to nerobíme ani my. Ale praženička išla z plienky dole ťažšie, to som musela zapierať. Takýto tuhší produkt sa iba vytrasie z plienky a hotovo 🙂

juj, teším sa na Paťkove narodeniny. Budem mať nové hračkyyyy!!! 😀 😀 Vydražila som mu (si 😀 ) za 16 eur túto žirafu: http://pre-najmensich.heureka.sk/fisher-price-z... - používanú ale úplne bezchybnú 🙂
ináč teraz je na MMB tiež v aukcii ale nie s origoš loptičkami - zatiaľ za výbornú cenu: http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1735754

mgk111
26. jan 2010

ahojte - tak ja som sa bola vyvencit bez chlapov tych som nechala doma a ked som dosla uz boli okupkani a teraz manzel uspava, ja som zacala, ale praktizujeme tu positleku a stale dat lazkat... a pridrziavame aby sa nevstaval, tak su kriky ako hrom 😀 ale zvacsa to netrva viac ako 20minut... manzel to este len teraz videl, ze ako skusam a podporuje ma, hoci je to o hubu stat nad tou postielkou a bojovat s nim...

egy - my varime tak za na dva tri dni a to iste bude aj pri krpcovi, nemyslim si, ze ho chcem ucit prebieravosti a tak ze mi bude chciet kazdy den ine jedlo... takze na dva dni isto to iste jedlo... ja som z korenin zatial davala len vnate, bobkovy list hmm a to je asi vsetko 😉 ale tiez neriesim ked varim zemiaky a pride mi na mysel, ze aj kubkovi treba, tak vyberiem a dosolim potom aj ten spenatik som urobila a potom az dochutila... ale za dva tyzdne ci kolko to bude, tak budem pekne pomalicky pridavat a skusat... teraz papa len popucene a planujem od roka dat mu len na kusticky pokrajane ale este ho tie dva tyzdne necham tak... a ked bude chutit, tak zacnem varit to iste pre nas, aj pre neho...
k nocniku, my sme tam kubka zacali davat sadkat a sam zacal po tyzdni asi cikat, a teraz ked ho posadim, tak sa vzdy vycika hoci urcite nerozumie a pytat sa nevie, to je jasne... ale tesim sa z toho, velakrat rano mrnci a ked ho tam dam, hned roztiahne nozicky aby som ho tam posadila a cika o dusu 😉 ale kakanie sa neda, to proste zatlaci a je to vonku a vzdy v iny cas takze to sa neda predvidat u nas...

kolko vam trvalo kym sa tie dietky naucili samy zaspavaa? iron, egy???

labutka - zostala si verna znakovaniu? ja som to zabalila... 😒 neviem si predstavit, ze ho cosi ucit este "navyse" ... k jednorazovkam - prebalovali sme sa vzdy pred jedlom alebo po nom, ale teraz ked cika na nocnik tak uz je to menej - predtym 6-7plienok za den, teraz neviem 4-5... uci sa postupne... my kupujeme lacnejsie babylove 84ks x2 alebo 2,5 asi za mesiac... cca 750-800 Sk (este neprepinam evrace) za mesiac minieme na plienky...
ja som skusila ubrat spanok, ale niekedy je unaveny a zly ako cert a neda sa... proste ked chcde spat spi a ked nechce, mozem aj po hlave skakat a nic mi to nepomoze... 😠

tiez som prekvapena, ze ako sa rychlo uci, ked mu povieme, ze ukaz kde je nieco, tak natiahne rucicku, vystrie prstik a ukazuje, krasny je 😵 a dnes zacal robit tany tany v postielke - som povedala zatancuj a on rozkrutil prdelkou - uzasny pohlad, manzel sa skoro pocural, ked to videl 😀

potulka - aj my sme mavali taky rezim ako pises tie polhodinovky teraz je to doobeda okolo 40MIN az hodka tak to uz je lepsie, ale poobede to uz je velky otaznik a potom okolo siestej zaspava a je zivy do deviatej 😠 fiha ze o 4 a o 9 - to nie je hladny ked sa zobudi? u nas fungujeme tak , ze po zobudeni nocnik, prezliect a uz hovori "mama papa" 😝

egyptanka
26. jan 2010

labutka, o piatej nevyhovuje ... to sa u nas koji a o siestej sa zacina vecerny ritual ... ☹

... prebalovanie kolkokrat?? ... tak 7-10 krat denne. Jedno balenie plienok tak tyzden a pol. Investiciu som neratala. A ani radsej nebudem.

labutka, s tym spankom to mozes skusit, alebo nemas moznost ho dat doobeda do kocika a na balkon???

potulka
26. jan 2010

mgk, aj u nas je zatial nocnik celkom popularny. davame ho tam po zobudeni z dennych spankov a zvycajne sa vykaka, alebo aspon vycika. do plienky sa vylozi tak asi 1 raz z 10, co je super. niekdedy mame fakt dojem, ze si to schovava pre nocnik, ale to je blbost. uvidime, ked zacne behat, mozno sa mu uz nebude chciet sediet.
tiez som prekvapena, ze matejovi po kojeni medzi 4. a 5. nechyba jedlo - ale nechyba. jasime sa v posteli, potom ranna hygiena a potom rovno jogurt. mozno preto, ze ma v noci dve mlieka. ak by chrnel celu noc, asi by si pytal skor.

matja
26. jan 2010

mgk, však je to úžasné, ako rýchlo sa tie detičky učia? Je to až neuveriteľné. 🙂 Ide to raketovou rýchlosťou.

ja som muža už varovala, že sa u nás bude jesť zdravo 😀 😀 On chlapec z dediny, kde sa zabíja 2x do roka... ha-ha, odteraz žiadne údeniny, klobásky... 😀

mgk111
26. jan 2010

potulka - u nas sa nekaka - nestiha sa 😀 a to vies kedy kaka? ja nemam sancu... kubko si pyta aj ked dostane viac v noci aj ked menej... asi zvyk podla mna, ale zase taky ranny zvyk na mliecko mi neprekaza 😉

matja - niekedy nevychadzam z uzasu co sa deje ake zmeny 🙂 stari rodicia ho nevidia tyzden a uz povedia, ze je zase uplne iny 🙂 a uz sa vcera hupal na styroch ale bal sa pohnut a dnes sa pohol, ale nevidel ma a snazil sa dociahnut cosi co chcel... ale po dvoch prisunutych kolienkach sa zase vratil k svojmu lezaniu na bruchu 😠

no drobec buva, manzel cosi studuje asi do prace a ja idem zvesit pradlo a spinkat...

zajtra vraj ma byt pekna kosa, tak to aby som vymyslela nejaky program 😎 bru nocku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre