Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
4. mar 2010

To vááážne????Aj Hanulienkaaa???
Jaj, ja by som potrebovala dáky zoznam, nech na nikoho nezabudneeeeeeeeeeeeeem........Hanulik, všetko najlepšieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee aj od Táničky, nech veľa veľa zdravá, šťastná, lúbená a spokojnučkáááááá.... 🙂 🙂 🙂

potulka
4. mar 2010

hanulka, vsetko najlepsie, uz ziadne atb, len usmevy! 🙂

den, ved zoznam mame - kuk do albumu marcovky 2009. az na zopar ludi, ktori sem zavitali neskor a ktori tam nie su. 😅

dzlucia
4. mar 2010

Hanke všetko naj,naj,naj k rôčkuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂

katja78
4. mar 2010

Hanka veľmi pekne zo srdienka ďakuje 😵 😵 😵 😵 😵

Ja mám takú divnú povahu 🤐 ale tiež vám ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵

mona1111
4. mar 2010

Hanke a Filipkovi vsetko naj naj naj k ich prvemu rociku 😉 😉 😉

mona1111
4. mar 2010

My sme prisli z ockovania boloooo placu a placu ale uz j dobre,..... dali sme sirup, obkladiky a teraz sa napapal a hraje sa.... poobede mu dam opat obkladiky uvidime ako bude....

Inac meriame 74,5 cm a vazime 9430 g

Pochvalili nas ze pekne pribral aj narastol tak sa tesime....

Boli sme aj v deichmane mu pomerali nozicky aj sme kupili jedne topanocky elefanten , sme sa aj potesili Z 33 eur bola na nich zlava a sme zaplatili 15 eur tak sa tesime 🙂 Cislo topanociek 19

munu
4. mar 2010

Matko vam vsetkym zo srdiecka dakuje za gratulacie 😵

a Hanicke tiez prajeme vsetucko najlepsie k 1.rociku a posielame pusinky 😵 😵 😵

matja
4. mar 2010

Maťkovi a Hanke z celého srdiečka želáme k ich prvému rôčku všetko najlepšie, veľa zdravíčka, lásky, úsmevov a radosti zo života 😉

nsoci
4. mar 2010

Ja to vyriesim salamunsky - vsetkym oslavencom krasne narodeninky zela velkac Matko 😀

Potulka u nas odsavanie tiez boj, posadim medzi nohy na postel, ruky po lakte dam pred jeho ruky a tak odsavam.... divocina... reve jak tur, ale ma smolu (a v noci aj susedia)... nam sa odsava lepsie v sede, gravitacia pomoze...

potulka
4. mar 2010

nsoci, takto to robi moj muz a ma veru co robit. ja sa absolutne nechytam. 😅 takze za malym beham s vreckovkou a utieram, utieram, utieram... uz ked vidi, co drzm v ruke, preventivne krici. 🙄 esteze mu to takto tecie a neuklada sa mu to v dutinach (dufam).

mapa
4. mar 2010

jooj baby, zasa mam asi 3 dnovy sklz v citani, tak len k tejto strane- vsetko najlepsie hanke a matkovi k rociku 🙂
a k tomu odsavaniu... skuste poskladat klasicku stvorcovu detsku osusku tak, ze zohnete jeden roh asi do polovice osusky (aj menej), na ten polozite dietatko tak, aby malo pliecka zarovno s tym zohnutym a jednu rucku prichytite dalsim rohom a zasuniete ho pod chrbatik a s druhou ruckou urobite to iste... myslim, ze sa tak zavinuju aj malinke deti, ked potrebuju citit istotu. kedze ma dietatko rucky schovane, bojujete uz len s kopajucimi nozickami a odsavate. snad som to opisala zrozumitelne 🙂

pasoa
4. mar 2010

potulka, nech žije lehátko, čo sa odsávania týka. je tam aj v polozvislej polohe (pololežmo), lebo ako písala ajka, nemá sa odsávať poležiačky, je tam pripútaný, takže sa nemôže vypnúť ako luk, hoci by veľmi rád a ostávajú mu už len ruky a nohy.
Nohy ma nejako netrápia, keďže nemôže ujsť a ruky mu pridržiavam predlaktiami, jednou dlaňou držím hlavu a v druhej držím odsávačku...
ale práve pred cca. 5. minútami som skonštatovala, že to ide čím ďalej, tým horšie. Aj krčné svaly má také silné. že len na držanie hlavy by som potrebovala ešte zo 3 ruky a na strčenie odsávačky do nosnej dieročky tiež 2 ruky.

nsoci
4. mar 2010

Pasoa u nas by to lehatko (Fisher Price) neprezilo. Ho tak rozhojda, ked ho tam priputam, ze by som musela este nejakou rukou drzat lehatko.

potulka
4. mar 2010

fiha, vidim, ze sa to tu len tak hemzi dobrymi napadmi. 🙂 a ese nech niekto povie, ze MK je blbost a pozierac casu. 😝
pasoa, presne, na odsavanie by bolo dobre najat si nejaku chobotnicu. 😅 my sme uz lehatko nepouzili niekolko mesiacov a posunuli sme ho tehotnej kamoske.
matejko konecne zaspal. zvycajne je to o druhej, dnes ani za nic. ale vacsinu casu podroboval byt svojim prieskumnickym najazdom a mal relativne dobru naladu. len posledna polhodina uz bola samy vreskot. nakoniec po symbolickom olovrante a cikani sme sa pozerali von z okna, pohojdavala som sa s nim, az sa mi stulil na plece a zavrel ocka. juuuuj, tento pocit stal za celu nadchu. :-*** toto neurobil uz hadam od tretieho mesiaca.
idem sa posilnit cokoladou, hadam si k nej najdem cesticku cez tento bordel. zisli by sa mi vidly. 😅

pasoa
4. mar 2010

nšoči, jaj, my máme také pevnejšie od Chicco. ;)

mgk111
4. mar 2010

kubko ma po rannom ustavi odmenil dvohodinovym spanok do druhej, a teraz od styri desat opat spi... asi chudiatko dospava zameskane... a tatinkovi po ceste zo sluzobky prdol vyfukat 😠 ☹ tak som mu nasla najblizsi servis a uvidime kedy pride domkov...

vypila som uz dve kavy a aj tak mi klipkaju oci, asi z nadchy alebo co...

info o malom matejkovi - prebrali ho z umeleho spanku, ale este neddycha sam, lebo dostal zapal pluc chudiatko, takze sice bez teplot ale antibiotika dostava a ma vraj iba malu dierocku v krku cez ktoru mu nejakym sposobom pojdu tie slinky aby sa mu nevracali do dychania... a pazeracik budu riesit ako dalsi s tym, ze to bude tiez musiet byt na viac krat operovane... cika za pomoci liekov, kaka sam a uz krasne pribral - mal ked sa narodil 2340g a teraz ma 2700g takze je to rodeny bojovnik a krasne bojuje a pribera, len trosku komplikacii sa pridruzilo...

aj tak sa tesimeeeee 🙂

pasoa
4. mar 2010

a ozik, keď potulka píše o tej čokoláde... tak ja som si včera dala 2 dcl vína. Ako na oslavu, že už môžem bez obáv ;)
Na rozlúčku za MM. Mojím mliekarňam som sa pekne poďakovala, že tak pekne dávali mlieko a slávnostne som si pripila 😀

potulka
4. mar 2010

pasoa, tak to uz mozes roztocit. ziaden trapny babsky cokoladovy likerik. 😀 😀
ja som uvarila zazvorovy lektvar, lebo muz ma pocit, ze na neho tiez nieco lezie. 🙄 lektvar je vynikajuci, stipe jak fras, mnam. dufam, ze matejka nebude v noci stipat mlieko. ale vlastne, to by mu mohlo aj pomoct. 😉
malickemu sme odsali nos, ale mne sa to zda uplne o nicom, lebo pri tom (a aj dlho po tom) tak reve, chudiatko, ze co mu odsajeme, to si hned aj placom dorobi. 😔

mgk, matejko tvojej kamaratky je maly statocny rytier, verim, ze sa so vstetkym popasuje a zvitazi. dokelu, a ja sa tu citim uplne bezmocne pri obycajnej nadche... 🤐

denkolc
4. mar 2010

Sumár z dnešného stretka - bola aj Egy s Natalkou, Ajka s Karinkou, Snehulienka s Adelkou, Janka so Sárinkou (januárovka) a Labuťka s Maharadžom Adamom... 😀 😀 😀
Stihli sme meckáč, podaktorí aj mrzli vonku, ale zakotvili sme hore pri detskom kútiku, deti sa tam rozliezali na všetky strany...(stretli sme Tomiho Popoviča, Milana Markoviča, Rytmusa a aj Chodúra 😅 )
Detičky boli supeeer, aj maminkyyyy....teším sa, že sme boli spolu... 🙂

mona1111
4. mar 2010

Matko samozrejme aj tebe prajeme vsetko naj k tvojmu prvemu rociku 🙂 🙂 🙂

egyptanka
4. mar 2010

Den ... a moja nezvykla na nakupne centra doma chytila taku separacnu uzkost, ze ani kupanie ju neukludnilo, lebo tak revala az sa zadusala a triasla sa. Chudiatko moje.

Oslavencom vsetko najlepsie k narodeninam 🙂

pasoa
4. mar 2010

maci, matejko je malý veľký bojovník. Mal tak máličko pri narodení, skoro ako náš matúško.
držím tomuto stvoreniatku palce. určite to vybojuje, keď mu toľké tetky posielajú pozitívnu energiu :-*

potulka, daj receeeept.... (na ten zázvorový elixír)
alebo ho mám v babičkiných bylinkách?? hneď idem kuknúť. ale napíš mi aj tak, pre istotu. 😉

no a to vieš, že to roztáčam, dnes pokračujem v načatej fľaši ;)

denkolc
4. mar 2010

Egy, ktovie, čo jej bolo......isto to nebolo z ľudí, to by plakala aj predo mnou a ostatnými neznámymi.....separačná úzkosť nám bola blízka niekoľko mesiacov a nikdy sa neplakalo vo vani...nebláááázni...

egyptanka
4. mar 2010

Pavli, tak to pekne roztoc ... a ako casto davas Matuskovi UM, a ake a kolko vypije?

egyptanka
4. mar 2010

Den, no ono to zacalo, ze sa zacala liepat po mne, ja som ju posadila, ze ju idem vyzliect a vtedy sa rozrevala, mne to pripadalo ako keby si myslela, ze sa nemoze ku mne tulit a liepat ... no neviem. ...

pasoa
4. mar 2010

egy, dávam Nutrilon.
ráno kaša Sunarka, takže UM 150ml a do toho 3 PL kaše
na desiatu 200 ml UM
na večeru 200ml UM. ale niekedy nechá tak zo 40ml, asi je sýtejšie ako MM

egyptanka
4. mar 2010
egyptanka
4. mar 2010

Pavli, diky ... idem sa osprchovat, lebo vcera bola uz studena voda.

pasoa
4. mar 2010

egy preboha! (tie plavky) 😀 😀 😀
Den, už sa celá chvejem na leto, ako ťa v nich raz uvidím a potom odpadnem 😀

denkolc
4. mar 2010

Egy, tak plavky akože bombaaaaaa..... 🙂 🙂 🙂
Ale keby som si také niečo nedajbože obliekla, tak sa isto všetci (vrátane Pasojky) ušúľajú od smiechu... 😅 Jaaaaaaaaaaaaaaj, to by chcelo inýýýýýý retuš... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre