Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
4. okt 2009

pasoa- aj ked mu dam hned po jedle tak hryzie do cumla z flase a jemu vtedy idu len take kvapky, ze vela toho caju nevypije.... Ale my si najprv odgrgneme, pochodime po bytiku a potom sa mu dam napit, niekedy chce inokedy nie... Kazdy den je iny..... Napriklad dnes vobec nepil po jedle ani medzi papanim lebo mi zaspal, a to som ho potom po tych dvoch hodinach nakojila.....Je to naozaj individualne.
Ale ked vy mate ten reflux tak asi mu skus dat cajik po takych dvoch hodinach, ked sa napapa. To uz mu urcite dobre pretravi....

clea333
4. okt 2009

Pasoa, nemusis mu davat cajik pri papani. A mliecko by som dala len ak si vypyta.Ja vzdy pockam 20
minut a az potom mu dam mliecko. Ale je to tiez individualne, lebo niekedz nepije vobec cajik, ale cucne si po chvilke len mliecka, dnes ani moc nechcel cucat, az tak za hodinu.

pasoa
4. okt 2009

clea, keď to je ťažko... u mňa to nie je len "vytiahnuť prso", ja musím do chladničky, dať zohriať, povyplachovať fľašky, niekedy medzi tým aj odsať...

pravdu povediac, matúško moc nepýta, už som to tu písala, že jeho prejavy sú také "iné".. dnes bol napr. 4,5 hod. bez jedla (tak dlho bol s ním muž von, že to kapánek prepískli, potom ešte cvičiť, nachystať papu...) a ani nezaplakal...len keď som mu už dávala podbradík, tak urobil e-e-e-e.. akože no konečne! a potom otváral ústočká ako divý, kopal nohami a vykrikoval "eee" a "aaaa" od radosti pri papaní a keď som mu potom dala ešte MM, tak otváral ústa na fľašu, akokeby 100rokov nejedol, hoci predtým zlupol 150g pyré zemiak+mrkva+patizón.
takže ja naozaj neviem, či mal dosť či nie, či chcel to MM či nie... ale pri jeho predsedníctve Liliput-clubu mu prípadne trošku viac papy hádam neuškodí 😀

munu
4. okt 2009

Pasoa, ja davam Matkovi cajik kazdy den 150ml.. niekedy ho aj vypije skor, nez do vecera, tak este dorabam 50ml a tie uz dopije, alebo nedopije.. davam mu ho hocikedy medzi jedlom, aj po jedle.. proste ponuknem mu ho hocikedy ma napadne,ze som aj ja smadna a aj on by uz mohol byt.. tak mu dam a on si vezme flasu a uz sa nalieva, najradsej by v nom plaval, keby mohol.. dokaze vypit naraz aj 70ml caju.. niekedy ho musim ubrzdit a zobrat mu ho, nech ho nevypije hned cely naraz.. a potom neskor zase nukam.. tak je to u nas..

munu
4. okt 2009

pasoa, Matko niekedy tiez papa po styroch hodinach, lebo este zkratka nieje hladny.. ved tie prikrmy su aj celkom syte a huste, takze sa mu ani necudujem.. akurat teraz spinka a mal by papat prave teraz.. ja uz mam krupicku uvarenu a cakam kedy sa zobudi.. no urcite pospi tak hodinku.. uvidim.. takze bude papat tiez po styroch hodkach teraz.. nevadi.. hlavne, ze sa napapa..

ajka82
4. okt 2009

pasoa, ja davam stale zapijat mlieko, ked vidim ze ma prikrmu dost(zatne dasna a pusu uz neotvori) tak dam po takej pol hodinke...trosku sosne a je spokojna...ale mam aj obyc prevarenu vodu nachystanu vo flaske, kedze mlieka uz poobede nemavam dost...takze ked sa prso nenalieva poobede, dostava vodu miesto mlieka...
doktorka nam vravela, ze mlieko mozeme davat do kedy chceme a kedy chceme...aj to prirovnala k nejakej krajne, uz nepamatam akej, ze oni davaju mlieko, vzdy po krmeni 😉

pasoa
4. okt 2009

muňu, dík.... sa musím takej tej spontánnosti v kŕmení ešte učiť, odkedy sme boli v tej nemocke, keď mal matúško mesiac a bol dehydrovaný a podvyživený, tak som si dala za cieľ, aby priberal a kŕmila som ho presne na minútu á 3 hod, presnou dávkou podľa jeho aktuálnej váhy... tak som v tomto trošku neflexibilná. ale ja sa polepším 🙂

ajka, ja mám mlieka stále na rozdávanie, takže mu budem dávať MM, kým ho bude chcieť. 🙂

matja
4. okt 2009

pasoa, ja dávam malému iba MM. Raz dostal vodičku, keď mu bolo zle a grckal, MM nechcel, tak aspoň vodu som doňho dostala. Vodu mu začnem dávať pravidelnejšie od nejakého 8. (alebo 9.?) mesiaca.

dnešný výlet bol dosť o ničom 😅 Prišli sme na Štrbské Pleso a ja že jeej, aké krásne slnečné počasie. Prišli sme k jazeru a tam taký silný studený vietor, že sme vydržali takú pol hodinu a kvôli malému, aby nám neochorel, radšej sme sa zašili v jednej reštike. Najedli sme sa a prvou zubačkou sme šli do Štrby, kde už bolo celkom pekné počasie. Trochu sme sa poprechádzali, kým nám prišiel vlak a šli sme domov. Tu bolo táák krásne, radšej sme mohli ísť na nejaký výlet tu v okolí. Ale mne to aj tak dobre padlo, rada cestujem vlakom, tak som si vychutnala aspoň cestu 😀 😀 Malý bol celkom v pohode, vo vlaku nespal, aj keď bol unavený, ale len čo sme ho dali do Manducy, ešte nebola ani zapnutá, v tom okamihu zaspal. Bol to zlomok sekundy, zavrel oči a spal. To sa nám hádam ešte nestalo 🙂

vlalu6it
4. okt 2009

ahoj 🙂 😲 😅 😀 jupppiii

VSETKO JE OK,,,sme stastni manzelia a velmi sa lubime a strasne sa milujeme a nikdy sa neopustime a stale sa budeme naj naj naj silnejsie snazit uz nikdy si neublízovat,,,vecer vcera bola tuha debata,,ja samo som musela zacat,,,ale nakoniec sme to nerozoberali,,,a rozplakali sa obaja a skoncilo to rozpravkou a dnes sme mali prekrasny den,,a co je najlepsie,,v splne a vobec sme to nepocitovali,,,naozaj je pravda-LASKA HORY PRENAS,,,DAKUJEM vam dievcata,,musela som hned zrusit miestenky,,,nebol problem,,,takze JUPPPIII

pasoa
4. okt 2009

matja, aj tu dne brutálne fučalo, takže by to bolo asi o tom istom. 😉

vlalu6it
4. okt 2009

gratulujem k vymesaciam deticiek,,, 🙂

asandys,,vy ste nas s tym zubkom predbehli,,hmmm 😉

labudka aj vam gratulujeme k 1zubku

pasoa
4. okt 2009

vlalu, teraz tu bulím ako pri sladkej telenovele, fakt, teda ja slaďáky a telenovely nepozerám, ja radšej kriminálky, ale v RL mám rada takéto pekné hepyendy... mám ťa rada a som sťastná pre vás oboch! jaj, spadol mi kameň zo srdca, celý deň som nad vami rozmýšľala, aj včera večer, aj snívalo sa mi s tebou.. vlaďka vlaďka... nauč sa: nabudúce 3x nádych-výdych a už mi nerob takéto šoky!
pomojkajte obaja angeličku, a buďte štastní! jajaaa, aká som hepy z teba! 🙂

egyptanka
4. okt 2009

nevceriiiiim, ze si nebola vyrobena pre mna ... neveriiiiim, ze si uz zaspala tak skoro ako meeeďa 🙂

vlalu6it
4. okt 2009

pasoa--asi ta pomilujem 😀

matja
4. okt 2009

fíha, tu sa robia nové zväzky? vlalu, pasoa 😀
Vladka, aj mňa to teší, vidíš, niekedy také spory vzťah ešte viac utužia 😉

mona1111
4. okt 2009

vlalu - gratulujem ze ste to vyriesili, a urcite udobrovanie stalo zato 😉 😉 😉

vlalu6it
4. okt 2009

matja..ano,ano ano,,,presne,,,mam pocit,,ze som akurat spoznala n oveho frajera 😀 strasne som sa zamillovala 😀

vlalu6it
4. okt 2009

mona...dakujem,,dakujem vam vsetkym,,velmi ste ma podrzali,,neviem,,asi by som bola hrda a skoncilo by to na sr,,sama s dietatom,,,a umrela by som,,zdochla v krcoch 😕

pasoa
4. okt 2009

vlalu, ma napadlo, že sa povie takejto hádke, ako ste mali vy, že ako u Talianov v rodine. No kdeže to momentálne žijete? 😉

prišli moji chlopi, boli u starých rodičov bezo mňa (ja som zatiaľ preložila 14 strán) a matúško tak tvrdo spí v manduce, že sa nezobudil ani na výťah (čo ho vždy zobudí), ani na moje pusinkovanie...

a má sa kupkať a papať.. hm hm hm...

idem
kupkať
kŕmiť,
superstar atď..

papa

nsoci
4. okt 2009

Tady sem...

Munu vsetko naj k vymesaciu.
Pasojka ja sa nejak nechytma, preco mas stres z posledneho krmenia? Vsak jak vyjde tak vyjde ci?
Kuci Tomasko uz takto keca? Uau. To uz za chvilku zacne aj matko podla ich predporodnej dohody. Len tie zuby Tomasko nejak zanedbal.

Ja uz nédavam Matka odgrnut od konca jula, teda odkedy som oskukala od Kuciniho Tomaska papanie na chrbte - flasku si drzi sam. Odvtedy sa nam aj zlepsilo vracanie (ale moze to byt aj prikrmami)... on si odgrgne nejak sam jak sa hra ked dopije. A v noci sa otoci nabok a zaspi. Takze ho ani nevyberam z postielky. Prebalujem (najnovsie 3x v noci, ciak ostosest) ky, papa. V noci neoplachujem zadocek vodou ani vlhcenymi utierkami, on cika ako sa prebudza takze je pocikany tak amx. 5 minut.

Matko cajik nechce, tak ma cistu vodu, vypije nic moc, tak 70ml za den. Ponuknem mu po a pri papani prikrmov a ked ma napadne.

Inak Pasojka aj Matko obcas vyzera, ze nie je hladny, ako keby zabudol, ale ked zacnem chystat (zbada flasku, lyzicku a podobne) tak spusti rev ako keby si zrazu spomenul. Ja mu papanie casujem podla programu v ten den, rano mu dam tolko mliecka, aby sa to poposuvalo ako potrebujem(e).

lubi22
4. okt 2009

Ahojte 🙂

Dakujem dodatocne za blahozelania k Filipkovmu vymesaciu 😵

Munu blahozelam Matkovi 😵

A takisto gratulujem Adamkom k prvym zubkom - Asandys aj Labutkinmu 😵

Vladka, som rada, ze ste uz ok 😉

Pasoa ja uz mliecko na obed nedavam, odkedy maly spapa vyzivku malu prikrmu. Cajik ponuknem asi 20 min po papani, no nechce velmi, z flasky vobec, akurat tak lyzickou.

Inak odkedy nam urobili ten jazycek, tak Filipko papa omnoho lepsie, viac a krajsie, neda sa to porovnat 😵

Ja mam hrcku na prsniku este stale, aj pobolieva, ale uz menej, tak pevne verim, ze pomaly odchadza 🙂 Uzili sme si super vikend u nasich, tak teraz spat do reality. Zajtra je s drobcekmi prvy krat sam tatinko, tak snad to do 4 preziju, kym pridem z prace. Samko bude doobedu v skolke ako vzdy, ale poobede ich ma na starosti oboch 😅

denkolc
4. okt 2009

Dievky, vôbec netuším, čo robkáte, ako sa máte a chýbate mi..ale nestíham....Len tak zbežne som sa dočítala, že Vlalu sa udobrila s drahým - teškám sa, asi viete, prečo... 😉

Tánička je úžasná a konečne je to s ňou všetko v poriadku, ba ešte lepšie....a tie noci - už som si zvykla... 🙂

iron
4. okt 2009

fu...nedocitam

Den..nebola si ty vcera niekde pri Kolarku s nejakou kamoskou...sa mi zdalo ze tvoj kocik vidim aj s tebou
Moja zje na obed dost aj na veceru. Este v stolicke si odgrgne a furt vychlemta oba cecky....strasny pazros sa z nej stal.

Vlalu...no vidis...sak sme hovorili ... ty baran jeden.

iron
4. okt 2009

Hej, to ked natlaci celu vyzivku, tak ma dost...No moja aj tak vychlemta...Tak jej zajtra uz nic nedam. Aj tak je michelinko zahybkovi....A caj mi nechce...zrazu sa tvari ze nevie co ma robit s flaskou.

denkolc
4. okt 2009

Iron, včera som bola v TT v škole na prednáškach a pak v DK Ružinov s manželom, ktorý mal na starosti malú....(obaja to prežili)...ale na Kollárku som bola predvčerom, avšak s Ajkou... 😉
Že by nás dakto kopíroval? Uuuuuha....

A presne - ani moja už neťahá z fľašky...len to okusuje a hrá sa s tým....už asi prejdeme na poháre.... 😀

iron
4. okt 2009

tak to potom bolo predvcerom...Ajka si tam nieco kupovala v tych potravinach vedla toh shopu s handrami...
dobre mam ocicka...sme tadial frcali do kuchynskeho studia..

ajka82
4. okt 2009

kto by si nevsimol tanickin kocik? 😀

denkolc
4. okt 2009

Jasnéééé!!!! Hej, kupovala si tam dačo na papu a pitie...a pak sme šli na palacinky..pažrošky jedny... 😀

Dúfam, že kuchyňku už máte vybranú a nie takú, jak majú teraz všetcia....už sa mi nelúbia, sú na jedno kopyto..

Ozik a ešte toto som chcela - si predstavte, že som nečakane dnes dostala ponuku na spoločné bývanie - a nie od manžela.....to je teda gooool...hehehe

ajka82
4. okt 2009

pre dnesok uz sme dufam dolozili a dostavali sa na kolena, sem tam aj na nihy sa podarilo, a dufam ze uz zaspi, lebo uz asi odkvacnem jak kitka vo vaze bez vody 😒 ...ale bola zlata aj tak dneska... a nic som neporobila 😀 😝

ajka82
4. okt 2009

denka a od koho??? ak to neni tajne 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre