Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
26. okt 2009

a stretavku tento tyzden mat nebudeme? ci ak aj ano, ty budes mat asi ine starosti...

nsoci
26. okt 2009

Lenka dak vyskusam.

No neviem presne kedy sa stahujeme - stvrtok? - ani co a ako bude. Stretavka neni dohodnuta co viiim...
Idem kuk pocko.

nsoci
26. okt 2009

No dnes a zajtra este OK, streda vselijak.

iron
26. okt 2009

mne vobec nepije ani vodu ani caj..ani z lyzicky ani z flasky ani z pohara...len mléko...no co narobim...netvari sa ze jej chyba. Sice mna to trapi, lebo sa bojim ci ma dost tekutin....keby aspon to ovocie chcela....asi je to len dalsia jej faza, vydrzime..ona sa rozbehne. 🙂

baskaj
26. okt 2009

kočky, viete o niekom, kto ešte predáva fusak z ovčieho rúna? bo fusak mám, ale je to umelina a sa v ňom malý potí. teda nedávam mu ho ešte, mal ho asi iba 2x, ale som sa rozhodla, že ho predám a kúpim radšej ovčí.

lubi22
26. okt 2009

K tomu pitiu tekutin deticiek, v tych postupoch na prikrmy je napisane, ze ak je dieta kojene aj prikrmovane tak az do 10. mesiaca netreba davat ziadne dalsie tekutiny. Az od ukonceneho 10 mesiaca, ked sa zacinaju davat uz tuhe potraviny, hustejsie, ako napr. chlebik so sunkou, az potom sa odporuca davat tekutiny.

lubi22
26. okt 2009

A este:

Tu je:

• V tomto období (od ukonceneho 10. mesiaca), kdy se dítěti začíná nabízet hustější pokrm - (celé kousky), který obsahuje méně vody je potřeba již dítěti dodávat tekutiny. Pro začátek postačí 200 ml denně, aby dítě neodmítalo kojení, které pokryje zbytek potřeby tekutin. Do roku věku dítě potřebuje 900-1200 ml tekutin (včetně mateřského či umělého mléka, něco obsahují i samotné příkrmy).
• Nejvhodnějšími nápoji jsou – kojenecká voda (případně i kvalitní voda z vodovodu), ředěné ovocné a zeleninové šťávy a džusy (džusů dávejte denně max. 120-150 ml denně a pozor na obsah sacharidů – neměly by přesahovat 15 g na 100 ml). Nabízejte jen šťávy z takového druhu ovoce, které dítě dobře snáší (nemá na něj žádné alergické reakce), dětské čaje (ne granulované, obsahují barviva a velké množství cukrů), bylinkové, ovocné čaje. Černé a zelené čaje, ale také třeba čaj heřmánkový způsobují horší vstřebatelnost železa, proto je podávejte až po roce a ne v příliš velkém množství.
• Nápoje nabízejte v hrnečku, ne v kojenecké lahvi. Dítě se potřebuje pití z hrnečku či sklenice naučit. Nabízet můžete různé hrnečky – se dvěma ušima, s pítky, s brčkem, ale konečným cílem je běžný hrneček. Hrneček plňte ze začátku jen z poloviny, bude se s ním dítěti lépe manipulovat.
• Nezapomeňte, že dítě do roku věku potřebuje 600 ml mléka a mléčných výrobků. V případě, že kojíte tuto potřebu pokryjí 3-4 kojení za 24 h + kaše, jogurt. V případě, že je dítě na umělé mléčné výživě by mělo dostat zhruba 2 dávky umělého mléka po 100-200 ml (+ taktéž kaše, jogurt či jiné mléčné výrobky). Čím více mléčných výrobků, tím může být dávka mléka či počet kojení menší.

iron
26. okt 2009

super lubi...takze sme na tom dobre...

egyptanka
26. okt 2009

trosilinka som si v noci pospala ... rano som sa zobudila a na par sekund to vyzeralo, ze je to normalny den, ale potom som si uvedomila, ze ocino sa uz nevrati. 😢 😢
uz je urceny aj termin pohrebu, neviem ci to zvladnem ... ☹ ☹

iron
26. okt 2009

egy...zvladnes, drzim palce....

ajka82
26. okt 2009

cafte, hlasime sa z domu...karinka si dava poobedneho slofika 🙂
mala by som ist aj ja obedovat, ale nestem, je mi nejak divno, asi je nejaky divny tlak abo co, len neviem ci bol divny aj vcera a predvcerom vecer 😒

potulka, mas u nas tmavomodre teplaky na traky, tak daj vediet ked pojdete niekde von, tak dohrmime, ak krpata nebude nahodou spat...
a denka, tebe mame vratit to hryzatko, co som v sobotu nan zabudla,... aj s vami by sme sa mali stretnut niekde niekedy

egy to zvladnes, uvidis...

iron
26. okt 2009

ajka co to, co to?...zeby si isla v kucinich slapajach?..hm?

egyptanka
26. okt 2009

malej som dnes dala prvy krat jablckovu vyzivu a zjedla cca 200g a na obed som to co nezjedla zmiesala so vcerajsou mrkvou a feniklom a zjedla 150g a to som ju hodinu predtym nadojcila.

ajka82
26. okt 2009

iron, ked mne byva zle aj z nizkeho tlaku ... tak nevim
preto som sa inac pytala ci sa da nejako zistit tehu ked som mrchu este nemala (bez testov) 😒 ...a odpoved ziadna len egy si robila prdel ze az pri porode...

iron
26. okt 2009

egy,..Natalka by mala moju ucit papat...vobec nechce ovocie...trdlo male.....
V stredu ideme na poradnu tak som zvedava ako dopadneme, kolko bude vazit....ako pribera, ale ona je cisto maskova..no proste ocinkove dievcatko

ajka82
26. okt 2009

egy, vidis, ze mala sa rozbehne pekne s papanim 😵

ajka82
26. okt 2009

iron aj ty mas masozruta? 😀
moja sice zje vsetko, ale podla ksichtov je vidno, ze maso je pre nu naj 😝

iron
26. okt 2009

ajka...ale brutalneho...ked ide o maso, tak spapka dve male vyzivky len taky fukot

ajka82
26. okt 2009

iron, treba supnut hned velku...ty jej davas len kupovane, ci aj domace?

iron
26. okt 2009

ajka striedam to..ale kupovane jej viac chutia...

iron
26. okt 2009

moje dieta spi od dvanastej...este neobedovala....divne...

ajka82
26. okt 2009

ja som zacala malej varit ochutene bylinkami a papa odvtedy lepsie, tiez jej kupovane chutilo viac...
moja uz spi skoro 2 hodky, ale keby nelezim pri nej, uz by bola dva krat hore(umrncana), tak nech spinka...

potulka
26. okt 2009

my sa prave hrajkame s jablkom a potom by sme mali ist von. brutalne sa mi nechce. vlastne, nic sa mi nechce... 🤐 ale malickemu treba pricuchnut k vzduchu. na deke sa s hrackami len jeduje. hlavne ked vie, ze sa nanho divam.

lenka138
26. okt 2009

my sme boli vonku hodinku a pol, ale celý čas mrholilo, takže nič moc

lubi a s tými tekutinami je to nejaké čudné, to akože netreba za obedom zapiť? lebo ja som mu preto dala vodičku, ked som už vynechala kojenie, aby mal aspoň niečo, ved aj ja si musím obed zapiť

taella
26. okt 2009

tak sme sa vrátili z poradne a za 2 mesiace sme veľmi málo pribrali ( ale iba podľa mňa , dr. že je to v norme )
Takže Karolínka má 7250g ( pribrala 450g ) a Oliver 7650g ( pribral 350g) .

iron
26. okt 2009

taella super....pekne klatiky mas doma...
Lenka...no ja obed nezapijam... 😅

A kde je Kucina s novymi spravami....takto nas nechavat cakat....

munu
26. okt 2009

ahojte

boli sme sa dneska vazit a Matko ma 8760g 🙂 za 5 tyzdnov pribral 460g, dostali sme pochvalu, ze absolutne krasne pribera a rastie 😉 a podla grafu v jeho knizke, ide presne v priemere, teda idealne 🙂 tak sa vytesujem 😀

egy zvladnes to.. musis.. drzim palce

munu
26. okt 2009

Iron, tiez som myslela, ze ked sem pridem, tak uz precitam nove spravy od Kuci.. a zatial nic 😨

mona1111
26. okt 2009

kuci este nepisala, dufam, ze ma same dobre spravy....

my tiez obedik nezapijame, ved ani nechce ani caj, ani vodu nic.....stale bojujeme aby sa napil aspon trosku cez flasu, je to boj na dlhe trate.......

my ideme na poradnu v stredu tak som zvedava ako dopadneme..... kolko pribral za dva mesiace a kolko narastol...

taella super a este je suprovejsie ako sa im paci detska izba, ked v nej tak krasne spinkali....

nsoci
26. okt 2009

Egy bude to tazke, ale zvladnes. Musis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre