Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
30. okt 2009

Baby, s tým nejedením buďte trpezlivé...a poriadne....nezávidím vám, mne sa Tánička od začiatku naučila jesť pekne, nešpiní kade-tade, iba keď sa moc vrtí, tak má špinavé okolo úst, ale to sa len utrie servítkou....

Každé bábo je iné...a aj keď moja papá pekne, celú noc sa budí a vrieska zo sna, takže každý máme niečo.... ☹

ajka82
30. okt 2009

oslavencom vsetko naj 😵
taella skus zeleninu posunut o jednej a o desat im daj chlebik...ak sa ti zda ze by mali malo mlieka tak im mozes skusit dat trosku mlieka aj po chlebiku...

labutka
30. okt 2009

no a ja som si myslela ze sme jediny co vytrvalo odmietaju hocico okrem mlieka. nsoci povzbud nas, kedy sa to jedenie rozbehne. 😉
iron, plavame vo water baby clube. 🙂

inak adama som naucila pit zo sosaka a davame si uz cajiky. 🙂

a vcera sme kupili stolicku na jedenie - Jané Activa Evo, urobila som mu Moju prvú kašu a otvárame týmto novú kapitolu jedenia. Ešte si rozmyslím, či budem niečo variť aj na obed. A ked nič nezje, dám mu palacinku. 😀

potulka
30. okt 2009

ahojte
taella, so sunkou este urcite pockaj. vobec, udeniny by dieta nemalo jest az tusim do troch rokov. su tam kadejake farbiva a hlavne sol. nielen taka obycajna, ale aj nejake rychlosoli atd. detska pecen na to este nie je nachystana (nazor mojej svagrinej lekarky).

zuzic, to mas teda vesele... 😔 ale raz to urcite pride. nepoznam dospeleho, ktory by zil na materskom mlieku. 😉 (hahaha, vtipna potulka... to len tak na odlahcenie).

kuci, ak zacnes pred rodinou grckat, asi to az take prekvapko nebude... 😀

zuzic1
30. okt 2009

ajka: dakujemeeeee

labutka diocka, asi by sme mali zalozit klub....,,mliecny zavyslaci,, , alebo nieco podobne...ked uz tu mame ten rambo a liliputi

a ja dnes varim len pre nas dospelych.....

labutka: zavidim, ze pijete.....mne krpec od narodenia odmieta cumel flasu a samozrejme aj hrncek so sosacikom, ktory prvych 5 minut vypadal nadejne, ze to sa mu bude pacit a naqkoniec ani to nie....a nic nechce...ani caj ani stavu ani kasu a to mu kasa prvy tyzen neeeeeeeenormalne chutila a teraz sa pri nej akurat rozreve stylom ,,,mama ale ja chcem svoje mlieckooooo, nie taketo brutusy,, 😠 😠, uplne nervozna som ja z maleho, manzel zo mna a maly z nas oboch....

zuzic1
30. okt 2009

denkolc: mas pravdu, ze asi kazdy ma nieco, len my ani nepapame ani nespime 😝 🙄

diocka
30. okt 2009

a my sme k nasmu dnesnemu vymesaciu mali najhorsiu noc odkedy sa krpec narodil - zobudil sa o jedenastej a zaspal o druhej - len sa chcel hrat. v noci sme pri nom dostali s manzelom zraciu naladu, tak sme si natreli rozky so syrokremom. a maly na nas takeho oci hadzal ze az. povedala som mu "marek HAM" a on otvoril usta jak svet. tak ja sprosta som mu o pol druhej v noci zohrievala prikrm ze MOZNO BUDE JEST V NOCI... no ale jasne ked videl svoju lyzicku tak usta zomknute a nic som do neho nedostala....

zuzic1
30. okt 2009

baby a kolkokrat vam deti cez den spia respektive kolko hodin dokopy cez den???

labutka
30. okt 2009

ja som naucila zo sosaku stylom - prvych par dni (tusim 3) som naliala do flasky svoje mlieko a isli sme bez ventilu. len som mu tak cvrkala do pusy. potom som dala ventil, tak zacal tahat, a potom som vymenila mlieko za caj.

idem off, manzel chce ist do robky... vidime sa na stretku.

kucina1
30. okt 2009

no ved ja verim, ze mna nikto neuvidi grcat okrem tomasa a maja 🙂
ale predvcerom ked som bola cely den s mojou mamou, som mala taky pocit, ze mi furt cumi na brucho a povie, ze som strasne tucna, napuchnuta alebo tehotna 😀 nic mi take nepovedala. totiz to brucho mam fakt napuchnute a nosim doma tehotenstke teplaky a vyzeram ako vo 4 mesiaci 😀
vyvesali sme pradlo a ideme urobit s tomaskom riad, potom pouvazovat co budem obedovat, najeme sa a sup na prechadzku

mna by asi porazilo keby mi tomas nechcel jest, staci mi niekedy ked neotvara usta a len sa hraje a rozhadzuje rukami

vsetko naj oslavencom
mne v piatky bude naskakovat novy tehotensky tyzden 🙂

potulka
30. okt 2009

diocka, zuzic, teraz mi napadlo: mozno je to blbost, ale skusili ste dat detom do ust svoj prst namoceny do prikrmu? mozno maju tak zafixovane, ze lyzicka = nie mlieko, ze to apriori odmietaju. alebo kusocky niecoho makkeho (uvarenej cukiny napr.) im davat rukou do ust. u nas to niekedy funguje - prikrm nieeee, ale kusky zeleniny rovno z hrnca bez problemov.

nsoci
30. okt 2009

No... myslela som si, ze sme vynimka, ale ako tak kukam, tak viacero nejedakov tu je.

Tak dam zopar rad...

My sme zacali ked mal Matko par dni do 5 mesiacov... a jest, teda ze vobec otvoril usta to je tak dva tyzdne, tj. mal 8 mesiacov. Tri mesiace som do neho poctivo tlacila raz, dvakrat a nakoniec trikrat denne jedlo. Vraj sa to nema, ale kedze sme na UM a ta dvojkova uz nepokryva potreby vyzivy, musela som.

Moje tipy:
- ak ma rad dudelP/flasu - priblizim ho takmer k peram, otvori ich, supnem dnu lyzicku, zastoplujem dudlom (pri dudlovani prehltne)
- do vsetkeho pridavat UM
- mixovat, resp. najst spravnu konzistenciu (u nas tekute ani za nic, velke kusky rovnako)
- neustupovat... ak je hladny zje, ale ak bude vediet, ze dostane mliecko vykasle sa na to...
- najst potravinu co ma rad a davat do vsetkeho - u nas banan (mali sme aj banan so spenatom)
- co nezje rozriedit vodou a dat vypit vo flasi (ak ma rad flasu) - aspon si zazivanie zvykne na potravu, upravi sa stolica, brusko
- skusit jedlo do ruk - kusky ovocia zuzlat, kukuricnych/ryzovach cerov a namacat do jedla, ked si ich dava do ust rychlo vsunut lyzicku
- robir srandy, ked sa smeje, vsunut lyzicku
- zufala technika - vsuniem lyzicku medzi zatvorene pery, pootocim, tym sa pootvoria, vyklopim... 😀
- skusat jest vonku, inde - ja som sa toho bala, ale jedol lepsie
- kupovane prikrmy - v zasade ich maju deti radsej
- pricukrit glukopurom - neskusala som, ale vraj pomaha
- zuzlakom dat do ruky nieco na hranie, ked to dava do ust, vsunut aj lyzicku
- odporucam zaviest kase mliecne, vacsine deti chutia a spoja si s lyzickou mnam kasa

Unas trvalo tri mesiace boja, ale dnes papa krasne . zmenilo sa to zo dna na den, ked som uz nevedela kam z konopi, nadavala si, ze som to posrala, ked som ho nutila atd.

nsoci
30. okt 2009

No lucim sa... komp ide do skatule papa

matja
30. okt 2009

ahojte, tak my sme dnes hore od 5.15. Celkom zábava 😀
malý sa už vie pekne postaviť ku hrazdičke. Teda sedí v mojom lone, chytí sa hrazdičky a šup, už je hore. A dnes už málo chýbalo a pustil by sa na štyroch. Rozhojdal sa, posunul sa o kúsoček a zrazu sa rozpľašťil ako žaba a pokračoval na partizána 😀

zuzic, diocka, prajem pevné nervy pri príkrmoch... Nechutí im ani kupované? Lebo napríklad tá mrkvička od Alnatury je sladká, ja som môjho malého tak namotávala na papanie, že som mu dávala ako základ túto mrkvičku a potom primiešavala do nej domáce jedlo.

zuzic, Patrik spí počas dňa trikrát. Dvakrát po pol až trištvrte hodine a obedný spánok trvá zvyčajne hodinu, niekedy dve a veľmi výnimočne aj tri hodiny.

potulka
30. okt 2009

nsoci, vies ako si ta teraz predstavujem? sedis uprostred holobytu, okolo teba krabice, ktore chlapi postupne vynasaju, ty sa s notebookom na kolenach krcis na poslednej nezabalenej stolicke a usilovne rozdavas dobre rady (a naladu). 🙂

labutka, nove pulky adamovi seknu. som rada, ze ste nestratili aspon tie... 😝

iron
30. okt 2009

fuha jak ste sa rozpisali a to je dnes pekne...a vcera bolo skaredo a nikto tu nebol

potulka
30. okt 2009

matja, co do spania mame take iste deti. 😉

munu
30. okt 2009

labutka pekna stolicka na papanie 🙂

my mame klasicku

diocka
30. okt 2009

ncosi, tvoj navod sio vycapim na chladnicku a budem davat + a - na to co funguje🙂

aj u nas zafungoval banan, ale prislo mi cudne mu dat banan zo zemiakom a tekvicou... ale dnes to teda skusim.

munu
30. okt 2009
iron
30. okt 2009

moja dviha prdel...a snazi sa dostat na styri...to som zvedava kedy sa jej to podari...sa tesim ako tu bude vsade chodit a vsetko skumat..... 🙂

iron
30. okt 2009
zuzic1
30. okt 2009

nsoci dakujem za rady, no polovica je vyskusana a nefungujuca, (keby to nase trdlo aspon tu flasu a kasu chceloooooooooooo 😠 ) ...ale urcite skusim to, ze najdem potravinu, ktora bude chutit a napcham ju vsade 😅 , len neviem, ktora to bude, kedze doteraz sa nic take neukazalo, ale vlastne zemiak bol u nas asi najlepsi, no len s MM nastirekanym v hojnom mnozstve 😒

matja: ta mrkvicka od alnatury chutila malemu celkom, ale to tak prvych par lyziciek, no ja nebyvam priamo v meste a mam to celkom kus a len koli mrkvicke sa mi nechce ist do mesta 😖 , ale asi budem musiet...
a ako sa ma Patko??? Tak uz je z neho horolezec? 😀 Kamilko sa najnovsie naucil preliezat mna a ocka ked s nim lezime v posteli a uz sa dviha o vsetko o co sa da, ale nozky sa mu este troska podlamuju, a stale sedime len s predklonom a opieranim sa o ruky, obcas sice aj vystrety a bez ruk, ale to ho vzdy vyvrati do boku 🙂

zuzic1
30. okt 2009

iron: aj ninke chutie penove puzzle?? To aj nasmu, keby tak boli so zeleninovou prichutou 😀

labu: to plavanie vyzera super, maly slovanista si to uziva 😅

zuzic1
30. okt 2009

vcera ukazovali ako ma byt uzasne a jasno a u nas to vypada akoby malo kazdu chvilu zacat liat, a to som sa tesila ako dnes budeme konecne vonku s kocikom a zas nic 😠

uz je dospane...ideme sa hrat....tak pekny den

iron
30. okt 2009

zuzic...ano, miluje penove puzzle...da si do ust a vala sa stym po byte....
labutka...aj my tam chodime...je to tam super...a to vam uz dali rukavniky? nam vravela instruktorka, ze to az od 10 mesiaca..

ajka82
30. okt 2009

matja mrkva od alnatury je asi jedine co mala nechce jest, jej to take sladke nechuti... ona jen original cerstvu uvarenu mrkvu, ta taka nie je
som si vsimla aj ked som jej dala homeopatika na prevenciu proti chripke, tak z tych sladkych guliciek ju natahovalo, tak isto aj ked ich mala rozpustene vo vode, alebo caju ju natiahlo z toho sladkeho

iron, vcera asi dali den bez konika 😀

zuzic mne mala spi doobeda pol az jednu hodinu (budi sa okolo po osmej), poobede taky dvoj-troj hodinovy slifik a sem tam este pred vecernnou kasou, ale to tak 2-3x do tyzzdna taku pol hodku ...ale dalsia vec je ta, ze musim pri nej lezat aby takto spala, pokial nelezim pri nej spi kazdy spanok tak 15-20 minut

potulka
30. okt 2009

zuzic, diocka - este mi napadla ina finta, ktora u nas zabera: postavit sa, vziat dieta na ruky a tak ho krmit. nevedno preco, ale ked matej uz nechce jest a urobim toto, zje toho este celkom dost. 😅

ajka82
30. okt 2009

potulka to mate dobru fintu...no my ked sme boli na navsteve a krmila som ju na rukach...popr. ze mato ju drzal a som krmila tak, tak to bola katastrofa...moja musi sediet jak kralovna na trone pri jedle...bud v stolicke alebo v kociku, ked nema svoju stolicku 😒

diocka
30. okt 2009

potulka a kolko mas ruk? 🙂 ja potrebujem 1-2 na drzanie mareka, 2 ruky na to aby som mu drzala jeho ruky aby nebuchal po lyzicke a 1 ruku ktorou mu davat tu lyzicku do ust.
u nas je "najuspesnejsia" poloha na jedenie lezmo - ze mu to stecie dole krkom same. teda bola to najuspesnejsia, teraz ani to.

vsak ale skusim dnes ten banan so zemiakom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre