Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
12. nov 2009

taella ale je tam napisane, ze tam ide mlieko 6dcl 🙂

lubi22
12. nov 2009

Natalke a Kubkovi blahozeam k vymesaciu 😵

Mam rovnaky nazor na alergie a prikrmy ako Matja 🙂 Co sa sladkosti tyka, u starsieho synceka sme sa drzali tak do roku a pol, potom sme uz rezignovali. Nieze by jedol sladkosti kazdy den, ale ked si vypyta cokoladku, alebo ked dostane, tak mu ju dovolim spapat. No do roku som absolutne striktna co sa tyka soli, kvoli oblickam a cukor tiez netreba. No tomu sa clovek uplne nevyhne - je v piskotke, aj ked malo.

lubi22
12. nov 2009

A Kubkovi skore vyzdravenie, chudiatko, necudo ze mu nechuti papkat s vyhadzanymi ustockami.

iron
12. nov 2009

moja dnes na obed zjedla 5 lyziciek maska so zemiakmi a mrkvickou...ani vcera tomu vela nedala.
No co uz s nou...
Lubi...ona ma take svetlohnede vlasky a bude mat asi spinavy blond, lebo na hlavicke je stale svetleju a svetleju...

taella
12. nov 2009

kucina dobrú blbosť som napísala , jasne , že tam ide mlieko , dala som obyčajné . Naši zjedli iba jednu na polovicu , postupne im zavádzam už všelijaké veci .

A mandarinka aj mňa láka vyskúšať čo to s nimi spraví 😀

taella
12. nov 2009

dávam našim ochutnávať zo všetkého čo aj my jeme , ako to nie je veľmi korenené , alebo slané . Zachvíľu máme rok , tak to už budú jesť tak ako my , nech si zvykajú . A neplánujem im variť zdravé kaše , lebo ja osobne to nejem , ani my to nechutí , tak kto to bude potom dojedať , keď nechajú 😀

kucina1
12. nov 2009

taella ja tiez kadeco skusam 🙂 na tomaskovi ziadne reakcie nevidno, nema byt po kom alergik tak aj verim, ze ani nebude. tomas dostal jeden mesiacik osupany a jeden neosupany a zjedol to a este si pytal 🙂 nemal problem ani s mesiacikom citronu xixi

katja78
12. nov 2009

Matja - no, nepovedala by som, že som sa stiahla, nemala som veľa času, lebo som zariaďovala firmu. Stále je veľa roboty, ale tento týždeň ma zasa dostala moja závislosť. A tak som sa tešila, že akú mám pevnú vôľu 😖

Iron - Ninka je veľmi krásne dievčatko 😉

iron
12. nov 2009

dakujeme...a aj my mame 8 mesiacikov dnes..ale negratulujte nam.. 😉
Ideme von, lebo stupen mrncania je dost intenzivny

atemi
12. nov 2009

A ja sa bojim citrusy, pretoze kojim... a vy to krpcom davate... ine pohodacky 🙂 Veru by som si dala taky stavnaty pomaranc, najlepsie taky priamo zo stromu odtrhnuty.... maaaaaaaam
Ideme vonku, tak zase niekedy ahojteee...

nsoci
12. nov 2009

Katja ja tiey Bukovskeho mozem...ale zaklad je, ze pre neho je vsetko zivocisne zle, takze samozrejme aj maslo. Ale ten tip od Atemi olejovy sa mi pozdava, to bude zas chlap zirat.

Ste toho riadne popisali a stihli... ze ano Egy

😉

Iron, Katja, zlate fotecky...

mgk111
12. nov 2009

egy - gratulujeme k 7mesiacikom

matja - dik noc sa celkom dala - aspon pre kubka 🙂 my sme trosku unaveni s tatinom 🙂

lubi - dakujeme 🙂 a sme stastni lebo vypil 110ml mliecka 🙂 bojime sa aby nebol dehydrovany ☹

kubko prave saskuje s tatinom alebo naopak? 🙂 tatino ma florbalovu hokejku a beahju spolu za loptickou - krpec jasan v choditku... a minule ma skoro vykotilo, ked maleho dedo tlacil strudlou makovo-jablkovou, ale tak mu chutilo, ze tlieskal rucickami a smial sa 🙂 no a nic mu nebolo...

egyptanka
12. nov 2009

nsoci, no treba si plnit aj manzelske povinnosti ... co na tom, ze doobeda.
Ja mam pocit, ze v prikrmoch som nejak hyper-opatrna.
Maslo ... obycajne na varenie alebo ked robim prazenicu, inac Perla na chlieb (ale podla odporucania viacerych prejdem na Floru) a niekedy k salatu alebo len tak na chut hrianku preliatu olivovym olejom a na to cottage alebo struhany syr.
Dieta poriesilo doobedny spanok cca 2 hodiny ... potom zjedla 225g prikrmu.

xixi7
12. nov 2009

Bez zivocisneho su vegani ci vitariani a citala som, ze ti musia brat vyzivove doplnky v tabletkach, inak sa mozu prejavit poruchy v raste, pokazene zuby ci retardacie...a tabletky a male dieta mi nejdu dokopy..takze radsej vsetko s rozumom

egyptanka
12. nov 2009

Inac Natalka ma tendenciu staviat sa na nohy ... ono to vyzera ako ked bezci idu startovat z poklaku. Chapete ako to myslim???

egyptanka
12. nov 2009

mgk, a po tej makovej strudli nespal lepsie??? 🙂

denkolc
12. nov 2009

Niekedy si želám, aby ten môj Janko-Polienko čítal vaše názory.... ☹ ....možno by viac chápal, čo je správne a čo má skutočne zmysel....ďakujeme pokladíkovia... 😉

Dnes ide strážiť Táničku večer, tak idem chytro upratať, navariť a potom pôjdem na "večierok" do ôsmej...hehehe.....tak sa tu majte peknučko!!

A morské ryby NIE!

egyptanka
12. nov 2009

... to co je??? ... Natalka same tata tata tata a kde je mama mama??? 😔

mgk111
12. nov 2009

egy - hmmmm ake povinnosti?!!! 😀 take cosi uz ani neviem co je 😢 skratka ked sa neda tak sa neda 🙄 veru nespal - asi mal dedo dat viac 🙂 ja uz prestavam byt opatrna a matja by ma vyhresila asi ale ja uz som dala aj pribinacika a chutilo a boloto v pohode...

ja sa vytesujem, lebo kubko spapal cca 120g hrusky s jablckom - sice v takom tekutom stave dost,aby to slo lahko dole hrdielkom ale spapal... ako sa vedia matky tesit z takychto drobnosti ze? 🙂 jaj taka som rada ze niecio papa...

denka - netvrdim ze nasi chlapi su idealny, velakrat sa tu kazdy trosku povadi, my sa tu "vylejeme" ale v principe su to hovadiny co nas stvu asi... a u nas doma sa skor zvadime kvoli kravine ako kvoli niecomu dolezitemu... a uzi si "vecierok" 🙂

mgk111
12. nov 2009

egy - unas je mama vtedy ked place alebo ked chce papat - tak hovori mama papa 🙂 a inac tata tata baba babo teta - najnovsie nieco ako "jejda" tak sa na tom bavime 🙂

egyptanka
12. nov 2009

mgk, no ja som bola tiez v soku, ze o co tomu mojmu muzovi ide 😀
a ty uz Kupkovi davas ze hrusku a jablko v tekutom stave ... no teeeeeeda. 😀

no o cvhilu pojdeme von a skocim do DM kupit to proso ci pseno?

nsoci
12. nov 2009

Tak upratane, obed uvareny, ja namalovana, dieta vyspane a vonku neprsi.
Este nechty nlakovat a jedemeeee...

egyptanka
12. nov 2009

Baby ktore manducujete ... ako obliekate teraz na von dieta ... o jednu vrstvu viac alebo menej. Idem s Natalkou v nedelu na turu a tak romyslam ze ako j obliect. Mam aj manducu omotat dekou alebo staci ked budem mat zapnutu technicku bundu??

mgk111
12. nov 2009

ncosi - lakovanie nechtov - hmmm dalsia cinnost ktoru si uz ani nepamatam 🙂

egy - jasne ze tekute nech si vzyka 🙂

iron
12. nov 2009

tak a je po prechadzke...ide pomaly olovrantovat jogurtik od nestle...to som zvedav kde vsade to skonci.

pasoa
12. nov 2009

allea, nebuď ☹ z Karolínky, radšej mi, resp. NÁM napíš, aké robí pokroky. Pretože aj matúško je iný ako ostané deti, stále sa učíme dvíhať sa na ručičky. KDEŽE na 4! Nožičky by aj, ale ručičky sú slabučkééé... niekedy ho dám na chrbátik a hneď sa prevalí na bruško, chvalabohu si už vie spod seba vytiahnuť ručitky, ale to záleží aj od jeho nálady a (ne)únavy, včera poobede napr. sa len mrvil a mrvil a ručička pricviknutá pod hrudníčkom... 😅
a niekedy ho dám na chrbátk, tak tam len tak ležká, škrabká rukami a činnosť veškerá žádná... ako sa mu chce.
A teraz po očkovaní ani vojtovka, tak len robíme stále dookola tie "kliky" na deke, aby mal aspoň nejakú šancu na pokrok.... každé dieťa je individualita, musíš stále brať do úvahy, aké sa narodili maličké a že síce sú to dvojičky, každé je samým sebou. Neboj nič, budú mať 2-3 roky, tak budú behať po ulici a nik si ani nespomenie, že ako 8 mesačné nelozili alebo nesedeli...

denka, ja som ti už na tému tvojho manželstva písala, aby si prdela na to. Ja viem, že chceš o to bojovať, ale niekedy to je len ten "pud odmietaného" a už ani nie skutočná láska. Alebo dokážeš úprimne milovať muža, čo na teba takto z výšky dlabe? Ako píšu baby, ty s Táničkou máš byť č. 1. Sama sebe robíš zle, nebuď až taká martýrka, nestojí to za to 😉

asandys, ako si sa odmlčala po potulkinej výzvednej poznámke, ty tanjnostkárka 😉
ten zážitok na plávaní ti nezávidím, asi by som sa zjašila od paniky.

katja, krásne fotky. prečo si mala vnútorné boje?

matja, pokiaľ viem, brko má nejaké problémy s natiahnutím koníka, sem-tam mi napíše na fb.

Ninka, mama zakázala Ti gratulovať k výmesačiu, tak len tak potajomky všetko naj! Ale pssst, nepovedz jej to 😉
Natalka, aj tebe k 7. mesiačikom, ty naša najmenšia princeznička 😉

a aj ostaným detičkám, na ktoré som zabudla.

egy, my matúška nosíme v manduce pod bundou teraz. Má body s dlhým, overalík normálny tenký a flisovú bundičku, dolu flisové gaťuše a topky. a je pod bundou, tak si myslím, že to stačí.

xixi7
12. nov 2009

KOcky chodite na prechadzku aj ked mate dietko chore? Ja by som velmi sla, ale bojim sa, aby sa jej teplota nevratila..

iron
12. nov 2009

xixi...ked ma teplotu tak nie, inak ano...ked ma sople ano

iron
12. nov 2009

no idem kukat priatelov...krpata sa naucila kyvat rucickou papa, tak vsade kazdemu kyva papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre