Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
28. nov 2009

stvrt hodku spime 😵

matja
28. nov 2009

atemi, jasnačka, to by bolo super, keby sme si mohli dať stretko, tu na "severe" býva zuzic z čadce, clea zo žiliny (ozaj, čo je s ňou?), z Martina sme 3, orava je tiež zastúpená.

práve som odsala 170 ml z jedného prsníka, išiel mi prasknúť. Časť dám Paťkovi do zajtrajšej kaše a časť poputuje do mrazničky. Stále sa mi neprispôsobila tvorba mliečka, keď ho Paťko papá menej.

pasoa, vydržala si odsávať krásne dlho. atemi ti radí dobre, ak chceš prejsť na UM, začni pomaly. Takto zistíš, ako bude naň reagovať Matúško.

atemi
28. nov 2009

Matja, paraaada, tak nieco zorganizujeme 🙂
A kolko davas mliecka do kase na veceru. Ja davam tak 120ml, k tomu pridam kasu a nejake ovocie a dokopy to da cca 160ml a Kubco to nikdy nevypije cele, tak netusim ci to donho este nejak tlacit, alebo mu staci. V noci stava 2-3x na kojenie, neviem, ci od hladu...

atemi
28. nov 2009

idem do postele, bru noc

egyptanka
28. nov 2009

Baby mala som sa ozvat ... ale akosi sme sa s muzom a maminou zahlbili do hrania scrablle ... tak zajtra sa vam vyrozpravam.
Matja a kolko davas MM do kasi??? Ja davam mliecnu co sa zaraba s vodou. Ale rozmyslam zeby som zacala odsavat a vyskusala niektory z tvojich kasovych receptov.

ajka82
28. nov 2009

jeeej scrable uz som dlho nehrala... asi ho vytiahnem zo skrine ked pojdeme najbizsie k nasim a budem dufat, ze bude chciet niekto so mnou hrat 😎

denkolc
29. nov 2009

Dobre ranecko!!! Tak vcera bol den bez internetu, ale za to som soferovala do Banoviec a spat, aj s Tanickou....prvy raz takto.....ale zvladli sme, len vecer bola taka hmla, viditelnost asi 15 metrov...jazda smrtiiii....
Ale fotografovanie bolo skvele, tesim sa na fotky jak male decko...🙂

No, som zvedava, ako sa majuskate...obriadim sa a poprecitavam... 😉

dedde
29. nov 2009

Dobré ránko baby!

Dakujem za povzbudenia, máte asi pravdu, budem sa venovať Tamarke čo najviaca a skusim zabudnúť na bolesť, no neviem ci sa na to dá zabudnúť

taella
29. nov 2009

hlásim štvrtú noc , ktorú sme nespali ☹ ☹ ☹Oliver má nejaké zlé obdobie . Večer pekne zaspí a potom už po hodine sa zobudí s plačom , zasa zaspí a niekdy po hodine , alebo aj po polhodine je hore zasa s plačom . Strašne sa prehadzuje v postielke a skňučí . Už som skúšala dať viburcol , natrela som mu ďasienka dentinoxom a nič nezaberá . Väčšinou o štvrtej nadránom to už vyvrcholí a je to súvislí plač a nevieme ho nijako utíšiť . 😢 ☹ aj mliečko sme mu skúsili urobiť , ale nezabralo to ☹ a tak chodíme s manželom , ako dve mátohy 🙄

a ešte k tomu sa uráčilo konečne prísť tete mrške po 72. dňoch a to ráno , keď som si robila tehu test , tak večer prišla v plnej paráde 😠

pridala som jednu novú foto :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
viac asi večer na FB , včera sme fotili deti , lebo chceme dať urobiť starkovcom na Vianoce fotky na plátno .

dnes ideme na záťah do Metra plienky kupovať , majú akciu na Pampersky Sleep & Play ( my budeme mať za 0.088 €/ks ) , tak berieme 24 balení aj pre kamošku dvojičkárku . Len som zvedavá , kde ich potrepeme do auta . Chceli sme ísť s kočiarom v kufri , ale budeme musieť deti zobrať v autosedačkách do Metra . 😅

denkolc
29. nov 2009

Dedde, na Teba veeľmi často myslím, aj som sa už chcela tu opýtať, či o Tebe dakto dačo nevie, ale som si nevedela spomenúť na Tvoj nick!!! Ešte som nečítala, čo sa deje......ale neznie to veľmi pozitívne...ach, jaj....

dedde
29. nov 2009

denkolc je to od teba milé ze na mna myslis, napisala som co sa mi stalo tusim na 397. strane

kucina1
29. nov 2009

dede aj mne je luto co sa ti stalo, tak ja som teda druha marcovka co caka druhe dieta, a zatial je vsetko u nas v poriadku tak sa tesim, len som otehotnela pol roka po cisarskom tak som na rizikovom tehotenstve kvoli moznemu roztrhaniu celeho brucha, ktore verim, ze sa mi nestane a lucinku si v lete zdravu domov donesieme spolu so zdravou maminkou

dedde
29. nov 2009

kucina uprimne ti prajem aby bolo vsetko v poriadku, aj ked ti trocha závidim 🙂 a verim ze bude dievcatko ako si prajete

kucina1
29. nov 2009

dede dakujeme aj my verime, ze vsetko dopadne v poriadku

nsoci
29. nov 2009

Taella do Metra Vas nepustia s detickami... ci sa nieco zmenilo?

denkolc
29. nov 2009

A ešte k tomu stretku...

Nsoci, taký detail z prvej fotky....to nie je Tánička, ale Tomáško... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Pasoa - nádherná, charizmatická to žena...

Dedde, už som prečítala....ako Ti osud zariadil život.....ale nemaj výčitky...tak sa to stalo, prihodilo a Tamarka je ako moja Tánička, takže to určite neni nejakým zanedbávaním...neboj sa...čas to všetko dá zas do poriadku....som rada, že si zase medzi nami... 😉

ajka82
29. nov 2009

nsoci, teraz zaviedli , ze v nedelu (do vianoc) sa moze ist aj s malymi detmi do metra

lubi22
29. nov 2009

Ahojte 🙂

Denka mne sa tiez zdalo, ze na prvej fotke nie je Tanicka, ale niekto iny, kedze Tanicka je na dalsej, aj v inom obleceni, ale reku uz som vas davno osobne nevidela 😀

Ajka to plati pre vsetky metra? Lebo dnes akurat pojdeme cez Zvolen a my do Metra nechodime, kedze sa neda s detmi a nemame ich kde nechat, tak by sme sa mozno zastavili, treba dokupit vody.

Denka ste sa boli fotit s Tanickou? U koho?

matja
29. nov 2009

atemi, egy, ja dávam kaše obdeň. Striedam so zeleninovými večerami. Hustú kašu uvarím najskôr vo vode a potom do trošku vychladenej prilejem toľko mlieka, aby bola stredne hustá. Takže nedávam veľa mlieka, vychádza to cca 30 - 60 ml (odhadujem), záleží aj od toho, aké ovocie tam dávam, napr. banán je suchší, tak tam ide viac. Na dnes mám pripravených 40 ml mlieka, idem robiť kašu z pohánky, pridám amarantové perličky a uvarené sušené marhule, určite to bude stačiť. Ale zase na druhej strane ani nerobím veľa kaše, raz som to vážila a čistá kaša mala 100 g + ovocie.

Aj môj drobček sa v noci budí a som presvedčená, že to nie je kvôli hladu. Napriek tomu v noci vypije vždy oba prsníky.

denkolc
29. nov 2009

Lubi, tak asi to platí pre všetky Metrá....si tak logicky myslím a dúfam.... 😀 Síce my do Metra nechodíme, len manžel a svokor, tak stačí len poslať zoznam....ale možno by sa zišlo dačo pod stromek...ehm... 😅

Boli sme u Ivana Musila.. http://www.mil-foto.eu/ Ale len Táničku som dala fotiť....čo tam ja budem špatiť....krajšie by bolo, kebyže sme všetci traja aj s manželom...jeeeeeeeeeeej... 🙂

ajka82
29. nov 2009

lubi, pre vsetky 😉

mgk111
29. nov 2009

majta - mas pravdu nie vsetky marcovky by som veru nestretla - ale vacsinu ano 🙂

a dik za info o prebalovani pri latkovani 🙂 a toto som nevedela ze su rozne ktore si mozete prisposobit podla toho kam idete a podobne to je super...

lubi - nooo samko je poriadny vykuk 🙂 neboj, suseda v pu ma dve dcera ta mensia bude mat 4rocky za chvilu a minule zahlasila, ze ju mama bije doma obuvatkom 😀 a to teda nehrozi, no kto ich mamu nepozna, tak by netusim, ze mala klame az sa tak prasi 😝 a zvladla by si aj dve take deticky keby si musela - my mamy sa proste prisposobime a hotvo 🙂

ajka - prdky su zdrave ci uz z kase alebo z cohokolvek ineho 🙂

pasoa - a matuska vydrzi v pohode taku dlhu dobu v aute? a super k tym lekarom, esteze ste tam boli - uplne iny pohlad a urcite to ma upokojujuce ucinky na vas 🙂 strasne sa tesim s vami 🙂 z matuska raz bude kanec 😲

mgk111
29. nov 2009

egy - hmmm podla toho co pises tak mam pocit ze niekedy pises o mne 🙂 pr. navrim pockam kym sa zobudi a ked idem krmit a nechce tak ma z toho islo porazit a uz som bola zufala... nastastie som si zaumienila, ze ked nechce tak nechce a dostane papat neskor alebo ked si vypyta... viem, ze vy mate iny problem, aby natalka rastla... ale aj s tou trpezlivostou a rolou matky - no velakrat mi hovoris z duse alebo prave to co ja hovorim doma manzelikovi 🙂 a urciter si dobra matka, pretoze keby nie, tak ta toto vsetko NETRAPI 🙂 jasnacka? 😉

pasoa - u mna mas obdiv, ze odsavas tak dlho - viemf ake to je narocne niekedy - na cas, na nervy, na to ze mas len dve ruky a babo place alebo potrebuej tvoju pozornost... mna manzel podporoval ked som velakrat povedala ze sa na to odsavanie vykaslem, ale nakoniec mi to nedalo a az sa kubko odstavil viac-menej sa, tak som prestala...

taella - kubko mava taketo noci uknucane a budiace sa vtedy ked pride coskoro zubok... a zlatucki su 🙂

a konecne som vas docitala - my sme boli v tn vcera v laugariciu kupovat vianocne darckey, nieco sa aj zadarilo... kubko bol z tolkych svetielok sokovany ze nevedel potom zaspat v kociku ale nakoniec ho uhontrlala babina uspesne... ale ked sme sli domov po tme tak uz plakal v aute... a este sa tam na kompletku precikal, tak som ho zvalila na kozenu sedacku nejakej restiky a celeho prezliekala 😀 nikto sa neodvazil ani ceknut - na vecku by som to nerobila, lebo sa mi to nepacilo, ze to nie je az take ciste a bohvie co vsetko sa tam da chytit... ja viem, ze aj na tej sedacke ale mala som potom lepsie pocity 🙂 a chceli sme kupit hracky pod stromcek a babka nas odhanala, ze ja si mam kupovat pre kubka oblecko a hracky oni ostatny.. tak sme kupili iba lopticku... a nemaju nikde malu hokejku ☹ on berie tatinovu jeho a beha s nou po byte a nahana lopticku - jasne ze v choditku - behat nevie sam 😉 na to si este nezvykol, noc celkom kludna, dvakrat hore a o pol siedmej uplne - len som bola mierne mimo, bo sme trosku pili a hrali poker so svagrinou a jej drahym 🙂 teraz sa kubko venci s babkou a ja sedim za kompom...
mali sme premieru kubko si uz privrel rucicku do suflika, my s manzelom v inej miestnosti, len sme prisli a on krik plac a ruka hore 🙂 a normalne sme sa smiali lebo sme vedeli ze to pride ked si nedal vysvetlit, ale proste to z nas tak vytrysklo spontanne 🙂 takze je o skusenost bohatsi... vypil vela vodicky, cajicku aj stavy a napriek tomu mal tvrdu kaku... neviem, som si myslela, ze s dostatkom tekutin to bude v pohode... tak mal dnes na desiatu jogurtik...

a teraz mozem ist citat knizku kym pride babina a nachystat vlastne kubkovi ovocicko... juuuj by som zabudla...

mgk111
29. nov 2009

kde ste vsetky? chodim sem kukat a nist... no idem zblajznut puding od druhej maminy Marty 🙂 jahodovy s jahodkami 🙂 mnamky

kubko ma novu hracku, PC deda este aj obrazovku si nataca aby lepsie videl 😀 potom hodim foto

natalii6
29. nov 2009

ahojte...vidim ze vy tu dako ponocujete 😀 ked vas citam tak mi je vas luto ze v noci nemozete poriadne spat ked sa vase deturence tak casto budia ☹ ja take daco nepoznam moj Davidko od prvej noci co sme doma spi az do rana 😉 iba raz ked bol chory tak nespal ale to bol zabijak kazdych 5 min hore..tak vas obdivujem ze to tak statocne zvladate.

my sme mali vik v pohode v sobotu sme boli na vianocnych a dnes len tak na prechadzke ale vecer dobre neskoncil lebo mi prisla suseda oznamit ze som ju vytopila 😠 moj muzicek sa kupal a asi daka trubka praskla zajtra musim volat poistovnu aby jej nahradili skodu

chcem sa vas opytat ci mozem malemu dat na hlavicku siliciovu mast ked som ju nepouzivala uz vyse 3 mesiacov lebo na tej nadobe nie je napisane do kedy ju treba spotrebovat
pekny vecer

nsoci
29. nov 2009

Natalii kukam, ze si Blavacka... odkial si?
Stretavame sa tak raz tyzdenne vselikde v Blave, ak chces pridaj sa.

Zajtra nam menia okna tak utekam k mame do Petrzky. Egy, denka, Iron, Diocka, nechcete ist kocikovat? Mozno by som aj na vianocne sla, hm? Peskom popri ramene napriklad.

mgk111
29. nov 2009

ahoj natali - mas super ze davidko takto spava... kubko veru nie ked bol uplne babo tak hore kazde tri hodky a teraz ako kedy, raz je fajn noc len zo dva razy hore a inokedy brrr ze to ani nejdem ratat, ale spravidla mu vtedy vylezie zubok 🙂

siliciovu mast nepoznam tak to ti neporadim veru...

aj my sme vytapali susedovcov ale nevedeli sme ani preco, sme si mysleli, ze privod pracky ktory mame do vane bol zle urobeny a nakoniec to bolo silikonom, ktory ked vana sadla, nebol az tak tesny... ale uz je to ok, tak drzim palce nech to skoro vybavite a zmaknete - dufam, ze susedovci su mili a chapavi 🙂 my sme trafili na tych najhorsich ktorych mame v bytovke 😝

ajka82
29. nov 2009

nsoci...natalii vyzera byt z ruzinova podla toho co prispela do temy o plavani s detmi 😉

natalii my sme tiez siliciovu mast nepouzivali, tak neporadim...

nsoci, ja zajtra budem niekde v meste poobede...tak ak sa tam vyberes, daj vediet 😉
dnes sme stretli potulkovcov, my sme sli na trhy na obed a oni prave z obeda 😀 😀 😀

ajka82
29. nov 2009

mam bonusovku... jedna foto- baby z 5 generacii 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

natalii6
29. nov 2009

caute mamule 🙂 ano ako pise ajka82 som z ruzinova

ajka82:cital som si tvoj prispevok ohladom plavania..ja som uz aj bola prihlasena na buduci tyzden ale nakoniec sm to odhlasila a teraz to lutujem ale prihlasim sa na dalsi ale bojim sa ked bude zima aby maly neochorel ale chcem is aj koli tomu ze maly este nelozi a vraj to plavani je dobre aj na motoriku

nsoci:budem rada ked sa budem moct k vam pridat 😉 a na vianocne chod je tam dobra atmosfera a do obeda sa este s kocarom da ale vecer to je o drzku

mgk111: co sa tyka toho spania tak musim podotknut ze ja davidka nekojim ☹ tak mozno preto tak pekne spinka...a ta mast dufam ze sa vola siliciova ta sa pouziva na tie lupinki co maju malicke deticky lebo tento tyzden som zistila zo 3 zlte flaky(lupiny) na davidkovej hlavicke tak mu ju zase musim davat ale davidko ma dlhe vlasky tak zle na to vidim a ked mu to chcem vycesat tak sa stale mece 😠

a zo susedou som to vytopenie vybavila mam poistku tak sa to z toho zaplati 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre