Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
22. dec 2009

Baskaj tes sa pekne aj nahlas. Chori nebudete, neboj. Ked to vravi teta Nsoci tak to je pravda.

U nas sa furt chrni 😕

nsoci
22. dec 2009

Halo? Egy kde si? Iron? Pasojka netvar sa, ze prekladas? Potulka, labutka, nasli ste sa na Vianocnych trhoch?

pasoa
22. dec 2009

v máji má môj muž štátnice, takže to na 100% by sme nešli (teda predpokladám účasť celých rodinek) a niekedy v júni promócie???
a denkolc asi tiež tak, nie?

katja78
22. dec 2009

Ahojte,

my sme dnes mali "deň blbec", Hanka plakala dokopy toľko, čo za celú jej existenciu 😢 😢 😢 😔
a celé sa to paradoxne začalo tým, že som seba (aj vás) plašila tou poľadovicou. Bola vôbec niekde?

Idem rýchlo požehliť, okúpať deti a snáď sa dnes ešte pozviecham z postele 😅

Potulka - parádne fotky, skvelý nápad s tou červenou škatuľou 🙂 Maťko je už kus chlapa 😉

pasoa
22. dec 2009

nšoči, neprekladám, si predstav, že ja UPRATUJEM 😅

pustila som sa do tej špajze konečne. Lebo nám ježisko donesie kuchynského robota (už je vlastne doma na skrini, ale poctivo čakám na Ježiška 😀 a nepoužívam ho zatiaľ) no a musím ho niekde vmestiť do kuchyne a tak isto mám košík plný prázdnych fľaštičiek od výživiek, do ktorých budem robiť domáce výživky a aj to som chcela vpratať do špajze.
Tak som vypratala haraburdy zo špajze a vyhodila, vykrámila jednu kuchynskú skrinku plnú harabúrd a napchala to do špajze a hneď je miesto na robota aj na fľaštičky 😀

baskaj
22. dec 2009

tak sa stretnime v apríli. veď posledné roky býva tento mesiac až priveľmi teplý.

potulka
22. dec 2009

tak sme boli s labutkou dat pa-pa vianocnym trhom (aspon teda ja, lebo zajtra ideme na vylet do brna. prisla nam nova autosedacka, dali sme si ju poslat ku svagrovi.). napchali sme sa opekanym encianom v zemli a dorazili sme sa kolacmi v grande pod manderlakom. deti sa pekne hrali. matejko okupoval detsky stan ako taky havino, adam len zdvorilo nakukal do jeho teritoria. 😀

stretavka - s lokalitou suhlasim a opat davam do povedomia penzion kunerad. neviem, do akej sumy by sme sa chceli zmestit. ale ubytko je super, aj velky detsky kutik vnutri, vonku ihrisko, trava, kraliky v klietke, domaci maju 3,5 rocne dvojcence chalanov.

matejko dava papa, ukaze aky bude veliky (to je novinka za poslednych par dni), dava sa na 4 a hojda sa. hovori vselico, zmysluplne PA (papuca), BA (bac alebo bim-bam, ked vidi nieco hojdat sa) a DO/DA (dorka, nas zajo). vie buchat o seba dvoma vecami, ked ich drzi v rucickach. dava nam hryzave pusy (ked sa mu chce, nevynucujeme si ich). vybera drobne predmety z krabicky, na vyzvanie "tap-tap" bucha po stole/zemi a ked poviem "ideme ham ham?" zacne mlaskat. 😀

baskaj, skus obycajny pohar, ten u nas isty cas fungoval a teraz ficime na flaske so slamkou od canpol babies. maju ju v dmke a stoji asi 3 €.

matja, u nas sa reve ked vojdeme cez den do spalne. 😀 vecer neprotestuje.

nsoci, mne minule matej oddrapil caps lock. 🙂 esteze mam sikovneho muza.

pasoa, ja som vcera a dnes korzovala po meste v capici a rukaviciach, ktore mi kupil jezisko. teda, kupila som si ich sama a jezisko potom preplati. 😀

vdaka za pochvalu za fotky. ano, som na ne pysna. 🙂 (skoda, ze tu nie je ksichtik so svatoziarou... 😀)

nsoci
22. dec 2009

Nsoci suhlasi.
Kuknite a vyjadrite sa.
http://www.penzionkunerad.sk/

pasoa
22. dec 2009

baskaj... pred štátnicami je to proste nereálne, takže ja môžem až po máji a keďže mám vtedy silnú alergiu, tak vlastne až po jej skončení, čo je cca. august.

potul, v Kuneráde je krásne, to sa vie, a akú kapacitu mal ten penzión?

egyptanka
22. dec 2009

No manzel kupe, o chvilu sa ideme kojit ... noc nemastna/neslana. Neplanovane sme sa ocitli u nasich a prisli sme neskoro domov ... o siestej, nestihla som spravit veceru, dostala ryzovu kasu tak som zvedava co to s nou spravi a obed zjedla 300g ... fuuuuha som sa nestihla divit kde to do seba dava. Hold vsade tam kde su zemiaky tak to moze, ved zemiakovu kasu jej robim kazdy vecer a sem tam jej davam tu ovsenu od matji, ale ta moc nesmakuje ... nie su tam zemiaky.

Babule som sa chcela spytat ... ake menu budete davat drobcom na Vianoce??

Denka minule sa mi s tebou a Janom snivalo (hoci Janka som nikdy nevidela), ze sme prisli na oslavu Tanickynich 1. narodenin do Bielu ... vsade kraaasna vyzdoba, same deturence okolo a ja som zistila, ze sme zabudli darcek ... taaaaa hanba. A Jano na to, ze dobre sa vyhovarame, ze sme sa prisli len najest a nedoniesli darek.

lenka138
22. dec 2009

ahojte, po straaaaaaaaašne dlhej dobe som sa vám prišla ukázať, aby som vám zažela krásne sviatky a čo najšťastnejšie deťúrence pri rozbaľovaní darčekov.
Nejako už poslednú dobu ani nezapínam počítač, takmer nám zapadá prachom a potom sa samozrejme ani nepozriem na koňa. Takže som dosť mimo, ale hádam po novom roku sa polepším

Píšem vám už dnes, lebo zajtra už odchádzame ku svokre, takže to by som už zase PC nezapla

tak sa majte krásne 🙂 🙂 🙂

munu
22. dec 2009

No ja na tu stretavku teda urcite nepridem, hoci to bude aj v mesiaci, ked ja budem akurat na slovensku, lebo kto je odcestovany daleko a pride raz za rok domov k rodine, tak vie, ze by nechcel este niekam cestovat inde(jednak nemam rada cestovanie) a jednak som rada, ze rodinu vidim aspon raz do roka.. chapete.. akoze kebyze byvam na svk, tak pridem urcite.. ale takto sa neda ist... nieze si to dakto vysvetli v zlom... ale poriadne si to uzite.. a to akoze tu nikto nebude pisat na konika, ked budete vsetky na chate kdesi??? 😲 to co ja tu budem robit sama na konovi? koho citat? 😅 to budem viest riadne dlhy monolog sama so sebou 😀 no neva, ale prajem vam, nech vam to stretko vyjde 😉

a inac, tiez ma zaujima, to co egy, ze co davate drobcom na vianocnu veceru? my budeme toho roku vecerat 25teho aj rozbalovat darceky, lebo moj Mato musi ist zial do prace, vysla mu poobedna smena a to konci o polnoci ☹ ale potom bude mat tri dni volno, tak sa tesim.. 😉 a pride nas navstivit aj jeho brat so zenou a ich synom(Matkov bratrancek) z Londyna.. tak bude veselo 😀 a este aj k mojej sestre teda pojdeme, ked uz sme zadobre 😀

a zajtra ideme s Matom kupovat darceky na vianoceeeeee.. ja sa taak tesim.. ja milujem kupovat a davat darceky 😀 😀 😀 jupiiiiiiiiiiiiii 😵

nsoci
22. dec 2009

Lenka aj Te e krasne vianoce.

U nas sa furt spi.
Pasojka ale vsak Tvoj muzik sa nebude furt drvit ci?
August je nem-bezpecny, lebpo to mam narodky, a to v prvej polke. A ocakavm darceky.

munu
22. dec 2009

a este som zabudla, ze tu kde byvame, tak vo vedlajsom dome mame susedku-staru babku, ale cipernu poriadne.. 😅 a ona ma strasne rada nasho Matka, vzdy ked niekam ideme a vidi nas cez okno, tak hned vyjde von pred dom a aspon pozdravi a pokecame stale trochu a az tak ideme, kde sme planovali.. no a ona dneska do nas zaklopala a priniesla darcek Matkovi od nej, ale kazala rozbalit az na stedry vecer a prezradila len, ze je to hracka pre Matka 😅 sme zostali uplne prekvapeni a nechapali sme s Matom, ake mile od nej.. Matkovi dala darcek do rucok a dala mu pusinku na celicko aj licko a potom mu este chytila rucicku a aj tu mu pusinkovala a Matko sa strasne smial nahlas z nej 😀 a vkuse sa na nu celkovo usmieval 😀 vidiet, ze aj on ju ma velmi rad 🙂 strasne ma babka prekvapila, take zlate to bolo od nej, vobec si nemusela robit starosti, ved sme cudzi ludia pre nu, len susedia a navyse cudzinci, lebo ona je anglicanka.. no som nechapala.. aj ja jej kupim nieco mile pod stromcek zajtra.. chcem aj ja ju potesit 🙂

munu
22. dec 2009

a este,ze ta nasa susedka babka uz raz kupila Matkovi dvoje dupky, ked bol este malicky taky dvojmesacny.. len tak.. chcela potesit.. aj krasny bielunky vlneny svetrik.. fakt nadherny.. mam odlozeny pre druhe babo, ked dakedy bude.. 😉 ozaj, co robite s vecickami, ktore su uz male vasim deturencom? odkladate tiez pre druhe babatko? Ja uz mam obrovsky napraskany cierny mech siat a to niektore veci na leto, tricka, kratasky a tak zostali na slovensku, tiez riadna kopka..lebo som ich nemala uz ako zobrat, kedze sme robili aj krstiny a Matko podostaval kopu novych veci, teplych na zimu a vacsich.. tak tie letne som uz ani netahala naspat do Uk... ked bude druhe babo, tak akoby sme ich nasli.. nebudeme musiet kupovat nic, len mozno par veci na vonku, lebo niektore Matko tak pospinil, ze pracka nechce vyprat..

munu
22. dec 2009

Lenka a vesele a stastne vianoce aj celej tvojej rodinke 🙂

egyptanka
22. dec 2009

no Natalka uz spi ...

munu, pasoa ... super s udobrenim v rodinke ... len to udrzat 🙂
mgk, diky za povzbudenie, ze muz si urcite najde pracu, ked pride spravny cas a gratulujem k mozovej novej praci
nsoci, stretko moze ... mne sa celkom lubil ten penzion co tu davala Lubi v Terchovej ... mne je to zatial jedno ktory mesiac, ale cakat do augusta ... fuuuuuuha. Ale budem odpocitavat dni ... a este v auguste je sezona tak nemusia byt ubytovacie kapacity volne.

munu
22. dec 2009

halo kde ste vsetky zmizli? 😅

a este mi poradte, co kupit sestrinmu priatelovi na vianoce, lebo on je manazer, maju fakt vsetko, zarobi krasne peniaze on a sestra tiez slusne zaraba.. len nieco, co potesi, lacnejsie, lebo mame len jeden plat uz.. ja uz matersku nedostavam a aj po vianociach treba zit este, tak len nieco male a mile.. hm?

sestre kupim asi nejaky sveter pekny alebo kabelku a kozmetiku a jej dcerkam asi hracky a saty..

este musime kupit darceky aj sebe a Matkovi dokupit(v januari mu kupime novu autosedacku, lebo budu cely januar tu u nas zlavy 70% a tak, tak sa skor neoplati, az potom) a tiez Matovmu bratovi a jeho zene a syncekovi..

pasoa
22. dec 2009

nšoči, to akože sa bude furt drviť, lebo akože sa drví už teraz stále 🙂

narodky? no tak ti potrasiem rukou a dám kyticu poľných kvetov a vyberiem také, z ktorých si budeš môcť potom aj čaj uvariť 🙂

matja
22. dec 2009

menu na Vianoce pre malého neriešim. Pôvodne som chcela urobiť sťaby zemiakový šalát - zemiaky, mrkva, hrášok, jogurt, namiesto cibuľky trošku póru. A možno mu to aj na večeru spravím. A možno bude mať hocičo iné.

egy, čítala som tvoj príspevok len narýchlo a ušlo mi, že sa ti to iba snívalo 😀 Normálne som nebola zaskočená, že Tánička už má rok, iba som sa čudovala tomu, ako zareagoval Denkin manžel 😀

mne je to v podstate jedno, kedy to bude, keď si dám tabletky na alergiu, tak mi zvyčajne žiadne pele nevadia.

baskaj
22. dec 2009

podľa mňa je tiež august neskoro. vtedy môžme dať už druhé stretko 😀

kunerád je pekný, ale ešte som nenaštudovala, čo tá cena zahŕňa. bo ideme kúpať...

menu pre malého som rozmýšľala, že mu len uvarím kúsok kapra, ale čítala som, že sladkovodné ryby až po roku, tak ništ. asi klasika - zemiak, šošovica a pod...

nsoci
22. dec 2009

Pasojka tak nechas muza doma drvit a dojdete v aprili, hm?
Ten darcek inak moze byt.

Matko spi furtom uz od stvrtej. Vydiavovala som byt, umyla dlazky, kukla telku, urobil strudlu... kolko casu zrazu. Len by ma zaujimalo kedy bude mat rano, ked vecer bol o stvrtej. 😕

nsoci
22. dec 2009

U nas ak zozeniem bude mat premieru cervena sosovica. zemiak a sliepocka.

matja
22. dec 2009

munu, aká milá tetuška 🙂 A neporadím, čo s darčekom, v tomto smere som málo nápaditá.

terchová je super, ale tam to už poznám zdola aj zhora, mne by sa páčili napríklad Nízke Tatry. Ale v podstate mi je to jedno, všade, kde je príroda, je pekne 🙂
Kunerád som pozerala kedysi, páčil sa mi, len sa mi marí, že to bolo dosť drahé... Alebo nie?

mgk111
22. dec 2009

citam citam - slusne stretko - rajecke su fajne 😉 pre nas aj hodne blizko... len je otazka aku to ma kapacitu a kto vsetko by rad siel... je jasne, ze sa moze stat choroby detureniec a tak, tak aby to bolo "prisposobitelne..."...
termin je zatial u nas jedno - ale keby august tak ja zas mam meninky v auguste 😝 nastastie nie sme alergici ani nic take, len dufam, ze to bude realne z pohladu manzelovej novej prace.. neviem ako to tam bude s dovolenkami a tak...

egy - uvidis, ze si uzije natalku, ty budes mat pomoc a potom si najde good job 🙂

munu - ja som akurat dnes spratavala do krabic vecicky 🙂 zatial posuvam automaticky kamoske ktora ma malu natalku, takze prve mi dnes vratila... odlozime - a ak by sme my nemali druhe nejakou bozou nahodou, tak mam sestru, svagrinu, svagra - isto by sa vecicky uzivili... a tieto posledne - iba par je nasich, zvysok mame pozicane - bo neboli korunky - tak som sa tesila kazdej vecicke, ktoru sme dostali, alebo mame pozicanu 🙂 ja si myslim, ze netraba vela veci - ved to dieta ich malokedy znici a zbytocne ich mat plne skrine... a ktomu priaelovi tvojej sestry - co takto taku tasku malu (ja to volam buzna taska inak bussines 🙂 alebo tasku na notas...

kubko sa vie neuveritelne hanbit - sme mali navstevu - manzelia s 4mesacnou natalkou a keby ste videli kubka co stvaral - to by ste sa nasmiali 😀 ani k janke nechcel ist - otacal hlavicku, usmieval sa pod nosik a tulil sa ku nam 🙂 ooo poklad co ked vidi stromcek ide vyskocit z ruk ...

kubko vie par veci, ako kde je zizo, havo, tato, gol... tap tap, buchat o veci alebo dvoma vecami.. dat pusinku, baran buc, pa pa - iba ked ma naladu 🙂 a vie este dat aj do ruky nam nieco ked ho poprosime - ked davam papat tak ham ham je na jedlo a ked poviem mnam tak dava aj mne 🙂 so vsetkym ho ucime sa delit, takze mame plne usta ozuzlanych chrumiek 😀 dnes sme ho dost vytrapili, nedavali sme do choditka - ale nepomaha to... chodit v nom alebo za rucicky, na brusku chvilku potom krik a hnev... a "rozprava" zvlastne - to co kedysi teraz vobec nie a naopak...

nsoci - ty by si mala ist spat, lebo sa od desiatej do tretej budete hrat 🙂 xixi promin ale nedalo mi neurobit si forik 🙂

idem este zehlit a k telke, zapalit svecku vianocku, dat poharik vinka s manzelikom (aki sme zrazu kludni a spokojni -ked ma pracu a idu vianoce ) a len ta vegetit.. ppapapa

iron
22. dec 2009

ja malej nerobim ziadne vianocne menu. Mozno jej dam nejaky obed co bude mat aby sa jej to ratalo, ale ona vtedy aj tak vela nezje. Takze max. nejaky zemiak s troskou maska.
Mne dokina povedala, ze len nech jej preboha nedavam na vianoce kapra...takze ja jej rybu urcite nedam.

matja
22. dec 2009

aj my odkladáme všetky vecičky pre druhé bejby 🙂

munu, určite to chápeme, že sa ti nebude dať prísť. A kedy vlastne plánujete prísť na SVK nastálo? Alebo také niečo neplánujete?

Mne sa veľmi páči, keď Paťko dá z ničoho nič ruky hore nad hlavičku, pozrie na mňa tým najkrajším kukučom, usmeje sa a čaká, že si to všimnem a pochválim, že aký bude velikýýýý 🙂 Vtedy by som ho najradšej zjedla od samej lásky, taký je krásny, tie krásne nevinné očká a šibalský úsmev, juj 😵 😵 😵 Ja ho tak ľúbim 😵 😵 😵 Hm... na toto by som mala pomyslieť aj vtedy, keď mi zhadzuje kvety a "upratuje" v šuflíkoch 🙄 😅 😀 Vtedy mi veru nenapadne, že som toho môjho nezbedníčka pred chvíľkou chcela od samej lásky zjesť 😀

egyptanka
22. dec 2009

ja tiez odkladam a neviem pre koho ... lebo ak by prislo druhe tak by to bol Ferko. 🙂

egyptanka
22. dec 2009

Baby manzel mi tu robi neskutocne chute s mandarinkou ... a ja nemooooozem.

"ale hlavna vec, ze sa tu napchavam bielou fazulou v pradajkovej stave" 🙂

matja
22. dec 2009

egy, ja som začala už s citrusmi. Skúsila som opatrne, jeden deň to bol iba mesiačik pomela, o pár dní jedna mandarinka a teraz už nemám problém...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre