Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
9. jan 2010

pasoa, Paťko síce džavoce dosť, ale len tak pre seba, nemá to žiadny význam.
A podľa mňa vôbec nevie, čo alebo kto je to "mama". Ja ho to neviem naučiť, manželovi stále zdôrazňujem, nech mu hovorí, kto som, čo idem robiť atď., ale on na to moc nie je... A ja zase malému hovorím o sebe v prvej osobe a nie v tretej, ako napr.: "Maminka ti ide dať papať. Maminka ťa ide prebaliť. Maminka sa ide s tebou hrať." Ja hovorím: "Idem ti dať papať, Idem ťa prebaliť...." Občas sa hráme hru: "Kde je maminka?" Objavím sa a poviem "Tu je maminka." Ale pochybujem, že vie prisúdiť tomu slovu moju osobu.
A tu sa naskytuje moja otázka, ako učíte svoje deti význam slova mama?

a z jedného dňa na druhý prestal úplne všetko ukazovať, čo sme ho naučili 😀

Z toho, čo robia niektoré iné detičky a náš nie, tak nevie ešte stáť bez opory a nespraví ani jeden krôčik. Chodí iba do boku, keď sa niečoho pridŕža.

pasoa, tu sa vždy každá pochváli niečim novým, čo detičky vedia spraviť, je to podľa mňa úplne normálne. Keď niektoré niečo nevie spraviť, tak to logicky nenapíšeme. A nie preto, že by sme to chceli zakryť, nezverejniť, ale preto, že tu píšeme zväčša radostné správy, novinky, to, čím nás detičky prekvapili, potešili... Keď to nespravia, tak nemáme čo napísať... Verím tomu, že sú tu aj také detičky, čo ešte nerozprávajú ani v slabikách. Poviem príklad, sesternica sa mi pred niekoľkými týždňami pochválila, že jej synček sa prvýkrát ozval, oslovil ju a povedal mama. Chlapček mal vtedy už viac ako 1 a pol roka.

pasoa
9. jan 2010

matja, však ja viem, a preto som otvorila trinástu komnatu s tým, že čo naše deti ešte nevedia 😉

lubi22
9. jan 2010

Ahojte 🙂

Matja dino bol moj uspesny tip na vianocny darcek, velmi sa ujal podla toho co citam😀

http://www.bambini.sk/sk/product/1525/ks-kids-d...

Pasoa rozpravanie je individualne, tak isto ako vsetko ostatne, ale toto snad este viac. Poznam par Samkovych rovesnikov, ktori rozpravaju akurat mama, baba ap. Zbytocne daco porovnavat 😉 Len kazdy sa rad pochvali, ked sa dietatko nauci nieco nove. 🙂 Niektori Samkovi rovesnici uz chodia na nocnik pomaly od roka, my mame este furt plienky. Zato zase kym oni blabotali, Samko rozpraval cele vety uz od roka a kamosi sa rehocu, ked im Samko zacal vysvetlovat primarne a sekundarne a zaspieva pesnicku v anglictine. Kazdy je lepsi v inom, ked budu mat 18, uz si ani nespomenieme, kto kedy s cim zacal 🙂

Ja mam tiez rada Annu zo zeleneho domu 😀 Citala som za mladi a teraz si vzdy rada pozriem v telke. Citanie zboznujem, ale nestiham. Ja som zboznovala aj mayovky, verneovky, mam plnu kniznicu kniziek o indianoch - synovia velkej medvedice, potom prislo romanticke obdobie - anna, a dokonca mam komplet zostavu angelik 😀 Ale indiani ma drzali hroooozne dlho 😀

Moj manzel sa ma akurat pytal, kedy vycerpam moj este narodeninovy darcek, kedze sa blizia pomaly dalsie narodeniny. Osobny trener a permanentka do fitka, no ja som taka hnila, ale uz musiiiiim. August sa blizi. Takze od pondelka 90 dnova dieta a idem sa prihlasit, uz nekojim, su otvoreni do 10 vecer, fitko hned vedla domu, nie je na co sa viac vyhovarat 😖

lubi22
9. jan 2010

Matja ja hovorim Filipkovi v tretej osobe - maminka ti da papat, tatinko si Ta zoberie na rucky a tak, samko ti poda auticko. Vie ukazat, kto je mama, tata, baba, dede, sami.

nsoci
9. jan 2010

Lubka indiani? (Nsoci zbystrila pozornost)

U nas sa najnovsie zaspava pri rozpravkach, Matko strasne upokojuje moj hlas, tak som vytiahla Indianske rozpravky a kym docitam jednu uz haja 😉 Takze skuste... ja som bola v tom, ze naco, ved nerozumie, ale ten vypravaci styl hlasu robi svoje.

Nooo... co Matko nevie... nevie zliezat z postele, nevie ukazat ocko atd., nevie nazov veci, takze take ze kde je macka? to nehrozi... a slabikovat baba, mama atd. to tiez len kusok vyse mesiaca... takze kluuuuud...

Musim aj ja veru ku kadernicke, si ma navnadila Egy.

Inac moj muz pecie babovku y celoyrnnej muky, uz 9.5 roka pocuvam, aku on vie spravit skvelu babovku a konecne budem mat tu cest aj okostovat.

kucina1
9. jan 2010

ahojte 🙂
u nas je vsetko v poriadku len majo trocha sopli ale inak su vsetci ok
tomas ma 4 zuby, 2 hore a 2 dole uz uplne krasne vonku a dalsie 4 horne sa mu tlacia take to ma chudak tvrde a biele a snazi sa vsetko velmi kusat, sem tam to natieram gelom ale nema ani teplotky a nie je ani uplakany, len tak sem tam trosicka.

baby tie vase neprespate noci by ma asi zabili, u nas este nikdy nebola neprespata noc, od narodenia mi tomas spi cele noci s mini prestavkami, tak 2-5x v noci zamrnci, strcim mu dudel a spi sa dalej, dnes v noci sa o pol druhej zobudil a nariekal tak dostal mlieko a spal s nami

fusak je fantasticky dnes sme ho testovali 🙂
vcerajsi sneh sme pozorovali z okna, strasne som tuzila zobrat tomaska von postavit ho ku lavicke alebo posadit do snehu co urobi ale nesli sme nikam. zato som sa dnes v strasnej clapkanici prechadzala hodinu a kocar tlacila cez mlaky a topiaci sneh. strasne som sa pri tom namahala. este ma aj dve auta ospliechali a rovno tak, ze tomasovi na tvar

a mame novinku, kupili sme mu dnes prve topanky, tomasko bol pri skusani asi 8 druhov uplne pokojny, len dvojo mu dobre sedelo. ma ten nart vysoky. dostali sme 30% zlavu a stali 25 euro, su celorocne a celokozene. doma nam beha ked si tlaci krabice, smetiak, kocik, choditka, klietku od zajaca a podobne. ked ho ale chytim za rucicky tak si sadne a nerobi ziadne krociky.

ja sa citim dobre v pondelok idem na krv tie triple testy tusim

idem dat teraz na fb fotky a dam sem link zatial pa

pasoa
9. jan 2010

lubi, ty už nedojčíš? som ani nepotrehla, kedy a prečo si prestala...

Verneovky hltala moja sestra, ja som zas žrala Troch pátračov (krimi 😀 ) a Grey-ovky (cowboyky)
no a neskôr.. čo to bolo.. edícia či vydavateľstvo???... Čajka. To boli romány pre dievčatá.

No ale moja najobľúbenejšia knižka z neskoršieho detsva bola Opice z našej police 🙂
Veľmi veľa a veľmi rada som čítala, a stále rada čítam, len teraz na to nie je moc času..

Ty ale Ľubi, si mi dala dobrý tip. V marci budem mať narodky, tak by som mohla nenápadko podsunúť manželovi nápad...

aj ja hovorím v tretej osobe o sebe a tiež o manželovi... vlastne o všetkých. Kde je oco/mama/babka/stará mama ad... a matúško pozrie tým smerom (keď sa mu chce) 🙂

denkolc
9. jan 2010

Toto je super darček pre väčšie detičky a dospelých:

https://www.youtube.com/watch?v=3cV-KXDPq9U


u nás za 45 eur... 😉

pasoa
9. jan 2010

kuci, to je super, že je ti dobre a že sa dobre cítiš.

sneh.. mhm... 😖 Včera som sa bola prejsť na poli pri medokýši, že juchuuu, zajtra sobota, pôjdem sa s kamoškou bežkovať... krásne chumelilo celý deň... a večer som šla do Tulipu na nákup, vyjdem pred panelák a čo to??? lialo ako z krhly... a lialo celú noc a sneh je v keli dokeluuuuu, takže z bežkovania nič! A tak som sa tešila celý týždeň na to 😠 😠 😠

kucina1
9. jan 2010

pasoa aj ja som sa vcera tesila ze dnes sa pojde na sanky a poobede zacalo liat a leje uz 24 hodin

nsoci
9. jan 2010

Vcera som bola na UPSVAR vypisat ziadost a oni moj spis este nemaju. Este? Vsak som red troma mesiacmi bola ziadat o preposlanie z druhej mestskej casti, kde sme byvali. A ona, ze zavolajte si tam. Tam ma tetka dovcu... ma drbne z nich. Vsak nemam co robit len behat s malym ked sme chori. a to potrebujem surne jeden apier od nich do banky a to pojde az po tom ako schvalia zvyzsenie. vrrr

mgk111
9. jan 2010

matja - neviem ako sa naucil kto je mama tata, ale teraz ked je pri jednom z nas a poviem kde je tatino, tak sa popozera a odide v choditku za nim 🙂 rozumie vela, rozprava ako kedy podla nalady...

dnes sme vstavali o siedmej 😀 sice o siestej zacal plakat ale tatino ho ucapkal po prdelke a spal dalej... potom sice prisiel polhodivoy rev v kuse - netusim preco a daval dlhsie spanky dnes... nechapacka, teraz su tu svokrovci a mne sa nic nechce 🙂 akurat som oprala, vyvesala pradlo a dala varit pre kubka obedik na zajtra... vecer asi trosku pozehlit..

dnes mal kubko premieru sam v zadu v aute v novej sedacke a neplakal dokonca aj zaspal ale podmienka je, nechodit po tme 🙂 to uz je horsie ako zle 😝

nsoci - to su skratka uradnici...

kucina - drzime palce na testikoch...

pasoa
9. jan 2010

nšoči, by ma asi drblo, byrokrati 😠 😠 😠

egyptanka
9. jan 2010

Ahojte doobeda spanok hodinka, poobede dve hodinky ... ziadne protesty pri jedle, len je v tej stolicke stale neposedna... zjedla nieco cez 250 g na obed ... ovocie 100g plus dve piskotky a par kuskov bananu a uz vypila 130 ml cajiku ... 🙂
Hrasok mal celkom uspech, len niekedy ju ta uvarena supka drhla ...
Prave sa mi perie druha varka pradla, rano som stihla navarit ... takze taka sobotna pohodicka.
Len skoda toho pocasia ... ale som rada, ze mame balkon a tak si mala poobede v takomto pocasi pekne pospinka na balkone zababusena. 🙂
Idem vas docitat

egyptanka
9. jan 2010

Inac s tym mama tak ani Naty to nevravi, hoci manzel stale jej hovori ... kde je mama?, povedz mama a tak ... ale napriklad kamoskin syn, skoro dvojrocny tiez nevravi mama, ale vie povedat ze maju auta ... golfa a mercedes a krstny ma audi 😀

nsoci
9. jan 2010

Musim aj aj uz niekedy otestovat ten balkon.

egyptanka
9. jan 2010

Uz som chcela s pranim prestat, ale na susiaku mi ostalo miesto ... tak som supla prat utierky a uteraky ... manzel kupil minule susiak a tak ma dnes prvykrat premieru, bol drahy (ako vravel on), ale je velky, pevny a kludne take 3 pracky sa tam zmestia (nie ako tie akciove susiaky v hypermarketoch)

egyptanka
9. jan 2010

nsoci, ja mat dlhy balkon ako ty tak slintam ... to by som mohla kocikovat len na balkone 🙂
urcite otestuj ... mozno Matko prekvapi dlhym spankom.

pasoa
9. jan 2010

nšoči, ty si majsterka surfovania po webe, vysurfuj mi plís nejaký dobrý overalík na zimu pre môjho macika (veľ. asi 74??? - to je vari aj s rezervou)

pasoa
9. jan 2010

a ženy, čo je "Fehlluft" v dieselovom systéme (týka sa to injektorov (vstrekovacích dýz))

nšoči, potulka, matja, ajka... a iné... raďte 😉

nsoci
9. jan 2010

Na mojom akciovom za 9.90 visia dve pracky. 😀
Pasojka a aku farbu a cenovu relaciu by ste si zelali? 😀 😀 😀

nsoci
9. jan 2010

Cheche pasoa ja koncim tym, ze viem, co je auto. Ja nem technik.

egyptanka
9. jan 2010

pasoa, filtracia vzduchu by to mohla byt ...

pasoa
9. jan 2010

egy FEHLer je chyba a LUFT je vzduch. a je to celé o tom, že vzduch sa nemôže dostať do dieselového systému, lebo potom spôsobuje škody na motore.
ale neviem si rady s tým slovíčkom... ako maďar by som to mohla preložiť "vzduch, ktorý spôsobuje poruchy" ale to by bolo fakt riadne odveci.. ja reku len, či to slovo nemá aj konkrétny slovenský odborný ekvivalent...

nšoči, tak v modrej, zelenej, oranžovej, červenej a ich kombinácii a v cene tak do jedného eura 😀 😀 😀
(netuším, čo stoja nové, tak neviem, do koľko je to ešte výhodné a od koľko sa to už neoplatí)

nsoci
9. jan 2010

Pasoa a nebude to FEHL od fehlen? Chybat?

Rozkaz... az Matko dovoli

pasoa
9. jan 2010

našla som napr. takéto niečo, podľa mňa krásne, ale nemá to nohy, teda chodidlá, či ako to mám nazvať a to je CHYBA... das ist Fehler hahahaha
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pasoa
9. jan 2010

do*iti, som to tu pekne pos*rkala 😖 😖 😖

pasoa
9. jan 2010

vieš čo nšoči, nemyslím, že to bude fehlen, lebo vzduch v palivovom systéme fakt nikomu nechýba 😀
musím chytro veľa písať, aby som prehodila na ďalšiu stranu a túto rozčapenú nechala za nami...
.
.
.
.
.

.
.
.
.

.
.
.
. 😎
😎
😎
😎
😎
😎
😎
😎
😔
😔
😔 😔 😔 😔

ja nič, ja muzikant....

pasoa
9. jan 2010

🙂



😉




😎




😅




🙄




😵

pasoa
9. jan 2010

nemyslite si o mne, že mi šibe... snažím sa len dôjsť na koniec strany.... 🙂

.



.




.





.





.




.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre