Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
18. jan 2010

Alline, tak 3-4 dni ...

asandys
18. jan 2010

tak Adamove miery:

od krku po rozkrok: 32 cm
od pazuchy po dlan: 18 cm
od rozkroku po patu (vratane) 28 cm
celkovo: 73 cm
vaha: 8,1 kg
hlavka: 46 cm

k teme uspavanie sa nemozem vyjadrovat, lebo u nas je to strasne a nemam silu to vobec zmenit. Po kupani sa trosku povaluje po nasej posteli, hra sa, ja ho kremujem, pootm ideme spolu po mlieko, a to uz pije potme v mojej posteli, po dopiti dam cumlik, adamko sa vala hore dole po posteli az zaspi a ja ho prenesiem do postielky. Potial by to bolo ok. CO sa deje v noci, neustavne budenie a huronsky krik, kym ho nevezmem na ruky a nehojdam....Utisi sa raz pri cajiku a raz pri mlieku, ostatne uspavanie len na rukach a fitlopte., Cez den zaspava 2x na rukach. A to o 10.00 a potom o 14.00, obidva spanky pospi okolo hodiny.

Ale casto mam pocit v noci, ze ho boli brusko a dost prdi. Ale stolicu ma v poriadku. Neviete mi poradit, ci nepapa vela?
- rano 7.30 UM 200ml
- 11.00 pribinacik, ktory striedam s chlebikom so syrom Lucina
- 13.00 maskovo-zeleninovy prikrm 200ml
- 15.00 ovocie, alebo vyziva
- 18.00 kaša
- 19.30 UM 200ml
- v noci 1x UM 200ml a 1x caj 150 ml
. este cez den tak 5-6 susienok a okolo 100 ml caju ci vody

dakujem za vase nazoryyyyyyy

mgk111
18. jan 2010

potulka - asi fakt budem skusat neskor nemozem vsetko od neho chciet hned 😉 aj "vas" poharik so slamkou sme skusali ale nist - len to okusuje, nevie co to je 😀 tak mu davam z normalnej flase a potom ma poharik so sosacikom ale keby mu cez den dam len ten, tak sa poriadne nenapije... vsetko ma svoj cas zrejme... dnes sa zacal tak krasne davat z bruska do sedu a tak rychlo ze som len cumela - to predtym nerobil, cize zobratie mu choditka znamena, ze zacina robit uplne ine veci... aspon mne to tak pripada... mozno si namyslam 🤐

ajka - no ty koky to cumim 🙂 tak ty uz mas doma partacku a nie babo 😎

egy - keby som pri postielke tak tie place by boli este vacsie kedze by ma videl... uuu a ja neviem ci najdem v sebe raz tu silu pozerat sa na to...ritual je taky ze kupavame okolo siedmej, potom dostane mliecko a bol "zvyk" ze vzdy sa otocil na bok, zaspinkal, chytili sme na ruky grgol zo spanku a prelozili do postielky... vzdy zaspaval na nasej posteli v postielke mu to neslo 😒 a teraz ako som zobrala to choditko, tak aj ten spanok je vcudu... teraz vecer zaspal o tristvrte na devat... 😠 takze neviem ci je to len "prirodzene" prevratenie rezimu, kedze sa teraz deti menia, alebo je to kvoli choditku a podobne... mame len malu lampicu zapnutu, je klidek, sme prinom, mliecko pije v pohode a potom akoby "ozil" skace po nas, trha mi vlasy, kuse a samozrejme sa hneva a place...

mna trapi to, ze cez den ten spanok sa da v konkretny cas ale vecer sa pokazil... nie je divne, ze cez den to ide a vecer nie?

bola som odhadzat sneh z auta a myslela som, ze drobec uz bude buvat ked pridem a prd... stale sa daval z bruska do sedu az som si ho musela nacapit na seba a tlapkat po ritke tak sa nejako ulozil a zaspal... no a ked vyzaduje toto, tak neviem ako to vyriesit s postielkou - asi pockat ako radi potulka, ci ty si myslis egy ze nie?? som zmatena...

egy - k tomu babu dalsiemu, preco si myslis, ze by si mala malo zivin pre druhe babo? ved tie sa tvoria akosi "automaticky" v mliecku a podobne nie? staci sa stravovat vyvazene a zdravo a ked tak dopomoct akurat tym, co sme brali v tehu, aby tebe osobne nic nechybalo a tym padom by aj babo bolo v pohode... ja osobne by som odstavila naty keby som zistila ze som tehotna ale predtym by som to nejako neriesila, lebo je to este "vela" casu a mozno sa ti odstavi sama od seba - u mna to kubinko urobil zo dna na den takze neviem... a do prace hmmm pracu by som riesila asi iba vtedy keby nam doma chybali korunky inak nie... predsa len, neviem ci uvazujes o skolke potom pre naty - ale bola by si jej "po ruke" a podobne...

v suvislosti s tymto sa chcem opytat ci niekto nevie ako to je, ked poberame rodicovsky - otehotnieme a pri odchode na matersku potom dostavame co? rodicovsky zanikne a dostavame zase iba materske na jedno dieta alebo aj na to druhe cosi dostavame??? no ked som to napisala som si uvedomila, ze v tomto state asi sotva dostaneme nieco na dve deti zaroven ze??? 🤐

matja - my sme mali donedavna len styri (dva dole a dva hore) a teraz je prerezany dalsi hore a na opacnej strane hore zase naliate dasienko... a prvy vysiel ked sme mali 8mesiacov 🙂

idem k tatinovi na poharik vinka a pokec ako sa kto mal cez den 🙂

kucina1
18. jan 2010

asandys vobec nepapa vela, mozno ak to jedno umele mlieko po kase je navyse ale ked ho chce tak ho chce, s bolestou bruska neporadim, bo u nas nikdy asi nebola, prdiky su u nas v pohode a prdi teraz dost bo mal vcera karfiol so zemiakmi

egyptanka
18. jan 2010

Matja, s tymi zasobami zivin ... nieco na tom bude ... teraz mi napadlo, ze dojciace zeny su viac chranene pred osteoporozou v menopauze a to z dovodu, ze ich telo sa nauci lepsie hospodarit zo zasobami vapnika v tele ... tak mozno je to takto aj s inymi vitaminmi, mineralmi a pod. Co myslis?
Ja tiez planujem dojcit co najdlhsie i ked Naty v poslednej dobe tomu aktivnemu saniu nedava, skor sa prisaje urobi par hltov a potom len dudle a hra sa s bradavkou ... beriem to ako prechodne obdobie.
Ked uz som tak bojovala tak to aj dokoncim do konca.

Potulka, ked ja som taky pragmatik ... vsetko musim mat jasne, alebo aspon musim mat predstavu ako ... ale mas pravdu, v jednej sekunde sa to moze zmenit ... zivot mi uz podrazil nohy a mozno mi pripravi nejedno prekvapenie co sa tejto mojej dilemy tyka. Chcela som vediet Vase nazory ... pomoct v rozhodovani ... najst iny smer a pohlad na tuto vec.

Lenk, aj moja ked ma chut dudlat tak ide hlava-nehlava. Ja som tiez v ocakavani ake bude druhe dieta, ked je Naty ziva dufam v pokojne babatko. Ale za to, ze je Naty ziva a neposedna si scasti mozem ja za to (stresovala som sa v praci pocas tehu). A suhlasim s tym, ze aj ked som grogy tak nadsenie pre druhe dieta ma zatial neopusta. Ja som spociatku druhe chcela, ked pojde Naty do skoly, ale vzhladom k tomu, ze to bude pre nu dost velky milnik a my sa jej budeme musiet venovat skrz ucenie tak som zvolila lepsiu alternativu a to vtedy ked pripadne pojde do skolky.

mgk111
18. jan 2010

asandys - nemyslim ze papa vela - je to podla mna tak akurat... skus mu castejsie uvarit na obed fenikel alebo dat feniklovy cajik... alebo preventivne natri brusko po kupani a trosku pomasiruj ak ti dovoli... 😉

lenk30
18. jan 2010

asandys, aj filipko v noci prdí. neskúšala si probiotiká, napr.´progaia? včera som mu skúsila dať prvý krát šošovicu......tak ju zrýpal........a v noci nič.

matja, tak to sa radi pridáme. o ktorej to je? dúfam, že poobede 😀 o 10 som objednaná na melír /aj vy máte také stavy, že ste nespokojné s vlasmi a keď sa konečne objednám ku kaderníčke, zrazu mi nič netreba - sa mi tam teraz aj zdá zbytočné ísť/ a potom musím ísť do 12 do roboty.............to musím rýchlo stihnúť, kým Filip bude spinkať.

mgk, aj my máme vínko. tak na zdravie!

potulka
18. jan 2010

asandys, nie je olovrant prilis skoro po obede? maso je dost vydatne, podla mna by stacilo neskor. na druhej strane, ovocie vytravi rychlo a tam mas pauzu 3 hodiny. ostatne neviem posudit, este kojim a netusim, kolko toho matej popije. u nas je to takto:

medzi 5. a 7. akoze ranajky - kojenie
okolo 9.00 150-250 g jogurtu
okolo 12.00 180-200 ml zeleniny a maska
okolo 16.00 ovocie, niekedy s vlockami alebo kukuricnou kasou
okolo 18.30 chlebik s maslom/lucinou, pripadne cerstva kasa z vody a ovocia
20.00 kojenie
okolo 24. kojenie
okolo 3. kojenie (pracujeme na jeho vynechani)

egyptanka
18. jan 2010

Maci, hej asi pockat s treningom ... Kupko sa vyrovnava s novym stimulom, ze nema choditko, musi akceptovat tuto skutocnost co bude par dni trvat a o par tyzdnov to mozes skusit znovu.

A hej planujem dat Naty do skolky, aby som sa doobeda mohla venovat druhemu babu a poobede by sme isli s Ferkom pre Naty do skolky v ramci prechadzky. 🙂

lenk30
18. jan 2010

baby a chcem odporučiť ovsené vločky do polievok. mne nepapá také vodičkové, tak ja mu vždy robím také husté polievky a skúsila som nechať rozvariť ovsené vločky. malému to naozaj chutilo a je to fain pre zmenu a hlavne výživné

nsoci
18. jan 2010

Potulka zasa si ma predbehla, sa nehram.

Ked citam vsetky rady a navody ako by co malo byt, nieco sa vo mne prieci. Mne sa na rodicovstve paci prave to, ze s dietatom je vsetko nepredvidatelne. Ja som vzdy vsetko rad planovala a preto mi to robi dobre. Neplanovat, proste len tak zit. Viem, ze mi mnohe napisete, Tebe sa vravi nsoci, s Mtkom nie su nijake problemy... ale... mozno... kacirska myslienka - s nim nie su problemy, lebo od neho nic necakam... tead nesnazim sa mu urobit rezim... robi si ho sam. Nemyslim to ako narazku, neberte si to osobne holky, len moj nazor.

potulka
18. jan 2010

egy, ja tiez planujem druhe dieta, ked bude mat matej 3 roky. snazit by sme sa chceli zacat, ked bude mat okolo 2 rokov, mozno nejako zaciatkom roka 2011 (teda, muzovi som to az do takychto podrobnosti zatial nehovorila 😉). uvidime aj podla toho, ako sa budem citit zdravotne, ci budem skrz moje klby vladat. ale rada by som to takto postihala, ked ma clovek 32, uz sa velmi zahravat s casom nemoze. 😉
na odstaveni od mlieka pracujem vpodstate od zavadzania prikrmov. cez den uz teraz vobec nekojim, rada by som postupne odburala nocne kojenie, potom asi vecerne a nakoniec ranne (bo sa mi nechce vstavat 😝). alebo mozno aj naopak. vsetko vsak pomaly a nenasilne, ak sa bude dat. mam pocit, ze to vlastne ide takmer samo.

kucina1
18. jan 2010

ja uz dalsie neplanujem, plan bol tiez ako chce potulka a egy a uz vobec nie takto skoro ale nevadi, tesime sa tak ci tak

mgk111
18. jan 2010

lenka - čin čin 😉

egy - tak pockam - asi mu davam zabrat chudiatku este som sa rozhodla ze uz budem iba masko mixovat, takze uz musi aj papat len pucene... tak som mu toho nakladla chudiatku 😀

nsoci - ja som tiez nic necakala ale neda sa... keby lozil myslim ze by si vybil energiu ale takto sa to neda zvladat... podla mna jedno babo je take, druhe onake... ty mas anjelika a tvoj pozitivny pristup je super, ale ktovie ci by ti tvoj pristup pomohol naprikload pri natalke co ma egy 😉 tazko povedat... ja som sa prisposobovala kubinkovi ale nikam to nevedie, akurat je nervozny takze to musime obratit ale nie nasilu... len ho "usmernit"... su kludne deticky a naopak aktivne a nevypocitatelne,... preto su take uzasne a kazde ine 😀 ved o com by sme si potom pisali, keby boli rovnake ?? 😉

lenk30
18. jan 2010

nsoci, ja aj keby som chcela zaviezť režim. Filipko je taká osobnosť už teraz, že mi to jednoducho nedovolí. a myslím si, že veľa našich spánkových problémov je od začiatku jeho narodenia, kedy sme si žili s mužom zo dňa na deň, trajdali sa, navštevovali............s tým, že dieťa sa prispôsobuje nám, nie my jemu. teraz vidím, že aspoň ten KĽUDOVÝ REŽIM večer mu robí dobre

potulka
18. jan 2010

nsoci, mna obcas pochyti zachvat, ze vela veci robim len tak odbuka dobuka, ze by to chcelo nejaky system a treba hento a tamto a spanie a jedenie... nieco poskusam a nakoniec sa aj tak takmer vzdy dopracujem k tomu, ze je lepsie nechat veci plynut, vacsina sa vyriesi. nie totalna anarchia, isteze nie, par pevnych bodov a zvysok brat tak, ako pridu.

kucina1
18. jan 2010

bru noc uz sa mi strasne ziva, strasne mi ten pocitac doma chyba, dnes tu sedim od siestej kedze majko dosiel po dlhej dobe z prace v dobru hodinu 🙂 tak sa majte a ozvem sa ked budem moct

egyptanka
18. jan 2010

Jaaaaj a uz treti den sa nekupeme vo vanicke 🙂

baskaj
18. jan 2010

kuci - mne na svadbe 2 malí synovci niesli závoj, keď sme išli k oltáru. sme to doma nacvičovali s plachtou :o))) ale nevedela som, ako to dopadne, lebo doma sa pri tom stále chichúňali a jašili. ale dopadlo to dobre až na to, ž sa calý kostl kukal len na nich a nie na mňa 😝 😀 ale boli väčší, než je tomáško 😀

egy - veru, ešte nerieš. riešim to ja, lebo o nejaký mesiac-dva-tri chceme otehu a ja ešte nemám mrchu, lebo kojím v noci,ráno, večer a raz poobede. hm... asi by som to mala zredukovať... 😝
no ale dobre, niečo k tomu - áno, tehu-dojčenie-tehu je záťaž na organizmus. sestra o tak mala 4x. ale ak by sa ti dovtedy natálka neodstavila sama - alebo by to bolo krátko po jej odstavení, bábo v brušku o nijaké živiny určite obrané nebude!!! tvoje telo môže byť, ale bábo nie. to si zoberie aj to, čo nechceš. ale tvoje telo nebude z kojenia určite už moc vysaté, veď v takom vysokom natálkynom veku už určite nebudeš kojiť 5x denne... ty musíš stále voľačo riešiť! 😉

taella - gratulujem dvojičkám k 1.rôčku!

den - držím palce s výsledkami!

nsoci - ja si vážne myslím, že ty máš bezproblémové dieťa a preto sa ti svet zdá gombička. to myslím v dobrom. aj ja mám bezproblémové - až na to zaspávanie. ale kým s tým problém nebol, tiež som nechápala a myslela si, že iní robia asi voľačo zle.

lenk - aj ja som zaviedla ovsené vločky na radu pasoi a odvtedy o polovicu ľahšie kaká. a veru, sú aj veľmi zdravé

egyptanka
18. jan 2010

Nsoci moja keby nemala rezim tak mi skace po krku ... v nej sa prejavuje typicky baran, potrebuje urcitu pevnejsiu ruku a kedze jej to vyhovuje, je spokojna tak som spokojna aj ja ... a o to ide nie?? Spokojna mamina - spokojne dieta. Ci ????

egyptanka
18. jan 2010

A este som sa chcela spytat ... som si vsimla, ze niektore uz pomahate detom s chodenim ... to uz vam zacali sami chodit alebo uz bez podpory stoja?? 😲

egyptanka
18. jan 2010

baska, xixi tak ja kojim rano, pred doobednajsim spankom, pred poobednajsim spankom, medzi olovrantom a vecerou, vecer, raz vecer ... a este niekedy ked sa hra a vidim, zeby si potrebovala odpocint tak aspon na skludnenie (take male kojenie) 🙂 ... a to som mala pocit, ze malo.

egyptanka
18. jan 2010

VOLAJTE MA RIESITELKA 😀 😀

asandys
18. jan 2010

jej dievcata, dakujem za poradie o jedeni. Teraz vidim, ze adam nepapa ta vela , ako som si myslela, ale dam mu denne tu biogaiu, mam ich kupene 😉

lubi22
18. jan 2010

Kucina tak to ma sestra odvazne plany s Tomaskom 😀 Moja sestra ma svadbu v auguste, tesime sa velmi, ale budem rada, ak dokazem skoordinovat malych, ze by sli pekne v pare s druzickami za nevestou. Leb oni ked o niecom nie su presvedceni, ze chcu sami, tak s nimi nepohnem 😀 Ale oblecenie a topanocky som im uz objednala, snad dovtedy nenarastu viac ako predpokladam 😅

Egy stotoznujem sa s Potulkou - ty hrooooozne vela rozmyslas a planujes, takato vec sa neda tak presne nalinkovat. Nevies este, co pride, ako bude, mozno to nechat viac spontanne, ked si uz poviete, ze uz tuzite mat druhe dietatko a zvladnete to😉 Ja som mala dve tehu za sebou, z kojenia rovno do tehu a moje deti neboli ochudobnene o ziadne vitaminy ani vyzivu. Ina vec je, ze uz som sa citila teraz ku koncu kojenia s Filipkom vyflusnuta, ale to tym, ze som mala casto tie zapaly prsnika a to ma vycerpavalo aj psychicky aj fyzicky. 😉

Co sa tyka chodenia, Filipko chodi za rucku. Na mieste stoji aj bez drzania a opory, ale ked sa pohne po krocku, max dvoch sada na zadok. 😉

egyptanka
18. jan 2010

Maci, aj my konecne prechadzame na popucene, reps. malo mixnute jedlo ... dnes takto zblajzla ryzu s kuskami mrkvicky, hraskom a telacim maskom (len ked sa hrasok uvaril tak ostali tie kozky z neho a to ju sem tam zadrhlo, ale zvladla to mica moja)

lubi22
18. jan 2010

Ja som sa vratila pred polhodkou z cvicenia a citim sa tak supeeeer 😵 Ze konecne daco robim. Sice citim telo, ale asi sa mi vyplavili dake endorfiny, no super. Ta moja trenerka je hrozne zlata, cely cas so mnou cvicila, bolo to perfektne. A to som sa tak bala, od rana som mala stresy, ze aky trapas to bude, ze po 5 minutach tam padnem, a ona mi vsetko pekne davkovala 🙂 Uz sa tesim na buduce. A hlavne ma motivovala, ze ak budeme cvicit dvakrat do tyzdna a okrem toho daky aerobic, pripadne doma bicykel, upravime stravu podla jedalnicka co mi pripravila, tak za 3-4 mesiace by mohli byt kila prec 😵

lubi22
18. jan 2010

No a zatial moje starsie dieta vyliezlo v tmavej izbe na parapetnu dosku a spadlo stade na radiator, tak ze ma rozbitu peru a oskrety nostek a narazenu rucku. No tatinko varoval 😖 Ale ked som prisla uz spinkal, chudiatko moje.

vlalu6it
18. jan 2010

karolinke a oliverkovi vsetko naj tiez prajem 😉

kajuska,,dobre,,aj u nas a aj u vas,,hlavne budte zdravucky,,,daj nam vediet kedy to zorganizujeme,,

denkolc,,neboj tanicka nas este vsetky dobehne,,neboj,,,no tak sa hor na um

egyptanka
18. jan 2010

tak co so mnou urobite ked ma tu uz riesiacu mate ... zbijete ma? 😔 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre