Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
21. jan 2010

Včera asi dobrá konštelácia hviezd bola, lebo aj Hanka sa len 3x zobudila - po polnoci,po 3-tej a potom už neviem kedy. Ráno som sa vyplížila o 6,15 z postele (vychystať Marušku do škôlky) a ona sa zobudila až o 7,30. Teraz zalomila na prsníku, šupla som do kočíka na chodbe, keď trochu dosneží, berem ju do manduci na chrbet a poodhadzujeme trochu 😎

Maci - ešteže píšeš, vetrám už 2 hodky, bežím zavrieť okno 😨
k tomu príbehu ešte, myslím, že najviac zabralo, ako bola tá mamina na tú pumu nasratá 😠

Egy - ta de si?

mgk111
21. jan 2010

katka - ja ked vidim len nejakeho cokla (lebo ja sa ich bojm) priblizit sa ku kociku tak som besna, bez ohladu na to, ze sa sama bojim 😉 a to ti hanka tak pekne spinkava a nezobudi sa ked vychystavas marusku? ja mam marusku sesternicu 😉

egy - co ten vas spanok??? co spite doteraz alebo co???

vecko umyte, idem na kupelku teda asi len cast,lebo neverim ze kubko bude spat dlhsie ako pol hodku 😀

katja78
21. jan 2010

Maci - také polhodinky skôr dáva, ale včera a dnes vydržala dlhšie. No aj tak si myslím, že to je len prechodné, ešte keď stoličky pôjdu,....a možno nie 😕

denkolc
21. jan 2010

Potulka díky...budem aj ja inak k tomu pristupovať a dúfať, že som jej nezamiesila na skoliózu abo čo.....ale ona, keďže je hypermobilná a bude profesionálna gymnastka, bude mať s chrbtom problémy asi aj tak.. ☹ Nuž, ale skúsime to nejako zľahčovať... 😉

Tánička práve dáva svoju hodinku, tak idem preklápať dáta do nového netbooku a potom budem bez netu pár dní....tak mi buďte verné... 🙂 🙂

Varím pangasia so syrom na prírodno, ľahké jedlo ako facka, k tomu zemiakovú kašu...a chcem si nafarbiť vlasy, ale nemám akosik odvahu... 😅

alisia
21. jan 2010

Takže Damianko má piatu chorobu....nič mu nie je, všetko je OK, len mal vysoké teploty a teraz keď ustúpili, tak sa vyhádzal, ale nič sa s tým nerobí. Je to vírusová choroba.

potulka
21. jan 2010

ahojte
dnes v noci mi moj pozitivny pristup k zivotu bol uplne nanic - matejko po nakojeni okolo 3. mrncal a nechcel zaspat. chvilu som donho ochrapane drgala, tisila ho, no nakoniec som ho najedovane nazvala "decko jedno!" 😔 a podala som ho muzovi, ktory ho pomerne rychlo uhojdal. takze vidite, aj potulka obcas strati nervy. 😝

egy, nezahovaraj linkami a pekne nam porozpravaj, ako sa vam spalo. 😉

renia, aj ja este mixujem jedlo. nie kazde, ale dost casto, podla toho, co varim. zvycajne len na chvilku ponorim mixer, aby neboli velke kusy, ale ani uplna kasicka.

potulka
21. jan 2010

alisia, nam sa tiez matej raz vyhadzal po tom, co mal kusok hrozna. ale jedol vtedy aj petrzlen a lokse (prvy raz muka), takze nevieme, z coho to vlastne bolo. no u vas to suvisi s 5. chorobou. ked sa damianko vysypal, uz ste za vodou. 😉

nsoci
21. jan 2010

ahojte

som furt nejaka ochrapana tak chrnim s malym a potom zanedbavam kona
u nas posledne noci jedno papanie a aj to menej a zriedene, tak som rada
uz sme boli na troch kedysi...
v noci sa matko preunul medzi nas dvoch kym som robila mliecko
a naucil sa padat z postele tak, ze sa zachyti postielky a visi za rucicky v lufte, tak zachranujeme

ideme asi von so sankami

matko sa posadil v 8 mesiacoch, plazil sa tusim chvilku skor, postavil sa o moju mamu v 9tich a stvornozkovat zacal tyzden na to...za ruky ho vodim, nezda sa mi tos kodlive, to clovek fakt dlho nevydrzi

vidime ze na Wc chodime vsetky rovnako...

daminko vsetko naj k 10mesiacom a druhy damianko skore uzdravenie

moncicii2000
21. jan 2010

ahojte 😎
my sme sa vysipal zatial len raz a to z olejceka co dostal maly na vianoce od vtedy mu ho uz nedavam a davam overenu znacku ...

jedla niektore mixujem ale väcsinou uz nie .. zvykol si na to a pekne papa ..

dnes sa zobudil uz o 8 rano , moj ocino ho postrazil a prebehla som zatial kupit ranajky, zas snezi hroza, spal od pol 11 do stvrt na 12 nebolo to vela ale co uz mozno poobede bude spat viac ... ted je vonku zo starkym a sankuju sa na dvore :D :D ... potom pojdu pozriet babenu oproti ... toto je ich ritual :D :D doobedny ked ma starky poobednu :D ...

labutka
21. jan 2010

moje tesenie zo zlepsenia spanku olo tiez predcasne. uz hodinu kojim, natriasam, hladkam a nic. prosten nic. a to sme od siedmej hore.
dnes ma tu asi slak trafi. ani von nemozem ist s tymi mojimy malymi kolieskami na kociku.

moncicii2000
21. jan 2010

ja zehlim malemu skoro vse okrem ponoziek a pančušiek ... my nezehlime ani utierky, uteraky, spodne pradlo a ponozky ... inak ostatne vse ...

moncicii2000
21. jan 2010

poobede idem konecne po dlhsom case ku kozmeticke a potom na striedacku mamina .. pojdem i s viliamkom von ho povozit bud zoberem hlboky kociar alebo ten novy sportiacik no uvidim podla cesty ...

viliamko sa stale budieva bud 2 alebo 3 krat za noc najcastejsie nie na kojenie ale len na pritulenie a po cumlikanie prsa ... 😒

alisia
21. jan 2010

Ďakujeme sa prianie skorého uzdravenia, už neteplotkujeme, tak už je hádam dobre. Veď ešte čo je na svete ani soplík nemal, vôbec nič...

potulka
21. jan 2010

ludia, ako vysvetlit mrnusovi, ze ma nema pri bozkavani hryzt? 😨 mam normalne rany na tvari... 🙄 nemozem mu predsa vynadat, ked ma tak lubi. cim doraznejsie mi to chce dat najavo, tym viac zatina zubky, pomoooc! 😅

mgk111
21. jan 2010

tak my sme prepadli babku v puchove 🙂 moja mama isla na nechty - teda ma ist a doma sme sa nudili, tak som ho nalozila do auta a sup sem 🙂 teraz babka kocikuje a mna poslala spat alebo robit cokolvek ine, takze si idem umyt hlavu a vegetit 🙂 ja ze docitam kona a tu fakt uz len zriedka je plno stran 😉

kubko sa dnes "plazil" za hrackami a dlho trvalo kym zacal plakat 😅 dnes som pri nom urobila jemu obed, dala som si puzzle na zem do kuchyne (my mame len take malicke) a tam sedkal a hral sa, hadzal po mne co mal v dosahu a ja som mu to hadzala spat... a ked zaspal tak som umyla vecko a kupelku teda okrem zasteny... tu este vecer pretriem..

tatinko nemoze bez nas vydrzat lebo chodi domov kazdy den bez ohladu na to, kde prave je... 😉 ze aby ho okupkal a tak - a tesi sa ze po nom nic nechcem - nejake domace prece tym myslim - vcera sme si chceli trosku uzit ale kubko odmietal spinkat, takze fotrovci mali smolu - sme to zabalili a otvorili si pivko 🙂

munu - druhe zatial nejdeme miesat lebo som mala cisarsky, takze z hladiska zdravotneho potrebujem pauzu... myslim, ze este je cas - aspon tak rok plus-minus ako to vystreli 😉

mgk111
21. jan 2010

potulka - no my sme nacas prestali pytat od kubinka bočko lebo sme dohryzeni 🙂 asi mu ide dalsi zub, ja mam hlavne dokusane plece a kde trafi skratka... neviem ci by pochopil, ze sa to nerobi, keby aj my ho hryzneme... 🤐

nsoci
21. jan 2010
renia
21. jan 2010

tak som vas trochen docitala,miska najskor sa plazila,od 7m,potom stvornozkovala,9mesacna si sadla,ja som ju vobec nedavala sadnut,a teraz stvornozkuje ako sarkan,niekedy aj z pokrikom a stavia sa a chodi o nabytok.nic som ju neucila,nechavam ju na zemi nech si robi,co chce.kamoska sa na mne cuduje,ze som misku neucila sediet ani chodit.aj s mamou som sa pohadala.chcela mi kupit choditko,a ja jej,ze nechcem.no ona mi ho aj tak kupila,tak sme sa pochytili,ze to skodi a ona svoje,ze este jej budem dakovat.choditko som predala.aj ortoped v pk mi povedal,ze choditko je nezmysel.ze ho mam dat najvacsiemu nepriatelovi.na dalsej kontrole som mu povedala,ze sme ho predali,tak mi povedal,ci mi nevadi,ze ublizujem inemu dietatu.takze takto.miska mala tortikolis,tak sme chodili cvicit a tam mi fyzioterapeutka tiez hovorila,ze nechat dieta na zemi,nic neucit.tak ja sa riadim tymto.a samozrejme neodcudzujem ostatne,co mate choditka,a ucite deticky chodit.ja som len dostala taketo rady,tak sa ich drzim.ten ortoped mi tiez hovoril,ze nasa generacia ma bolave chrbaty koli choditkam,a tiez posadzovaniu a tak.a tiez som citala,ze choditkove deti vynechavaju stvornozkovanie a rovno sa postavia.moja mama len kyve hlavou,ze vela citam...

alisia
21. jan 2010

renia, plne s tebou súhlasím, ja som tiež nedávala do chodítka, lebo sme chodili aj k fyzioterapeutovi - cvičili sme vojtovku a nezávisle na sebe asi 3 dr. nám povedali že žiadne chodítko, že sa tým ničí chrbtica a preto naša generácia má samé skoliozy a krivé chrbáty. Aj tak je to krásne keď sa na Damianka pozerám ako lozí po 4, ako sa všade stavia a nadobúda istotu, ako chodí pod stoličkou, ako všeličo prelezá....a v chodítku túto možnosť nemá.
Tiež nechávam Damianka stále na zemi, jasne že ho aj beriem na ruky, aj sa s ním hrám, aj ho všeličo učím... a tak....

pasoa
21. jan 2010

renia, odsávam 3x denne (ráno, na obed a večer) a MM mám akurát, koľko potrebuejm.

mixujem všetko, aj osenú kašu, malého z toho napína, ak to nie je pomixované. hádam, keď bude mať viac zubov, si s tým lepšie poradí??

a už som zabudla, čo si sa ešte pýtala...

matja
21. jan 2010

dievčatá, a ako je to teraz s topánočkami/papučkami/sandálkami na doma? Dávať niečo dieťatku, keď sa stavia alebo ho nechať v ponožkách? Toto mi stále nie je jasné... Napíšte, ak máte info od nejakého odborníka.

môj malý tiež najskôr plazil, lozil a až potom omnoho neskôr si sadol - v 9. m. Nechávam ho robiť to, čo dokáže.

alisia
21. jan 2010

matja, mne kamoška povedala že keď už sa malý začína stavať, tak mu mám obuť topánočky alebo papučky čo sú až po členky, aby mal pevnejšiu nohu, aby nohu nevykrivoval a tak....a aspoń sa mu to tak nešmýka keď má topánočky

moncicii2000
21. jan 2010

ahojte 😎
uz som doma od kozmeticky maly zaspinkal . .. buska kociari ..

matja: ja davam malemu papucky (na niektorej strane som davala link na ne) a niekedy mu davam len hrubsie ponozky .. striedavam to .. 🙂

haloo je tu niekto ?

baskaj
21. jan 2010

dedde - sorry, omylom som na FB klikla na ignorovať a potom sa mi zasekol...

matja
21. jan 2010

dievčatá, ja by som chcela počuť odborný názor, nechcem malému ublížiť preto, že mu nedávam nič na nožičky.
Zatiaľ som surfovala iba tu na koníkovi a dočítala som sa toto (kopírujem):

- kým dieťatko aj lozí, nemá sa na doma dávať nič,: "vraj z toho ma nozky smerujuce von pri stvornozkovani, ze by potom mohla mat v buducn. ploche nozky,"

- "dieta ma naboso chodit len po nerovnom povrchu (trava, kamene...) dom na rovnej podlahe ma mat pevnu obuv - z časopisu dieťa"

- na doma žiadne topánočky: "protože je třeba, aby se tvarovala klenba, a ta se tvaruje posilováním svalů - pokud ji podepřeš vytvarovanou botičkou, tak se svaly neposilují a tudíž klenba netvaruje."

len čo je naozaj správne zo zdravotného hľadiska?

matja
21. jan 2010
pasoa
21. jan 2010

matja, spýtaj sa svojej doktorky a bude to. Tisíc zdrojov, tisíc protichodných informácií. musíš si jednoducho vybrať, koho budeš počúvať a čomu budeš veriť.

jaj, renia, ešte to som chcela, že aj matúško zo začiatku papal krásne, polievočku (120ml čistého vývaru) aj druhé (200-250g mixovanej zeleniny) zjedol len tak zahučalo.
Teraz už robí caviky.

Najprv pekne otvára pusu, ale po pár lyžičkách polievočky už je zasýtený a už sa obzerá, alebo jednoducho "vypína" obraz aj zvuk (ešte sa musím na to spýtať neurologičky, či to náhodou nie je ten "tichý" druh epileptického záchvatu), potom trochu začne spolupracovať, keď prejdeme na druhé, ale tiež len pár lyžičiek. Niekedy jeme aj hodinu.

Ale veľmi závisí aj od toho, čo papáme. Brokolica a cvikla už sú na zozname jasne pod čiarou, v akýchkoľvek kombináciách im dal jednoducho košom, že toto ja mama jesť veru nebudem 😠
ale zato zemiak s MM (pyré) a morčacím mäskom, to mal včera a predvčerom, tak to zhltol len taký fukot.
A tiež mu veľmi chutí "horčica"-ako to volá môj muž a teda tekvicová výživka od Alnatury v akejkoľvek kombinácii. To mal dnes a zjedol to za 10 min.

potulka
21. jan 2010

matja, mam presne tuto istu dilemu. citala som niekolko nazorov ortopedov, ktori by sa tomu mali najviac rozumiet a aj oni su rozdeleni na dva tabory. 😠 tak asi este zavolam nasej dr. a opytam sa - k comu sa prikloni ona, ta strana vyhra. 😀

potulka
21. jan 2010

pasoa, aj my sme mali dnes horcicu - s pohankou a zltkom. teraz matejko vypluva vecerny chlebik, pocujem, ako ho muz vychovava... asi idem zasiahnut. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre