Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
14. feb 2010

Jak, že prečo Eguška? Však my nemoooožme....mám stretávku zo strednej nadstavby.....a keďže ju organizujem, nemôžem neprísť.. 😅

nsoci
14. feb 2010

Vo stvrtok sme boli na poradni a vraj 11,4 kg a 80 cm... asi mam doma ine metre a vahy.
A Potulka - som sa pytala na to nahradenie UM acidkom a spol. - vraj ciastocne ok, ale UM ma kopec inych latok (vitaminy, zelezo....), ktore by inak krpcom chybali. Dokina mala dlhy proslov, ja som si z toho odniesla to, ze UM necham pred spanim a v noci a rano dam acidko.

Dedde asi uz neskoro, ale u nas bolo to iste. Noc vracal, den v poho, zas vracal v noci, dala som dietu, zacali srajdy.... rotavirus.

Baskaj len tak dalej 😉
Pasojka 😖 uz sa nikdy nestazujem.

Jeeej ankety, to mozem.
1. natierate este deticky olejcekom, kremikom alebo niecim? ano, olejcekom Alverde, tak 2x do tyzdna
2. obliekate a prebalujete poleziacky alebo tak ako ked nahanate? prebalujeme postojacky a obliekame tiez tak za behu
3. papaju vase deti uz dva chody, resp. kedy maju papat aj polievku aj druhe? nie nepapaju, ani my nepapame dva chody, tak mi pride divne chciet od matka co si take
😉

- ako plánujete stravovať deti po roku? 6 x za týždeň mäso? netusim
- budete dávať aj teplú večeru? ako kedy

egy stvrtok plati, jasneeeeee 😎
ad hnacky...vraj to je vsetko rotavirus toto virozne srave.... ale netusim, mozno ma katja opravi

Leonard Svajda? hmmmm.... nooo...ehmmm

egyptanka
14. feb 2010

Den, jaaaaaj a to mate stretavku cez den?? fuuuha, ved to sa robi vecer ... potom ruky hore 🙂)

nsoci
14. feb 2010

No ste mi dali zabrat, idem o dum daaal. Na FCB.

baskaj
14. feb 2010

no nazdar holky!

- tak dnešné uspávanie bolo o niečo kratšie (cca 45 min), ale len preto, že bola kratšia tá prvá hravá fáza v postieľke (hitom dnešného dňa bolo v stoji zakloniť hlavu dozadu, ruky vystrieť k plafónu a tak padnúť na riť). ináč plakal horšie ako včera. včera plakal viac hundravo, s prestávkami, dnes zase tak "ozajstnejšie". ale stále som ukladala a pritom hladkala, pusinkovala, utišovala, šúchala postieľkou... hmm

anketa:
-my moc nekrémujeme, teraz keď nemáme moc vykúrený byt, tak radšej hneď šup do pyžamka. keď neni zima, tak občas krátka masáž olivovým olejčekom
-obliekame v lahu, sede, pri prebaľovaní uteká, tak buď zaujímavú hračku - nehračku, alebo prebaľujeme na 5x štýlom kto z koho
-papáme len 1 chod

matja:
-marí sa mi niečo, že po roku už netreba mäso 6x týždenne, ale stačí už menej
-večera - ešte netuším

a zuby ešte stále nemáme...

egyptanka
14. feb 2010

Baby fakt som prisna na seba a na Naty? ... zacinam nad tym uvazovat ... ocakavam od Naty nieco co nie je schopna uskutocnit? ... ale ja mam strach, ze ked zvolnim tak mi zacne skakat po hlave ... teraz mam pocit, ze som ako stara megera ☹

egyptanka
14. feb 2010

Tyram ju aj seba??

mona1111
14. feb 2010

ahojte

Som tu nebola ani nepamatam.....

Anketa -

kremujeme dvakrat do tyzdna,,,,
obliekam v lahu a niekedy aj v sede.....
pri prebalovani sa mi zopar krat pretoci a uz sa natahuje za nejakou hrackou, vtedu mu dam nieco do ruky a ja musim byt velmi rychla aby som stihla ho prebalit v lahu....
papame na obed zatial jeden chod ale raz som mu dala aj polievocku pred obedom isiel hajat a ked sa zobudil tak spapal druhy chod.....
zubky mame 6 a tiez s nimi skripe pre mna osobne je to velmi neprijemny zvuk
tepla vecera? netusim uvidime neskor

munu
14. feb 2010

ahojte

ja len odpoviem na anketu a idem do perin s Matkom 😉
1. nekremikujeme.. lebo som citala kdesi, tusim aj tu na konovi a este kdesi, ze uz to netreba, ze to nieje dobre a bla bla...
2. prebalujeme v lahu, niekedy lezi pokojne, ale musi byt zapnuta telka alebo musi mat nieco v rucke zaujimave a niekedy tiez bojujeme kto z koho.. obliekame vacsinou po sediacky, ale tiez medzitym odbehuje, tak ho schmatnem naspat a pokracujeme
3. tiez papame len jeden chod, bud polievku alebo len tuhe cosi..

a matja ja davam stale masko 6x do tyzdna a jeden den zltok, budem tak aj po roku nadalej.. Matko uz papal aj lososa, lebo som kupila hotovy prikrm lososovy a tak som mu dovarila k tomu zemiaciky a pridala len trosku toho prikrmu, lebo je dost citit za rybou, takze davam len po troske.. ale je urceny pre deti uz od 7.mesiacov, takze veselo papame..
a veceru ma Matko stale kasicku, krupicu, niekedy len jogurtik a chlebik.. ak planujem na veceru dat krupicku napriklad, tak chlebik dam cez den hocikedy medzi jedlom..

a my uz mame dva zubky dolne.. 😉

dobru noc vsetkym 🙂

asandys
14. feb 2010

ahojteeeeee

k otazkam:

-Adamka kremujem tak 1x tyzdenne Johnson kremom takym zelenym, kupem ho iba v cistej vode
- prebalujem iba po stojacky, aj vsetko obliekame v stoji
- dva varene chody nemame, ani enbudeme tak skoro amt, lebo jak pise aljusik, tak vsetky poleivky urobim take huste, ze e z toho druhe jedlo🙂))
- skripanie zubami- adam skripe dennodenne a mam pocit, ze to robi naschval, elbo skripne hend na mna kukne a skripe dalej
- ohrievam jedlo v ohrievacke, ale napr. dnes som supla do mikrovlny bo sme boli s mangelom an obedik v restike a tam nam adamkov prikrm ohriali. ALe moja mama furt adamkovi ohrieva v hrnci tak ako dospelym

asandys
14. feb 2010

ajka u nas si adam mysli,ze toaletak je chlieb, lebo ho furt zmula v puse a hubky som tiez musel zrusit, nakolko po adamovom nalete mali dajaky divny tvar 😀

potulka
14. feb 2010

katja, ale nas matej ani predtym nepil z flasky s cumlom, takze nikdy nepil viac ako teraz (len ked som ho cez den kojila). je zvacsa vesely, mrnci len z nejakej zjavnej priciny, ktoru ked odstranime, nastane klud. je zivy, cika vela, takmer denne sa raz precura az na bodynko.

k anketam:
nekremikujeme, ani sme nikdy nekremikovali. dr. nam to neodporucala, vraj potom zleniveju mazove zlazy. niekedy mu nalejem trocha mlieka (normalneho alebo MM) do vanicky. ale zda sa mi, ze teraz by sa mu obcas zislo premastit pokozku, hlavne na nozickach ma take suche miesta - dufam, ze to nie je nejaky ekzem... to mu obcas natriem kremom z alverde (?).

prebalujeme aj obliekame poleziacky. mrnci pri tom, ale neuteka. mozno preto, ze to robime na pracke a asi tusi, ze by spadol. ked ho obcas prebalujem na zemi, poskuluje, kade by zdrhol. 🙂

obed = jeden chod, teraz po dva dni som mu dala aj trocha vyvaru, kde sa varilo masko a zelenina. ale polievkou by som to nenazyvala.

skripanie zubami - uz nie, ale ked mu vyrastli dva dolne zuby a prvy horny, obcas zaskripal.

obed varim skoro vzdy cerstvy. ani nie preto, ze by som bola vzorna gazdina, praveze neviem odhadnut mnozstva - vzdy je to akosi len na jeden raz. ak nejakym omylom urobim viac, necham jedlo v kastroliku a na druhy den prilejem trosku vody a na sporaku ohrejem. je to za chvilocku.

teple vecere budu boj s mojou lenivostou, lebo my s muzom mame najcastejsie len chlieb s niecim. uvidime. kazdy vecer urcite varit nebudem. momentalne matejkovi najviac chuti chlieb namrveny v acidku, cize nielenze nie tepla ale vylozene studena vecera. 🙂

iron
15. feb 2010

1. natierate este deticky olejcekom, kremikom alebo niecim? ked mi to napadne tak mozno 1x do tyzdna Batole mliekom
2. obliekate a prebalujete poleziacky alebo tak ako ked nahanate? prebalujem po leziacky, velikou rychlostou. Obliekam, leziacky sediacky za brutalneho revu
3. papaju vase deti uz dva chody, resp. kedy maju papat aj polievku aj druhe? nie..jedno jedlo...ale niekedy sa pritrafi ze ma dva....

- ako plánujete stravovať deti po roku? 6 x za týždeň mäso? sa ide nieco menit? Asi len zaradim dalsie potraviny
- budete dávať aj teplú večeru? rata sa aj tepla kasa?...lebo potom teplu veceru ma vzdy...takze ano, my mavame aj budeme mat vzdy teplu veceru

iron
15. feb 2010

Mam novinku....kuk do mojho profilu... 🙂

ajka82
15. feb 2010

iron, blahozelame ti 😵

iron
15. feb 2010

dakujem

denkolc
15. feb 2010

IROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOON????

denkolc
15. feb 2010

No Magdalénka, takto si to tajila? No toto.....som v šoku.....ale veruže, samozrejme, že gratulujem!!!! NEch ste v poriadku a nech všetko vychádza tak, ako si prajete....Takže Ninka bude mať súrodenca...krááásne..... 🙂 🙂 🙂

mona1111
15. feb 2010

ahojte

Iron gratulujem 🙂 🙂 🙂

matja
15. feb 2010

iron, veľmi ti gratulujem, teším sa, ďalšia tehuľka 🙂

denkolc
15. feb 2010

Baby, nemáte dakto stoličku Leopard z IKEA? Aha:
http://www.ikea.com/sk/sk/recall/recall.html

iron
15. feb 2010

ja teraz vyberam trojkolku pre malu k rociku....joj ale ich je....lebo sak co jej kupit...nemam paru
vsetky stare mami sa chcu vyzbierat, ze nech nieco vymyslime...tak surfujem a hladam.
No najskor som to chcela oznamit rodine aby sa to nedozvedeli odtial...hi 😀

ajka82
15. feb 2010

dnes si karonka pospala od 22 do 8 (zase vynimocne dlhy spanok) a tak jej to prospelo, za dnes krasne podavala misticky do seba (ako matriosky, podla velkosti) 😵 ... to nam tak dlho netrvalo ako sa naucit tap, tap 🙂

ajka82
15. feb 2010

a akurat sama vyliezla na gauc za notebook-om 😅

potulka
15. feb 2010

iron, no toto! 😕 🙂 este aj nsoci si predbehla. 😀 blahozelam, nech vsetko ide dobre. akurat som si nedavno citala v nasej starej teme a az teraz som sa dozvedela (lebo v tom case som uz bola v porodnici), ze aj ty si rodila v priamom prenose. 😉

munu
15. feb 2010

Irooooon gratulujem zo srdiecka k babatku 😵 😵 😵 nech sa vam dari a pokojne tehulkovanie prajem 😵 to je super spravicka takto z rana 😉

munu
15. feb 2010

Iron a ako sa citis? Nebyva ti zle? Je to zatial take ako bolo s Ninkou? Ci uplne ine tehulkovanie?

potulka
15. feb 2010

egy, este tebe som chcela napisat:
u nas je to s jedenim podobne. matej zje dost, ale to divadielko okolo... par lyzic pekne, potom stisne usta a cez ne na mna vrci, zahana sa rucickami po lyzicke. najviac u nas zabera, ked "cita" casopis, vtedy otvara usta ako na beziacom pase. alebo ked mu dovolim jednou ruckou sa piplat v obede. je sice potom vsetko zasvinene, ale ucel svati prostriedky. a vlastne, preco by si nemohol ohmatat to, co je?
ak zje aj tak malo, vyberiem ho zo stolicky a necham ho lozit po kuchyni, kym sa najem ja - obcas sa ku mne pritmoli a da si este za lyzicku. rozhodne za nim nebeham. ak ma naozaj zaujem, pride aj sam.

munu
15. feb 2010

jaaaj no to som chcela aj ja napisat, ze tiez za Matkom nebeham, aby sa najedol.. papame v stolicke, alebo v kresielku, lebo zo stolicky ma boli niekedy chrbtica, ako som tam poskladana pri nom.. v kresielku je to pohodlnejsie.. a pozerame pritom telku alebo musi mat tiez nieco v rucke na hranie, najlepsie ak je to nieco, co bezne nemava v rukach.. tak si to obzera, studuje a pcha do pusinky a ja mu popritom pcham do pusinky lyzicku s jedlom 😅 ale da sa..
ked papa len chrumku napriklad, tak to si chodi sam po nu, lebo ja mu nedavam celu do rucky, aby neodhryzol vela z nej naraz, ale mu davam kusocky do pusy.. tak to stale ked mu dam, tak si povie, ze miam miam.. (akoze mnam mnam 😀 ) a cupita sa hrat dalej.. o par sekund spapa a zase si pride po dalsi kusok 😀

iron
15. feb 2010

tehulkovanie je uplne ine ako pri Ninke. Zle mi nebyva...teda negrciam, ale to som ani pri Ninke. V podstate sa citim fajn, len dostavam zachvaty hladu a som brutalne unavena. Zaspavam po stojacky...takze s malou furt len spim....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre