Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
19. feb 2010

egy - kubko bol chory aj ked bol plne kojeny, takze ja mam nazor tiez taky ze to s tym nesuvisi.. kym som ho kojila tak bol chory dvakrat sopliky, laryngitida a potom aj hnisava angina, hnacky uz na UM (ak si dobre spominam) a dokina hovorila ze v urcitych rocnych obdobiach je normalne ze deticky maju sopliky, alebo su chorlavejsie ako po zbytok roka... poznam vela kojenych aj vela deticiek na UM a neda sa povedat, ze MM je lepsie ab y neboli chore...
a ten nazor katusky ze je to dane genmi sa mi dost pozdava 😉 do svojho muzika som sa zamilovala hned, hoci som tvrdila opak a pokladala som ho za arogantneho tipka 😀 my sme spolu sice kratko, ale nic by som nevratila ani nezmenila 😎 po mesiaci znamosti sme si nasli podnajom, po roku vlastny byt, po dvoch rokoch sme sa vzali a hned prisiel kubicek mal byt 5.3. narodeny a my sme sa brali 5.4. no nevydalo a mame vodnarika 😉

kati - radio je dobra vec, tak nevypinaj iba ked vazne nevladzes...

ja som tiez grogy, narocny den, poobede stale teplotky, teraz je uz lepsie, no za cely den zjedol akurat tri davky mliecka, cajik a jednu slivkovu presnidavku... a tolko sme skusali, masko na mrkvicke, vyvar, zemiaky, chlebik a niiiist...

no urobila osm na zajtra kubkovi na oslavu dalsiu smotanovu torticku, vyvar sa vari, urobim len zemlovku a budeme chystat obcerstvenie... a ideme skusit na ranajky urobit kubikovi prazenicku na masle 😎 tak som zvedava, ci to spapa alebo nie...

bru nocku - ale este asi nakuknem 🙂 idem hodit sprchu..

lubi22
19. feb 2010

Katja to hej, porovnavam ale milujem ich rovnako takisto 😵

Ku kojeniu a imunite - neviem, podla mna tiez vela robia geny, resp. ze sa imunita dedi. Moj manzel nebol kojeny vobec, ma sice sennu alergiu od 5 rokov, ale okrem nej ziadne choroby, nikdy na nic neochorie. Ja som bola kojena a som omnoho skor a castejsie chora ako on. V jeho rodine sa vsetci dozivaju 100 rokov, v mojej tak 75 je top.

nsoci
19. feb 2010

No tak ujo guuuugl tvrdi:

Dojčené deti sú zdravšie a bystrejšie ako deti živené umelým mliekom. Materské mliekopodporuje rozvoj mozgu
Dojčené deti majú menej často infekcie dýchacích ciest, zápalov stredného uchaa hnačiek. - Ak sa v rodine vyskytuje alergické ochorenie, potom prejavy alergie u dojčených deti saposúvajú do neskoršieho obdobia a sú menej výrazné (ekzém, astma, alergická nádcha).- U dojčených deti je rozvoj civilizačných chorôb v dospelosti nižší (arterioskleróza,cukrovka, vysoký krvný tlak, obezita, infarkt, celiakia, autoimúnny zápal štítnej žľazy).- U dojčených deti sa menej často vyskytuje SIDS – syndróm náhleho úmrtia dojčaťa

Jasne ze kojene deti su zdravsie, inteligentnejsie, milsie, sebavedomejsie, atd.... To nie su keci, ale realita. Neda sa porovnat s umelym mliekom a nic ho nedokaze kopirovat.

Mnoho detí prospieva i pri umelej dojčenskej výžive, ale štúdie stále ukazujú, že dojčené deti sú zdravšie.

Dojčené deti sú zdravšie a majú vyššie IQ, pričom deti dojčené 2 roky a dlhšie boli
významne zdravšie ako deti dojčené len 6 mesiacov!!!; najhoršie - deti umelo
vyživované (aj v zmysle ochrany pred civilizačnými ochoreniami v dospelosti).

alisia
19. feb 2010

čaute babky, tak ja vám tu zamiešam trošku karty na dobrú noc 😉 damianko bude mať o2 týždne 1 rok a aboslútne nebol chorý čo je na tomto svete. Akurát každé očkovanie sme si preteplotkovali, tretie očkovanie mu teplota vybehla na 40. A mal 5. chorobu, tiež vysoké teploty a po klesnutí teploty sa vysypal, neboli to pupáky ale len také kolieska po celom tele alebo ako by som to nazvala. A kojený bol veľmi veľmi málo. Skoro nič. Pije bebu HA, tú mu budem dávať do roka, ešte nemal normálny jogurt, nemal čokoládu, až tento týždeň som začala so syrom a rajčinou, a raz mal bábovku domácu a dnes som mu spravila od otkera jahodový puding. Inak ešte nesolíme, necukríme, sol a cukor má len vo výrobkoch ako chlieb, rožok, sladké len v piškotikoch ako sunarka, hipp a podobné.
V 11. mesiacoch sme boli na poradni, vážil 8430g a meral 72 cm. Takže pridávam sa do štatistiky nekojené - nie je choré.
Mám susedu, malý má cca 9,5 mesiaca, od 5. mesiaca mu dáva origoš kravské mlieko z krabice, dnes mi písala že malý už je komplet všetko čo aj oni dospeláci, jedol pečenú rybu, chleba vo vajíčku, bežne mu dáva šunku a normálne jogurty všehodruhu. Kojený tiež nebol a stáááále je chorý, mal streptokoka, stále kašle, stále má teploty, stále nejaké virozy....tak si vyberte.... jej malý má už 12-13 kg. Tak načom to je teda?

potulka
19. feb 2010

my sme sa zoznamili, bolo jedno rande, ktore ma odstrasilo, potom sme sa asi rok a pol vlazne kamaratili a ked sa muz rozisiel s priatelkou, ktoru za ten cas mal, potulka vystartovala. 😀 tiez som asi potrebovala dospiet. to boli casy! teraz sme spolu uz 12 rokov...

baskaj
19. feb 2010

baby, nehádajte sa!

damián je kojený a už mal zápal priedušiek, a asi 3x sople, ale také, že mal z toho aj poriadny kašel, tak sedíme radšej doma! ako aj teraz. vrr! už mi to ide na nervy!! možno je to aj tým, že je veľmi často v kontakte so školopovinnými a škôlkopovinnými deťmi, ale aj tak ma to štve! a s tým dedením imunity ma nestrašte, u nás to nie je ružové...

a teda nie je žiadne pravidlo! podľa mňa je to ako s výrokmi typu "mám chuť na sladké, bude to baba"... áno, často môžu vychádzať ale zrazu aha! - aj tak často nesedia! 😝 alebo je tak veľa výnimiek, že potom už pletú výsledky 😝

lubi22
19. feb 2010

Nsoci ked to citam - ja dojcene dieta a v dospelosti sa u mna vyvinula jedna zo spominanych civilizacnych chorob - autoimunny zapal stitnej zlazy. Ale moj muz to zvaluje vsetko na jaslovske bohunice, ze nas tam vsetkych v blizkosti ozaruje 😀 To si nemyslim, ale napr. lekar potvrdil, ze to moze mat spolocne daco s cernobylom, ze nasa generacia ma napr. so stitnou zlazou omnoho viac problemov, ako to bolo predtym.

egyptanka
19. feb 2010

baska, my sa nehadame ... my len diskutujeme 🙂

katja78
19. feb 2010

Nsoci - MM je ľahko stráviteľné, UM dlhšie "sedí" v brušku bábätka a preto sa dedi kŕmené fľašou s UM nebudia tak často na hlad.

egyptanka
19. feb 2010

Lubi, ano suhlasim, ze Cernobyl ma za nasledok viac civilizacnych chorob ...

potulka
19. feb 2010

a to vsetko ti podvodnici vo washingtone!
😀
(cit. pani kettlova, vajce a ja)

alisia
19. feb 2010

Kojené deti sú intelegentnejšie a milšie 🙂 no musím sa usmievať a to sa nikoho nechcem dotknúť, tak mi prepáčte. Dlho som tu nebola, tak neviem čo vaše deti všetko už vedia, ale určite dosť a vidím to aj na damiankovi. Neuveríte, ale on si popiskuje, vie fúkať akože ako fúka vietor, vie ako robí havo, ako robí koník - kla, kla robí tak jazykom, vie si dať dolu plienku, ukáže aký je velký, zatlieska, vie kde je očko, uško, a pusa sa mu celý deň nezastaví....a ešte veľa ďalších vecí, babka mu takou knižkou rozhúpavala zvončeky čo mám zavesené v kuchyni a malý po čase mi dal do ruky tú knižku a pozeral sa na zvončeky aby som ich rozhúpala ako babka. Medzi všetkými možnými zvukmi rozpozná keď vonku zašteká pes, a ja neviem čo ešte....
Lozí po 4 ledva ho dostihnem, chodí za 1 ruku, gúla loptu....a fakt sa to nedá vymenovať.
Menujem to len na margo tej inteligencie a schopnosti 😉 nič v zlom.
A každé dieťa je jedinečné, výnimočné, svojské....no čo dodať viac?

egyptanka
19. feb 2010

Ja ti nevim kde ti soudrozi z NDR udelali chybu 😀

katja78
19. feb 2010

Maci - teším sa, že je lepšie. Ja by som s tou praženico počkala. Nevadí, ak bude Kubko pár dní len ovockovať. Hanka napr. dnes nemala mäsko ani žĺtok. Nestíhala som.

Joj a gény - všetko sa dedí. Imunita neznamená "som chorý, nie sm chorý". Je to strašne zložitá veda, ktorej sama dobre nerozumiem. Ale všetko sa dedí. Každý jedinec má polovicu genetickej výbavy od mamy a polovicu od otca.

katja78
19. feb 2010

Nsoci - negúgli. Normálne zdravo žite a bude dobre 😉

egyptanka
19. feb 2010

jedno je iste ... a to sa mi pacilo ked to Pavlinka napisala ... 🙂

... Laska k dietatu nejde iba cez prso. (vztahova vychova sa da robit aj cez flasku) ... a to vravim ja zaryta zastankyna kojenia.

katja78
19. feb 2010

Černobyľ môže skôr za onkologické ochorenia, potraty a vrodené vývojové chyby 😔

alisia
19. feb 2010

egy, plne s tebou súhlasím 😉

mgk111
19. feb 2010

kati - a nas kubko sa budil rovnako, ci mal MM alebo UM alebo kasu 😉 a dik za radu, tak radsej pockam s vajkom... no kubim asi tusim dietuje esteze ma "zasoby" 😀 neviem ci to ockovanie urobilo az taky zmatok u neho, ze nechce nic papat len mliecko pit...

nsoci - odvazila si matka, chcem vediet, ci vedieme ako najtazsie marcoviatko 😀

alisia - pravdu mas, kazde babo je ine, jedinecne a hlavne naseeeeeee 😝

egyptanka
19. feb 2010

Baby teraz mi napadlo, zltko musi byt vzdy uvarene? Lebo je niekedy urobim polievocku a zltko tam len rozslaham a necham prevriet.

mgk111
19. feb 2010

pocujem ako tatik chrape z obyvky 😀 som ho vcera vyslala na poker tak dosiel o druhej ci kedy a vstaval rano do prace, tak uz sme obaja hotovi... ale doniesol vyhru za prve miesto tak sa tesiiiim mame doma 120vojracikov k dobru, pre niekoho asi nic, ale pre mna hotovy majetok teraz 😝

bru nocku... som akasi na makko - tak len v skratke - som rada, ze vas mam 😵 😵 😵

egyptanka
19. feb 2010

🙂 Maci aj my sme radi, ze ta mame a aj Kupka 🙂 ... cmuk

mgk111
19. feb 2010

egy - nie je tu hanbiaci sa smajlik 😉 tak virtualne posielam cmucik a uz vazne dobru noc - davam si odchooood 😎

katja78
19. feb 2010

Nedávno bol v Reflexe jeden mladý muž, ktorý prišiel pri nehode o ruku. Nosil protézu. Dlho sa z otho nevedel spamätať. Začal s nejakým sportom, nepamätám čo to už bolo, a tam stretol iného postihnuého,ktorý mal takú chorobu, že mohol hocikedy, keď zavrie oči umrieť. A ten bol vraj večne usmiaty. Keď sa ho pýtal, prečo, takmu odpovedal: "Vieš, ja si vychutnávam nie každú sekudu svojho života, ale každú milisekundu"
Som si uvedomila, že nie je až tak podstatné, koľko má človek banálnych chorôb. Dôležité je, ako sa správa k okoliu.

katja78
19. feb 2010

Dobrú Marcelka 😵

pasoa
19. feb 2010

fakt, že deti dojčené sú inteligentnejšie a čo ja viem čo všetko, súvisí s tým túlením sa k mame, s tou väzbou, kontaktom telo na telo, proste s rozvíjaním toho "sociálneho" na dojčení.

a teda to nie je o MM a UM ale o pití z prsníka, na mame, s noštekom na maminej pokožke, s očami upretými z časti na mamine telo
a o pití z fľaše...

a teda sa to netýka matúška a mňa, lebo ja nedojčím, ja len dávam mlieko. 🙂
takže keby sme dávali dieťatku suplementorom hoci aj UM, tak by bola splnená časť plusov u dojčených detí 😀

dobrú noc 🙂

lubi22
19. feb 2010

Jaj nas caka tazka noc, Samkovi sme zobrali cumlik na spinkanie, on ho mava na zaspavanie, hodinu a pol sa nevedel ulozit 😔 Na obed som pri nom lezala tiez hodinu a pol. Dnes sme boli s nim na prvej prehliadke u zubara a zubar povedal, ze uz dudu v ziadnom pripade, lebo ze sa mu zacinaju krivit predne zubky, hoc ju ma iba na zaspinkanie. A ze treba davat pozor, aby si nestrkal ani prstiky do ustociek. Inak zubky ma bezchybne, krasne, len tu dudu uz nie, ak nechceme, aby mal neskor problem. Tak mame abstak 😨

katja78
19. feb 2010

Chudáčik Saminko, zobrali mu dudu 😢 Nech sa Ti podarí zaspinkávať aj bez dudky, aby si mal krásne zúbky. 🙂

egyptanka
19. feb 2010

Katka, hmm ... to mas to iste ako ja po smrti svojho otca sa pozeram na niektore veci uplne inak, prestavam mat take vysoke naroky, snazim sa mysliet viac srdcom ako rozumom, vazim si kazdu chvilu s malou a rodinou. Volakedy som trapila Natalku s kazdym jedenim v stolicke ... teraz jej zapnem telku a krmim ... no a co, ze bude mat zly navyk ... v dospelosti nebude na tom zavisla a bude si vychutnavat ked cez vikend pojde do restiky a v klude sa spokojne naje. Zacinam zit v domneni spokojna matka = spokojne dieta. Nie vzdy sa to da, ale za kazdym rorhodnutim sa snazim poradit s ocinom ... co by povedal on. A urcite by bol na mna hrdy ako vychovam jeho vnucku, ... su dni ked som na dne a tesim sa na vecer ked bude spat, ale ked sa na mna rano usmeje hned je den krajsi.
Ja si stale vravim, ze vsetko raz prejde ... nebudeme predsa kojit do ich dospelosti, nebudu nosit plienky do strednej, ... bude vzdy nieco nove, nove vyzvy na ktore budeme musiet reagovat ... a tak sa casom stane, ze o 15 rokov tu budeme rozoberat, ze aka antikoncepcia je najlepsia pre nase dcery 🙂

egyptanka
19. feb 2010

idem aj ja do postele ... tentokrat sama, dnes uz ziadna postelna gymnastika ... ta vcerajsia s dva deckami vina mi pripravila rano migrenu ako slak. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre