Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
28. feb 2010

renia, ja o 8:51 ráno. 🙂 🙂 🙂

vodu prevárať, samozrejme. dokedy, to neviem. ja sa v takýchto veciach radím s dokinou a s mojou sestrou. a ešte s jednou kamoškou, čo má 2 deti. takže poradím sa a poviem ti ;)

vlalu, juj, ty si trubka,že hnojisko 😀
držím prsty, aby to nebolo zahnisané, aby sa ti to čistučko zahojilo.
dáš aj dáke rande s blaváčkami?

mapa
28. feb 2010

mgk ty si akcna 🙂

vladka, no nechcem ta strasit, ale take som to mala ja pri tom zapale, aj s tym hnojiskom 😅 ale neboj, antibiotika zaberu za 1-2 dni a zrazu prestane vsetko boliet... alebo sa ti to mozno tak hoji...

katja78
28. feb 2010

Pasoi - a prečo vodu ešte treba prevárať? 😕 Hanke dávam aj neprevarenú vodu z brita kanvice (odchlorovaná voda z vodovodu!)

Vladka -sa mi marí, že Egy tú retiazku v Blave na Vysokej kúpila, v obchode, čo sa volá Živica

egyptanka
28. feb 2010

Ahojte, tak ja som uz navarila malej na zajtra a pozajtra.

Renia si sa pytala na to moje varenie ... no varenie pre malu niekedy urobim na dva dni, niekedy neodhadnem vahu a tak mi vyjde tak 1,5 porcie ... no a to tej polky vzdy dam kuskus a nadstavim hmotu.
No a co sa tyka nas, resp. muza ... tak ono je to troska zlozite, navarim viac s tym, ze ako dobre, ze som navarila viac, ze budem mat na druhy den pokoj s varenim a on si nalozi na obed a porciu na druhy den zje na veceru ... tak mi nic neostava, len varit opat na druhy den. Uz som ho musela zhatit par krat, ze nech to necha na druhy den a da si studenu veceru, ale niekedy pochopil, niekedy sa ofuci, ze mu branim jest zrovna to na co ma chut ... vies mojho muza radsej satit ako zivit ... i ked odkedy je doma bez roboty tak pribral 12 kg.
A v akej reklame som ucinkovala? Pred asi troma-styrmi rokmi na Orange nekonecne hovory v komparze.
Add. voda ... my sa dojcime, ale nikdy som na varenie neprevarala vodu, a vodu na pitie jej nalejem do flasky hned z vodovodu, ani ked som robila kase tak umyselne som ju neprevarala. Ono ked ostalo v konvici pravarenej vody z kavy co sme si robili na obed tak som pouzila tu, ale zvacsa napustim do konvice vodu, dam ohrev na 60°C a hned pouzijem. Uz su dost velke podla mna na nejake prevaranie.

matja
28. feb 2010

adamko, dnes som sem prišla hlavne kvôli tebe, počas dňa som myslela na to, že máš svoje prvé narodeniny 🙂
Prajeme všetko najlepšie a silné hlasivky, ktoré budeš potrebovať na povzbudzovanie slovanistov 😀

renia, ja som vodičku na pitie nikdy neprevárala. Zato som omnoho opatrnejšia v iných veciach.

pasoa, my robievame väčšinou vždy také väčšie pohostenie, to si manžel doniesol z domu. Vždy sa ponúkne polievka a hlavné jedlo, potom dám upečené koláčiky, nasleduje káva, čaj a studená misa so šalátmi. Teraz sme robili cestovinový s cottage syrom a parížsky šalát. Okrem toho sme mali aj dve torty, jednu upiekla jedna starká a druhú dala urobiť druhá starká. Jedla bolo teda až-až, tak sme mohli pohostiť aj ďalšiu nečakanú návštevu.
Hľadala si ten recept aj na mimibazáre? Ja už varím alebo pečiem takmer výlučne odtiaľ. Sú tam dobré recepty, väčšinou odskúšané a aj s komentármi, čo veľmi oceňujem.

Dnes sme si spravili riadnu prechádzku. Ani som netušila, že to bude trvať 4 a pol hodiny, určite budeme mať svalovicu. A to ma manžel varoval, že to iba vyzerá jednoducho 😝 Začalo sa stmievať a my sme akurát zišli z hory, kde sa v lete potulujú medvede. Svoj strach som manželovi radšej nedala najavo 😀

Paťko dnes spravil sám prvé krôčiky 😵

egyptanka
28. feb 2010

Pavli, k tym syrovym gulkam, mne napadlo, zeby sa dalo spravit, tak ze by si dala zmknut do vriacej vody eidam zabaleny v sacku, ked zmakne, tak rycho spracovat gulicky ... hmm??

mapa
28. feb 2010

fuha, tak to ste ma zaskocili s tym neprevaranim 😕 ja prevaram prefiltrovanu vodu z brity, ale tak uz asi sklidnim hormon...

egyptanka
28. feb 2010

Nsoci, Iron, Kucina ... pre Vas 🙂
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

matja
28. feb 2010

lubi, katja, myslíte, že dieťa, ktoré má približne rok a pol alebo aj menej, môže sedieť na bicykli na tom sedadle pre malé deti? Rozmýšľame totiž s mužom, či sa budeme môcť tohto roku trochu pobicyklovať, cyklistický vozík nechceme kupovať, tak či môžeme kúpiť to sedadlo.

mapa
28. feb 2010

lubi, tak tie maciatka vo fotoalbume nemaju chybu 😀

egyptanka
28. feb 2010

Fuuu matja, klobuk dole ... tak ja by som nemala odvahu ist s malou na bicykel, to je pre mna adrenalinovy sport. ...

labutka
28. feb 2010

dakujeme vsetkym za gratulacie k narodkam. 🙂 specialne potulke, ktora mi pisala SMSku, ale trafila to presne 12 hodin pred tym nez sa adam narodil. 🙂 potulka neviem ci to bol fakt umysel, ale bolo to dost slusneee. 😎
oslava v pohodicke, robila som adamovi dortu z jablkami - dala som len polovicne mnozstvo cukru a jablka som neocukrovala, upecenu som natrela bielym jogurtom a nato dookola poukladala kruzky baananov. samozrejme ze skoro nikomu nechutilo, to je fakt zaujimave, jak sme vsetci zvyknuti na sladke. 🙂
dalej som urobila grilazky, upiekla chclleba a spravila bryndzovu a lucinovu natierku. a potom som upiekla mandle s pikantnou vegetou (povodne ide do nich cili papricka, ale bohuzial pri stahovani sa na ne nejako zabudlo.)

katja78
28. feb 2010

Maťka - na toto Ti neviem odpovedať, s deťmi sme zatiaľ nebicyklovali 😅 ale moja sestra, ako 2-ročná, bola u našej babičky na prázdninách, na dedine. Babi išla po husi na rieku, sadla na bicykel a vzala aj sestru, že nech sa dievča povozí. Bolo okolo 18 - 19 hodín, slniečko ešte príjemne hrialo. A Sestra, neviem prečo, na tej zadnej sedačke začala zaspávať! a strčila si ľavú nohu do kolesa. Zlomenina ako vyšitá 😢

egyptanka
28. feb 2010

Labut, a ako sa Vam byva? Hovor, pis a prehanaj 🙂)

labutka
28. feb 2010

egy byva sa fasa, mame viac miesta. len stale mam nejake veci v starom a zopar veci v novom... takze stale mam zoznam veci ktore potrebujem, vzdy nieco z neho vyciarknem, ked mi to manzel donesie, ale medzitym si tam zase par veci dopisem. takze zoznam nekonecny.
kolaudacia u nas moze byt ten dalsi tyzden, idem to dat do IP. 🙂

egyptanka
28. feb 2010

Baby uvedomili ste si ako ten cas strasne rychlo leti s tymi nasimi detmi?? ... uz maju pomaly rok. Uvedomujte si, ze o dva roky sa budeme musiet vratit do prace??... ked ten cas pojde tak ako teraz tak je to uz za rohom. 😔

ajka82
28. feb 2010

ja vodu prevaram, mne povedali , cim dlhsie, tym lepsie ...ale ak sa tam vyskytnu nejake bakterie, ak vacsina by sa mala vykynozit pri 50-60 stupnoch, podla toho co mi vraveli...

mona1111
28. feb 2010

Adamko vsetko naj naj naj k tvojmu prvemu rocku 🙂 🙂 🙂

egyptanka
28. feb 2010

Labut, no my ked sme sa prestahovali tak poslednu krabicu som vybalila asi rok potom co sme uz byvali ... takze pohoda, klidek, tabacek 🙂

mona1111
28. feb 2010

My sme dnes boli cely den u nasich, samko si tam aj pekne pospinkal doobedu aj poobede prisli sme domov okolo siestej...Kym samko spinkal tak sme s manzelom zbehli l na nakup, aj sme si domov prisli vylozit nakup, boli sme v deichmane popozerat nejake topanocky ale predavacka nam povedala, ze nech prideme aj s malym, ze mu pomeraju nozicku a budeme vediet aky typ topanociek bude pre neho vhodny... zatial este nechodime , nestojime ale uz sa o nieco pokusa tak sme sa rozhodli ze je nacase mu nieco kupit na doma aby mu to islo mozno aj rychlejsie .... uvidme...

egyptanka
28. feb 2010

mona, takze vcelku pekny den ... 🙂

mona1111
28. feb 2010

egy to ano aj sme si oddychli , Samko sa s babkou a dekom aj pekne pohral , dnes bol naozej pekny dnik 🙂 🙂 🙂

egyptanka
28. feb 2010

mona, aspon niekto mal dobry den ....

idem spat, caka ma narocne obdobie ... dobru noc.

labutka
28. feb 2010

idem aj ja spat.....
dobruuuuu

egyptanka
28. feb 2010

Prečo mužom chýba inštinkt posúdiť co je vhodné urobiť?

lubi22
28. feb 2010

Pasoaaaaa - konecne som nasla ten recept: Vajickovo-syrove gulky - na 40 ks potrebujeme: 4 vajcia, 200 g tvrdeho syra, 100 g masla, 125 g tvarohu, 4 struciky cesnaku, mlete cierne korenie, sol, 1 cervena paprika, 1 zlta paprika, pazitka - vajcia uvarime natvrdo a osupeme. Spolu so syrom ich najemno postruhame, dokladne zmiesame s maslom, tvarohom a roztlacenym cesnakom. Podla chuti osolime a okorenime. Z hmoty tukou tvarujeme gulky, ktore obalime bud v posekanej pazitke (zelene), alebo najemno nakrajanej paprike (zlte a cervene).

Mapa dakujem, no chlapci este zaspavali s nostekmi cervenymi - ale uz to je lepsie ako na fotke😉 Teraz sice vyzeraju, ze maju pod capicou, ale uz je to lepsie 😀

Matja urcite moze rocne dietatko na bicykel. Uz som spominala, ze Samkovi sme kupili k roku prilbu a sedacku na bicykel. Ale kedze on je neposedny a vzadu by ho to nebavilo, tak sme mu kupili sedacku dopredu. Samozrejme nie taku totalisticku, ale taku, co chrani nozicky a ma vyssiu chrbtovu opierku. Urcite vsak je mierne stazene bicyklovanie, zase ale s dietatom clovek nechodi o preteky. A aj zadne sedacky maju chranice na nozky, takze to co spomina Katja, zlomena nozka, to nehrozi pri modernych cyklosedackach 😉

No idem chrniet, neznasam, ked daco nemozem najst. A ja mam taku fotograficku pamet, presne som vedela, ze ten recept som videla niekde na lavej strane na velkej fotke a ani za svet to najst. Ma slo porazit. Ale este som ho nikdy neskusala 😅

Dobru 🙂

vlalu6it
1. mar 2010

egy dakujem za typa,,,

mapa,,nestras,,vsak ´hned od zaciatku mi dali proti zapalu antibiotika,,tusim 3-4dni som brala,,ale ani teraz nespim,,boli to,,,taha,,,asi tym ze dnes 11den mam stichy,,,musia prec,,mysli na mna zajtra doobedu,,,bojim bojim,bojim nespim,,,,aspon ze vsetci okolo mna funia

nsoci
1. mar 2010

Bre ranko,

tak my uz od pol stvrtej hore... vecer krupica a mlieko, zaspal az o pol desiatej s nami v posteli (ledva sme zili s muzom), potom sme ho preniesli, o pol jednej mieko, o pol stvrtej chcel zas, tak to som zatrhla, tak protestne nespal, dostal az o siestej a furt je hore.... kukame telku, lebo ledva zijem....a matko mi obhryza nohy 😉

no dufam, ze si to v tej gebulke ulozi, lebo ak nebudem spat este dve noci koniec 😎

vcera som bola so snehulienkou na snehovom vylete v karpatoch, nikde sneh, len na ceste, vrrr... makacka.... muza som doslova vyhnala na bicykel..

adamko a lubka vsetko naj k narodkam

idem s truhlikom do hajan, teda dufam

ajka82
1. mar 2010

baby radte co moze byt malej...v sobotu teplota 38,1 v nedelu doobeda 37,4 potom uz nic az do dnes rana. rano 38 😒 inac cula, ziaden sopel, ziaden kasel, proste ziadne ine priznaky
nie sme v BA tak rozmyslam ci istu nasichs nou k lekarke (do BA ideme zajtra na obed)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre