Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
20. feb 2010

caute kocky.

boze, to bola noc.... Sarinka mala 37,8 a celu noc plakala. rano mala 37,5. sople nema, zatial, len sem tam zakasle, ale fakt malicko.... mam ist k dokine? lebo v sobotu uz odchadzame, tak by som to nerada zanedbala. mozu to byt aj zuby? pri prvych 6 nemala take horucky

bershka
autor
20. feb 2010

nsociiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ty si tehuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu? gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

nsoci
20. feb 2010

Bershka no po kucine a iron uz aj ja 😉

bershka
autor
20. feb 2010

jjeeeej, takze Hanka je na ceste.... no kraaasa. tesim sa. uf, ja asi po druhom nikdy nezacnem tuzit. dnes v noc som mala take nervy, ze dovi. chudatko ona za to ani nemohla ☹

renia
20. feb 2010

nsoci😕
-prosim ta,povedz mi ake su tie 2 pripady z antikoncepcie?beriem ju od 17-tich,cize peknych par rokov.postras ma trochu,nech to vysadim.

diocka
20. feb 2010

baska, nema tvoj muz brata - mojho muza???? ja som mu poslala linku na asi 5 roznych narodeninovych tort take marcipanove, krasne s panacikmi a popisala som mu moje odhodlanie sa pustit do pecenia a on mi iba odpisal ze jemu sa take "obrnene" torty nepacia, ze ona ma rad ovocne a zelatinove...

a oneskorene blahozelame vsetkym oslavencom, my sme taky nejaky oneskoreni v blahozelani. dufam ze na vlastne narodeniny nezabudneme 😉

kucina1
20. feb 2010

ahojte tak my sme sa vratili az vcera, juj a bolo nam fantasticky len chudatko tomasko sa v piatok rano zobudil s hroznym kaslom a soplikom tak mame doma choruckeho maleho. ja stale tiez kaslem a soplim, uz su to 2 tyzdne 😒

no a tomaskove chodenie je fantasticke, uz sa nikoho nechce drzat a nepotrebujem ani kocik, on uz len chodit a chodit a celkom sam.

kupili sme mu autosedacku ale vobec nie taku co som chcela, no ale ked sa mesiac na nasu muselo vsade cakat tak sme museli spravit kompromis.

jeeej gratulujem aj iron k tehulkovaniu, som to ani nevedela 🙂

nsoci u nas surodenecky kocik asi fakt nebudeme potrebovat mozno ani ten buggypod co pouziva lubi pri samkovi

no a mame sa jednym slovom vsetci fantasticky 🙂

alisia
20. feb 2010

čaute babky, a kde nájdem recept na tú tortu čo bude len pre ročného oslávenca? Dík...
bersha, chodíš ešte na plávanie so sárinkou? My s damiankom začíname na začiatku marca, tak sa tam aj teším 🙂

mgk111
20. feb 2010

pasoa - my sa sice nedojcime ale mame doma take mojkatko a tulive babatko ze az no 😎

lubi - drzime samkovi paste nech sa nauci co najskor spinkat bez dudla 😉

renia - aj ja ta mozem postrasit - brala som, a napriek tomu som bola tehu a mimomaternicove... brrrrr ale to je asi slabe kafco oproti tomu co hodi nsoci...

a kamoske sa neplanovane narodil syncek matej - chudiatko ukonecny 35tt ale plucka nedovyvijane a este riesia ze ci ma vyvinuty pazerak, takze prevoz do tn, ak nebude pazerak ok, tak do blavy a operacia 😖 bozicku moja kamarakta, kolegyna - skratka sme toho vela spolu prezili, aj deticky sme "chceli" podobne a sice su obe februarove ale rok po sebe... jooooj modlim sa nech je to ok, dufam, ze sa rozbehne mliecko, dala som jej vsetky rady, ktore mne chybali, ked som po cisarskom lezala...

nasa noc, okolo polnoci plac, dala som cajik, prelozila do postielky prebaleneho a okolo pl stvrtej opat, tak mliecko (inokedy nedavam ale kedze nechce papat, nech ma aspon mlieko) a potom bol u nas a spinkal aj na mne do siedmej... rano sme dali mliecko, vypil asi 80ml ☹ uz ani to nechce... nechapem, ale zase zjedol ovocie s piskotami, tak neviem ci to nebude jedine jedlo, nachystala som vyvar a aj zemlovku, ze mu dame ak bude chciet...

idem upratovat, chystat chlebicky a takkkk

egyptanka
20. feb 2010

Bry den ... tak Naty sa zobudila pred 6 😲 ... do osmej snaha uspat a neuspesna, tak som jej dala ranajky, zapla TV Bebe a hraj sa dieta, ja idem varit ... tak sa striedavo hrala v izbe a v kuchyni s umelohmotnymi poharikmi, krabicou cukru a inym kuchynskym nacinim ... sem tam dostala chrumku, z polievky zjedla sotva 7 lyziciek, ale uz zalomila okolo 10,30 unavena ako slak ...
a do riti sused ma uz serie ... uz pol roka prerabha byt a vzdy ked je cas spanku tak buchoce, vrta, smirgluje, hobluje ... by som ho nakopala spicatymi lodickami medzi ritne polky 😠

egyptanka
20. feb 2010

Na margo HAK ... ja som brala HAK asi 3 mesiace za svoj zivot a hned som prestala ... po prve som dost pribrala a po druhe mi tak znizovala tlak, ze som odpadavala ako hnila hruska a to som mala okolo 18 rokov a od vtedy ... ika tika gymnastika s gumou sa dobre picha 😉 🙂

kucina1
20. feb 2010

ja som HAK nikdy nebrala a po porode asi chcem vnutromaternicove teliesko ale este uvidim

egyptanka
20. feb 2010

Baby ja som zufala ... svokor chce kupit malej na prvy rok dreveneho hojdacieho kohuta ... ja to vidim ze je to pre nu este dost nebezpecne, kedze nevie obsediet a bude to dalsi lapac prachu ... su dolezitejsie veci co by potrebovala, ale on bude kupovat takuto PIP 😠 (radsej som sa vypipala ako napisat ten vulgarizmus)

egyptanka
20. feb 2010

Clea, Iron ... pls. dosla vam ta trolkolka? Dajte vediet. Dakujem

nufanek
20. feb 2010

Ahojte, chcela som sa opytat, ci mate niektora doma pre drobca to pomocne choditko na kolieskach, co udajne ulahcuje prve krociky. ak ano, ma to nejaky efekt?

bershka
autor
20. feb 2010

baby, co sa tyka HAK. ja som pozrala 9 druhov plus ten nuvaring a krvacala som.... no des. jak bitunok, podotykam mimo kramov

egyptanka
20. feb 2010

nufanek, ja to mam sem tam sa za to mala postavi, ale skor ju zaujimaju tie veci vpredu. ...

nufanek
20. feb 2010

No, to ma tiez napadlo a je to dobre stabilne?

nufanek
20. feb 2010

Kupila si nove alebo uz pouzite? Ze ci sa do toho oplati investovat

kucina1
20. feb 2010

nufanek podla mna sa to neoplati lebo je to mesacna zalezitost, najlepsie to u niekoho pozicat alebo jej postaci iba velka krabica ktoru si bude tlacit po koberci. my mame aj pavuka aj choditko co len stoji a tlaci aj hopsadlo aj sedak do vane. vsetko kratkodoba zalezitost. teraz pracuje na uceni chodit na detskej motorecke

egyptanka
20. feb 2010

nufanek, ja som kupila nove a stabilita? ... no zalezi na dietati ako sa s tym nauci manevrovat. Nie je to najstabilnejsie, ale zasa to nie je ani rozhegane ...

egyptanka
20. feb 2010

latkarky, ... ktore vrchne nohavicky su lepsie?? ... PULky alebo flisove?? a do nich ake plienky... ci to je jedno?

denkolc
20. feb 2010

Egy, najlepšie vrchné nohavičky sú tvoje spodné nohavičky... 😀 😀 😀

iron
20. feb 2010

egy...trojkolku mam na poste, prisielm mi listok..no este som nestihla ist pre nu.

lubi22
20. feb 2010

Ahojte 🙂

Maci, Potulka dakujeme, snad sa dudy zbavime 😉 Potulka u nas by taky pribeh velmi nezabral, Samko sa na vsetko vypytuje a rozpitva kazdy problem do detailov, on pocul od lekara, ze dudu uz nie, lebo mu pokazi zubky. Nastastie sa ma velmi rad a preto povedal, ze on nechce mat skarede zubky. Uznal, ze dudu uz nie, ale ked uz sme boli v posteli a nemohol zaspat, tak ju pytal. No nakoniec zaspinkal aj bez, len namiesto 5 minut to trva vyse hodiny.

Nsoci ten bumbleride vyzera v pohode 🙂 Znama ma Phil and Teds pre surodencov, to sa mi paci tiez. Ale nam bohato postacuje pridavne sedatko.

Nufanek my to mame tiez, kedze som uz nevedela, co kupit drobcovi na vianoce, ale zapada to prachom, chodit za tym ho nebavi vobec, este tak sa pohra s tym prednym pultom, ale ani to velmi nie.

Kucina kedze si rodila cisarskym, nebudes moct vnutromaternicove teliesko - myslim Mirenu, alebo Danu, ci ake este su. Cisarsky rez je kontraindikacia. Ja som sa informovala na vsetky mozne metody, mne by tiez vyhovovalo daco dlhodobejsie, aj na tu ihlu do ruky, ale moj lekar absolutne neodporuca. Takze jedine, co mi zostalo je nizkohormonalna HAK - tabletky. Beriem ich mesiac a menzes furt s jednodnovymi pauzami. Navyse ma bolievaju vajecniky. Volala som lekarovi a ten povedal, ze je to ok, ze moze byt, mam pokracovat este dva mesiace a ak sa to nezmeni, da mi iny druh. No nic moc veru, ale snad daco bude vyhovovat.

Katja neviem, ci su dievcatka vacsie prisavky, neviem posudit ani porovnat 😉 Ja som vzdy kojenie brala ako sposob prijimania potravy, maznam a bozkavam sa s detickami aj mimo toho, nikdy som prsnik neponukala len tak medzi na ukludnenie, iba ked bol cas papania. A moji chlapci sa velmi radi maznaju a lubkaju obaja, su to take moje pritulniatka 😵

Alisia tu je recept na torticku:

http://www.alinka.sk/c/torta-k-prvym-narodenina...

http://www.alinka.sk/r/recepty-pre-deti/od-12-m...

Ale ja planujem Filipcekovi pre neho iba do misticky piskotky, zaliat baby jogurtikom, do toho ovocie, viac vrstiev, viac druhov a navrch sviecocku. A isto mu dovolime hryznut alebo capnut aj do velkacskej torty.

Baska no vidis, najprv si mala konzultovat torticky s manzelom 😀 Mas to jednoduchsie teraz aspon, taku klasicku babkovsku tortu upecies aj doma 😉 My mame nastastie s manzelom rovnaky vkus, nam sa pacia take tie marcipanove torticky, podla mna je to aj kus umenia upiect taku dokonalu tortu 🙂 Ale chutne su isto obe rovnako 😉

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
egyptanka
20. feb 2010

Den, ze diky 🙂 ... ja tu vazne studujem latkove plienky, vyhody a nevyhody, normalne vazne studium ... otvorenych mam asi 5 internetovych okien a ty si zo mna robis prdel 😠 😅

egyptanka
20. feb 2010

haloooo latkovky to tu dnes nik neoxiduje??

ajka82
20. feb 2010

katja vcera som tu nebola, o osmej sme docestovali k nasim, tak uz sa mi nechcelo ani zapnut comp 😅

egy dakujeme za vcerajsiu kavicku 😉 mozno nabuduce sa s vami aj prejdeme, len to boli take rychle plany cestovatelske
mama robi tortu,mnamki, brat a otec maju meniny 🙂

no a cakam na odpoved pre egy 😀 som zvedava co ti na tu otazku odpovedia 😀

egyptanka
20. feb 2010

Baby ... najma latkarky ... mozete byt velmi hrde na mojho muza ... tak ja sa tu trapim z novoskladom stvorcovej plienky, nejde mi to, uz som zufala a moj muz nabehol, kukol na obrazok a hop na druhy pokus ju poskladal ... fiiiiha. No klobuk dole pred mojim muzom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre