Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
13. mar 2010

sorry, nedopísala som 1. odsek - "že sa ním dá aj tak na dlhšie mimo domu. konečne si to viacej užívam 😵 "

renia
13. mar 2010

Baby?ako to robite ked zahustujete napr.spenat pre deticky?alebo svieckovu?by som jej zajtra navarila ze kur.masko s cestovinami,a taku omacku z petrzlenu,mrkvy.doteraz som toto vsetko uvarila,mixla,ale zajtra by som to chcela aj tak dospelackejsie.davate muku?a s cim?smotana,krav.mlieko?ci?ako sa to moze?minule ste to tu riesili,a niesom schopna zapamatat si to...

katja78
13. mar 2010

Renia - kľudne zahusti mlieko alebo smotanu na varenie hladkou múkou, alebo Solamylom (zemiakový škrob) alebo Gustinom (kukuričný škrob). Miška je zlatunká, Haňa sa tiež teší, keď sedí na malej stoličke 🙂

Boldy - a Jasminka už kooooooooľko toriet dostala, to som za celý svoj život nedostala 😀 Tie biele bodky môže byť aj žaba (soor, kvasinky), zotiera sa to gázou namočenou v genciánovej violeti, nie je to väčšinou nič vážne. Býva to napr. z dudla, alebo cumla na fľaši, treba ich raz za čas vyvariť, alebo vymeniť. A ešte aj po liečbe antibiotikami, keď v pusinke prevládne počet kvasiniek.

Nsoci - no, v lete som aj ja vyzvedala o látkovkách, lebo kým bola Hanka plne kojená, tak tie kakanice boli dosť riedke a rýchle, tak 2-3x denne som zapierala bodynká 🙄 myslela som, že pri látke také nie je, ale potom vysvitlo, že s látkovými plenami sa človek musí naučiť zaobchádzať, tak ako tu mnohé píšete, a na to som moc pohodlná.
Nakoniec som objavila čaro žlčového mydla z DM-ky a bolo po probléme 🙂
Ja som spokojná s tými papierovými plenami, ktoré máme - na noc Huggies Premium a cez deň klasické Pampers Active. Precikanie, alebo prekakanie je už zriedkavé, hoci Haňa má stále "blatovú" kaku a moje mlieko by pila furt 🙄
Nie som až taká ekomamina, ako napr. Potulka, Ty, Labuťka, Matja,...teda necítim výčitky z toho, že vyhodím ukakanú plienku. To by som potom musela nosiť látkové vložky, a kooooopec iných vecí.
Momentálne mi stačí, že som za podivína, lebo Hanku chcem kojiť čo najdlhšie 🙂

nsoci
13. mar 2010

Egy snad si sa nenastgvala, ze si sa uz neukazala. Vsak kludne mi vyna´daj naspat... sa Ta snazime potesit ako sa da...

Katja ja som to skor myslela zo zdrvotneho hladiska... ze co si myslis o vacsom tele v papierpvych plienkach, o dopade toho gelu, co sa tam tvori, na detsku pokozku a taaaaaak. Pre mna osobne je toto an prvom mieste a to, ze je to eko je prijemny bonus. 😉

katja78
13. mar 2010

Nsoci - máš na mysli teplo nežiaduce na správnu spermiogenézu u chlapcov? Alebo teplo na kožu ako také? Spermie sa chlapcom začnú tvoriť až v puberte, ak sa nemýlim, takže toto by nemalo vadiť a teplo na kožu v okolí zadočka a pišulky vadí skôr v lete. Zapareninám sa predchádza častým vetraním (riťulky samozrejme), častým menením plienky a vhodné je aj umyť dítko pod tečúcou vodou po kakaní. To ale nepíšem žiadne novinky.
A o tom géli, čo sa tam tvorí, toho veľa neviem, ale tiež sa tvorí až vtedy, keď je veľa nacikané, a vtedy treba prebaliť.
K tomu prebaľovaniu ešte, naša Hanka napr. neznáša, keď ju uprostred noci prebaľujem. Aj dnes v noci ju to natoľko vyrušilo, že nie a nie hodinu zaspať 😖 Som rada, že aspoň ten 1x ju prebalím. A so zapareninami nemáme problém.

nsoci
13. mar 2010

Teple, jasne... 😉

egyptanka
13. mar 2010

Nehnevám sa ... 🙂 ... som len mimo compu.

katka0602
13. mar 2010

Nsoci, kuk sem:
http://allaboutclothdiapers.com/why-choose-clot...
viem ze je to od "pro-latkarky", ale....
to len tak, ze to presvedcilo mna prestat s jednorazovkami. (Ale ako Katja pise, ten gel sa tvori az ked je plienka mokra.)
Inak ak ti tie eko-jednorazovky pretekaju, ja som pocula aj take ze na noc dat dve??? Neviem, nemam odskusane, ale to by asi bolo treba dat navrch o cislo vacsiu plienku?

Egy, nezufaj. Ak sa Natalka odstavuje, asi s tym neurobis nic. Uz s tym bojujes davnejsie, takze to asi nie je iba prechodne obdobie (zubky, choroba, menzes...). Neviem... Ponukaj nadalej prsnik ale netrap sa ak uz Natalka nebude chciet. Niektore deticky uz naozaj okolo roku same prestavaju s kojenim. ☹
Pripadne ak mas este silu tak odsaj aspon raz denne, to pre tvoj klud ze aby este Natalka mala aspon trosku tvojho mliecka (i ked to pri odsavani 1x denne uz asi nebude nadlho). Ale hlavne si nic nevycitaj!

Kukala som fotky, no co dodat - marcovcatka su krasne!!!

denkolc
13. mar 2010

Baby, mám kúpiť Táničke to chodítko, ktorého sa dieťa pridržiava? Alebo je to zbytočnééé... 😅

kucina1
13. mar 2010

denka podla mna je to zbytocne ved uz zachvilu bude sama chodit, staci jej aj nieco ako vacsia krabica a to si bude tlacit. u nas to vobec nemalo zmysel

fuj som unavena ako kon, doobeda sme odniesli tomasa svokrovcom a isli nakupovat, nemohli sme do detskej zohnat spravny koberec ale nakoniec sme ho nasli, zobrali sme aj garnizu a sup spat do pezinka. potom sme sli zhanat borduru, vybavili drobne nakupy a nakoniec sme isli kupit jednu zo skrin do detskej a este k tomu aj novy konferencny stolik do obyvacky a kupili sme este tomaskovi hovoriaci telefon fisher price. a utekali zase do pezinka vsetko odniest ja som tu ostala a majo siel teraz pre tomasa zase do blavy. uz som v pyzame a hrajem sa s tomaskovou hrackou, velmi sa mi paci tak uvidime co na to povie nas drobec. zajtra nas caka praca na tej detskej izbe, jupiiii.

no a stolik do obyvacky sme kupili o dost tmavsi ako mame nabytok, vobec som ho nechela ale manzel tvrdil, ze to nevadi no neviem, mne to vadi ale uvidime zajtra ked ho zlozime.

katka0602
13. mar 2010

denka, neviem ake chces kupit ale to co mame my je u nas od Vianoc najvyuzivanejsia hracka. Velmi sa s tym vyhra. Ale to preto ze su v nom kocky. Ako choditko ho este nepouziva. Urcite ti baby poradia, ale podla mna to nie je nutnost. My mame toto
http://www.amazon.com/Parents-PM9991-Around-Blo...

renia
13. mar 2010

Denka- a vsak injusu mas,naco odrazadlo.tu tycku za ktoru tlacis das dole,a to operadlo sluzi ako odrazadlo,tanicka bude tu motorku tlacit pred sebou.my mame injusu car,ta je auto,nie motorka ako mate vy,ale funguju rovnako.miska ju obcas takto tlaci.pred sebou,ale sem tam ju tlaci aj bokom.jednou rukou sa drzi operadla,druhou volantu,a tlaci aj takto krizom-krazom.

renia
13. mar 2010

Egy-a ty uz sa netrap,devenko.nechaj to na natalke.moja miska odmietla prsnik ako 2-tyzdnova,ja doteraz neviem,co sa stalo,kde som urobila chybu.natalka ma 11mesiacov-nic sa nedeje.pred dvomi tyzdnami som prestala odsavat,dobrovolne,mala som par dni aj vycitky,ale teraz je uz dobre.tiez som mala ciel,ze vydrzim rok a pol aspon.kazda by sme chceli kojit co najdlhsie,a vidis,ked sa neda,tak sa neda.netrap sa uz.skusaj,ponukaj,ked nechce,netrap sa.

Katja-dakujem za radu,skusim to asi s tou smotanou napozajtra,zajtra ma este brokoko,masko,zemiacky.

renia
13. mar 2010

Kukate asi ota,co?
Miska uz sama prejde pol kuchyne.zlata je.sa jej to chodenie zapacilo.pred tyzdnom urobila rekord-ze 7 krokov,a teraz pol izby.
Tiez mi steluje sporak,ale musi najskor zatlacit,a otocit,aby isiel plyn,takze nehrozi.len teplotu v rure steluje.a naucila sa vybrat na pracke tiez ten gombik-ci ako sa to vola-na teplotu,a rychlost otacok.dnes som asi polhodinu hladala gombik,nakoniec bol pod gaucom.boze ako sa tie gombiky velke otocne volaju,na pracke a na sporaku,ved musia mat nekake meno.
😀

renia
13. mar 2010

Uz 2 hodiny tu nikto nebol,to co?
😨😕

katja78
13. mar 2010

Reni - ja nakukávam, len sa trochu vzdelávam v enviromentalistike 😅

Hanka už tiež dáva také že 20 krôčikov. Dnes sa hrala na indiánku, dali sme jej Maruškine orlie pierko a dávala si ruku na pusu ako indián 😀

katja78
13. mar 2010

Ja už neviem, čo je so mnou, ale zasa ma pobolievajú vaječníky a je mi zle 😢 pomoc - pomoc - pomoc 😲

egyptanka
13. mar 2010

Ahojte,
chcela by som sa vam predovsetkym podakovat za podporu ... je to od vas velmi mile. Teraz je na rade, aby som si to ja utriedila v hlave a v srdiecku. Viete, ked som dokazala kojit v case velkeho soku, ked moj ocino umrel, myslela som si, ze uz vsetko prezijem a kojenie bude len radost. A preto ma velice boli, ze uz sme skoro na konci ...

Nsoci, ako som pisala vobec sa nehnevam, len na konika mam coraz menej casu a ked nieco napisem tak zvacsa cez mobil, kde sa neda moc rozpisovat. Takze ok 🙂

Ako som uz vcera pisala, tak som volala jednej laktacnej poradkyni, chcela som vediet nazor ineho cloveka od fachu (nie len nazor Annag) ... povedala, ze to co tu spominala Renia, ze odsavat (navrhla aj nocne odsavanie) ... viem, ze by som to mohla rozbehnut, ale pamatam si ako som odsavala nedavno a jedno odsavanie mi trvalo hodinu a pol a naodsavala som horko tazko od 30 do 80 ml. A na to, aby bolo odsavanie efektivne by som musela odsavat aspon kazde dve-tri hodiny ... naco naozaj uz nie je cas. A v noci vstavat, ked uz Natalka spinka celu noc po mesiacoch kedy sa mozem vyspať ... dakujem, neprosim.
Tato laktacna poradkyna mi nepriamo potvrdila, ze sa jedna pomaly o odstavovanie, ze mam nadalej ponukat a aspon udrzovat laktaciu. Ze namiesto mlieka uprednostuje tuhe jedlo, co je fakt lebo papa dost ... ranajky, polievka, obed, kasa, olovrant, medzitym furt nieco chrume ..., ze mozno si chce dohnat deficit jej nizkej porodnej vahy. Ze ak mam pocit, ze ma malo mlieka tak davat jogurty a ak odsavam tak MM vo flaske so sosakom alebo do kasi (co nedosavam), ale zacala som preferovat mliecne kase na veceru.

Rozpravali sme sa o tom aj s muzom vcera, on navrhol nadalej pokracovat v dojceni, ze kazda kvapka dobra, a ze rano po nadojceni skusit ponuknut aj UM, aby mala nejake mlieko v sebe a kvoli vitaminom ... a casom bude moct jest mlieko aj v pudingoch, pribinacikoch, tvarhohu, ... ze vyskusat to s UM a uvidi sa ako dalej, ale samozrejme nadalej Natalku skusat prikladat, netrapit sa nad tym ci saje alebo dudle. Ze aspon takto udrziavat aspon laktaciu a jej aky taky zaujem o prsnik, ze ak by sa nahodou nieco stalo, bola by chora a nemala chut na jedlo, aby som jej mohla ponuknut aspon prsniky a verim, teda v to dufam, ze keby bola chora a casto by som ju prikladala tak sa aj toho mliecka zacne tvorit viac a prave preto chcem aspon prikladanim udrzat moju chabu laktaciu.

Myslim si, neviem aky mate na to vy nazor, ze i prejeveny zaujem o ine tekutiny, znaci aj to, ze nema zaujem uz o mliecko ... volakedy vypila horkotazko 50 ml ... dnes nema problem vypit cca 200-300 ml.

Viem, ze keby som si ju prikladala kazdu pol hodinu tak by sa mala laktacia zvysit, ale zistila som, ze takymto sposobom som ju od dojcenia iba odradzovala, lebo som ju vyrusila v hre a o dojcenie nemala zaujem. Teraz sa dojcime tak 3-4x do dna a zrovna v case, kedy ho potrebuje ... teda rano a vecer a v case kedy sa potrebude troska ukludnit pred spankom.

Mrzi ma, ze si nesplnim jeden tajny sen a velku vyzvu pre mna a to v pripade druheho dietata tandemove kojenie. Mohlo to byt nieco uzasne, krasne a neskonale by ma to naplnalo. Teraz uz viem, ze sa to nestame.

Spatne som si uvedomila chyby, ktore sposobili moj stav s kojenim ... porod cisarskym rezom, dieta tyzden na JISke - ziadny rooming in, dokrmovanie dietata v nemocnici, nedostatocna informovanost v nemocnici, nebolo mi povedane, ze dolezite je v prvych dnoch intenzivne odsavat i v noci, informacie, ze treba kojit len s jedneho prsa v ramci jedneho kojenia, ziadna informocia o stlacani ... no proste chaba informovanost v nemocnici, zmatene kojenie ... aj tak som to dokojila, az sem 🙂 ... a verim, ze pri druhom dietati budem postupovat inac. 🙂

Uvidime ako sa vyvinu nasledujuce tyzdne ... zatial to este necham tak ako to je, ak sa do takeho tyzdna dvoch nic nezmeni skusim nasadit UM, ak bude UM odmietat ... uvidime co dalej ... mozno zacnem skor davat do prikrmov kravske polotucne mlieko ... dva tyzdne hore/dole ... myslim, ze z toho sa nestriela.

A ako som uz viackrat vam niektorym pisala ... chce to jasnu hlavu a nohy v teple. Musim to prestat riesit, musim to prestat riesit ... nechat to plavat ... pokial sa prisaje mam na 50% vyhrate ... uz som uvazovala jej davat aj menej jest, ale povedala som si, ze by sa mi to mohlo vypomstit odmietanim tuheho jedla tak som tuto moznost zavrhla ...

Nechcem si vycitat veci co robim zle, nechcem sa za ne hanbit ... som rada, ze prespi celu noc i napriek tomu, ze nedostava moje MM. Nehanbim sa za pouzivanie cumla, vie pekne sama zaspat ked je v postielke a je kludnejsia ked ho ma ... (doma pri hrani ho nepouziva) ... nebude cumlat do 18nastky. Nehanbim sa, ze nechodime este na nocnik, ved nebude cikat a kakat do plienok vecne. Neriesim to, ze ju kremujem po kazdom kupani. Som dobra matka a robim vsetko to v zaujme mojej dcery, aby bola cista, najedena, spokojna... aj ked pozera telku. 🙂 Vzdy sa da robit viac a maximum, ale byt matkou je praca na cely zivot a ja ju robim s najvascim svedomim a vedomim, ze davam Natalke to co potrebuje v danej chvili.

Sama som zvedava kam dospejeme, mozno budem prekvapena 🙂

Som rada, ze vas mam, ze mam komu napisat tychto par 😀 riadkov, ze ma vypocujete ... i ked by som sa mohla premenovat z egy na riesitelka. Uz sa nechcem trapit, uz nechcem rozmyslat, ... nech mi Pan Boh da silu prijat veci take ake su.

katja78
13. mar 2010

Peťuška - no nech sa mi do ruky dostane ten, čo by teba považoval za inú ako supermamu 🙂 vážne, Natálka je šťastná a spokojná, a bola by, aj keby si ju musela odstaviť pred pol rokom. A kravské mlieko treba PLNOTUČNÉ.
To je sranda, mne tandemové dojčenie príde ako makačka, tak akoaj tehu s dvojčatami. Veď Taella by Ti mohla povedať. A ozaaaaaaaaj, veď keby sa vám zadarili twins, tak ešte tandemové kojenie nie je stratené 😀

egyptanka
13. mar 2010

Hej plnotučné, sa mi písmenka poplietli, lebo som ja pri písaní pila polotučné 🙂

katja78
13. mar 2010

Tak, čosi som už poňúrala, idem mudrovať:

Kati (čo nebývaš na SK):
prečítala som link, a že 2 najhoršie látky v jednorázovkách sú dioxín a polyakrylát sodný.

K tomu prvému - dioxín je všeobecné označenie pre veľkú skupinu polutantov, tzv.dioxíny, ktoré z 90% vznikajú ľudskou činnosťou.

http://nrl.uvm.sk/tox/publikacie/dioxiny.pdf

Toto je dosť rozsiahly a celkom zrozumiteľne napísaný článok od 2 autorov z Univerzity veterinárskeho lekárstva, z Košíc. Vybrala som odtiaľ veci, čo by to mohli trochu objasniť:

"Je viacero dôkazov, že v životnom prostredí dioxíny sa nachádzajú už stovky rokov.
Do organizmu človeka asi 90% sa dostáva prostredníctvom potravín (mäsové, rybacie,
mliečne výrobky). Okrem toho časť sa môže dostávať do organizmu priamym kožným
kontaktom, inhaláciou, vodou a pôdou (E C E T O C, 1992, M a g s, 1993, M u r l, 1994). Do
organizmu človeka sa dioxín môže dostávať aj materským mliekom (A l a l u u s u a a kol.,
1999). Určité množstvo dioxínov sa dostáva do tela prežúvavcov prostredníctvom zeleného
krmiva s následnou kumuláciou v tkanivách a vylučovaním mliekom. Dioxíny môžu sa
kumulovať aj v telách rýb, do ktorých sa dostávajú z ich vodného prostredia. To je len
niekoľko príkladov ich možného zabudovaniu sa do potravinového reťazca človeka. Takto
človek denne je vystavený prijímaniu dioxínov, hoci iba v malých množstvách. Podľa S c h r e
y a a kol. (1996) v Nemecku človek denne príjme do organizmu menej ako 1 pg.kg-1 živej
hmotnosti dioxínov."

Na Greenpeacovej stránke som našla tiež pikošky o dioxínoch:

http://www.greenpeace.org/slovakia/campaigns/to...

"Ryby z Baltského mora sú najviac kontaminované. Fínska a švédska vláda vydali varovné vyhlásenia obyvateľstvu o škodlivosti konzumácie rýb a rybích výrobkov hlavne na plod počas tehotenstva a dojčenia.

Švédsko odporúča ženám a dievčatám v plodnom veku zredukovať konzumáciu baltského lososa, pstruha a haringov na najviac raz do mesiaca. Odporúčaná dávka pre ostatné obyvateľstvo je najviac raz za týždeň. Aj fínska vláda vydala odporúčanie ohľadom zníženia konzumácie baltských haringov. Napriek hroziacemu nebezpečenstvu zatiaľ ostatné pobaltské štáty nepristúpili k podobným opatreniam.

U niektorých rybárskych rodín vo Švédsku, ktoré lovia a konzumujú ryby z Baltského mora, sa dokázal zvýšený výskyt rakoviny žalúdka a kože. Vzrástol aj výskyt rakoviny prsníka. Váha novorodencov narodených na východnom pobreží bola značne znížená v porovnaní s novorodencami komunít konzumujúcich ryby ulovené v menej znečistených vodách."

A polyakrylát sodný podľa Doc. Ing. Igor Linharta CSc, prednášajúceho na Vysoké škole chemicko-technologické v Prahe :
"Pro lidský organismus je prakticky netoxický, je pouze dráždivý při vniknutí do očí. Při přímém styku s kůží nelze sice vyloučit dráždění, ale toto nehrozí v dětských plenkách, protože tam k přímému kontaktu polyakrylátu s kůží nedochází. "
Jeho názor je tu:

http://www.ekolist.cz/dotaz.shtml?x=2170995

A expresívne skúmanie polyakrylátu sodného v akcii nájdete tu:

http://www.ceskatelevize.cz/program/port/391-ta...

baskaj
13. mar 2010

egy - super, teším sa z teba, ako si sa s tým vysporiadala! 😎

katja78
13. mar 2010

A mňa tu nikto dnes nepoľutuje? Fňuk - fňuk 😢 ☹ 😔

baskaj
13. mar 2010

ja, ja, ja ťa ľutujem! - teda tvoje vaječníky 😝 😀 😅 😔 ... a obdivujem, aká si zapálená pre študovanie rôznych info ohľadom medicíny a zdravia. no, ja viem, že aj ja mám nejaký ten titul, ale že by som bola tak zapálená pre svoje povolanie, nemôžem ani z polovice povedať 😅

katja78
14. mar 2010

Baška - moje vaječníky Ti ďakujú, ale potvorky furt pobolievajú ☹

Toto som dávno hľadala:

Viete, že tabakový dym obsahuje
-arzén AKO jed na potkany
-decht AKO sadze v komíne
-dioxíny AKO spaľovne odpadu
-formaldeyd AKO guličky proti moliam
-kadmium AKO umelé hnojivá
-kyanid AKO jed na myši
-močovinu AKO výlučky
-nikotín AKO jed na vošky
-oxid uuhoľnatý AKO výfukové plyny

katka0602
14. mar 2010

Egy, veeelmi pekne si to napisala!

Katja, aj ja ta lutujeeeeem. Teda tie tvoje vajecniky. Dufam ze ti je uz lepsie. Mavam s tym tiez problemy ☹
No a tiez obdivujem tvoju zapalenost v hladani pravdy. Viem ze na internete sa daju najst rozne nazory, viac aj menej pravdive. Asi si musi z toho kazdy vybrat to "spravne" pre neho, ale samozrejme aj nacuvat rady odbornikov. Ha-ha-ha a ja si rada vyberam tie co sa pacia mne!! 😀 A mas pravdu, urcite je mnohoooo inych veci ktore skodia nasim dietkam viac ako jednorazove pleny. To je jasne!
A prosim ta neprestan sem davat tie linky, byva to zaujimave citanie. (Ty chuda poprecitavas kopec veci a sem supnes len "vycuc".)

matja
14. mar 2010

egy, dúfam, že aj dnes sa cítiš rovnako vyrovnane ako včera večer. Načo nútiť Natálku do niečoho, čo nechce? A tandemové dojčenie? To funguje asi len vo výnimočných prípadoch. Pýtala som sa viacerých mamičiek, pre ktorých je dojčenie tiež láska a potvrdili mi, že to staršie dieťatko v čase, keď nepilo MM (ku koncu tehotenstva), stratilo sací reflex a chuť prisať sa. Nanajvýš, čo dokázali mamičky urobiť, bolo odsávať mlieko a dávať im ho vypiť raz denne len tak alebo ako kakao.

katka0602, fajn, že si sem opäť zavítala, nedávno som myslela na dievčatá, čo nebývajú na Slovensku, že čoraz menej sem prispievajú. Ty, pierko, vlalu, zuro a neviem kto ešte...

katja, teba, keď niečo "chytí", tak to nenecháš len tak a študuješ a študuješ a študuješ 🙂 🙂 Tráviš nad tým možno hodiny a my si potom prečítame tvoj výcuc za 2 minúty 🙂
Vaječníky stále bolia? MS už prišla alebo budeš robiť radšej testík?

matja
14. mar 2010

to, čo som písala vyššie, som mala na mysli samozrejme tandemové dojčenie rôzne starých detičiek, nie dvojčiat. 😉

renia
14. mar 2010

Mozem anketu?ktora hracka je najoblubenejsia,pre vase dieta?

nufanek
14. mar 2010

Ahojte, niekde som zazrela, ze ste riesili kupu lahsieho sportoveho kocika. Viete mi povedat, na ktorej strane to bolo, ze by som omrkla, co idete alebo ste uz kupili. Vdaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre