Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
28. sep 2009

ajka, predtym mu špenát nevadil, dávam mu ho tak raz týždenne. A áno, Dr. nám povedala, aby sme dali ovocie aj na desiatu a olovrant, lebo na obed toho Paťko nespapá veľa - cca 100 g, niekedy ale aj viac, čo podľa mňa nie je úplne najmenej. Nedodržiavala som to vždy, že by som mu dávala ovocie 2 x denne, ale v podstate ani ja sama som na tom nevidela nič zlé, myslela som si, že ovocie 2 x denne mu neuškodí. No neviem, možno to bola aj tá výživa, je to domáca, robili sme ju tak, že sme marhule trošku podusili a pomixovali a potom už len zavarili. Čiže žiaden cukor a aj keď boli za surového stavu dobré, dusením dosť strpkli a celkovo tá výživa bola dosť kyslá.
Keď sme pri tom porovnávaní, tak Kucina hovorila, že jej Tomáškovi také výživy vôbec nevadia.
Ďakujem za radu ohľadne kaší, budem to robiť takto postupne. Ale aj tak s nimi určite ešte počkám, však sa nemáme kam ponáhľať, Paťko dobre prospieva, v noci celkom dobre spí, takže večer bude papať ešte MM.

ajka82
28. sep 2009

matja sak na ovoci nic zle neni, ale mne osoobne sa to zda byt vela, dva chody "nahradit" , ale sak kazdy drobec to zvlada inac si myslim, a ked sa ti nezda, ze by to zvladal v pohode, tak radsej zostan len pri jednej davke ovocia, sak ty sama vies
a tych 100g neni malo, a ked este pije potom MM tak je to v pohode...moja tiez vzdy nezje, kolko by mala na obed a na olovrant si to sama dozenie, popr. zbasti obed kopcovito a olovrant jak by dal, zje minimum...to bol taky priklad, sak ani ty niekedy nemas chut zjest celu porciu ked ti nalozia
a o domacich vyzivach nic neviem (u som par krat pisala co davame my), takze netusim ci to mohlo byt tym, ale ked hadzal ksichty a nechutilo, je to mozne...nevim

ajka82
28. sep 2009

egy a budete tolko cestovat aby si to vyuzila?
moj nazor...lyzicky mame, hrncek nepouzivame ale flasku so sosacikom ako byvaju na tych poharikoch pre deti a termosku mi netreba, lebo ked niekde idiem, tak sa zastavim niekre v restike, motoreste alebo aspon v kaviarni a tam sa vzdy najde nejaky ochotny clovek, co mi donesie horucu vodu vo vacsom hrnceku, aby som jedlo ohriala...

nsoci
29. sep 2009

Som zachrnela o pol osmej tak uz buntosim.
Matko mal spenat zatial len s kralikom a zemiakmi a v poho... tak neviem poradit Matja.
Egy vsak V textile House uuuuplne vzadu vpravo maju vecicky. Lary Fary zatvaraju a vypredavaju - tiez je v Modrom dome. Bazzarik na safku, Bublina na Grosslingovej vedla podchodu zo Safka.

yamahafazer
29. sep 2009

ahojte
tak my sme mali dnes strasnu noc ja neviem ci uz tie zuby alebo co vcera som aj stretla z porodnice co sme spolu boli jej mala sa narodila o den neskor a uz ma dva zuby jeden hore a jeden dole 🙂 a nasa zatial nic a vcera cez den bola v pohode tolko aj mlieka popapala vela co sa davno nestalo aj prikrm zjedla a este si aj cez den pospala dokopy skoro 4 hod reku fain a noc bola hrozna 😖 len furt mrnci a potom zacne plakat a trepe sa nevie sa ulozit a potom som ju prebalila to sa mi hned zvrtla a sa pocikala vsetko som musela zasa prezliect a nie a nie zaspat co uz je od pol 4 hore co si pospala taku pol hod co ju uz muz zobral a hupal v autosedacke a furt sa len budi a mrnci ja neviem ci ju to mozu uz tie zuby pokusat 😒 a vcera poobede spala v kuse vonku hod a pol co bol rekord takto v kuse tak ja som lustila zatial sudoku nech nezaspim aj ja 😀 .

Ja som este spenat neskusala malej este chcem dat aj ruzickovy kel,ale maju len zamrazeny aj spenat kupujete mrazeny?aku znacku?

dnes mi pride povarovat poobede malu mama chcem jej spravit k pol roku malu torticku len taku jednoduchu na krst som jej nespravila tak aspon k pol roku 😵

pasoa
29. sep 2009

No, keďže sa včera matúško nadlábol gruľky na obed, tak jedol potom až po 4 hodinách a večer tiež až po 4-roch a teda mal včera len 5 dávok. zaspal už o ôsmej a ja o pol desiatej hneď po Superstar.
o 3:30 som sa zobudila, prsia som mala ako bomby, a takto som sa budila každých 10 min až do šiestej rána. to už som mala hrče až pod pazuchami, muž len oči vyvaľoval, že čo za prsia... no, odsala som 340ml.. a som rada, že mi z toho nič nie je.. asi by som nemala takto riskovať.
moje prsia tiež včera nepochopili, že nepotrebujem odsávať každé 3 hod a presne po 3 hod už boli znova naliate ako sáčky s vodou, pri tancovaní dosť blbý pocit (som bola večer vypustiť ventil)

a matúškovi sa kooooonečne už prerezal prvý zúbok. ešte ho poriadne nevidno, len taká priesvitná čiaročka na ďasienku, ale prstom ho už riadne cítiť, taký malý ostrý zúbok 😀
tak už máme doma zubadlo aj my 😀

a soplíkuje chúďa už od soboty, asi sme sa predsalen nevyhli nejakým bacilom v tom dojčáku, aj keď som sa všemožne snažila, to predsalen ostáva vo vzduchu...
a tak odsávam a odsávam. ale tá vysávačová sa smie používať iba 3x denne pri najväčších sopľoch, inak z nej opúcha sliznica a má teda úplne opačný efekt. vraj je to dosť veľký podtlak, tak vraj iba tak zriedka.
matúško veru dýcha sem-tam aj ústočkami, keď už má celkom plný noštek.
ale mám takú ústnu od Otrivin-u a celkom sa dá na tie menšie soplíky. až na to, že sa bráni ako drak a ja by som potrebovala asi 4-5 rúk 😠

atemi
29. sep 2009

Achojteeee...
baby ten spenat varite? V Nsocinom sumari (Nsoci dik, super vec! 😉 ) som citala, ze do cca 2.roka je najlepsie davat kupensku vyzivu spenatovu (pravdepodobne preto, lebo spenat obsahuje kopec dusicnanov a v detskych vyzivach je obsah dusicnanov kontrolovany)... Mozno aj preto je detickam z neho tazko, ak varite vlastny. Inak neviem, bo my este "nepepkujeme" 🙂

nsoci
29. sep 2009

Yamaha mne Matko vzdy tu noc pred ytm ako mu vysiel zub nespal a straaaasne vela jedol.

Tusim sa zacina plazit... pomaly ale isto sa mobilizujeme. Taha sa na rukach dopredu, otvara sufliky... ale najlepsie sa mu tusim cuva. Dnes sme rano spolu na koberci luskali orechy tak mi slohol taky mensi luskacik... vravim si vsak nech prestuduje a zrazu rev.... privrel si palcek donho.... odkukal odomna jak to stlacam a otestoval...

matja
29. sep 2009

atemi, yamaha, my kupujeme špenátovú výživu, raz som mu urobila mrazený špenát, síce mu nič z neho nebolo, ale keďže ma nsoci varovala, tak odvtedy len hotový kúpený príkrm. Podľa mňa to mal z tej marhuľovej výživy, lebo dovtedy mu nič nebolo, ani nikdy zo špenátu a dávam mu ho pravidelne raz za týždeň. Ten špenát vyšiel z neho, lebo ešte nebol "spracovaný".

kucina1
29. sep 2009

ja robim domaci spenat, uvarim posekam, pomeliem, dam mlieko a sup do tomaskovych ust, nema s tym ziadne tazkosti

ajka82
29. sep 2009

atemi aj my davame kupovany, prave kvoli tym dusicnanom (a je od 4m)

mala dopapa a pojdem navstivit obciansku poradnu, kvoli tej mojej vypovedi a nedoplatenemu odstupnemu...som zvedava co mi povedia...ja uz nejaky zaver mam, ale neni som si 100% ista, hadam mi to potvrdia a pomozu co ako napisat (myslim oficialnou cestou, nech to vyzera nejak) 🙄

mgk111
29. sep 2009

kucina - aj u nas vedu take veci co nie su hrackami 🙂 teraz som varila tak sa hral s cesnakom v sacku 🙂

matja - hmm si ma prekvapila ze lekarka vam povedala aby ste nahradili olovrant aj desiatu naraz.... to sa moze?

ajka -my davame spenat iba kupovany aj kvoli otmu co pisala atemi aj kvoli tomu ze vzdy zabudnem na spenat 🙂

nsoci - neboj on to nabuduce obkuka lepsie 🙂

kubko dnes vstaval o tristvrte na sest, potom do siedmej hore napil sa mlieka, na pol hodku zaspal a teraz o pol jedenastej uz bol zase chuda unaveny ale potrebovala osm navarit takze sme nesli von este...

vlalu6it
29. sep 2009

bershka--aj ja by som chcela,,aby bola este leniva ako hnida 😀 ,,lebo ja uz musim kazdu sekundicku kukat co stvara,,,napr,teraz je uz pod stolom a stolickami,,,a bojim ,ze sa buchne,,,ona sa plazi ako o preteky,,uplne po celej izbe sa rucickami a nozickami posuva,,strasne je rychla a sikovna,,,a nam dava zabrat,,a ake kludne babtko to bolo,,,

munu--nasa mala ma 6mesiacov a tyzden a spi stale od zaciatku rovnaku,,celu noc 9-10hodin,,,a doobeda od pol 11do 12 a tak je cele poobedie hore a sme von a tak stale pozoruje svet a potom od 17 do 20spi,,3hodky vkuse,,a to je tak kazdy den,,a vecer chodi spat o pol 10do rana

atemi,,baby ti popisali,ze porovnavas,,,ale ty si to tak nemyslela,,vsak???asi si to nespravne podala,,,

pasojka,,,hlavne ze ste stastny a to ostatne pride,,a najdolezitejsie je,,aby ste boli zdravucky,,,to vam zo srdiecka zelame

asandys,,dodatocne gratulujem k pol rocku,,nebila som tu
aj ja mam tuto moru ,ze sa niekde buchne,,lebo sa neuveritelne rychlo plazi a hlavne ju fascinuje stol a stolicky,,a gula sa to a ocumuje,,a my sme tiez mali ten problem so zabradlim na postielke,,ale to uz je vyriesene,,teraz sme sa museli zriect kolotoca nad postielkou,,,my smame take krutiace sa mysky a ona sa za tym natiahne a zdrapi myslu a cely kolotoc vytrhne a vcera sa rozpolil na 2casti ako sa sklada a som sa az zlakla ci ju neprizabil,,taky rachot vecer ked isla spinkat,,ja ze nech si popocuva a ona takto,,uz jej ho nedame,,,ma tam este 6zvukovych hraciek,,co spievaju a hraju,,a ked nieco zapnem,hned za tym ide a do ust a hn ed sklbe a trha

assandys--a da sa kupit aj cumlik na flasku na kase,,aspon my mame od znacky mam ten cumlik je s x
ale kase som kupila,,no doki mi poradil,,ze je lepsie spravit cerstvu zeleninovu,,alebo ovocnu,,a pokial este pekne zaspinka po mlieku,,netreba podavat

kucina1
29. sep 2009

mgk ja som teraz varila a hral sa s lievikom 🙂 taraz nahana plastovu flasu a ja pojdem u varit ryzu a budeme mat po dlhej dobe uvareny obed 🙂

som dnes skvela gazdinka zasluzim si pochvalu xixi 🙂
stihlo sa oprat, vyvesat pradlo, uvarit tomaskovi ovocne vyzivky, obedik mu navarit, sebe obed navarit, zajovi vycistit este aj podlahy pozametat 🙂

ked som vesala na balkone pradlo tak mi bola riadna kosa, tak ked pojdeme von tak krpca budem musiet naobliekat

vlalu6it
29. sep 2009

pasojka,,a prepac uslo mi,,co tancujes,,aky styl??? 😅

iron,,skore uzdravenie malej, 🙂 ja radsej na oslavy nechodimm,,potom jej to pokazdym narusi jej rezim,,uz v piatok ked ma manzel volno,,stele niekam do zahranicia cestujeme a stale sa este 2dni spamatava,,a potom je nervoznejsia,,jej sa uz nepaci dlho cestovat v aute,,ona chce ist na svoj pazzl kobercek a tam sa plazit 😠 nebavi ju sediet v aute dlho a v autosedacke,,

baby uz uvazujete o kupe vatsej autosedacky???

mgk--aj my sme kukali superstar a mala spievala -dzavotala s nimi,, 😀

iron
29. sep 2009

ludia, krpata je nachcipana hadam este viac ako vcera...najhorsie je, ze jej sople stoja niekde na polceste, takze odsat sa to neda, dycha ustami a nevie cuckat, lebo potom nemoze dychat...
No nejako posediacky sa mi podarilo odsat a teraz zaspinkala....Chrustik moj nachcipany...
Uz ma aj navarenu karfiolovu polievocku...

pasoa
29. sep 2009

vlalu, brušné tance. raz som sa na to dala zo zvedavosti a už ma to nepustilo. 😉

atemi, ja som si istá, že si to s tým porovnávaním nemyslela zle. ja som to zle ani nepochopila. porovnávanie je predsa akosi v podvedomí každého z nás. inak by neexistovali súťaže a pod...
každá chceme, aby naše dietko pekne prospievalo, rástlo, bolo zdravé, pekne sa vyvíjalo... a sem-tam porovnáme a sem-tam to berieme ako fakt, že je na tom inak ako ostatné deti...

muňu je len veľmi citlivá žienka, ale ani ona to nemyslela zle.
vlalu, isto si pamätáš, keď si raz napísala, že si dala vášmu havovi po zadku, ako sa na to muňu vášnivo rozpísala o týraní zvierat ale napokon ste si to vysvetlili.

sem dávame proste písmenká a už tu bolo 100x napísané, že pri písmenkách človek nevidí intonáciu hlasu, výraz tváre a pod. preto sú tu tí smajlíci, aby sa dala dať vete tá správna nálada, akú píšuci v tej chvíli má.

stále si myslím, že ani jedna z nás sem nechodí za účelom niekoho vedome a cielene urážať.

takže, atemi, vlalu a muňu, úsmevček na tváričku a hor´sa do písmenkovania 🙂

kucina1
29. sep 2009

vlalu ano uvazujeme, ale stale sa neviem rozhodnut ci chceme tu od 9-36kg alebo tu od 9-18kg a chcela by som taku, ktora sa da polohovat na sadnutie a lezanie 🙂

kucina1
29. sep 2009

no vidim, ze sa to tu choruckymi detickami, maminkami a celymi rodina zacina riadne naplnat

u nas zatial vsetko v poriadku

iron
29. sep 2009

vlalu...ja uz mam dokonca autosedacku vybratu, len ta moja este nema 9kg...a realne to vidim az na nejaky december s tou vahou..
Jej a kupila som malej kocky od canpol babies...sest kusov..Tak jej staviam kominy a hrady a ona strasne rada zhadzuje.
A my sa stale neplazime...len rotujeme, ale uz sa babo snazi....len este neprisla na ten system. Ale my aj tak budeme rovno chodit...snad bude po maminke. My sme sa rozhodli ze tuto evoluciu preskocime. 😀 😀

vlalu6it
29. sep 2009

nsoci ☹ a ja som sa este tu s nikym nestretla,,v com to asi je 😅 doprdele,,,aj ja chcem uz niekoho spacit...daj typa ako to robis,,len tak nahodou denku na ceste zbadas,,to sa mne este nestalo 😅

nam tu take jogurty pre deticky nedostat,,ale uz je blizo november,,a potom do nej napcham vsetky tie slovenske vyrobky az jej bude zle 😅

lubi--gratulujem k uspesnemu zvladnutiu prveho dna,,,

matja--ja som este spenatik neskusala,,skor mangold,,neviem ci sa to tak na sr vola,,ale je to ako spenatik,,ale ovela lahsie pre zaludok,,

lubi22
29. sep 2009

Ahojte 🙂

Sranda vy o autosedackach - ja uz hodinu citam na nete rozlicne testy a surfujem, ktore autosedacky su najbezpecnejsie a najpohodlnejsie pre baby. My mame Maxi Cosi Tobi.

Ak to dakoho zaujima, tu je clanok o autosedackach aj s vysledkom testovania:
http://www.autosedacky.estranky.cz/archiv/uploa...

A tu vysledky nemeckeho testovania ADAC 2009 a 2008:

http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

iron
29. sep 2009

nasa spenat prezila..a normalne jej chutil...asi nie je po ocinkovi.

vlalu tu je sedacka co sme vybrali:
http://www.biga.sk/autosedacky-9-36-kg/recaro-y...

fyzicky vyskusane s malou. Perfektne v nej sedi, da sa dat na pololah, ked zaspinka a kto sa trosku vyzna v automobilizme tak pozna aj tu znacku.

vlalu6it
29. sep 2009

iron,,a poradis mi,,kde ste kupovali a cenovo je ok???my budeme potrebovat ,,my vela cestujeme,,a tato co mame,,je asi tak este na mesiac a pol,,ale tu sme kukali v tally ale strasne drahe,,,,

angelicina krsna mama je pred 2mesiacmi kupila 6kusov makkych kociek co aj hraju a piskaju a maju zrkadielka a kadejake priserky a ja som ich poslala na sr,,ze do novembra ich urcite nepouzijeme a omyl,,teraz by sekli,,,

kuci.my chcem,e od 9-18potom jej neskor moze vyhovovat nieco ine

pasojka--jejda,,ja teraz od novembra chcem zacat chodit na brusne tance v trencine,,straaasne sa tesim,,hej,pamatam si ako munu pisala o tyrani zvierat,,ja som sa tak pobavila,,ale vsetko sme si vysvetlili,,lebo o tyranie neslo,,,

iron,,ak jej nejde odsat tsopliky,,skus najskor strieknut solny roztok a vzapati odsat,,to povoli,,uvidis

iron
29. sep 2009

vlalu....uz je odsate...dostala tolko kvapiek...normalne jej to tieklo z nosa...uz haja

ta sedacka je dost draha...ale my chceme do toho investovat kvoli tomu, ze tiez cestujeme dost a na dlhe vzdialenosti. Vsetci predajcovia ti budu tvrdit, ze je idealne mat sedacku od 9-18 a potom od 15-36. Nam vsade strasne tlacili romerky. Ako su to fajn sedacky ale podla mna viac marketinfovo tlacene.
Moj manzel sa uz mesiac hrabe na nete kvoli tym sedackam, kukame testy.
My sme s malou chodili po obchodoch a fyzicky ju vsade pchali. V tejto je jej super. Co som citala aj recenzie od ludi co ju pouzivaju, tak nebol ani jeden negativny ohlas...

vlalu6it
29. sep 2009

iron,,vypada skvele,,a aj cena oka je polohovatelna ,,co je pre nas dolezite,,koli spanku,,,takze aj do 36kg,,je ok,,,nam v obchode radila inak,,asi chcela len zarobit,,tu by stala nejakych 400euracov

iron
29. sep 2009

vlalu my sme to este nekupovali...ale budeme to kupovat cez ten internetovy obchod, co som dala odkaz.

vlalu6it
29. sep 2009

iron,,my sme mali jednu kuknutu za 300euracov,,velmi fajn,,ale mala mriezky na ritku,,a to je moj nazor,,blbost,,vsak to musi dieta pri dlhsej ceste strasne tlacit,,,

vlalu6it
29. sep 2009

iron,,super,ze mala uz moze dychat,,,my nakupujeme skoro vsetko cez internetovy obchod,,skoro vsetko do bytu,,od spotrebicov co sme uz teraz objednali po obyvaciu stenu,,my ked dojdeme 8nov.na sr,,museli by sme aj 8tyzdnov cakat,,takze ako by sme byvali???vsetko sliedime na nete,,hoc ani netusim,,ako skutocne taka obyvacia stena bude vypadat v reale,,no,,nechajme sa prekvapit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre