Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
30. sep 2009

hallo,,kde ste vsetky,,co mi zamrzol pc??? 😠

vlalu6it
30. sep 2009

no nic,,idem ja,,poupratovat a prichistat obcerstevnie pre navstevu,,mala este drichma tak mam cas,,,

pasoa
30. sep 2009

iron 😀, ale kde teraz narýchlo zoberiem lupu?

vlalu, aj ja musím každé 2-3 dni strihať nechtíky, inak akoby sme nocovali s mačencami v klietke 🙂

veru o brčku nič neviem, sem tam na fb ale to fakt veľmi zriedka. neozýva sa. chýba mi tu.

pasoa
30. sep 2009

vlalu, však si vravela, že ti kázali pribrať, tak si pribrala no a čo, teraz už určite nevyzeráš ako trdlo, ale konečne ako ŽENA, nie? 😉

matja
30. sep 2009

pasoa, joj, takú chatu by som ja bralaaaa 🙂 už sme boli s malým na jednej, kde bola latrína a studňa 😀

labuťka, podľa mňa tiež 28.

pasoa, ja som zaviedla ovocné príkrmy po 2 týždňoch od začiatku zeleninových

iron, ja tiež nevážim, koľko malý zje, ale mám spravenú približnú mierku, že do jednej priehradky v miske sa zmestí tá celá malá kúpená výživa, ktorá váži 125 g. Takže podľa toho viem približne odhadnúť, či spapal viac alebo menej.

vlalu, aj my striháme každé 3 dni 🙂

baby, teraz mám chaos, koľko mlieka to vlastne ide do tých kaší? Či to záleží od druhu kaše? Lebo ja som si začala odsávať a zamrazovať mlieko, aby som mala o nejaký ten mesiac-dva na kaše a odsávam po 125 ml. To je asi málo, však??

idem čistiť, strúhať a zamraziť hrušky, aby boli na olovranty v zime 🙂

kucina1
30. sep 2009

baby dakujem vam za blahozelania

krpec mi uz spi, dali sme si spolocnu vanu 🙂 dnes bol paradny den, bol mojim anjelikom 😀
ja striham nechty stale kazdy den zastrihavam dake kusky co trcia 🙂

alisia ten nakyp som robila z tej stranky marcovky varia 🙂 mame este polovicu na zajtra, no neviem ci to zje, bo on mi nechce jedavat na druhy den to iste. tak uvidime xixi

matja na kazdej kasi aj od hami su rozne navody, raz zo 120ml, raz zo 150, raz zo 160 a vzdy aj iny pomer lyzic

alisia
30. sep 2009

kuci fakt sú na kašiach rôzne návody? No čo som mala doteraz, tak tam bol stále rovnaký návod, kupujem len nemliečne kaše keď dávame mlieko HA-čkové, tak nech mu to nemiešam s mliekom nehačkovým.
Ja tiež varím každý deň, nedávam do chladničky do druhého dňa, alebo dám príkrm kúpený, ale radšej varím.

yamahafazer
30. sep 2009

no mala spi od 19 zalomila lebo potom poobede nechcela spat len revy a uz ju nic nebavilo tak sme isly na hod von a tak zacala plakat som ju musela vybrat s kocika a potom ked som ju dala naspet zasa rev no,ale potom sa ukludnila.

ja davam kasu,ale nie kazdy den a davam cez flasu lebo ona je uz taka utahana,ze vzy pritom tahani z flase zaspi a zje mi tej kase 200-250 ja robim odoka aby to bolo trocha redsie aby to tieklo.Zeleniny popapa okolo 150-200 a ovocie neviem to jej postruham tak cele jablko len tak odoka a dnes som jej aj poobede dala keksiky od sunaru,ale su teda dost sladke takze to len dam obcas a uz asi ani nekupim som nevedela,ze je to take sladke ked som to okostovala.Tak aj pozula a este som jej rozmrvila do mliecka aj s jablkom a dobre bolo 😵

aj my tu mame zima ked kupem zapinam ohrievac a davam jej body s dlhym rukavom svetrik alebo tricko a teplacky a ponozky a na noc ma dupacky a spi v spacom vaku a este zakryta paplonom,ale ona sa vzdy odkope ked sa prevraca tie vaky spacie su najlepsie mam aj tensi aj hrubsi

kuci tomasko je iny papkac 😉

a som uz kupila to mlieko 2 este ma trocha 1 dopapa lebo akosi posledne dni mi zacala jest dost mlieka az po 200 a to mi jedla malo za cely den len 500 a teraz uz aj liter a to este prikrmi

este sterilizujete flasky?ja este kazdy den a monitor dychu stale pouzivam dostala ho ku krstu takze ho mame stale zapnuty

tak idem aj ja spat tak sa majte a dobru noc vsetkym a oslavencom vsetko najlepsie aj narod.aj meninovym 😵

taella
30. sep 2009

my sme dnes mali uplakaný deň 😢 keby susedia nevedeli , že máme dve deti , tak by si mohli myslieť , že tu asi týram dieťa 😖 doobedu Oliver a poobede Karolína 😒 ale taký plač , že keby vedeli , tak sa aj rutia o zem ☹

ja kašu robím Hami mliečnu a to do 180 ml vody dávam 6 odmeriek ( od mlieka ) kaše .

potulka
30. sep 2009

vlalu, ved na minulej stranke som podala hlasenie o stretku. 😉
iron, pozvanka akosi nebola. ved aj ja som sa tu kazdy den vypytovala, co, kde, kedy a ako a nikto nereagoval. 😠 tak som sla viac menej na blind a nasla som labutku, ajku, aljusik a neskor prisla aj atemi. nsoci sa odpojila este pred mojim prichodom.

ajka82
30. sep 2009

dovod nasho dnesneho revu v parku...velke ticho, malo aut...ked pocula hucat auto, zostalo ticho a zaspala 😅

a od dnes asi mame novy sport...stavia sa pri skrinke, ale kedze sa neudrzi este na nozkach, klaci na kolenach, teda stoji na kolenach a drzi sa skrinky 😀

alisia
30. sep 2009

ymahafazer, pokiaľ už dávaš príkrmy, tak už nemusíš sterilizovať nič, veď ovocie dávaš surové, takže to už nie je sterilné a určite ani nôž nie je sterilný ktorým to lúpeš, ani miska nie je sterilná, hoci je to všetko umyté. Ja flaše od mlieka dobre umyjem kefkou a potom do nich nalejem vriacu vodu z kanvice, vložím tam dudel opačne, aj na ten nalejem vodu a tým to končí. Ani hračky po každom spadnutí na zem neumývam, teda pokiaľ mi spadnú len doma, tie čo vonku, tak to jasne že umyjem. A umývam len z času na čas.
taella a čo sa stalo že ste takí uplačkaní?

drozdik78
30. sep 2009

caute maminky 🙂

no u nas sa okosilo parada rano 5 stupnof 😒 my uz chodime vonku v kociari v lahkom fusaku a ked to takto dalej pojde asi vytiahneme rukavice 😀

no my mam teraz problem s jedenim nezje mi ani 120 prikrmu a ovocie tiez len troska, ale keby bolo mliecko to heej to by mohlo tiet stale 🙂 najradsej mame ked stisne pery a uz len ked vydi lyzicku uz kruti ustami 😉 takze z nej nebude asi neviem ak velky papac 🙂) takze teste sa ked vam detvaciky papaju jedna radost je to naozaj vyhra 🙂

lubi tak super ze tak skvele spite
matja ja tiez malu kojim, ale davam jej kasu co sa dava do vody / mliecnu moja prva kasa /
vlalu ja TS 🙂

ajka82
30. sep 2009

len som to preletela, ale padlo mi do ka...sak do nestle kase ked sa robi nejdu 3alebo 4 lyzicky... ale na 120ml 6 zarovnanych a na 150ml ide 8 zarovnanych lyziciek... 😝 pamatam, lebo som robila mensie porcie na zaciatku a vychadzalo na 20ml jedna lyzica

pasoa
30. sep 2009

alisia, ja umývam fľašky PRESNE TAK ISTO ako ty 😀 A to už od samého začiatku, teda od Matúškovho 1 mesiaca. A to preto, že dojčiť som prestala a z fľaše kŕmiť a odsávať som začala v nemocke, kam mi manžel narýchlo priniesol rýchlovarnú kanvicu. Sterilizovať nebolo ako, neskôr som si "pořídila" parný sterilizátor do mirkovlnky.
Sterilizujem iba 1x denne všetko (fľašky, odsávačku, cumle, lyžičky umelé atď...)

a aj to samotné preplachovanie vriacou vodou mi už ide na nervy, sa mi to už veľakrát nechce, už by som najradšej umyla len pod tečúcou vodou, ale sa ešte stále bojím, matúško nie je očkovaný ešte, tak bojím bojím, že niečo schytá (aj keď termomisku, z ktorej papá príkrmy najnovšie, samozrejme nesterilizujem ani neprelievam vriacou vodou, iba umyjem pod tečúcou vodou z vodovodu... hmmm 😖 )

idem kukať Hausa a Kliniku "grejs" .. pačko

denkolc
30. sep 2009

Ľahla som si s malou o piatej a teraz som sa zobudila, Tánička má odvtedy noc....kukám ako puk, že kde to som, či je ráno a či čo, cítim sa jak čerstvo vyliahnuté kura, čo sa musí zorientovať v časopriestore... 😀 😀 😀

Mali ste to stretko? Idem vás troška dočítať...Dnes bola aj poradňa, takže 69 cm a 8 kg....Táňa sa doktorke normálne pretočila, aj naspäť, takže žiaden neurológ ani nič....vraj zdravé dieťa, nič jej nechýba a hodnoty nadpriemer, tak pohoda....ale vraj ja som neni na poriadku, že som hrozne schudla a že to nočné budenie sa - vraj mám dať malú manželovi a poriadne sa vyspať, bo takto to môže zle skončiť a urobím veľa chýb....proste byť hore každé dve hodinky je dosť náročné a odráža sa na mne všetko a na malej pak detto.... ☹ Ej, ale ma sprdla! 😅

lubi22
30. sep 2009

Pasoi teda Ta obdivujem, na taku chatu by mna s detmi nikto nedostal 😅 Asi som prilis opatrna, uzkostliva a este mozno aj pohodlna, ale ja potrebujem teplu vodu, kurenie - aby deti neochoreli, dve samostatne izby a idealne aj zabezpecenu stravu 😅 Nehovorim, ked budu vacsi, tak 5-6 rockov, ze nepojdeme aj na stanovacku, aby mali zazitok, ale teraz veru v ziadnom pripade.

Denka takze Ty mas uz rano?

zuzic1
30. sep 2009

pasoa: aj ja kukam hausa a kliniku mam tiez rada ale to uz nevydrzim :( krpec je dnes ako cert

egyptanka
30. sep 2009

tak mala snad uz spi ...
baby prave mi dosla ta zelenina s bio e-shopu a zistila som, ze vobec neviem ako spracujem baklazan, tekvicu a patizon ... treba to osupat ... ci?

lubi22
30. sep 2009

Egy ja som osupala, ocistila a nakrajala na kocky, dala zamrazit do sacku, z toho si olupujem postupne.

egyptanka
30. sep 2009

lubi, oki ... tak zajtra mam o program postarane. Brokolicu by som mala hodit na par sekund do vriacej vody nech sa odblší?

egyptanka
30. sep 2009

No a teraz k mojim uvaham o zmene pediatricky ... odhliadnuc od toho, ze je to znama, byvala vedla nasich rodicov, ze bola aj moja pediatricka tak rozmyslam, zeby som ju zmenila. Co myslite su toto dovody?

- zabudla v zmysle prepustacej spravy nas poslat po mesiaci na neurologicke vysetrenie a spravit krvny obraz (ano mozno moja chyba, ze som jej to mala pripomenut)
- posledna poradna s vazenim a meranim bola v polovici juna.
- teraz 18.9. mala byt dalsia poradna ... ale to nas vobec neodvazila, vraj budeme len ockovat a kedze mala bola chora tak sme to prelozili
- ked sme prisli teraz v utorok 29.9. tak opat ziadne vazenie a meranie /a ani malu neskontrolovala ci je po chorobe v poriadku, len sa ma sestricka spytala ci je zdrava/ a len nas zaockovala a to mal ist manzel do lekarne pre Prevenar, lebo mali uz poslednu ockovaciu latku a kym som cakala na neho uz s malou (ktoru zaockovali tou poslednou davkou) tak uz vpustila dnu dalsich rodicov s detmi /takze tam panovala strasna panika/
- termin dalsej poradne je az 18.11 !!!
- informacie o prikrmoch boli dane z rychlika a trvalo to asi minutu ... dala mi len letaky firiem, ktore propaguju, ze prave tie ich produkty su najlepsie (Nutrilon, Hipp, Hero-Sunar) ... pricom mam pocit, ze tieto letaky su skor pre nedojcene deti. /keby niet Nsocinho sumaru a Vas tak v prikrmoch mam riadny hokej/
- niekedy pocas vysetrenia si vybavuje telefonaty a mam pocit, ze sa nam nejak nevenuje, nepovie ako stimulovat malu, aby robila pokroky, neda nejake tipy na zdravie ...
- ked mala teraz tie teploty a sopliky tak mam pocit, ze predpisala vela liekov a nevysvetlila na co su (je pravda mala som sa spytat, ale ked u nej vzdy panuje nejaky chaos a ja som si hladela choru dceru tak to bola asi moja vina), ale ten pocet ma zarazil a vsetko naordinovane na vecer (Cebion multi, Kalciovy sirup, Fenistil, kvapky do nosa) ... no dieta toho malo dost a z toho ordinovania liekov bola dost vystresovana.

Ocakavam od lekarky mojej dcery kludne a pokojne prostredie, vacsiu starostlivost a viac vysvetlovania (ved ja mam prvy krat dieta tak nech mi vysvetli preco a naco dany ukon resp. liek predpisuje)

Som narocna alebo su to dovody na zmenu pediatra?

Len pre info. Moja pediatricka je MUDr. Zahradnikova na Znievskej ... ak niektora k nej chodi tak, aby vedela moje pocity.

ajka82
30. sep 2009

egy, poradna o dva mesiace je v poriadku, uz tak byvaju...nie na kazdej poradni sa vazi a meria, ale pokial chces mozes o to poprosit, ked chces mat prehlad, oni maju nejaky rozpis, podla ktoreho sa drzia(ze kedy a co)
myslim ze branie telefonatov je normalka, zatial som to videla vsade, nie len u doktorky nasej malej
to ze po chorobe neskontrolovala, neviem...mozno zabudla ze ste boli chori, a pred ockovanim sa nas vzdy pytali ci sme zdravi, predsa ma toho vela, nasa si tiez niekedy nepamata a pripominame jej, co kedy bolo, aby nebol chaos
a otazka na teba...pytala si sa jej co presne by si chcela vediet o prikrmoch? opytala si sa jej ci treba malu nejak stimulovat? (pokial je vsetko v poriadku alebo sa tvaris ze rozumies vsetkemu tak ti toho moc nepovedia (neviem, moc ta v takychto veciach nepoznam, tak prepac ak sa ta nieco dotklo z tych otazok, ale su aj taki ludia co dojdu a povedia"ano, uhmmm, samozrejme", nic sa nespytaju-tak dr. bere, ze sak vedia), popropade su ludia, co si to nastuduju, ked im to malo pripomina to co sa naucili a precitali, tak povedia dakujeme vieme a spytaju sa konkretnych par otazok a haslo...

my ked chceme nieco vediet, musime sa tiez priamo opytat, sama nam to doktorka nepovie...

xixi7
30. sep 2009

Egyptanka,
priblizne kedy pisala Nsoci sumar o prikrmoch? By som si to vyhladala.My prave zaciname prikrmovat (nas 2.mrkvovy den,mame 6 a pol mesiaca), ale ziadna slava. A este by ma zaujimalo ako zeleninu mixujete. Nezostane vam vsetko na dne nadoby, pripadne na nozoch mixera? Alebo pouzivate tycovy?Ja varim mrkvu vo velkosti ukazovaka..a ani tu nezje.

egyptanka
30. sep 2009

xixi, ona to posielala mailom, mozem ti to preposlat ... len mi hod do IP tvoju mailovu adresu 🙂

potulka
30. sep 2009

egy, aj my sme tu mali pred polhodinou donasku. 🙂 objednala som aj vajicka. minule na trhu nemali. ak mas tekvicu hokaido (taku oranzovu), priprav sa na to, ze osupat a nakrajat to bude riadna zaberacka. som si povedala, ze nikdy viac. aj ked vyzera nadherne a uprazila som aj za plnu misku semienok.

nasa pediatricka je fajn, ale mnohe veci robi podobne ako ta vasa. sice meria, vazi a prezrie mateja zakazdym, ale tiez stale telefonuje (teda jej volaju pacienti) a v zasade sama od seba nam toho povie dost malo. vzdy mam preto pripravene kvantum otazok a ona ich potom ochotne zodpovie. mozno keby bol matej viac problemovy, tak by to bolo ine. do poradne sme spociatku chodili po 4 tyzdnoch, potom po 5 a teraz posledne po 6. ale ak sama citis nedoveru, pokojne lekarku zmen. dovera je dolezita.

ozaj, popijam dealkoholizovane vino. 🙂 ehm... co ja viem... trocha je to divne.

pasoa, vasa chata vyzera super. treba veru matuska zaucat do tajov bylinkarstva od utleho detstva. 😉

egyptanka
30. sep 2009

ajka, nedotkla si sa ma ... v pohodicke. Co sa tyka prikrmoch tak povedala to co som vedela, co sa tyka stimulacie tak na to som sa nepytala (ona aj tak vychvaluje malu, ze je velmi sikovna a da sa povedat nejaky ten mesiac dopredu) ... a mna by si mohla pamatat, ved som bola jej pacientka a susedka ... 😀 😀

ale zasa, aby som nebola negativna tak nikdy mi nepovedala, aby som malu zacala dokrmovat UM a neberie deti tabulkovo, nikdy mi nevycitala (tak ako na rizikovej poradni), ze Natalka ma nizku vahu vzhladom na tabulky. 🙂

egyptanka
30. sep 2009

potulka, mam normalnu tekvicu ... ma asi 2 kg ... fuuu co ja s nou takou velikou budem robit? ved to Natalka nezje ani do vianoc.
hej to vino je akosik divne, ale lepsie nieco ako nic, aspon som oprasila vinovy pohar a nieco do neho naliala. 🙂

potulka
30. sep 2009

egy, vsak do vinoveho pohara si kludne mozes naliat aj studeny caj pre kojace matky. 😀
tekvicu nakrajaj a zamraz. budes mat na celu zimu. matja tu raz spominala, ze ona to este predtym kratko obvari, osusi a az potom supne do mrazaku. uz si nepamatam preco. mozno aby sa tie kusky nezlepili...?

xixi7
30. sep 2009

Potulka, ja tiez obvarim, osusim a dam do mrazaka.Akurat som tak spracovala zelenu fazulku. Ak sa nemylim, tak sa to vola blansirovanie. Myslim, ze sa tym znicia nejake bakterie a dlhsie vydrzi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre