Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
5. okt 2009

potulka, na Hugha Granta mi nesahaj ... on je moj 😀

egyptanka
5. okt 2009

no idem na prechadzku a cestou skocim zapisat konecne malu do pasu, nech mozeme ist za hranice. 🙂

egyptanka
5. okt 2009

... no pojdem do prdele, esteze som pozrela kedy maju strankove a oni su dnes do tretej a ja som myslela ze dnes maju dlhy den a ten maju az v stredu ... vrrrrr 😠 😠

pasoa
5. okt 2009

elenam, ja mikrovlnku takmer úplne bojkotujem, používam ju výhradne len na sterilizáciu v parnom sterilizátore. Ja som už pred pár rokmi čítala odbornú štúdiu na pôsobenie mikrovlnky na jedlo, konkrétne na živočíšne tuky, tak čaukooo, odvtedy fakt nič. Ešte som istý čas zohrievala v nej max. čaj alebo čistú vodu, ale nič živočíšneho pôvodu, ale akosi to u mňa dozrelo do štádia úplneho odmietania mikrovlnky.

dnes matúško zjedol na obed vyše 200g (možno 230g neviem presne) zemiako-mrkvo-patizónového pyré a zapl 50ml MM... potom namiesto grgania vygrckol mliečko, lebo už bol asi vyrchovato plný...ale ľudia, keby som mu dala 300g tej zeleniny, tak zje 300g.. ja nechápem. Samozrejme, že som šťastná ako blcha 😀

Stále pasírujem cez sitko. takže sú aj trošku hrčky, ale matúško spapá a neprotestuje. Otvára ústa, no radosť ho kŕmiť. Urobím vždy na 2 dni a skladujem v chladničke v normálnej porcelánovej mištičke prekryté tesniacou fóliou.. no tou.. Frischhalterfolie.. akosatopovieposlovensky 🙄

Matja, keď si dávala patričekovi mäško, tak aké a odkiaľ? ja už by som mala začať v stredu/štvrok s mäskom, ale ja nedám z obchoduuuu kuraaaa bleeee..... 😝

egy, však hjug grent je gay, nie? tak čo by si s ním robila? chodíla ku kozmetičke či čo?? 😉

zuzma
5. okt 2009

Egy,este si kup aj kolok vopred, mne sa stalo ze som potom musela rychlo bezat na postu kupit.

iron
5. okt 2009

lubi maju v nexte zateplene pyzamka?... Lebo z tych obrazkov to ja nevidim.

potulka
5. okt 2009

pasoa, my sme tiez tento vikend chceli dat masko a na trhu uz nemala teta domacu hydinu (treba objednat tyzden vopred), tak siel muz do tesca a nasiel take ze Sedliacke kurca z ciech. tvrdia na nom, ze ho chovali prirodzene a davali mu jest kukuricu a psenicu, nie tie kadejake zivocisne zmesky plne hormonov. tak sme a rozhodli, ze im verime. 🙂

potulka
5. okt 2009

hugh grant je gay??? 😕

alisia
5. okt 2009

čaute babky, prosím vás a ako sprchujete drbcov? Asi na to musíte byť dvaja, nie? Veď keď som sama pri kúpaní asi ho neosprchujem. Už aj vyše mesiaca Damianka kúpem vo veľkej vani každé 2-3dni, tak ako mi to výjde, alebo ako je spotený.
Zajtra ideme na poradňu, tak som zvedavá ako Daminko narástol a pribral. Normálne sa mi zdá že už má aj bruško tučnučké 😀

alisia
5. okt 2009

no... malo tam byť drobcov 😉

egyptanka
5. okt 2009

alisia, ze dobreeee drbcov 😀
hugh grant nemoze byt gay ... ved chodil s Elizabeth Hurley a jeho nacapali v aute so stetkou. Aaaaale on je taky uuuuuzasny herec.
ja mam za sebou trojhodinovu prechadzku po celej Petrzalke ... som myslela denka a diocka na Vas, ked som sa tulala v okoli Hrobakovej ulice. ... ale mala my aspon prespala dve hodiny. A to len preto, ze sa kocik neustale hybal ... co na tom, ze mama si uz neciti nohy a chrbat. 🙂

egyptanka
5. okt 2009

no idem krmit ... mala naposledy jedla pred 4 hodinami .. 🙂

vlalu6it
5. okt 2009

egy ..aj mne sa hugh grant moc lubi 😉

no my sme boli dnes na nakupe ovocia a zeleninky a mame nacpanu celu chladnicku,,,
kupila som malej nejaku hrusku v jogurte od mellin,,znacka mliecka co aj pijka a zajtra jej dam skusit,,,zajtra vyskusame aj prvu broskynku a obedik z tekvickou,,,
bolo a je zamracene,,ale neprsi,,von teplo,,,mala nam v nakupnom kosiku vajicku zachrapla,,,a vsetci len kukali,,jej aka babika,,lebo som jej spravila 2copi a bola ako banbulka len s kucierkami,, 🙂

dnes ideme opat papat jedle gastany,,,a tie sa osupou daju este popucene na ruru,,prida sa tam uvareny karfiolik trosku cukru a jednu smotanu s parmezanom a do toho kus tirolskeho speku a to sa este z bazalkou zapecie,,strasne je to dobre,,,,mnamky,,,

rozhodli sme sa ,ze ideme kupit male sklicka a tiez malej narobit vyzivenky,,,aspon teda tie ovocne,,
potom sme skocili este do obbi a tam sme kupili drobnosti do bytu,,,ako stavany kos co u nas stoju okolo 100euracov a tu mali v akcii za 40,,kefu na wc do vzduchu tiez lepsia cena ako u nas,,a nohu na stol co dame do kuchyne,,,tak sa uz vytesiavam,,a volalai nam z nabytkarstva ,,ze konecne po 6tyzdnoch nam dnes prisiel nas luster do obyvky,,,jupppi,,tak my uz budeme mat pomly ale isto domov a aj s wc papierom 😀 ale mam pocit,,ze este ani taniere ani skrabku na zemiaky nemame 😅 zato umyvacka je uz objednana,,,akosi ideme od zadu,,vsak ako taliani,,najprv sme zacali spolu chodit a to sme este ani neboli rozideni s nasimi byvalymi,,a to nehovoriac ,,ze obaja sme sa mali brat s nasimi byvalymi ,,potom sme splodili dieta,,,zobrali sa pred porodom a tak asi aj nejak zasnubili,,,odzadu 😅 ale pekne to bolo 🙄 som pysna na seba 🙄 len mi je luto,,ze som este v bielom nebola,,, 😕 raz aj to pride 😀 xixi

vlalu6it
5. okt 2009

inak vam musim ozanmit nasu 1zapareninu,,viete,,mala celu noc prespi bez zobudenia a krmenia,,a asi sa v noci pokakala atak bola -spala do rana,,a rano mi az luto prislo,,aky cerveny zadocek v strede mala,,chudatko,,tak dnes natierame cely den sudokremikom,,,a to som si mylsela,,,ze nam sa to stat nemoze,,my prebalujeme kazde 2-2,5hodiny a je jedno ci je ,alebo nie je pocikana,,len vecer vsetci spime,,,tak sa na seba hnevam,,ze ten moj pitbulsky nos to necitil,,lebo ja citim naozaj vsetko a intenzivne,,mohla by som robit parfemy,,od mala mam zvisenu funkciu cuchovych buniek,,nie je to na skodu,,ale dost musim casto teda trpiet,, 😝

vlalu6it
5. okt 2009

co sa to s vami deje??posledne dni tu nejak mrtvo,,co trpite jesennou absenciou??? 😨

vlalu6it
5. okt 2009

uz iba 5tyzdnov a konieeec!!!!!ratame dni,,raaataaameee

vlalu6it
5. okt 2009

angelica sa dnes priplazila k stolicke co novinka nie je,,,ale ze sa zacala splhat za nohu a oblyzovat tu spinavu nohu a tak spravila kotrmelec a hlavu mala ako husenica v klbku a ja len nevinne pozorovala a nic som neurobila,,len v duchu si mylsim,,moje dieta sa prizabilo,,,a ked uz ako zacala,,tata tata,,,pochopila som,,ze asi ju treba rozuzlit,,,strasny pohlad to bol,,,a ja len cumela a nechapala,,a nedoslo mi,,,ze jej mam zabranit sa splhat,,ale ked sa mi to tak pacilo,,, 😅 ,,,no,,zije a zda sa,,ze je zdrava a v pohode,,,

vlalu6it
5. okt 2009

ale no,,nechce sa mi pisat samej,,kde ste kto,,,???

mona1111
5. okt 2009

ahojte

tak na mna ide nejaka nadcha. V nose ma strasne stekli a kycham, kycham cely den....Idem si spravit nejaky cajik.... ja tiez ohrievam vo vodnom kupeli.... kupeme kazdy den, maly sa zboznuje kupat tak sa tesi ked je vo vode tak nech si pekne pokopka s nozickami ospliecha celu kupelnu ale strasne sa tesi.....

vlalu6it
5. okt 2009

pasojka--tesim sa s tebou,,ze maly zbojnik tak krasne papka zeleninku,,, 🙂 nas spapala tak asi najviac 150,,viac neeee

vlalu6it
5. okt 2009

my zohrievame v ohrievacke na mlieko a tam je k tomu aj nadobka na jedlo,,ohrevy,,,mikru nepouzivame uz ani pre nas,,uz to nepreferujeme,,dokonca lutujeme ze sme si dali do nasej kuchyne zabudovanu mikru,,,nemuseli sme si ju davat vobec,,,bez nej by sme to ohriali aj na platnicke mame indukciu takze je to ohriate rychlo ako v mikre,,,
lekar povedal,,ze tu v tally inak velmi malo domacnosti ma mikru a cuduj sa svete,,pytali sme sa asi nasich 4tal,znamich,,ci maju mikru a oni ze nie,,ze to je velmi nebezpecne,,skoro som odpadla,,ale ano,,maju pravdu,,,

my kupkame,,raz za 2dnia niekedy az na 3den,,,nejde tu o pohodlnost,,nam to problem nerobi,,ale mame iny nazor,,o vysusani pokozky atd,,,,spominam si,,ze ja ako dieta som chodila do vane len v sobotu,,s brachami sme sa kupali a hrali,,inak len ked sme dosli moc spinavy,,,a nemala som ziadne problemy,,,ako som zacala dospievat a potit sa,,,kazdy den 2krat rano a vecer,,a uz teraz chodim po koznych,,,koli vysusenej pokozke a lupajucej sa,,mam sa sprchnut raz za 3dni,,baby vsak by som bola ako prasa,,,aspon som to teda obmadzila z 2krat na raz,,,,ale tu v lete,,tu je hic,,najradsej by som bola v sprch e stale,,,no,,,

diocka
5. okt 2009

baby, dakujem za rady ohladne tej hruskovej vyzivky. tak uvidim ako mu bude chutit cista hruska, pripadne ju budem mixovat s inym ovocim. alebo si na stretku budeme vymienat :0

dnes ked som ju robila tak som malemu strcila minilyzicku do ust, nech vie co mama vari. este neprikrmujeme, chystame sa slavnostne zacat v nedelu na obed 🙂 No a krpec sa tvaril ze nic kyslejsie nejedol... tak mu vravim, milacik, nic sladsie najblizsi polrok jest nebudes.

inak, nejako sami mi nezda, hnilko maly, na bruchu sa dlho nevydrzi hrat, a pretocit sa vie tak akurat z chrbta na bok... ked sa mu uz nepaci na brusku, zdvihne ruky aj zadok do hora a "kolise sa" na hrudniku a brusku... a otocit ani za toho pana. kvoli vahe ideme na buduci tyzden k lekarke, tak nech sa mi nanho kukne, ci je to normalne ci mame cvicit ci co...

egy, na buduci tyzden dam maraton po petrzke s tebou. ja som si to minule tak zratala, ze za den kocikujem aj 3-4 hodky, ze kolko to asi je km a ze aka posilka. tak som sa normalne potesila lebo ja som lenivaaa cvicit.

asandys
5. okt 2009

jedlo ohrievam v ohrievacke na mlieko, nikdy nie v mikrovlnke,

kupeme raz za 2 dni,

a prikrmy alebo varim ńa dva dni to iste, ale aj casto davam kupene ci uz zeleninu alebo ovocie, ked ja mam dost malu mraznicku, iba dva sufliky, a men tam skoro nic nevojde, ovocie a zeleninu aj masko kupujem normalne v obchode, nic bio, ani z trhu, som prilis leniva lietat nahanat niejake bio jedlo, aspon, ze na tych kupovanych posi, ze z bio surovin 😉

pasoa, tak matusko vsetky problemy, ktore mal, si vynahradza papkanim, velmi ma to tesi, ze mu tak chutiiiiiii 😵

vlalu, ja ked si adama dlhsie nevsimam, tak sa mi uz lepi n anohu a vyzaduje si pozornost, no velmi tazko je ho ustrazit, vsade je ho plno a na vsetky kusy nabytku sa uz stavia, nic pri nom neviem urobit, ale aspon teraz ked uz sam sedi jak pravitko, je kus istejsi, tak ho davam sediet aj v kociku a koencne tam nereveeee 😵 😵

sme sa prihalsili n aplavanie, zatial naz zaevidovali, a cakame, kedy zacne kurz, uz by som tak isla, enchcela som tam chodit cez zimu 😒

a baby neviete mi poradit daco na take malicke vyrazky na bradicke, tam kde je cumlik, ma toho fakt vela, cele cervene, ale nesvrbi ho to, aspon si to neskrabe ☹

a zajtra do praceeeeeeeeeee, ja celkom tesim, kus vypnem, popisem clanok, budem amt riadny obed a budem sa tesit na poobede, ked si pojdem po malickehoooooo

nsoci
5. okt 2009

Navrativsia z tury a s klucmi od bytu halsim ze som uplne grogy... (jaka veta...)

Ja raz az cas navarim kopec, potom zamrazima vyberam. Na striedacku rozne a primiesavam masko alebo zltok. u nas papanie stale nic moc, aj ked ked sme dnes s Ajkou slapali krizom cez Karpaty papal pekne... hm....

Hodte tipy na hotove prikrmy, ktore mate radi... Ja uz som raz hodila a nikto nic...
Kupeme ako kedy, tak kazdy druhy-treti den.

Denka a co an to tvoj muz?

Egy aj aj mozem Hugha! Ale potom som stretla Heatha Ledgera (na platne) a Hugh upadol do zabudnutia...
😀 😀 😀 Pasojka a neni gej!!!! To mi nerob... 😕

Matusko iny papkac... taky chrustik a spapa dvakrat tolko ako my! Super, sa tesim, ze sa vam dari!

Tak uz mame kluce od ybtu a som strasne moc stastna... taky vypratany bol super velyk, cely sme ho premerali a Matko len vyskal celu hodku sa mu pacilo ako sa to ozyva... blavacky ak mate tip na dobrych robotnikov (firmy na okna, loggie... dajte vediet)

Bru bru

mgk111
5. okt 2009

pasoa - ja davam kubkovi cajik od hippu rozne druhy a vypije cca tak 150ml. ako kedy... a stale davame za zeleninkou aj mliecko ale uz len z flase nie z prska... kym ho chce tak som sipovedala, ze dostane ved aj mliecko je pre nich zdrave a on tomu mliecku moc neda - pije mi tak po cca 120ml na jednu davku...

vlalu - gratulujem a tesim sa s vami aj za angelicu 🙂 my mavame cerveny zadocek aj vtedy ked kaka moc tvrde bobecky 🙂

lubi - dakujem za radu a aj ja som davala najskor hotove prikrmy ale preto ze kubko nechcel domace...

my kupeme kazdy den, je to pre nas ritual pre kubka znak ze treba ist potom buvkat a on miluje vodu takze mu to neodopriem 🙂 prikrmy uz varim doma a vzdy tak na dva dni... dnes v noci bol sice kubko priserny ale doobeda uzasny, poobede sme sli radsej von a kupat som musela o pol siedmej lebo bol uz nervozny a este potom sme riesili ako okupat tatina v nasej kupelni ked mame zastenu a on nepojazdnu nohu...
na veceru som mu dala mliecko odstriekane a homeopatikum ukludnujuce a zatial este buvka... pozeral som vyhodnotenie superstar - a je mi luto deborah... ta sa mi teda pacila... a idem buvat, bo dalsiu taku noc a unavny den nezvladnem 🙂 obdivujem vas maminy ktore to takto zvladate same a ja len pendlujem medzi tym ci cosi nechce manzelik a prisposobujem sa tomu a kubkovi... bru noc...

drozdik78
5. okt 2009

caute maminyyy 🙂

nsoci tak nas ide od hame kralik zo zeleninkou a spenat so zemiacikmi alebo kuracinka so zeleninou or Hipp brokolica a ryza...
a z ovocia Hipp mrkva jablcko, ciste marhule, slivky....

my kupeme kazdy den / niekedy kazdy druh / emmka vodu miluje je to pre nas ritual 🙂))
iron ake misky mate na zohrievanie poslite link 🙂)

...no u nas je obliekanie a pomaly aj vyzliekanie " hroza " takze zima bude "veselaaa"

vlalu vracias sa na oravu 🙂 ?

egyptanka
5. okt 2009

nsoci, logie ... bomax a okna mame od anirollu a spokojnost ... 🙂

nsoci
5. okt 2009

dak egy a drozdik

mona1111
5. okt 2009

nsoci my sme zatial dali len brokolicu, ktora mu velmi chutila zatial s nicim inym nemame skusenosti. Ale mam nakupeny aj spenat so zemiakmi, karfiol,mrkvu so zemiakmi ale zatial som mu tieto prikrmy nedavala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre