Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
10. okt 2009

no ja som dnes bola nanajvýš na balkóne povešať prádlo. To bola celá moja dnešná vychádzka... 🙄

taella
10. okt 2009

tak v KE bolo dnes celkom príjemné , až teraz začalo pršať ☹

dnes som sama bez manžela , majú inventúru , tak musel ísť do nočnej .

Ale zavolala som si sestry a tak ideme žolíkovať a popritom si cucať vínka 🙂

matja
10. okt 2009

egy, termo-miska je jedna z 3 vecí, ktoré som tu nedávno chválila a využívam ich pri kŕmení (ďalšie dve sú stolička na kŕmenie a parný hrniec)

elenam, my sme investovali do nového monitoru (angelcare). Som s ním spokojná, je to aj vysielačka, ale keby som ho mala kupovať neskôr, keď má bábo 7 mesiacov ako tvoje, už by som do toho asi nešla. Ibaže by to bolo aj pre druhé bábo. Neviem, ako ostatné monitory, ale tento náš začína pípať dosť neskoro, kým zaregistruje, že Paťko v postieľke nie je. Ale aj tak som pokojnejšia, keď ho máme zapnutý, nemusím Paťka stále kontrolovať.

egyptanka
10. okt 2009

ani my sme dnes neboli vonku, ale zajtra sa chystame ... ak bude fajn tak skocime do cukrarne.
ja teraz popijam nealkoholicky grog a pokukujem na telku, kde muz pozera futbal.

matja
10. okt 2009

nsoci - Deň jabĺčok? Čo sa tam dialo?

tu dnes tiež celý deň pršalo. Za dažďa mi viac vyhovuje chodiť s malým von v Manduce, skryjem pod dáždnik seba aj jeho a nemusím vyťahovať pršiplášť na kočík a potom ho sušiť. A dáždnik sa mu náramne páči, pomáha mi ho držať 😀

iron
10. okt 2009

tak zacal futbal...takze budem na koniku.... 😀

Monitor....pokial este planujete druhe babo, tak by som do toho isla. Ak nie, tak je to dost draha zalezitost na kupovanie, mozno tak pozicat od nejakej firmy
My mame anglecare 401 je to monitor aj vysielacka. Spojili sme jedno s druhym /to iste co ty Matja, len neviem ci mate aj ten isty model/. Zacne pipat po 20s bez pohybu. My ho mame zapnuty stale. Ked ideme na dom, tak sluzi ako vysielacka ked som na dvore.

Egy....ta prva mrkvicka nechutila ani mojej, 4 lyzicky a konec...uvids zajtra...to mi zjedla uz 8....ale zjedla viac ked som pridala zemiak po troch dnoch.

Ja mam kupenu UM Optivital 2...su aj 3 a tusim aj 4/ako Munu pisala/. Ja ju chcem zacat pomaly odstavovat, ale babo sa zatial nechyta. No uvidime ako to pojde. Vcera mi vypila 100 ml....dnes ani kvapku. Nejdem to nejako silit, ked nechce dame cucnut a je to.

matja
10. okt 2009

zajtra som mala dostať od manžela dodatočný darček na meniny, 10-minútový výhliadkový let ponad Turiec, hm... ale ak bude škaredo, tak sa to zase odsunie na neurčito. A napokon to už nebude darček na meniny, ktoré som mala pred mesiacom, ale darček na Vianoce 😀

matja
10. okt 2009

áno, aj my máme angelcare 401. Len niekedy sa mi fakt zdá, že je to neskôr ako po 20 sekundách...

egyptanka
10. okt 2009

matja, fuuuuha ze aky daaaarek.
no som zvedava ako dopadneme zajtra s mrkvickou...

matja
10. okt 2009

egy, náš tiež nezjedol o nič viac mrkvičky ako tvoja Natálka. Však je to len prvý deň, niečo úplne neznáme, nová chuť. Aj keď u nás to nebolo lepšie ani na druhý deň, ani na tretí, až potom mu zachutilo. Nebuď z toho smutná, určite sa čoskoro rozpapá a ty jej nebudeš stíhať dávať lyžičku do úst 🙂

pasoa
10. okt 2009

matja, vuauuuu.... no super, keď poletíš, daj echo, budem ti kývať z balkóna alebo z medokýšu 😀

egy, zajtra má byť rovnako hnusne ako dnes.

viete, čo mi práve povedal môj manžel na pokyn, že má ísť okúpať matúška? ŽE pôjde za 22 minút... (lebo za 22 minút je polčas!!!!!!!!!!) 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

matja
10. okt 2009

dnes majú asi všetci naši manželia rovnakú činnosť 😀

egyptanka
10. okt 2009

pasoa, ved ho nechaj ... nech si to ti chlapi uziju 😉
matja, to dufam ... lebo chcem cim skor odstranit jedno kojenie.

pasoa
10. okt 2009

matja, NEPOCHYBNE 🙂

egyptanka
10. okt 2009

aj manzelky ... tie su zavesene na konikovi 🙂

matja
10. okt 2009

egy, snáď sa ti to podarí.
No u nás je dojčenie stále na prvom mieste 😀 Paťko dokáže vypiť kedykoľvek oba prsníky 🙂 Lenže tu ide o to, že mne to nevadí, keby som nechcela, dala by som mu vodu a prsník neponúkala. Takže ak nebudeš ponúkať, tak sa ti to podarí skôr ako nám.

pasoa
10. okt 2009

baby, odskúšané na deťoch mojej sestry aj na matúškovi - zemiak je mňam. Je sladký a čím vačší podiel zemiaku je v kašičke, tým lepšie to chutí. Sestrine deti údajne ani nechceli inú zeleninu (ani mrkvu a tá je vraj tiež sladká), iba zemiak....
ja som začala zemiakom a teraz mám zemiak vždy za základ a obmieňala som už mrkvu, patizón, tekvicu a dnes brokolicu.
(inak... vyzeralo to ako žaburina z tej brokolice, ale chutilo to dobre 😀)

denkolc
10. okt 2009

Mati, skoro všetci...🙂)) Môj ma obvinil z toho, že mu nechcem pomáhať, lebo som mu nezdvihla telefón (kúpala som sa s Táničkou) a jemu sa pokazilo v Ba auto....tak musel ísť busom....Ale prežil a teraz akiste chodí po tom svojom panstve, kontroluje zvieratká, kŕmi papagájov či koi kaprov a užíva si....hehehe....

Futbal nekukám, ale isto to zaburáca, keď dáme gól, tak podľa toho budem vedieť, čo sa deje /niet nad život v petržalskom paneláku, kde počujem aj tok moču môjho suseda/... 😒

Egy, Ajka - klobáska, to je MOJE!!!! 😝

pasoa
10. okt 2009

jaj, egy, ja som dnes na obed prvýkrát neodsávala. A pohoda, ani hrče, ani tehly, tak fajn...
Keď odsajem po noci, tak je to vždy vyše 260ml (toľko má tá avenťácka fľaška a vždy ju mám vrchovato plnú), takže na to pocuckanie po obede mám z čoho dať aj na nasledujúce kŕmenie.

matja
10. okt 2009

tok moču suseda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hihihihi 😀 😀 😀 😀

egyptanka
10. okt 2009

matja, ani mne to zatial neadi, ale rada by som sa prihlasila na nejaku anglictinu tak aby som mala viac casu. Ale najhorsie teraz je, ze ked je zima tak nemozem vytahnut cecek v parku na lavicke a kojit ☹
denka, aspon si odskusal verejnu dopravu ... 😅

egyptanka
10. okt 2009

a teraz mi napadlo ... ako je spravne po slovensky - kojit alebo dojcit?

elenam
10. okt 2009

Babenky, tak aj môj manželík išiel na futbal- do baru s kámošmi. Zabijem ho, ak príde opitý. Alebo ešte lepšie, nechám ho spať vonku.
Vy nedávate svojim malým zeleninu zmiešanú dokopy, ale po samom? Čistá mrkva, zemiak a tak pod. Ja miešam. Zajtra sa chystám na špenát so zemiakom. Tak som zvedavá, či nebude hlad. Ak je malá po mne, tak by jej to malo chutiť, lebo ja mám špenát veľmi rada. 🙂

egyptanka
10. okt 2009

fuuuj uz nikdy si nekupim ten nealkoholicky grog z Ikei ... 😖

matja
10. okt 2009

hej, to je nevýhoda tohto počasia, že sa už nedá vonku nakŕmiť dieťa... Ale keď ti už bude malá papať aj ovocie, prípadne rožok, tak to bude zase o čosi lepšie.
Ešte som ale zabudla dodať, že síce je Paťko stále ceckový, intervaly kŕmenia sa predlžujú. Kedysi papal každé 2 hodiny (v lete aj častejšie), teraz vydrží dlhšie, niekedy aj 4 hodiny.

iron
10. okt 2009

Egy...dojcit
A my uz prikrmujeme mesiac a obedne dojcenie je furt....uz som kupila UM.

Den..to poznam ten tok mocu suseda a krik a hadky tiez.

Egy...v budatkovi robia kurzy Aj a postrazia ti zatial dieta.

matja
10. okt 2009

egy - po slovensky dojčiť 🙂

elenam, väčšinou zmiešam dokopy, ale niekedy mu dám zemiakové pyré ako prílohu osobitne

egyptanka
10. okt 2009

matja, heeeeej .... tak to je fajn. Ja mam pocit, ze moja je strasne ceckova. Uz ju nemozem mat ani na rukach, lebo furt sa mi siape po ceckoch.

drozdik78
10. okt 2009

egy 🙂 ja som mojho Jarka kojla do 2, 5 roka a teraz ma 10 a nieked este pride a capne 😀

takze mame 0 : 0 😀

elenam
10. okt 2009

Egy - správne je dojčiť. Raz som prišla do lekárne a popýtala som si čaj pre kojacie ženy. Lekárnik mi nerozumel čo chcem. Až keď som povedala, že pre dojčiace matky, tak sa pozrel na obal a tam bolo v češtine napísané, čaj pro kojíci matky. Tak asi tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre