Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
25. aug 2009

matja - niečo pre teba: http://www.babynositka.sk/obleceni.html
ináč, tie nosítka sú krááásne, len tá cena! 😔

labutka
25. aug 2009

my sme sa boli vcera preockovat, krpec zase dostal cipok do riti, ale spal hlavne na mne, tak uz so m sa neohlasila. inak zase v pohode noc, sice od osmej do pol 10 vecer bol 3 krat hore, ale potom az o jednej a potom az o piatej. sa tesim. 🙂
a tusim mi zacal hlasit aj cikanie, dnes sme od rana mali len 1 plienku 😵 ale kaka na dva krat, takze jedna srakota v serbli, druha v plienke.
skusala som ho umyt v umyvadle, celkom pohoda, no uvidim ze ci to budem praktizovat. ale co potom urobim s tymi 7 neotvorenymi servitkami na rit?
dalsia latkarka na ceste? huraaaa...
inak, musim sa pochvalit, moj album latkovy mal uspech, takze ho najdete aj tu... http://www.altermater.eu/post/2009/08/22/latkov... pracujeme este na dohodeni fotiek.
jaj, a o prikrmoch mi dokina nic nove nepovedala, len to co som uz vedela. ale citala som si tie brozury nestle a nutrilon, a tam je pisane, ze zeleninu/ovocie struhajte na sklenenom struhadle. 😕 to je jake, normalne struhadlo urobene zo skla? o tom som este nepocula, to kde sa da kupit? 😕 a ked mate moznost, v augustovom Dieťati je taka prehladna tabulka, ktora potravina sa kedy zavadza, uz ju mam vylepenu v kuchyni na skrinke. 🙂

labutka
25. aug 2009

baska, krasne bundy na tej stranke co si dala... seriozne rozmyslam o tej hnedej. vecer to nadhodim manzelovi, som zvedava co na to povie...

ajka82
25. aug 2009

labutka ja som kupila to sklenene stuhadlo na trnavskom v trznici, v tych domacich potrebach
ked nebude sklenene tak mozes struhat na umelom

ajka82
25. aug 2009

ale to sklenene je len na ovocie, takze tvrdsie veci, zeleninu, struhat treba na umelom

lubi22
25. aug 2009

Ahojte 🙂

Allisia ja si ta tiez velmi dobre pamatam, mame rovnako stare aj starsie deticky 😵 Natalka aj Oliverko su nadherni 🙂

Pasoa, je mi to hrozne luto s Matuskom 😔 To fakt je take nebezpecne a ohrozujuce, ze ho kvoli tomu musia davat do narkozy? 😕 Chudatko Matusik 😔 My sme prave boli minuly tyzden na vysetreni s Filipkom, kedze by mu mali operovat nezidene vajko, ja som myslela, ze mozno cim skor, kym este si nepamata, ale lekarka mi povedala, ze pre nich je priorita vyhnut sa narkoze a uspavaniu u tak maleho dietatka, takze co nie je vyslovene nutne, neoperuju skor ako po roku. Ale mozno nie je narkoza ako narkoza 😕 Nevyznam sa v tom.

potulka
25. aug 2009

baskaj, ty pokusitel, bundy vyzeraju perfektne! akurat ze som uz na jar kupila muzovi tuto:
http://www.mamaja.cz/obleceni-pro-noseni/bunda-...
to je ako kabat, nepremokave. mateja najcastejsie nosi on, takze mne asi bundu netreba. skoda... 🙂

hehe, labutka, mame rovnake zmyslanie. tiez som si povedala, ze si tu tabulku vycapim na chladnicku, ked docitam casopis. 😉

baskaj
25. aug 2009

prefotiť! prefotiť! prefotiť! (tabuľku s príkrmami) 😀

teda, som to rozvírila s bundami? no neviem, či hentá pasuje aj na deti v šatkách a pod. alebo len na to Baco. teda tie otvory myslím...

pasoa
25. aug 2009

Lubi, ja som rozhodnutá narkózu odmietnuť. dúfam však, že tá bodka bola len nejaký zvyšok grcanice alebo čo...
😉

katka0602
25. aug 2009

Jeej, Pasoa, dufame ze Matuskovi sa ta hrcka rozlozi sama. Budeme na neho veeelmi mysliet.

Vcera som sa neozvala, len som vas citala a pozerala albumy - krasne fotky deticiek!

Baskaj, ja chceeeem tu bundu! Alebo vestu! Pokusitelka jedna!

Dnes mi ma prist sportovy kocik, tak sa tesim. Dufam ze bude dobry a malemu sa bude pacit. Za chvilu mame 5 mesiacov, tak ho uz do neho budem pomaly davat. Uvidime ako tam bude sediet.

Inak, pochvalim sa, od vcera latkujem! Este nie naplno, lebo mam iba zo 10 plienok, ale doobjednam. Maly ma taku chutnu ritulu v tych plienockach 🙂
No a vcera ked som mu dala latku po 1x, tak ju mal na sebe asi 5 minut a pekne mi ju okakal. Este ze som ho stihla odfotit 🙂

Momentalne som dost chora, trapia ma dutiny tak ani dychat poriadne nemozem. A to som doma sama s malym. Dnes rano som myslela ze to ani nerozchodim, tak tazko sa mi stavalo k malemu. Ale on asi vie ze mama je chora, lebo posledne dni je strasne dobrucky. Poradte, co si mozem dat? Ake bylinkove caje mozem pri kojeni co pomahaju pri nadche? Mozem si kvapkat Vibrocil, ci radsej iba Vincentku? Lieky na dutiny velmi nechcem, lebo tie co vysusaju nosnu sliznicu znizuju aj tvorbu mlieka :(

mona1111
25. aug 2009

ahojte maminky a deticky

My sme uz na vylete u sestry vo Zvolene, nebola som tu asi tak dva dni, ale Samko nastastie cestu zvladol ako velky chlap, aj ked sme cestovali 4 hodiny, ale super a papal az po styroch hodinach nejako mu netrebalo hodinku a pol z toho pospinkal a potom sme sa hrajkali v aute.....

pasoa drzim palce aby ta bodka zmizla sama od seba.....myslime na vas....

lenka138
25. aug 2009

po dlhej dobe som opäť na koníkovi hurááá, ale ešte stále nie z domu, šľak ma trafí, teraz som využila manželov počítač v robote

skoro som vás nenašla, nová téma, ale neviem či viete, už netreba po 10000príspevkoch zakladať novú, nezamknú to

bože ja už som totálne stratila s vami kontakt, mám pocit, že to už ani nedobehnem, netuším čo máte nové a ani nemám s kým porovnávať pokroky Jurka, ach jaj

my sa máme celkom fajn, rastieme, aj sme trošku viac mrzutý, samozrejme menej spávame(cez den), našřastie v noci je to dobré.
Zuby ešte nemáme, ale podľa mna to už každú chvíľu musí prísť a inak takto narýchlo ani neviem

a vy sa máte ako?

nsoci
25. aug 2009

Vitaj spat Alisia!

Pasojka ja ked potrebujem Matkovi kuknut do ust priblizim flasu s mlieckom a hned ju otvara...neslo by to tak? Keby bol hladny? A ked by uz otvoril snad by mu ju nejak udrzali zasunutim niecoho...

Baskaj dve veci - mrkvicka uz vysla z pultika IKEA stolicky... a Liliputi ma kamoska a je spokojna

Labutka som vedeloa, ze Ty hodis dobry vyklad tych latkovych plienok... A handricky an ritku? Nechaj si an vonku... neboj, kym vyrastie minies...

Katka vitaj medzi latkovkarkami!

lenka138
25. aug 2009

baskaj budeš s liliputi spokojná 😉 , myslím, že to nie je o nič horšie ako manduca alebo ergo a cenovo omnoho výhodnejšie. My sa nejako veľa nenosíme, ale ked ho v tom mám tak je to super.

allisia
25. aug 2009

ahojte, dakujem za take krasne prijatie 😵 😵

Matja co sa tyka dvoch deticiek tak ja sa nestazujem, Natalka je velmi zlata voci Oliverkovi, pomaha mi a obaja su velmi poslusni a zlati, rezim mame taky ze sa pekne striedaju co sa tyka papania, obliekania a spinkania takze ja som spokojna lebo my sme s muzom velmi chceli maly rozdiel medzi detickami. Boli sice prve mesiaciky take ze maly bol vecer od osmej do deviatej uplakany a ani za svet sa nedal utisit, proste si musel svoju hodinku odplackat a som si ista ze nemal bruskobol ani tichy reflux tak neviem ale uz je to za nami 😵
Dakujem za pochvali foteciek 🙂

Pasoa malej sa ta schodikova redukcia velmi paci lebo moze vsetko sama, ona je taka ja sama, ja sama tak si pekne stiahne gate aj nohavicky, vylezie po schodikoch na wcko, teraz si ich tam vie uz aj sama nasadit, sama sa vycika alebo vykaka a potom ma len zavola utriet 🙂 takze spokojnost najvacsia.
Matuskovi zelame vela sily a nech ta hrcka zmizne, citala som co vsetko ste si pretrpeli a mas moj velky obdiv zvladas to uzasne 😵

Nsoci dnes som ta videla z elektricky na Americkom namesti, sme boli pozriet v Zivici na plienky a neodolala som a kupila som si troje BL (dvoje 3v1 a jedny bamboo M-L ) a jedny vrchne fix a jedny vlniaciky a separacne vlozky. Este by som si chcela doobjednat z netu nejake ine druhy nech sa mozme do toho naplno pustit

Labutka tvoj album latkujeme je super a on ma presvedcil aby som do toho sla len neviem ako mam tie plienky vhodne nakupit aby som sa nesekla. Prosiiim vies mi poradit nejakych favoritov? Lebo je toho tolko ze mam v tom troska chaos

allisia
25. aug 2009

Viem ze ma tu ukamenujete ale my sa nosime v klokanke z Lidla lebo muz mi neschvalil manducu ze je draha ale zase nenosime sa nejak casto, skor pomenej len obcas ked ideme na postu lebo tam sa neda z kocikom ale maly je spokojny a tym ze ho tam nosim minimalne tak dufam ze mu neposkodim klbiky 😅

matja
25. aug 2009

baska, ta bunda je super 😉

katka, parada, ake mas plienky? A morska voda by ti do nosa nepomohla? Ja som si ju davala, ked som mala alergiu.

lenka, veru, ty si tu uz tiez dlho nebola 😉

ja som bola dnes na maleho taka hrda 😵 boli sme v MC, chodím tam s Patkom na program pre najmensie deticky s nazvom Babatkovo a dnes tam bol navyse wellness day, bola tam kadernicka, pedikerka, manikerka, kozmeticka, maserka a vsetky mamicky a zienky mi chvalili a obdivovali Patrika, ze ake je to dobre dieta. 😵 🙂 Je pravda, ze dnes bol fakt dobry, cely den neplackal, mozno iba parkrat pomrnkal.

nsoci
25. aug 2009

Allisia no bola som to ja... sranda... to si ma tak v letku spoznala?

katka0602
25. aug 2009

Matja, mam nejake kapsovky Bum Genius, Baby Kangas, Happy Heiny's, Blueberry, Fuzzi Bunz, potom dve tvarovane Baby Beehinds a Kissaluv, PULky od Bummies a balik Swaddlebees "chinese prefold" (neviem ako sa volaju u nas, asi stvorce?). Nasla som celkom dobru stranku kde mali plienky od vela firiem tak som skusila a objedlala po jednej. Este jedna pani tu nedaleko nas sije plienky, tak vyskusam aj od nej a uvidim, a potom doobjednam. Este stale mam trochu nejasno v tych roznych materialoch, ale asi to treba iba odskusat. Tak asi tak, to je moja prva vybava. A este stale neviem ktoru by som mala davat na noc. 🙂

pasoa
25. aug 2009

baby, ďakujem Vám.

s blížiacou sa nočnou hodinou ma prepadá stále viac pochybností.. matúško totiž už vyše 2t teplotuje, stále len 37°- 37,2° ale máva aj posledný týždeň také plačlivé poobedia resp. večery...

čo ak to má v tom hrdielku niečo vážne a ja ak odmietnem narkózu, čo ak mu tým iba ešte viac uškodím?
a čo ak tie teploty vôbec nemá z toho?
a čo ak...????

božeeeee čo má robiť jedna ustráchaná matkaaaaa??????? ☹ ☹ ☹

allisia
25. aug 2009

Nsoci ja si ta pamatam este z tehu cias lebo ty si taka akcna zena (v dobrom samozrejme) no a my sme dost dlho stali na tej zastavke (neviem preco) a ty si bola v PNS, moja uchylka je pozerat na kociky a nejak som si to spojila a ked som ta videla do tvare tak mi trklo (ja obcas kukam albumceky a tvoj Matko je krasnunky, pripomina mi troska nasho Oliverka) 😵 😵

Katka no peknu vybavicku mas, prosim poradis mi tu stranku 😉

Pasoa ta teplotka mozno moze byt aj z tych horucav a aj mozno zubky, podla mna urcite nic nepodcenujes a je zbytocne trapit sa vela otazkami typu co ak, take hnisave hrcky obcas mavam aj ja ked som troska prechladnuta a oni sa same od seba potom uvolnia a daju sa mi vyplut ale (to su take malinke tvrde hrcky a smrdia po vypluti)
Skus den-dva pockat a uvidis

allisia
25. aug 2009

Akurat studujem stranku mamaja.cz maju tam tiez slusny vyber plienociek 🙂

egyptanka
25. aug 2009

Taaak uz som tu ...

... kupila som si tu odporucane sklene struhadlo a aj umelohmotne, nabehla som do Ikey a kupila dozicky a jeden specialny hrniec, kde sa bude varit len pre malu.

baby nedrazdite s tymi latkami ... este namotate aj mna. Ale ja sa prd tomu rozumiem.

este som sa chcela spytat kojacich matiek ... aj vase deti su take zvedave? ... moja saja, saje ...tak cca 5-7 minut a potom odvrati hlavu kuka kade tade, hodi debatšák, potom sa prisaje potaha bradavku a znova sa pozera ... uz nemozem ani hovorit, telefonovat, minule som pisala sms a zahnala sa rukou po mobile. No vsetko ine je prednejsie len moj cecok.

kucina1
25. aug 2009

tak dieta uspate, mama okupana, tato navecerany a uz sedim pred telkou. mali sme dnes celkom pekny den.

dnes sme kupili tie alana plienky tak uvidime, ci sa pomaly nedostanem aj ja k latkovkam xixi. ale uz asi skor nie, lebo chcem sa plienok do roka u tomasa stopercentne zbavit 🙂 tak uvidime ako sa bude darit nocniku, ktoreho este nemame doma.
na stretko som sa uz pobalila a rano ficime do blavy, uz sa tesim
dufam ze bershka dorazi a aj zuro aj atemi aj vsetky ostatne 🙂
dobru nocku

egyptanka
25. aug 2009

allisia, na stretko zajtra prides?

katka0602
25. aug 2009

Egy, u nas je to s kojenim rovnako, teda cez den. Ale v noci je kludny. Cez den sa snazim kojit v tej istej miestnosti, bez radia alebo aj inych zvukov. Samozrejme sa to nie vzdy da, no ale aj tak sa vytaca a lomcuje s nim.

katka0602
25. aug 2009

Allisia, ja som objednavala z www.kellyscloset.com
Neviem ale kolko by stalo postovne na slovensko. ale boli velmi rychli a mala som aj kupon na zlavu. to vzdy potesi 🙂

egyptanka
25. aug 2009

kucina, do roka?? ... fuuuha tak to mas co robit. Zvacsa je idealny cas tak okolo dvoch rokov.
Akurat som sa dnes o tom bavila s mojou mamou o veciach co bolo potrebne sa ucit ... a ze u nas to islo tak spontanne, ziadne place, ziadne kriky ... proste sme sa jedneho dna zacali pytat. Aj oducanie od cumla bolo nenasilne, vraj jedna mamina znama ma videla s cumlom a vravela, ze aka velka slecna a nosi cumel a povedala mi, aby som s nou isla a cumel splachli. No cumel sme splachli a i ked som si ho zacala znovu pytat, moja mama povedala, ze cumel som splachla s tetou a ze uz nie je, tak som zamrncala, pochopila a cumel uz viac nepytala. 🙂

kucina1
25. aug 2009

egy neviem len mam taku predstavu 🙂

matja
25. aug 2009

egy, jasné, aj Patrik sa vykrúca pri papaní 😀 Musí sledovať, čo všetko sa okolo neho deje a keď je v cudzom prostredí, je to ešte horšie 😀 Musím dávať sakra bacha, aby ma nebolo vidno, keď ho kŕmim v parku alebo v cukrárni, lebo ja ho plienkou väčšinou neprekrývam.

A čo sa mi stalo dnes 😅 Malého som nakŕmila a rýchlo som s ním utekala von, aby som stihla poštu. A o ulicu ďalej som si všimla, ako mi bradavka trčí von z dierkovaného svetríka 😅 Zabudla som si zapnúť po kŕmení košík na podprsenke 😀 😀 A to som sa pred panelákom rozprávala s jednou babou a jej mamou a nič mi nepovedali. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre