Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
20. nov 2009

Jeeej Matusko aky ikovnik uz je 😉 Ad vajka... nooo, moze sa to stat a nemusi...

iron
20. nov 2009

tak metoda aplikovana, dietatko spinka do 15 min, zaspala sama v postielke...hura...teraz som zvedava kedy sa zobudi
ja som dnes bola na kontrole u endokrinologicky a zvysila mi davky, lebo ze preto sa citim stale unavena, vystavena a vsetko v mojom tele je spomalene...takze teraz by som mala zacat frcat, konecne tu bude stara Magduska... 😀
Nsoci styri zuby? to nas uz dobehnete...ma niekto viac ako 6 zubov, ci mozem byt hrda na prvenstvo?

a moja sa dnes prvykrat posadila a ked uz sedela tak sa zhucala...ale ze jaky system mala, dala kolienka pod seba az nohy vytiahla dopredu...sranda
a moze Ninka pecene gastany?

dievcatko84
20. nov 2009

pasojka gratulujem 😉 sikulo maly! To ide nenormalne rychlo..tie deturence kazdy den nieco nove objavia 😉 Teraz sa z toho tesime..ale ked budu behat az takur adost mat nebudeme, ze? 😉
A ja sem kocky chodim,len neprispievam 😉 z niektorymi z vas som v kontakte na facebooku 😉 takze nie som uuuplne mimo ;)

denkolc
20. nov 2009

Mgk, ďakujeeeem za zbožné prianie.....ešte nááádhernejšie by bolo, kebyže sa do polnoci nezobudí ešte 6 krát..hehe...

Iron, malá spí vo svojej izbe, že? Toto u nás nejde.... ☹

ajka82
20. nov 2009

hehe...ja keby mam aplikovat tu metodu, tak byaj tak krpec nezaspal mam pocit... sak karinka sa v postielke postavi a pozoruje cio sa bude diat aj hodinu a ani nahodou si nelahne... to ju naozaj radsej "ududlem" nacici 😅

potulka
20. nov 2009

denka, veru, veru, tanicka a matejko - to je dvojka! obaja okati a obaja lenivci, ktori zrazu objavili caro pohybu. 😀

pasoa, vidis, aky sikovnik. 😵 viem si predstavit, ako ste vyskakovali.

iron, atemin kubko mal pred tyzdnom 6 zubov. na stretavke sme sa okolo neho vsetky zhrkli a dolovali sme mu v pusine. 😀 teraz ich ma mozno uz zasa viac. 😉
gastany... co ja viem. nie su to sice orechy, ale vari by som preistotu este pockala. ale my dve sme v tomto dost odlisne. ja som napr. vcera najedovane nekupila prikrm, kde boli cestoviny, pretoze tam bol vajecny bielok. no na kyho frasa?! ved cestoviny sa daju v pohode urobit len z muky a vody. 😠

elenam
20. nov 2009

Krásny večer dievčatá. Sledujem s manželom horor na HBO, tak asi nezaspím. On také kraviny zapol a ja sprostá to sledujem.

Dávate miláčikom ešte pomixované jedlá,alebo ich už iba roztláčate aby sa trocha učili prežúvať. Mojej mixujem, ale piskoty a chrumky zje bez problémov a bleskovo rýchle. A o kúskoch chlebíka ani nehovorím. Ten miluje

iron
20. nov 2009

mna tie gastany napadli, ze sak to nie je citrus...no ale asi ich vsetky zozereme
den...ano vo svojej izbicke uz spinka tyzden. a aspon sa nebudi na draheho chrapot... 😀

ajka82
20. nov 2009

potulka, ja som dala minule malej cestoviny a fakt som si nepamatala ci boli vajecne alebo bez... a nakoniecsom zistila ze boli vajecne a nevadilo to pri tej pidi porcii

pasoa, matusko sa uz rozbehne ked sa sam otocil 😵 ... vyborne 😉

potulka
20. nov 2009

elenam, ja zvycajne mixujem, ale len tak nahrubo, su tam aj kusky. matej s tym nema problem - nevypluva, hoci mu obcas trosku zabehne. najradsej ma kusky zeleniny rovno z hrnca. 🙂

elenam
20. nov 2009

Moja malá ešte nelozí, tak som zvedavá kedy to začne. Ale keď ju dám do chodačky, tak už trocha chodí. Dávate vy detičky do chodačky, lebo dr. mi to neodporúča. Ale ja ju tam dám len na chvíľu.

egyptanka
20. nov 2009

bry vecer ...

pasoa
20. nov 2009

no to viete, že som veryhepy.

ale všetky tieto pokroky urobil, až keď som ho začala dávať tak intenzívnejšie na deku, kde sa vždy pretočí (a ako ste mali niektoré možnosť vidieť na fb, tak aj nechá nejakú tú omáčku) a potom sa tam mrví a mrví.
Najprv to bolo na laktíky, teraz sem-tam aj na vystreté ručičky a dnes už aj pretočenie z bruška na chrbátik...

a to všetko vo Vojtovkovej pauze - sme necvičili po očkovaní 11 dní.

Takže si stále myslím, že tým lehátkom, teda tým, že som ho tam FURT mala, som spôsobila, že je viac pozadu, než by normálne bol. MOžno by už dnes v pohode lozil, keby som nebola taká ťava... ach, krepaňa krepá...

Noale škoda plakať nad rozliatym mliekom a veľmi sa teraz radujem z každého nového pokusu môjho pokladíku.
A teraz sa idem venovať manželíkovi, ktorý ma dnes prekvapil a prišiel zo školy z BA o pol dňa skôr a teda nie v noci, ako pôvodne plánoval, ale už večer, akurát, keď som kúpala to naše slniečko voňavé.

tak papa na dnes. 😉

egyptanka
20. nov 2009

elena, ja nedvam, lebo ju nemam a ani kupovat nebudem, suhlasim s odporucanim tvojho doktora ...

potulka
20. nov 2009

ajka, ja viem, ze svet sa nezruti, ale stve ma to uz z principu. na jednej strane do teba casopisy, knizky a doktori hustia, co je alergen a na co si treba dat pozor a na strane druhej ti vyrobcovia detskej stravy ponuknu uplne v pohode polotovar s alergizujucimi prisadami. 😠
denka a pri obzerani prikrmov v dm som myslela aj na teba. fakt su to riadne palky! 😕 preco vlastne nevaris tanicke domace jedlo? ucite by to vyslo lacnejsie.

mgk111
20. nov 2009

elenam - ja kubka davam a on si to uziva labzuje po celom byte aq hra sa... a stat sa naucila z toho... a mixujem lebo kubko zje kuskovane akurat ovocie zeleninu chce mixovanu a natahuje ho.. ale chlebik tiez zboznuje a veselo papa.. nechapem preco mu ta zelenina vadi...

taella
20. nov 2009

dnes sme konečne kúpili posteľ do detskej , keby náhodu trebalo spať pri deťoch 😀

a kúpila som si konečne čižmy a bundu na zima . Bunda v Takku zlacnená z 45,99 € na 9,99 € 😲 😲 😲 no nekúp to 😀

Karolínka sa dnes vysypala na hlavičke a vzadu na krku . Môže to byť tá šiesta choroba , aj keď kašle a soplí ? Ináč by to vychádzalo , 3 dni teplôt 40 stupňov , dnes už nič , len sa teraz vysypala .

elenam
20. nov 2009

A čo Pribináčik? Už sa môže, lebo vraj tvaroh až po roku, no výživku s tvarohom som dostala a je od 4 mesiacov, tak neviem. Už ma nebaví dávať jej jesť stále to isté, chcela by som niečo nové a myslím, že aj Saška. A pudingy alebo krupicu?

denkolc
20. nov 2009

Potulka, navareného aj mám...ale napr. dnes som jej to ponúkla a ona radšej hladná ako také grcy jesť...ona len kupenské...minule mi zjedla domáce a pol dňa grcala, však vieš.....kukuričné sosne, piškoty či rožok hodí na zem...ale výživky, to by jedla....UM ani náhodou....z fľaše piť nebude....urobí sa, že nevie...

Preto buď trpezlivá, aj keď krpčok Ti zje domáce a menej...však sa rozpapá...Táňa vie zjesť aj 300 g., ale len z obchodu.....vrrrr....

diocka
20. nov 2009

denka, ze "urobi sa ze nevie" pit z flase🙂))
tanicka ma take uprimne kukadla ze by som jej uverila ze aj nevie🙂)

mgk111
20. nov 2009

elena - hovori sa ze aj po roku ja davam uz gteraz a kubinkovi teda pribinacik riadne chuti 🙂

egyptanka
20. nov 2009

A dnes mala Natalka dobry den ... fakt po veeeeelmi dlhom case som citila, ze som matka a nie troska a ze Natalka spolupracuje. Zobudila sa okolo 7,15 este tak o 7,45 sa premavala po nasej posteli a my sme sa s muzom preberali, potom ju muz zobral prebalil a okolo 8 doniesol na krmenie. Tak som ju nakrmila a potom este do 8,30 sme sa hrali v posteli, potom prisiel manzel, tak si ju zobral a isli sa hrat do obyvacky a ja som este spinkala do cca 9,45 kedy mi manzel opat priniesol na krmenie. Tak som ju zacala krmit aj s uspavanim ... okolo 10 zalomila a ja s nou este na pol hodinku. Potom som sa zobudila a mala sa zacala hmyrit tak som si ju dala na svoje brucho a tam si spokojne odfukovala do 12. Zobudila sa do ruzova, isli sme obedovat a kraaaasne papkala a zjedla 225 g vcerajsieho obedu co jej vcera nechutil. Po papani sa kraaasne hrala. Predviedla nam lezenie a zacina sa nam stavat pri nabytku. Potom okolo 15,30 som jej dala olovrant toho prilis nezjedla, tak som ju nenutila, len dostala MM. Isla som s maminou do Auparku na kavu so segrou, obehla som C&A a H&M a kupila som malej veci. S malou bol manzel vonku na prechadzke, kde mi referoval ze od 16 do 18 spinkala. Prisla som domov o 18,15 mala vyspana a ja ze co fcul ... ved mi teraz nepojde spat. Tak som jej dala kasu a aj tu kraaasne papkala. Potom sa okupala o 19,15 este kojenie a potom trocha netradicne uspavanie. Nezaobislo sa bez mensieho odporu, ale skusim tento sposob aj zajtra. A ked zabere tak sa budem velmi tesit. Ale zaspinkala o 20,30. Som zvedava na noc s tym, ze ma kasu v brusku.
Tak takyto pohodovy den som ja dnes mala. Velmi, velmi mi pomohol. Na takyto den som neskutocne dlho cakala.

elenam
20. nov 2009

Kúpila som malej čižmičky, samozrejme väčšie, ale predstavte si, že ledva zapnem zips. Som myslela, že ma urve. To jak to šijú. 😠

potulka
20. nov 2009

denka, vdaka. 🙂 ale ved hej, ja som vcelku trpezliva, aj ked si obcas pofrflem. ved som uz dnes vyhlasila, ze prestavam sledovat mnozstva, ktore matejko zje. hlavne, ze zje. a pravdupovediac, to, ze tanicka a aj ironina ninka bojkotuju domacu stravu a chcu len kupenske, mi trocha nahana strach. preco je to tak? co tam, dofrasa, davaju? 😕 😠

egyptanka
20. nov 2009

... no a este som stihla aj navarit obed a mala sa hrala v stolicke na papanie, kym som obed dovarila. Hoci len gulasovu polievku z prasku, ale este do toho som musela osupat a nakrajat zemiaky a osmahnut klobasku.

denkolc
20. nov 2009

Taella, aj ja som dnes bola v Takku! Ale nič som si tam nekúpila.. ☹ Ale za to v Gate som nakúpila až až.....najviac ma obšťastnili strieborné legíny....že jeeeeeeeeeeeeej....
A kto bude vyhostený v detskej? Že by Maťo? 😅

Elenka, včera som písala, že ja osobne sa bojím dávať pribináčika a podobne....čo ak mi potom nebude chcieť jesť zeleninu a ovocie? Napr. krpčok MGK papá všetko....ale u nás to tak nemusí byť...takže bojím, bojím...však zatiaľ má pestrú stravu....ešte toho toľko nejedla, že až....Zváž si podľa seba.....už si dávala jogurt?

egyptanka
20. nov 2009

potulka, hmm to mas ako fast food pre dojcata 🙂 ... ja to striedam, raz kupenske, raz domace. Kupenske len tam kde je kralicie a telacie maso co si neviem zohnat.

egyptanka
20. nov 2009

Inac moja zje aj doma varene a aj kupenske. Z kupenskeho jej najviac chuti spenat s kralikom 🙂

mgk111
20. nov 2009

denka elena - dnes mi spapal aj marhulovy jogurt ktory bol dost kysely... takze vobec nema problem sladke, kysle - skratka nove chute...

egy - super dnik..

egyptanka
20. nov 2009

Ja pribinacika nebudem davat do roka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre