Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
21. nov 2009

juchuchuuu 🙂 😀 Paťko zaspal sám v postieľke. Iron ma vyhecovala, aby som to skúsila aj ja, teda nie zrovna takou metódou, ale vlastnou a vyšlo to 🙂 Teda iba prvý raz, to ešte nie je žiadna výhra...
Od včera som malého ukladala do postieľky, keď mal spať, nechala som ho tam 20 - 30 minút podľa toho, ako sa mu tam (ne)páčilo, keď plakal, chodila som stále ku nemu, aby to neprešlo do veľkého náreku, bola som stále pri ňom, držala za ručičku, hladkala, spievala, nakoniec, keď sa mu to už moc nepáčilo, som ho vždy vybrala, dala prsník a učičíkala na rukách. 🙂 Teraz neplakal, tak som za ním nemusela vôbec ísť, po 20 minútovom vykrúcaní sa v posteli zaspinkal 🙂

egyptanka
21. nov 2009

matja, aka metoda?

egyptanka
21. nov 2009

ja spm dnes vstala o osmej, rychlo som nam uvarila obed (knedlo,vepro,zelo) a obed malej (kuskus s tekvicou,brokolicou a zltkom), o 9,30 mi zacal povinny oddych ked o 9,45 mala zaspala a spala do 11,30 samozrejme na mne. Na obed zjedla vsetko 225 g a este otvarala ustocka, ale ja uz som nemala viac navarene tak som jej dala par lyziciek vyzivky. A teraz sa rozhodujem ci ideme von alebo nie. Neprsi, len je trochu chladno

egyptanka
21. nov 2009

matja, jaaaj uz som precitala ... 😉

munu
21. nov 2009

ahojte

tak Matko figu spal v noci, v posteli s nami nemohol zaspat, vkuse kaslal..tak sme ho dali do kociarika, jemne vydvihnuty hore a tam nakoniec zaspal, ale aj tak kaslal a budil sa.. no o nieco lepsie akoby rovno lezal v posteli.. tak som si lahla na gauc k nemu do obyvacky, lebo on spal v obyvacke v kociariku a muzika som poslala hore vyspat sa do postele.. tak sme co to pospali, ale malo.. teraz spinka, kupili sme mu sirupcek na steklivy a suchy kasel.. taky nam odporucili v lekarni.. je pre babatka od troch mesiacov.. tak uvidime, ci pomoze.. chudatko male.. nema uz vobec teplotky, ale ten kasel ho budi zo spanku stale..

yamahafazer
21. nov 2009

ahojte 🙂
nestiham ani citat mala spi tak len na skok
boli sme na poradni vo stvrtok a ma 9450g 73cm a uz by najracej tiez chodila stavia sa hore na kolena chyti sa uz sa taha hore a doktorka povedala,ze mozem dat jogurty tak som dala biely zvolensky a vykrucalo ju popala troska nechala a nechce zrazu ovocie akosi jej nejde sladke vcera som jej spravila ryzu s bananom a nic,ale zelenina a maso moze byt neviem preco ani presnidavky nechutia.A dnes sa moc rozvypravala stale debatovala normalne babababa a lalala amamam taka podarena je ked si tak vyprava a cita knizku a debatuje 😀 ,zuby este nemame stale.Zdviha stale zadok hore a na nohy hned aj na kolenach stoji a vyskerena 😀 Ked sa zobudi pojdeme von.Tak sa majte krasny vikend vsetkym a vela zdravicka pa 😵

taella
21. nov 2009

o grcaní vám ani nebudem hovoriť , odkedy sa Oliver rozliezol , tak nestíham za ním koberec a podložku čistiť . Už aby štvornožkoval , to si hádam nebude tak tlačiť na brucho a nebudú ani grcky .

Karolínka mi teraz na obed hodila takú šabľu 😝 😝 😝 Komplet celý obed a desiatový jogurt vyšli von a do toho sa pokakala . Tak celá skončila vo vani . Medzitým som nechala Olivera samého s obývačke a keď som sa vrátila tak som v poslednej chvíli zachytila kvetináč s fikusom , ktorý už ťahal na seba 😠

a deň blbec pokračuje , manžel sa vrátil z práce a ráno som mu dala za úlohu dve veci - zavolať svokre či bude doma a kúpiť jej kvety na meniny . Samozrejme kvety zabudol kúpiť . Ja neviem pochopiť , nad čím tí chlapi rozmýšľajú , keď všetko zabúdajú 😠 😠 😠 😠

pasoa
21. nov 2009

tallea, fúha, to si inak riskla... ty koky..
Aj my máme doma veľký fikus v takom prútenom vysokom stojane, tak tiež manžel hovorí, že ten padne ako prvý za obeť matúškovym prieskumom, akonáhle to začne 😀

zuzic1
21. nov 2009

Cafte všetci...tak ja mám za sebou opäť pár strašných dní a ešte strašnejších nocí... 😢 ...ale tentokrát nieje navine drobek, ale zrejme alergia...pred pár dňami ma začali svrbieť prsty a včera sa mi po rukách a v dekolte nahádzali vyrážky(drobné akoby naplnené vodou) a tak mi zčervenala koža, že to mám ako popáleniny...strašne to svrbí a páli...a dnes ráno som vstala s tak opuchnutou tvárou, že som nemohla oči otvoriť...tak som šla na pohotovosť, dostala som 2 konské injekcie a 2 druhy tabliet...doktor povedal, že dojčiť môžem...ale predsa sa obávam 😖 Tak teraz sedím doma a čakám kým mi to trocha prejde...a v pondelok k obvodnej a na alergiológiu 😒 ...len neviem, kde dám malého a ako to bezo mňa vydrží :(

stále nechce papkať, tak už som sa vykašlala na všetky postupy a skúsila mu dať jogurt, ten celkom chutí s rožtekom, včera som mu uvarila cestoviny so žĺtkom a troškou syra...nič nezjedol, dnes zjedol len trocha rožka a jogurt a trooošinka zemiakovej kaše...z ovocia spapá max pol banánu, ktorý mu len tak po kúskoch odštipkujem..inak nič nechce...no keď sa darí, tak sa darí...:( a ešte k tomu bude náš tato o týždeň bez práce...tak vôbec neviem, čo s nami bude...jedna radosť naozaj..

egyptanka
21. nov 2009

zuzic, ked sa serie tak sa serie poriadne ... ale radsej si to odskakat naraz ako po kuskoch a ak to prejde tak bude ovela lepsie.

pasoa
21. nov 2009

zuzic, to máš dosť blbé obdobie... 😖 😖 😖

zuzic1
21. nov 2009

tAK SOM SA TEšILa na Vianoce a takto to začína... 😒 keby aspoň malý papkal...to ma asi hnevá najviac...pred chvíľou nám prišla autosedačka kuriérom, ktorá tu mala byť už včera 😕 ..aspoň tá ma potešila, dúfam, že sa bude malému v nej páčiť

zuzic1
21. nov 2009

pasoa, egy: vy máte tiež za sebou dosť zlých období, tak aby už nám bolo konečne dobre...joj ale vy máte veru aspoň papkáčikov poriadnych..

egyptanka
21. nov 2009

zuzic, aj ja som sa neskutocne tesila na Vianoce a stacila sekunda a bolo po radosti ☹

egyptanka
21. nov 2009

zuzic, noooo s tym jedenim to nie je take jednoduche ... ano spapa tych cca 200g ale vies akeho Hamleta musim hrat??? ... po tejto materskej sa mozem prihlasit rovno na herectvo, lebo ju musim pri tom tak zabavat a hrat divadielko, aby sa neobzerala kade tade ... a niekedy mam pocit, ze hram sutaz ci sa trafim do jej otvorenych ust alebo nie tak sa v tej sedacke hmyri.

Inac zuzic mi napadlo, kedy davas papat po spani alebo pred spankom??

egyptanka
21. nov 2009

A vcera som robila kasu a nemala som dojcensku vodu, normalnu z vodovodu sa mi nechcelo prevarat a cakat kym vychladne tak som zohriala len v rychlovarnej konvici na prijatelnu teplotu a ziaden problem.

pasoa
21. nov 2009

egy ja dojčenskú vodu vôbec nepoužívam. Na pitie dávam normálnu prevarenú.
a prečítala som, že si robila KLOBÁSU.. tak som sa 😕 😕 😕 vydesila a potom som to čítala odznova 🙂 🙂 🙂

munu
21. nov 2009

no akurat som sa nabastila, ryzu a pecene kuriatko 😝 to boli moje ranajky, prve jedlo dneska.. som sa postavila na vahu dneska rano a oci zo mna vybehli.. za ten tyzden a pol, co sme chori vsetci doma a nespali sme asi tri noci, ked mal Matko teploty a kasel, tak som aj menej jedla a som zistila, ze som zhodila tri kila,ani neviem ako.. a to som sem tam vecer aj s cokoladou muzovi pomohla 😉 no teeeda... 😨

munu
21. nov 2009

tu je nejako prazdno dneska 😕 kde ste vsetky? zase ked ja mozem popisat, tak tu nikto nieje

nsoci
21. nov 2009

Ahojte, boli sme na hrade Devin a v Zoo rodinna sobota.... idem sa chzstat a stretko z vysky.
V DMke maju detske musli od alnatury, je super, su tam sice aj jahody, ale minimalne.
A Matkovi chuti.

munu
21. nov 2009

Nsoci, tisko zavidim tvoj pestry rozvrh dna kazdy den 😉 si skvela 🙂
u nas leje ako z krhly a celkovo je uz asi tri tyzdne skadede pocasie, zamracene a prsi stale cez den 😠 asi aj preto sme ochoreli vsetci 😠 Matko uz ma nasadeny sirupcek na kasel, uz len cakat kym zaberie 😉

denkolc
21. nov 2009

Vidím, že tu to frčííí... 😀 Som vytiahla našu tému z druhej strany, aby nezapadla prachom... 😅
Tánička dnes tretí krát zaspala bez uspávania...bez revu, bez natriasania..prosto zaspinkala sama, ako by sa malo...juj, ešte keby sa tak furt nebudila, že áno...

Munu, vidíš, ako rýchlo schudneš...ale takým stresom, to radšej nieeeeeeeeeeee...

Nsoci, príjemnú zábavu!

Egy, kde ste boli vonku?

iron
21. nov 2009

tak Ninka spinka...dnes jej to trvalo 4 minuty...ono to fakt funguje. Ja normalne nechapem.

pasoa
21. nov 2009

nšoči, aké pekné výletíky. Ja som strávila sobotu pri preklade. 15 strán mám za sebou a ešte musím makať, lebo cez týždeň nemám šancu a momentálne mi to vychádza v priemere 6 strán denne, aby som to mala do vianoc.

matúško máva také stavy, že sa začne smiať ako zjašený a smeje sa a smeje, buď na šaškovi (hrkálke) alebo len tak, stačí naňho urobiť "bzm" alebo "vuiii!!!" a on spustí taký rehot.. no zlatéééé! 😀 😀 😀

denkolc
21. nov 2009

Pasojka, nahraaaaaaaať.... 🙂 🙂 🙂

Iron a ešte to aj na diaľku pôsobí aj na mou Omrvinku....ešte jej dohovor, aby prespala noc.... 😉

iron
21. nov 2009

den...no to asi sa nepodari. ale raz v noci moze byt? budem na nu vplyvat

pasoa
21. nov 2009

denkolc, vieš, koľkokrát som sa pokúšala? ale vždy, keď sa zjavím s foťákom, tak ho zaujme foťák, zmena scény a tak a prestane... a on zaregistruje hneď, aj keď len vykúkam spoza rohu.. hucútik jeden! 😅

taella
21. nov 2009

máme prvý zub 😎 Oliverova ľavá dolná jednička je vonku . Ráno ešte nič a teraz večer , kuk - zub na mňa vykukol 😀 😀 😀 a vyzerá , že sa tlačí vedľajší zub 😉

ešte teraz večer bol manžel s Karolínkou na pohotovosti ( ja nemám vodičák a musela som ostať s Oliverom ) , behom dvoch minút sa tak príšerne vyhádzala po celom tele , také pupence červené a hlavne na tvári . Ešte horšie to má ako včera . Tak mu povedali , že nemôžu vylúčiť tú šiestu chorobu , ale máme vysadiť antibiotiká a všetky lieky čo berie , iba Fenistil dávať . A príšerne ju už druhý deň bolí bruško , prdíky idú ťažko vonku , tak je škvŕka v brušku , má riedku stolicu ( raz denne ) . Tak mi celý deň iba plače a nič nepomáha ☹ dávam jej teplé zábaly na bruško , cvičiť s nožkami si nenechá , ani ich neskrčí , len sa celá vypne a je ešte väčší rev ☹ v noci sa asi 3x zobudila s takým revom , že sme ju nevedeli utišiť ☹ Pozrela jej aj bruško na pohotovosti , tak ho má dosť nafúknuté , máme dávať probiotiká , ale ona už dostáva asi pol roka . Tak dúfam , že keď vysadíme všetky lieky , tak aj to bruško jej povolí .

denkolc
21. nov 2009

Taella, hrooozne ma mrzí to s Karolínečkou...fňuk...fňuk...taaakto trpí, to je strašné....úprimne som z toho smutná, chúdatenečkooooooooooooo... ☹ ☹ ☹ Jaj, tak držíme pästičky, nech to pominie!!!!!!!!!!!!!!

pasoa
21. nov 2009

ach, Tallea, kiež by to bolo "iba" z antibiotík... ☹ chúdiatko malé... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre