Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
26. nov 2009

Matja, hod mi nejaky fajnovy recept na kasicku, ktoru varis Patkovi prosim.. ak mas trochu cas

matja
26. nov 2009

no výborne, tak začnem so sušenými marhuľami, tie sú asi najzdravšie. Ktosi sa tu pýtal na to, čo obsahuje veľa železa, tak napr. aj sušené marhule...

munu:
Z ovsených vločiek som robila včera, najskôr som ich premyla, uvarila som ich vo vode spolu s jabĺčkom, aby to bolo husté a potom do mierne vychladeného som pridala MM a Patrikovi to chutilo. Kvôli tomu uvarenému jabĺčku to bolo také kyselkavé.

ďalej robím ryžovú kašu, z ryžových vločiek je raz-dva hotová - zalejem troškou vriacej vody, aby zmäkli, pridám MM a napr. roztlačený banán.

pšenovú kašu robím z instantnej pšenovej kaše kúpenej v DM drogérii, ale táto mu moc nechutí, skúsim kúpiť klasické pšeno, nie instantné.

z kukuričnej krupice - uvariť do zhustnutia vo vode, opäť riedim po vychladnutí s MM, pridám amarantové perličky, túto bude mať drobec zajtra, uvidím, či bude chutiť, ešte ju nejedol

z pohánky - pohánkové vločky sú tiež rýchlo hotové, stačí zaliať horúcou vodou a sú mäkké, pridať môžeš znovu hocijaké ovocie, či už varené alebo nastrúhané surové...

Najnovšie mu tam chcem pridávať uvarené posekané sušené ovocie.

ak niečo zvýši, ja to veľmi rada dojem, pokiaľ tam nie je MM, dosladím, prípadne pridám škoricu, prilejem obyčajné mlieko, mňam, ja mám rada kaše 🙂

napadlo mi, ty si robila instantnú ovsenú kašu? Lebo malému instantná pšenová nechutí (ani mne), preto si myslím, že z uvareného pšena mu možno chutiť bude... Mne osobne sa tie prášky nepozdávajú, hneď sa z toho urobí taký betón, samej mi to nechutilo a aj keď mám kaše rada, toto som nemohla zjesť...

baskaj
26. nov 2009

čafte!

katja - mne kázala doktorka c-bion teraz, keď bol dami chorý - denne 5 kv. tiež by som si skôr myslela, že radšej ho na to nenavykať, ale keď ajka píše, že im už v pôrodke kázali, tak asi z času na čas dám. nepr. keď bude upršano alebo chrípky...

nsoci - ja si myslím, že také venovanie sa dieťaťu popri práci, ako si opísala, je prirodzené a správne. aj ja to tak robím. chvíľu sa zahrám, chvíľu porobím, chvíľu ponosím, odbehujem, poprihováram sa, pojaším - to robím najčastejšie... ale nechám ho aj samého pohrať sa, pozerať sa...
- ozaj, ako sa darí s ryžou? 🙂

kočky - od koľkého mesiaca teoreticky môžu kojené deti lepok? od 8m alebo 9m?
na koľko dní vám vystačí 1 krabica kupovanej kaše?

potulka
26. nov 2009

baskaj, mne sa mari, ze dokonca od 7. my sme zacali o mesiac neskor.
matja, super kasovy sumar! 🙂 muz mal akurat dnes na veceru krupicu. si ma navnadila, zajtra si asi nejaku urobim na obed. psenova sa mi minule zdala akasi horka, asi som ho kratko preplachovala. najradsej mam ovsenu, z vlociek. potrebujem tam citit nejake kusky, len hladka kasa mi nechuti. a struham si na nu cerstve jablko. mnam. veruze si ju zajtra urobim! 😉

mgk111
26. nov 2009

baska - hmmm ja neviem na ako dlho vydrzi kasa lebo striedam s jogurtikmi... ale myslim ze tyzden - tyzden a pol ak by som davala len kase - ja nedavam podla navodu lebo kubko nema rad huste ale riedke takze mi staci menej lyziciek 🙂

baby ked maju drobci nieco kysle co nechcu - da sa to prisladit napriklad tym hroznovym cukrom alebo to je blbost? teraz miesam kyslejsie ovocie so sladkym, ale caj mi niekedy nechce vobec, tak som rozmyslala ze keby tam bol hroznovy cukor ci sa to da...

kubko dnes mal na navsteve kamosa matka, ten sa tu plazil, stvornozkoval, pichali si vzajomne do ociek 🙂 hladkali sa, hrali sa, rozpravali - zlatucki boli obaja 🙂 len som prisla na to, ze kubko teda hodne "zaostava" za matkom - neviem ako ho mam motivovat, kamoska mi aj hovorila ze nech urobim to a ono a videla v priamom prenose, ze kubko na brusku nebude, ze sa rozplace a jeduje, ze na styroch sa rozplacne ale chodit by chodil, za rucicky beha stale z jednej miestnosti do druhej, oproti matkovi bol hodne umrncany a ona na mna kukala, ze preco ho nedam do postielke nech zaspi - tak som jej vysvetlila co by prislo a neverila 🙂 vraj ked je matko unaveny da do postielky a on zaspi 🙂 a kubko uz ani nevidel 🙂 nuz to je tak ked spi pol hodku miesto hodky a pol co dal matko ked sme boli vonku 🙂 matko je o tri dni starsi a uz ukazuje ze ako sa ma, s rucickou ze len tak vselijak - nadhera, hracky nielen vybera z nadob ale aj vhadzuje ako ked upratuje - aj vasi to robia? som z dneska zmatena, ze co som zanedbala ked sa kubkovi nic-moc nechce... ☹

mgk111
26. nov 2009

hmmm nikde nikoho?? no tak teda dobru noc babule...

pasoa
26. nov 2009

ja som tu, len prekladám vrrrrr 😠

baskaj
26. nov 2009

kto chce kuk album látkoviek:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2032683&i...

- a egy - dík za ten link na inzerát tých plienok, čo si dala minulý týždeň - už ich mám doma :o)))

munu
26. nov 2009

matja mockrat vdaka 🙂 🙂 🙂 tak idem skusat kase podla tvojich receptov 😀 😉

munu
26. nov 2009

Matja, hej robila som instantnu ovsenu kasu, tiez mi nechutila, takze sa Matkovi ani necudujem, ze ju nechcel 😅 preto som chcela nejake recepty, ze ja mu sama uvarim stale inu kasicku doma a ziadne instantne zbrndy nebudem viac kupovat.. si skvela..velmi si mi pomohla 🙂

potulka
26. nov 2009

mgk, nedepkuj. 🙂 nemozu byt vsetky deticky rovnake. ale samozrejme, rozumiem ti. aj mna niekedy pochytia pochybnosti, ked si tu citam (a vidim na stretkach), co dokazu matejkovi rovesnici... hlavne po pohybovej stranke. ale potom sa zasa upokojim, vidim, ze aj moj syn napreduje a kazdy den ma niecim prekvapi. 🙂 neber si to tak. a napadla mi este jedna vec - syn tvojej kamaratky bol u vas na navsteve a v novom prostredi sa hadam vsetky deti spravaju inak ako doma. my sme dnes tiez boli v cudzom byte a matejko bol ovela akcnejsi ako u nas v obyvacke, kde uz ma vsetko okukane. 😉
hadzanie hraciek do krabice - neviem ti povedat, my sme vlastne este tusim ani nedali matejkovi moznost ich odniekial vyberat. na deke mu porozhadzujeme zopar kuskov a ked je v lehatku alebo za stolom, predkladame mu ich po jednom. ale CDcka zo stojana vyhadzoval perfektne. 😀
matejkovi uz aspon 4 mesiace ukazujem tap-tap-tapusky, ale nechyta sa. zato pa-pa sa naucil za dva dni. aj pani doktorke pri odchode z ordinacie zakyval. 😵 zaspavanie - potrebuje hojdanie, prechadzku v kociku alebo prso. sam nezaspal nikdy. no, mozno ked bol uplne maly. ale to vlastne len stale spal alebo jedol, ako kazde babo.

asandys
26. nov 2009

potulka, adamko neurobi tap tap asi nikdy, od narodenia mu tapkam dlane, ale sam si este ani raz netapol🙂)) Ale papa uz tiez urobi, ale iba ked sa mu chce, baranok jeden. Zaspavanie nepopisujem, uz mi treba vymenit celu manzelsku postel, jaka je rozhegana z toho vecneho natrasania adama na rukach🙂)))

baskaj
26. nov 2009

mgk - veru, aj ja si myslím, že na tú vašu návštevu radšej rýchlo zabudni. proste sú deti šikovnejšie v iných veciach a deti šikovnejšie zase v iných veciach. raz sa všetko aj tak naučia!
pre maminky, ktorých deti už všeličo dokážu, je čudné, ak to iné ešte nedokážu, ale to je zase pochopiteľné. ja sama som to zažila, keď ste tu ešte dávno pradávno písali o večernom uspávaní detí a som si myslela - čo je na tom ťažké? musíte vedieť nahodiť atmosféru - zatiahnuť žalúzie, malé svetielko, hovoriť pošušky... a deti budú vedieť že idú spinkať na noc a je to! no, a po pár týždňoch som si túto svoju vlastnú teóriu mohla akurát tak strčižť za klobúk... už 5ty mesac uspávam krvopotne na rukách 😝 a chápem, že ak sú deti proste "iné", tak s tým matky nič nenarobia. len sa musia prispôsobiť svojej vlastnej situácii...

potulka
26. nov 2009

baskaj, mudro hovoris. 🙂 presne v tom to vazi - prisposobit sa, nedrzat sa krvopotne akejsi zidealizovanej predstavy o vlastnom potomkovi. ved deti nie su stroje.
a teraz uz naozaj dobru noc.

baskaj
26. nov 2009

tadá! nová pas foto 😎

baskaj
27. nov 2009
nsoci
27. nov 2009

Tadaa hldna Nsoci...
Baskaj krasne fotecky.
Matko tiez ignoruje moje tap tap a pa-pa.
No rovinato padol na oltar hladu idem do hajan spat.

matja
27. nov 2009

munu, do tých kašičiek môžeš dať namiesto mliečka aj jogurt. A tiež ho radšej nevar, ale iba primiešaj do teplej kaše...

baskaj, super fotka v pase

mgk, Paťko na moje ťapušky a pá pá, tiež kašle... Neporovnávaj si svoje dieťa s niekým iným. Veď si písala, že Kubko už vie ukázať, kde je očko, tato atď... Však je šikovný, keď to už dokáže.

nsoci
27. nov 2009

Inak tie druhe sanky co som dala link su dost velke nie? 116 cm...http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7008645

matja
27. nov 2009

nsoci, vyzerajú super, sú fajné, moderné, parádne, ale pri sánkach neviem, ja radšej drevo... Aj tá opierka na drevených mi je sympatickejšia, ale to je iba môj názor.

nsoci
27. nov 2009

Aj mne sa viac paci drevo...ale ked drevene su vsetky na tahanie len...hm...dilema...aj ten fusak je dooost dobry k tomu

kucina1
27. nov 2009

ahojte tak som v petrzke a cakame na obed aby sme sa stretli v cajovni juj tesim tesim

denkolc
27. nov 2009

Dobré ránečko! Kuci, vitaj...aspoň uvidíš, ako to tu mnohí flákajú a majú samé A-čka... 😀 😀 😀 Idete s Iron? Dohodli ste sa nejako?

Dávam malej práve desiatu - banán s hruškou a sladké je to ako nechcem povedať, čo.....ale moc jej to nechutí...hm...radšej je fascinovaná reklamnými spotmi... ☹

A tak sa natriasa v tej stoličke, dosť ťažko sa ju kŕmi...tak hopsá...srandovná je... 😀 Mala by som zase fotiť a kamerovať, bo čas letí.. 😅

iron
27. nov 2009

bre ranko...krpata okupuje havuchov pelech, zase. Obed uvareny, dieta obriadene, veci na tyzden pobalene...este urobit vlasy a moze prist 12 hodina.....

iron
27. nov 2009

kuci, sedacka pre pána Tomáška je nachystaná...

kucina1
27. nov 2009

deni hej pojdem s iron, sme dohodnute a zavolame si aby sme sa dohodli este kde nas vyzdvihne, potom este neviem ci pojdem okolo druhej s nou domov alebo tam ostnem a pojdem trosku neskor, o pol stvrtej musim byt opat v petrzke 🙂

tomasa som dala spat, je daky od rana uknucany tak snad sa to spankom polepsi, inak budem smutna, ked nahodou bude taky nemasny neslany nakolko sa ma dnes stretnut s malickymi kamosmi na dvoch miestach

iron
27. nov 2009

kuci, neboj on sa vychrni a bude dobre....to dufam, ze moja vam ukaze svoje pokroky,....lebo ked sme pri nejakych detickach, tak len kuka ako puk a ziadna akcia....hm...som zvedava.

potulka
27. nov 2009

dobre ranko
som sa vcera nepochvalila, ze sa nam podarilo odobrat matejkovi tu cikanicu. velmi originalny sposob - posadili sme ho na nocnik tak, aby mu pipik trcal, nanho skumavku a do 5 minut bolo hotovo. 🙂 dnes som to bola odniest. nasa doktorka neordinovala 😠 ale mila sestricka od susednej lekarky (nsoci pozna) to bola ochotna prevziat. 🙂

my mame retro sanky este po mne, len opierku bude treba dokupit.

je tu niekto, komu sa dieta vie posadit z lahu? mam pocit, ze matejko sa o to pokusa, len sa vzdy pri tom preguli na brusko.

na dnesnu stretavku s pasoovcami prideme urcite, len asi skor k jednej ako k dvanastej. dufam, ze vas vsetky zastihneme. idem si zabalit velky fotak aj so sirokouhlym objektivom, aby sme mohli urobit hromadne foto. 😉

kucina1
27. nov 2009

iron jeeej parada tak sa ja uz tesim
a som zvedava co poviete na moje brusisko, ja neviem ci je to dieta alebo som taka tlsta, ze az xixi

kucina1
27. nov 2009

potulka aj my mame klasicke sane a tiez iba opierku treba dokupit a navoskovat ich 😀 hm len ci bude sneh ...

tomas sa posadi z lahu ked si zaprie nohy, uz sa vie posadit aj z loziacej polohy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre