Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
18. jan 2010

Potulka - normálne som tŕpla, keď som čítala, že Tvoj muž má ísť na služobku do KE 😨 Moja sestra mala dnes tiež naplánovanú cestu do Vranova, ešte som ju ráno prehovárala, nech nejde. Tak vďakaBohu je tiež doma 🙂

iron
18. jan 2010

My tiez uz mame len jeden spanok.

No a tymto koncim svoje prispievanie tu. Keby ste nieco chceli som na FB alebo inde.

katja78
18. jan 2010

Iron - prečo??? 😔

labutka
18. jan 2010

katja to ani nehovor, ze jeden spnok denne - to ho asi fakt vyhodim z okna. vcera o stvrtej tak krasne zaspal poobede... som sa tesila ze uz to bude len lepsie - a prd makovy... 😒

egyptanka
18. jan 2010

No uz som sa aj ja naobedovala ... idem sa natiahnut s knizkou k hrajucej sa Naty a odpocinut si.
Dnes von nejdeme, Naty bude spinkat na balkone 🙂

katja78
18. jan 2010

Labuťka - ja si nemyslím, že sa spánok našich detí zlepší natoľko, aby bol podobný čojaviem 3-ročným deťom. A to hlavne preto, lebo im sa mozog stále vyvíja, musia ešte dozrieť, naučiť sa toľko vecí a aj tie nešťastné zúbky 🙄 napr. Maruška nemala také sople, keď sa jej prerezávali zuby ako Hanka teraz.

taella
18. jan 2010

nerobila som ja tie torty , nemaj komplexy 😀 a tortičky boli 3 😉 ešte svokra robila jednu

labutka
18. jan 2010

no a uz je aj hore to moje babeno. 🙂 zlatusik. 🙂 nikomu ho nedam, ani za milion. 😵

egyptanka
18. jan 2010

Iron a to uz preco??? 😲

mgk111
18. jan 2010

tak my xsme boli dve a pol hodky vonku - som sa akosi zabudla 😀 ale ked si kupko pytal papat tak som letela domov 🤐 zbastil vsetko a nechala som ho v stolicke aby som sa aj ja stihla najest... tak to slo... teraz mam rozlozeny gauc v detskej a hra sa na posteli - vynimocny jav ze sam - ale ma hromadu stipcov ktore rozhadzuje kade-tade 😅

iron - preco tu koncis??

labutka - a ty preco ides budit maleho - teda chcela si budit?? nie je lepsie nechat nech sa skratka vyspia?

ja si myslim ze niektore dieta dostalo do vienku aby pekne hajalo, papalo alebo cokolvek a ine nie... ved oni sa to postupne naucia... snazim sa kubka ukladat v rovnakych casoch ale na viac nemam gule... a tiez si myslim ze este rastu zubky, vyvijaju sa takze to nejako extra rychlo nepojde... uvidime

naucil sa krasne si sadat z bruska 🙂 len si vzdy nos osucha 😀

som ochrapcana idem si urobit kafco... a kubkovi lezie asi dalsi vrchny zub lebo ma len kuse do pleca 😒

egy - ze aky veget s knizkou... ja ked tak stiham tychto par viet a koniec 😠

pasoa
18. jan 2010

OLIVERKO, KAROLÍNKA, prajeme Vám s matúškom všetko najlepšie k PRVÝM NARODENINKÁM!!!
je to až neuveriteľné, že je to už rok!

potulka, dobre, že M. nikam nešiel. Tu v MT nie je nejaké extra zlé počasie, normálne len sneží, ale v dopravnom servise to znie, akoby bolo na dolniakoch božie dopustenie alebo čo..

iron, čo sa deje? niekto ťa tu vytočil? z marcoviek? adminky? čo sa stalo... ja ťa nemám na fb...
baby, ako sa volá iron na fb?

mgk111
18. jan 2010

pasoa - myslim ze iron je magdalenka ale neviemcia 😒

pasoa
18. jan 2010

cheche mgk, to mi moc nepomôže. si zadaj na fb do vyhľadávača magdaléna a budeš len 2 dni listovať v zozname magdalén 😀

mgk111
18. jan 2010

jaaaj ja som myslela ze ju tam mas 🙂 a ze len nevies ako sa vola 🙂 tak promin - u mna ta demencia ide naplno 😀

katja78
18. jan 2010

Iron, dúfam, že nie kvôli mne. Som sa Ťa nedávno dotkla 😔 Ale naozaj to nebolo myslené tak, ako to vyznelo.
Ešte raz prepáč.

kajuska111
18. jan 2010

ahojte,

vsetko naj Karolinke a Oliverkovi, hlavne vela zdravicka 😀

egy, uprimne zavidim Anicku zo ZD...ja som svoju venovala kedysi sestrenici, no a teraz som si ju poprosila od manzela k narodkam, este ze su co nevidiet.... 😉

nasa Lucka spava cez den dva krat, ale len vonku v kociku, doma ani za svet...no a v noci celkom sa da, zaspi okolo deviatej na nasej posteli, pritulena ku mne a v noci ked sa zobudi, da si mliecko, chbatikom sa pritisne ku mne a tak zaspi...moj maly tulen 😀

mgk, vladka, ajka, sa tesim na stretko, nase kiahne zatial nic klopklop tak uvidime ci sa nam vyhnu...mgk, mame autosedacku...stretko mozeme spravit aj u nas aj u vladky, co vy na to?

iron
18. jan 2010

nie je to ani kvoli jednej z vas..ja len by som privitala keby to co si tu piseme by bolo len medzi nami. Ale tu to moze citat kazdy a to sa mi nepaci.

katja78
18. jan 2010

Magdalenka a máš nejakú negatívnu skúsenosť v tomto smere?

denkolc
18. jan 2010

Tak a sme doma.....

Ako to zhrnúť? Hm....nepovedala som pani doktorke, čo mi povedali na plávaní, len som jej hovorila, aký je Táničkin stav....riadne ju prezrela...výsledok: čaká nás vyšetrenie krvi, moču, neurológia, rehabilitácie....predbežne nám dokina povedala o Táničkinej hypermobilite, takže táto diagnóza je potvrdená, uvidíme, či sa nepridružia ďalšie syndrómy...
Zajtra do školy na skúšku nejdem, v stredu plávať nejdem (Egy, Atemi - nechcete nahradiť hodiny miesto nás?), čakajú nás všetky vyšetrenia....

Tánička je príliš CHUDÁ......vyzerá to tak, že moje mlieko jej nestačí....kúpila som Sunar, ale ako ju prinútim ho piť, to neviem...ona to proste nechce...takisto ako domáce jedlo....takže začína boj....potrebovala by som sa na neho dobre vyspať.... ☹

kajuska111
18. jan 2010

ahoj den, doktorka ti to povedala predbezne, tak este nerob unahlene zavery...drzim palceky aby sa to nepotvrdilo a Tanicka bola len maly lenivcek...
a kolko Tanka vazi a meria, ked chuda,???

dedde
18. jan 2010

DEN presne ako hovorí kajuska, cakaj na výsledky a potom uvidis

dedde
18. jan 2010

Karolinke a Oliverkovi vsetko najlepsie k prvému rociku!!!!!!!!!!!!!! 🙂

katja78
18. jan 2010

Den - hlavu hore, držím palce, aby boli výsledky v poriadku a Tánička prišla na chuť mliečku aj pevnej strove.
BTW, doki Ti povedala, že hypermobilita je diagnóza aj u detí? Mne sa zdalo, že len u dospelých 😕

denkolc
18. jan 2010

Kajuška, díky....za podporu....ale to predbežne som myslela tak, že hypermobilita je to najmenej.....hlavne, aby to nebolo čosi horšie.....toto zvládneme v pohode...hlavne, aby sa začalo s liečbou...lebo aj tak je už dosť neskoro.... 😔

S tou váhou je to tak, že sa narodila s dobrou váhou 3700 g....priberala krásne....ale teraz len dákych okolo 300 g. za 3 a pol mesiaca.....takže niečo sa deje....avšak - ľudia s hypermobilitou vraj chudí sú....tak nefim, nefim... 😖

lubi22
18. jan 2010

Ahojte 🙂

Karolinke a Oliverovi vsetko naj 😵 😵 😵

Den musis pockat na vysetrenia, drzim moc paste. A co sa tyka Tvojho manzela, mal by Ti byt oporou, najma v takychto chvilach, ak nie je, tak ...Ty vies najlepsie. A este ku kojeniu - mna posledne mesiace permanentne boleli prsia, normalne na dotyk, uz podprsenka ma bolela, uz som si aj zvykla, ked boli zapaly, tak samozrejme to bolo este horsie, ale nezdalo sa mi normalne, ze ma prsia v kuse bolia, ze ich v kuse citim. Ked som prestala kojit, ked sa prestalo tvorit mliecko, tak sa to uplne zlepsilo, normalne ich furt necitim. Skusala si dat Tanicke aj ine druhy mliecka? Mozno ak nechce klasicke UM, skus ochutene. Napr. Nestle ma ochutene - ryzove, medove, bananove, hruskove - v takych krabickach, mozno Ti bude tie. Mne Samko tiez nepil ine mlieko, iba ochutene.

potulka
18. jan 2010

bratislavcanky, idete dnes niektora aj von? este furt snezi, chodniky su neodhrabane a ak su odhrabane, za hodinu su opat zasnezene... viem, mame terenny kocik, aj sanky, ale taaaaak sa mi nechce... 🤐 dufam, ze ma niekto podpori a ja sa nebudem musiet osivat s vycitkami svedomia. 😀

baby, nechcem vam brat iluzie, ale facebook je napriek akoze ochrannym opatreniam velmi dobra vec na vypatranie informacii o vas.

denka, akoze chuda? kolko vazi? moze to mat z kupovanych prikrmov, ci ako? 😕 hmmmm... tie vysetrenia nie su na skodu, radsej, ako nieco zanedbat. drzim palce.

denkolc
18. jan 2010

Katka, neviem, ako je to u dospelých či u detí....U nás je to zhruba tak, že Tánička má príliš ohybné klbiky a veľmi slabé svalstvo....teda, celá je taká nepevná.....síce gumená, ale nedokáže sa zdvihnúť napr. na sedenie, či na štyri alebo nebodaj na plazenie...a tým pádom toto celé je hypermobilita....

Dedde, díkuš.....však akože nič také hrozivé sa nedeje.....ja len, že som to hovorila od začiatku, že to neni dobré, že sa niečo deje a NIKTO mi nechcel veriť, každý len vravel, že každé dieťa je iné a pritom ona má chudinka fyziologický problém, ktorý by sa mal cvičením zlepšiť....ale k tomu cvičeniu nás nikdy neposlali, lebo však "ona je len lenivšia".....a teraz "sme prišli neskoro"...mali sme prísť dávno....tak toto ma napríklad štve.....

Lubi, najskôr skúsim inú značku ako Nutrilon, či sa nechytí....lebo ona moc nechce sladké veci....taká výživka že hruška s banánom u nej nehrozí....najradšej by jedla kašu len čisto ryžovú....takže aspoň vo voľačom je po mne... 😀 Myslíš, že také ochutené UM majú aj vzorky? to by sa mi šiklo....na koštofku.... 😅

moncicii2000
18. jan 2010

ahojte ..
vcera som bola 4 hodiny v kupeloch malych bieliciach (saunach, v bazenoch no super bolo) mamina a segra strazili maleho a ja s mojim ocinom , s tetou, a so starkou sme boli v kupeloch :D ...
my papame vsetko nikdy som malemu nedavala bio mäso ani sa nechystam ... lebo neviem ci by som tu niekde i take nasla :D ..
dnes som bola vybavovat zvysenie rodicovskeho ... chceli odomna vypisat ziadost (este som nanu musela napisat ze nepracujem a neprijmam ine prijmy .. ) a plus este tlacivo z roboty ze som zamestnana ale nepracujem lebo som na rodicovskom ...
okrem tohto sme vonku dnes neboli lebo furt snezi .. a v takomto pocasi sa mi nece ... akurat bol viliamko so starkym vonku chvilu na dvore vozil ho na sankach boli u babky kuknut sliepky a macky ... :D

iron: ja som kvoli tomu vymazala album tu na MK lebo si to mozu kukat vsetci .. na FB mam albumy ale date ze si to mozu kukat len moji priatelia nikto iny ...

denkolc
18. jan 2010

Potulka, v podstate neviem, prečo je chudá....vidno, ako sa vytiahla do dĺžky a stratili sa jej faldíky....ale som myslela, že to tak má byť....z kupovaných príkrmov to nebude, veď sa priberá aj napr. z kašičiek a tie papá normálne...ale moje MM jej už nestačí asi dlhšiu dobu....preto musím nájsť spôsob, ako jej dať UM... 😅

egyptanka
18. jan 2010

No za tri dni som precitala prvy diel Anny ... super ... niekedy citam pri malej v detskej izbe ... ona sa hra a ja si citam. Odkedy mame pevny rezim a vie spinkat tak sa zabavi aj sama a kludne takto sme aj hodinku a pol 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre