Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kajuska111
4. sep 2009

ajka, no skvely, len je to tazke a ked to musim ja vlacit... 😖

lubi22
4. sep 2009

Egy tam budu zajtra ine davy, davaj si bacha. 😉

Pasoa - iba hrudnik ako Brad Pitt vo Fight Clube, hlavu muzovi nevymenim 😀 Ale je to ok aj tak, teraz sa mi paci este viac, ked sa na neho tak Filipcek podoba 😀 No my dve by sme si veru do kapusty neliezli, ja tmavych chlpacov nemusim 😀

pasoa
4. sep 2009

lubi 😀 zato ty sa mi páčiš taká tmavá 😉 ale neboj, už som vydatá, tak ťa nebudem baliť 😀

idem odsať a do hajan. brú brú

potulka
4. sep 2009

ja sa tiez poberam. ajka, ty to tu dnes uzavries? 😝 🤐 😉

ajka82
4. sep 2009

potulka nerob si prdel 😀 sak uz som ju mala spiacu v postielke a nejaki dementi vykrikovali na ulici 😠

ajka82
4. sep 2009

no stihla som aspon veceru nachystat...jest budem neviem kedy...

ajka82
4. sep 2009

ja zacnem tie karinkine naloze uskladnovat na piatkove a sobotne vecery a potom sa budem triafat do tych hlucnych dementov na ulici...
a zas som sa chystala ze ak zaspi do pol jedenastej to nase skvrna, ze pozehlim a prd z toho...

ajka82
4. sep 2009

😠 😠 😠

a uz som tu zase ostala sama...ako vzdy 😀

ale mala zavrela ocka opat 😵

ajka82
4. sep 2009

keby viem ako som ju vcera prelozila zo mna do postielky, zaspinkala na mne jak vcera

mgk111
5. sep 2009

dobre ranko - vidim ze este nikto... to vam tie deturence spia ked je takto uprsano? kubko bol hore o tretej vybuvany tak sme sa museli rozpravat a hrat a ked som ho dala do postielky, tak nastastie neplakal a este nejako po tej gymnastike s vykopavajucimi nozickami zaspal... a vstali sme o pol siedmej, teraz sme zapli umyvacku, spratali byt po vcerajsiu, zvesili pradlo a natahuje tasku od notebooku... ja musim zvesit este z balkona a hadam nejake ranajky... dnes sa chystame na velky nakup predtym ako budem uplne sama takze pojdeme k svokrovcom - normalne sa obavam, aby mu nedala svokra nieco jest!!! joooj dufam, ze to pochopia, ked im poviem, ze nehrozi... boze a taka bola zlata doteraz...

kajuska - celkom ta chapem ani ja som tu dlho nebola, ale teraz sem tam zavitam ked sa da... len mam pocit, ze mi to niekedy prd pomoze ked sa pytam aj tu 🙂 lebo bud si odpovedaju ine holky, alebo tu nitko nie je...
ale tak pockam, ci sa niekto ozve ci nie a uvidim...

ajka - ty nocny vtak aj s karinkou 🙂 kubko vcera zaspal po tom ako ho trapilo brusko a ked som ho isla prezliect ze kasleme na kupanie, tak s aprebral ale len tak aby sa napapal a potom spinkal do tretej... ajka ty uz davas aj druhy prikrm? odkedy? kubko ma 6 a 3tt a rozmyslam ze kedy sa dava potom este nejaka desiata alebo olovrantik... boze som dement s tymi zdrobnelinami...

no idem chystat ranajky a na obed budu len bryndzove halusky... inak k tomu smiechu - stikutaju vam deti, ked sa smeju ci nie? ja neviem stale co s tym...

egy - my sme maleho tiez ucili na dudel, a naucil sa v pohode ale ked je hladny tak ho vypluva... nepomoze nam to - ten dudlik je len na ukludnenie niekedy a niekedy ked place, tak to pomaha ale nejako zvlast nedudka... a s hladom vobec nesuvisi...

a existuje aj tatinkovska demencia - ktory ma vzdy upozornoval, aby som "nezdrobnelikovala a nesuslala" a co myslite ze teraz robi? 🙂

bershka
autor
5. sep 2009

ahojte.
osem preč a tá moja krasavica ešte chrní... ale aby cez týždeň takto spala, to nie.... hrúza počasie, neviem ani čo dnes robiť. ale vidím to na lietanie s vysávačom a mopom 🙄

mgk111
5. sep 2009

bershka - tak si uzivaj ze buva, to moje nechce ani za pana zatvorit ocka a pritom uz ani nevidi a mrnci... taaka som hladna a cakam kym zabuva lebo inak mrnci...

taella
5. sep 2009

mgk , naši keď sa rehnia , tak neštikutajú 😉

včera som strašne ublížila Karolínke 😢 😢 😢 😢 😢
sa mi podarilo pripnúť jej cvočku z retiazky na cumel na telíčko 😢 😢 chcela som ho dať iba na body , ale nejak som jej cvakla aj kožu . A keď som jej dala potom cumel do pusy , tak spustila strašný rev a nevedeli sme ju utíšiť . A ja blbá som si myslela , že to jej asi idú zubky , a od dudla ju rozboleli ďasienka . A prišli sme na to až keď sme sa vrátili domov z vychádzky a vyzliekli sme ju a keď som to zbadala , som myslela , že ju niečo poštípalo .

A v noci o pol dvanástej bola neskutočná búrka v KE . Tak sa blýskalo a vetrisko fučol o 106. Som sa normálne bála , aby nám strechu nezobralo 😠

matja
5. sep 2009

dobré ránko 🙂
mgk, môjmu sa po smiechu neštikútka.
v zdrobneninách rozprávam aj ja, ale nešušlem. šušlavo sa nemá detičkám prihovárať, aby sa naučili pekne vyslovovať. Toto budem musieť niekedy vysvetliť mojej svokre, lebo ona to rada a ešte k tomu namiesto R hovorí L, keď sa s malým rozpráva - napr. selus, tlošička a pod.

mgk111
5. sep 2009

taella - neboj este velakrat urobime nejaku "blbost" ale nastastie tie nase malicke si to pamatat nebudu 😝

matja - ja viem ze by sa nemalo suslavo s nimi rozpravat, ale niekedy sa pritom pristihnem...

dufam, ze kubko nema s niecim problem ked potoms tikuta - musim sa opytat asina poradni, ze co to je... je taky uzasny tak caka kedy ho zacnem rozosmievat a mne je luto,ked potom ho celeho az dviha z tej stikutky... ☹

dievcatko84
5. sep 2009

Ahoojte krasavice! Pozeram mgk ze ranny vtacik Kubko 😉 Toto ti verim, za prikrm od svokry..moja mama sa tiez snazila ma uchranit ale jej svokricka milovana mi dala asi 5mesacnej, plne kojenej hned na uvod polievku masovu s cestovinou len popucenou..no a tu som...tak ak nahodou, tak sa neboj, nic sa nestane..ale dufajme, ze to tak nebude 😉 a posluchne ta...

taella ani mi nehovor..muz nevolal, tak dufam, ze ho neodfuklo dakde daaaaleko, lebo ja som u nasich teraz 😀 tak ja som bola v bezpeci 😀

dievcata ja som teraz u nasich..a niekedy mam uz n ervy z maminy...taka mila zena to je, ale niekedy tak stresuje za misku..a nedas jej toto na seba a nejdete est jest, a pozri ma soplik..joj ako zakaslala..jaaaaaaaaj.....viem, ze sa o nu boji..ale tiez stresovanim toho vela nazariadime...asi starne a ja som nejaka premudrena uz..no co...uz si len zvyknut 😉

mgk111
5. sep 2009

dievcatko - no potom ti poviem ze co sa dialo - ale hadam ze nic, ked im nabalim vela vela mlieka odstriekaneho... nastastie nasa mama zase hovori, ze jemu nic netreba, lebo ze je taaakyyy velkyyyy 🙂 ze mut o mliecko musi stacit...
a neboj, to je normalka - tie babky sa tak staraju... toto musime prezit, inak sa to neda... u nas s obliekanim to je len o tom, ze mozno mu je teplo resp. zima tak podla toho chodia za mnou alebo ajnechodia a obliekaju ho, a ked to vidim tak zase urobim opak, ze netreba a hotovo 🙂

a baby - vcera mi kadernicka povedala, ze mam sedive vlasky 😠 noooo 30-tka na krku... starnem veru...

matja
5. sep 2009

taella, chápem, že si z toho smutná. Ale maličkej sa to čoskoro zahojí, uvidíš. Kiežby to bola jediná boliestka, čo bude mať 😉

lubi, neviem, ako chutí mäso z parného hrnca, lebo som ho tam robila zatiaľ iba pre malého. Ale niekedy budúci týždeň urobím aj pre nás a dám vedieť 😉

dievčatko, moja mamina je tiež veľmi ustráchaná žena, všetkého možného sa bojí, všetko ju hneď trápi. Ach joj, niekedy je ťažké upokojovať seba, že "však to nič nie je" a ešte aj maminu. Keď som bola po pôrode tak dlho v nemocnici kvôli zdravotným problémom, tak som sa nedočkala od nej povzbudivých slov, ale počula som iba strach v hlase. Viem, že sa o mňa bála, nezazlievam jej to, ale viac by ma potešilo niečo optimistické. Aj teraz pri Paťkovi jej musím často vysvetľovať: "neboj sa mami, to je v poriadku, nič sa nedeje, to je normálne, to je iba teplota" a podobne.

mgk111
5. sep 2009

matja - taku ustrachanu mam svokru - tiez vsetko moc dramatizuje... zato moja mama je optimistka aj keby sa neviem co dialo a ta ked som lezala v nemocke, mi ani nepovedla, ze nam zomreli blizki ludia... aby ma nestresovala, aj tak by som na to nic nezmenila akurat sa trapila a vsetko brala s nadhladom ked mi na zaciatku pomahala... to ja som vtedy stresovala 🙂 teraz by som vela veci robila inak, ale ved nikto mudri z neba nespadol a ucime sa hlavne na vlastnych chybach nechybach...

dievcatko84
5. sep 2009

mgk urcite daj vedie a drzim palce! 😉 a sedive vlasky? Neboj nic! Krasavica si aj tak veeeelka!

taella neboj sa to preboli...viem, ze ta to trapi, ja ked len trosku niekde misku buchnem uz stresujem,ale na druhej strane..musia aj nieco tie nase deturence vydrzat..nie je to take strasne, zeby sa nieco prevelmi zle stalo to ju preboli a bude dobre 😉 uz mozno dnes o tom ani nevie 😉

joj dievcata..v sobotu pred tyzndom davali v telke ako z okna u nas vypadol trojrocny chlapcek..mozno ste to poculi..vcera som nasla oznam na obchodnom, ze umrel..je to strasne a najhorsie na tom, ze z jeho mami bolo citit palenku...ako mozu take zeny mat deti pre pana jana! Ved nech sa stane uz kadeco tak ako aj taelle alebo tak ved aj ja som uz malej neraz nechtiac ublizila..ale pre alkohol zanedbat tak male dieta...a to zaplati za to zivotom...a ona este krava povie, ze on stale liezol na to okno a nedal si povedat a preto nechaju na noc otvorene okno v spalni! No chapete to?? Je mi z toho do revu..chuda malicke..

mgk111
5. sep 2009

dievcatko - ooo tak dakujem 🙂 chuda chlapcek... to nie su rodicia, to su iba zeny, ktore porodili a hotovo... ja sa uz teraz trapim, ako zabezpecime okna,ked sa na ne nedaju dat poistky lebo su plastove... byvame na 3-tom a mame sice sietky, ale uz aj cez sietku vypadlo dietatko... viem, ze sa neda striehnut non-stop ze sem-tam odbehne mama ale aj tak...

taella - mne raz kubko spadol s vanickou 😖 a to boli ine stresy... ani na to mysliet nechcem, mi bolo zle ze som celu noc nespala, len som ho pozorovala a nadavala si, aka som zla matka, ze ako som tomohla dopustit...

ajka82
5. sep 2009

dobre rano, akurat som sa zobudila a vsetcia ostatni este chrnia...alemalauz sa prevaluje z boka na bok, tak mozno uz bude za chvilku hore 😎

mgk111
5. sep 2009

niekedy neviem vydrzat ked uz je kubko zobudeny ale neplace tak mi manzel hovori nech ho necham v postielke a ja sa vzdy tak tesim, ked si ho mozem este takeho tepluckeho rozospateho pritulit ze by som od lasky plakala 🙂
uz je hore tak sa ideme pekne napapat - pekny dnicek babule

ajka82
5. sep 2009

mgk, mala nestikuta ked sa smeje, takze neviem, ale u niektorych to asi je tak, neporadim
a co sa tyka prikrmovania, mame uz obed, olovrant a veceru(ale na veceru jej robim zatial polovicnu davku kase, nech mi aj setko mlieko vycucne vecer)... a zacali sme ovocim(v pol roku), medzi kojenim asi po tyzdni-dvoch sme dali zeleninku na obed-postupne od jednej lyzicky sme po lyzicke zvysovali davky a obed zapijali s MM (teraz papa tak 130-190g prikrmu, podla toho ako jej chuti a ako bola hladna) a kasu davame terz tyzden, tak isto postupne sme sa prepracovali od lyzicky k polovicnej davke zatial, ale bude za chvilu plna davka(vcera by este spraskala viac

potulka
5. sep 2009

dobre ranko
vdaka nasmu budiku matejkovi sme uz pred 8. isli na trh. kosik na kociku s nosnostou 2 kg si musel poradit s troma kilami zemiakov, kilom a pol jablk, kilom sliviek, kilom mrkvy, petrzlenom, hroznom, bazalkou, vajickami... 😀 mrkva je vraj bio! pytala som sa tety, ze preco a dozvedela som sa, ze nie je striekana ani hnojena. teta je jedna velmi mila madarka, dokopy vie asi 10 slovenskych slov, ale vzdy sa kvetnato porozpravame. 😉
muz isiel kachlickovat novu kancelariu, tak mame dnes akoby bezny den. krasne sa nam vycasilo - o 6. prsalo, ale uz svieti slniecko, teplota ide pomalicky hore, gastany zacinaju padat, babie leto je tu, huraaa. 🙂

potulka
5. sep 2009

mgk, ani matej nestikuta, ale pre zmenu zacal vcera pri tešení sa volajako pokasliavat. snad to nie je naozajstny kasel - znie to, ako keby afektoval. 😀 pri inych zvukoch to nerobi, len ked sa raduje.
a mne je zasa az do placu od lasky vtedy, ked si lahnem vedla malickeho na kojenie, on sa dychtivo s otvorenou pusinkou preguli na bok a hltavo sa nacucne na prsko. vzdy ho potom dojato vybozkavam. 🙂

ajka82
5. sep 2009

nsoci, si sa pytala na stretku na tie piskoty co mame...vyraba ich heťo (oni robia vyzivy sunarek-tiez niekedy kupujem), Baby -od ukonc. 6.mesiaca a obsahuju lepok, ale su bez vajec a bez cukru ... ale mala jedla uz napr. aj klasicke detske piskoty...
a ked chces bezlepkove tak neviem
tu sunarku som chceela ale nezobrala som ju, ale tiez neviem ci je bezlepku... 😅

vidim ze mate tiez "starostlive-bojazlive" mamy alebo svokry, ak moja svokra sa boji aby malej nic nebolo a ked sa nahodou nieco vyskytne male, tak je z toho smutna... a je dost opak, tych co by malym dali papat kadeco... minule som dala malej kusok petrzlenu do zeleniny a ked to pocula tak hned prelaknuta bola, lebo ze to je alergen a to by este nemala papat, no keby pocuje, zedoktorka povedala ze uz moze paradajkovu polievku, tak neviem ako by sa tvarila... a moja mama ta zas by dala trosku ochutnat zo vseho, ze vsak sa uvidi ako sa bude mala tvarit... ked mala karinka sopliky, tak som stresovala viac jak moja mama 😅

mgk111
5. sep 2009

potulka - 🙂 nas sa sice nepregula a po leziacky (ja) papat nevie a ani nechce ale ked si chyti prsko oboma ruckami a otvori pusinku - joooj slzy mam v ociach 🙂 alebo som dnes volajaka precitlivela...

vidim ze nikomu nestikutaju - no asi budeme riesit skutocnwe u lekarky...

ajka - on spapa na obed od 125 do 190 bud zeleninky alebo ovocia ale olovrant som nechala zatial len MM... a kassu na veceru davam ja do flase inak byva uz moc unaveny na to aby sa poriadne napapal...

bershka
autor
5. sep 2009

baby, moja mamina ma na predaj figy. nemate zaujem?

matja
5. sep 2009

ajka, petrzlen sa nemoze? Ja som chcela zajtra zobrat od svokry zo zahrady a spravit mu s mrkvickou a kalerabom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre