Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
26. sep 2009

tak krpata zaspala, som zvedava ci bude spanok az do rana...
tatinko zase prec, isiel na svatbu hrat do pezinku a vrati sa neviem kedy rano...
a my sme boli cely den u svokry v raci, aby sme zas same doma neboli, bolo celkom fajn, obed, kavicka zakusok 🙂 ale jedno som u nej nepochopila, ked je u nas, tak vyprava co vsetko musi alebo by malo byt, odchadza so slovami, ze ked nabuduce dojde, tak aby sme porobili veci co povedala (napr dali postielku uplne dole a to ju mame teraz nizsie ako v polovici aby krpec nepreliezol 😖 a podobne perly) a teraz u nich ani jedno take slovo nepovedala, klud, normalna debata, sice musela okomentovat, co vsetko citala v zdravi, ale to uz nevnimam 😎

my sme rozmyslali akurat pred par dnami ci kupime koberec do spalne a obyvacky lebo mame parkety, ale k nicomu sme sa neprepracovali zatial, je fakt ze na parketach je chladnejsie a krpata uz lozi, kade-tade...
a monitor asi do roku bude, neviem... ale uz som si nan zvykla a lepsie sa mi spi ked je zapnuty 😅 detska izba u nas zatial v nedohladne...

a co moje usi dnes poculi od svokry... (sak s matom nie sme zobrati, takze je to "svokra" 😝 ), ze ona s kludom umre, az ked sa s matom zoberieme 😲 ze chce aby sa karinka mala dobre

ajka82
26. sep 2009

mgk, posledne dni som mala poobedia aj ja vrieskajuci kocar 😖 krpata nevedela zaspat 🙄 a ked zaspala po vresku tak spala nejake dve hodky (vzdy som ju zobudila, lebo som potrebovala cikat a vonku ju samu nenecham) 😅

egyptanka
26. sep 2009

Baby mozem dat dietatu fenikel ked uz budem riesit prikrmy? ... objednavam z potulkinej bio stranky a tam ho predavaju tak ci ho pridat k objednavke. ...

egyptanka
26. sep 2009

ajka, no moju "svokru" som videla a pocula naposledy na krstinach zaciatkom augusta. Ona sa do nicoho nestara. ... a v uvodzovkach preto, lebo to je druha manzelka mojho svokra.

kajuska111
26. sep 2009

ahojte,

pasoa, dodatočne všetko naj Matúškovi, úžasné dieťaťko, ako krásne papká, no nech robí aj naďalej rodičom len radosť 😉

baby, potrebujem pomoct, malej sme na radu nasho doktora skusili dat vcera vecer kasu, z velkeho vyberu som vybrala Nutrilon - ryžovú kašu, malej straaaaaasne chutila, ale ja som potom zistila ze obsahuje aj cukor, neviem kolko, ale obsahuje...a kaša je od 4+mesiaca...napisala som aj email do Nutricie...som zvedava, ci sa vobec ozvu...no ale hlavne neviem, ci malej tu kasu mozem davat, alebo radsej nie... 😒 pls, poradteeeeeeeeeeee

katka0602
27. sep 2009

Ahojte!

Jeeej, Pasoa, super ako Matusko papa! Nas to tiez uz caka, buduci vikend zaciname s 1. lyzickou!

Kajuska, s tou kasou ti neviem poradit, ale ked je to od 4+ mesiaca tak by to nemalo nejako vadit. Ja osobne by som sa chcela vyhnut prikrmom s pridanym cukrom. Ale zase ak je to pridany hroznovy cukor (myslim ze niektore prikrmy obsahuju ten), tak to asi nebude az take zle. Tu ide asi o to aka striktna si ty, co sa tyka sladkeho.

Lubi, dobre ze ste isli s Filipkom k tomu znamemu doktorovi. Ako ste to vlasne zistili? Len pri prikrmoch? Lebo nas vobec nevyplazuje jazycek. Ale s kojenim problem nema. Uvidime pri prikrmoch. Ale buduci tyzden ideme na poradnu tak na to upozornim pediatra. No a drzim palce na prednaske, spominala si ze prednasas kontroling ak si dobre pamatam? No tak ten sme mali aj my a na nasho prednasajuceho nespominam velmi v dobrom, taky cudak to bol, ale ty si urcite iny pripad! 🙂

Denka, Gymboree poznam. Mame od nich par veci.

Egy, taku kolegynu jednym uchom dnu druhym von. Zavidi... Zelam vam aby ste vsetko dobre zvladli! Bude dobre!

katka0602
27. sep 2009

A este, viem ze sa to tu uz preberalo, ale zase o pipiku 🙂 Ako mu ho mam umyvat? Niekto radi pretahovat iny ze nie. Ked tam ma niekedy take trosku biele, tak to mu musim trosku pretiahnut (malicko, lebo ja sa mu to bojim) aby sa to dalo umyt. Ci su to nejake "prirodzene bakterie", maz, co tam ma byt? Pytam sa ako blba, ale neviem... Ci je to ako aj pri dievcatkach, ze niekedy nadmerna cistota viac skodi, lebo sa zmyje prirodzena flora? Umyt mu ho iba po vrchu? Co poviete? Ako umyvate vy?

mgk111
27. sep 2009

ajka - kubko vzdy zaspi max na pol hodku akurat pri tatinovi hodil rekord hodku a stvrt 🙂 a budit malu krasnu
princeznu? ty sadista 🙂 chichi (dufam ze vies ze je to forik 🙂)

kajuska - ja som davala tie kase a v pohode... nemozem predsa riesit uplne vsetko idealne... a ked je to na trhu zial sa tomu nevyhnem... a deti sice nie su z cukru, a snazim sa nic neprehanat ale takisto neprehanat ani v tom, co sa nemoze...

lubi - budem drzat palce s 1.lyzickou 🙂

pasoa - som sa ta uz davno chcela opytat, ked odstrekavas - tak mas stale rovnako mliecka alebo ako? neviem co mam cakat, ked budem len odstrekavat ked kubko uz nechce tahat len v noci a rano...

mgk111
27. sep 2009

katka - my sme boli na poradni a tam mu to cele pretiahla ale nie nasilim - lahucko, a hovorila ze to biele moze byt bud teda bordel co treba umyt alebo aj "priesvitna" koza tak bacha na to - ale ja stahujem co to ide pri kazdom kupani nepretahujem uplne ale to pretihanutie potom ide lahko takze som spokojna... a biele nemavame...

ajka82
27. sep 2009

☹ tatinko nam este nedosiel...

mgk mala domaspi tiez tak polhodku, ale vonku aj dlhsie sa zadari 😉 ... no sadista musim byt, ale casom sa mozno polepsim a budem si kupovat plienky aby som pustila do nich 😝

vyzera to ze krpec este bude buvat po jedle, idem asi s nou

matja
27. sep 2009

kajuska, je to presne tak, ako napísala Katka. Záleží od toho, aká striktná si ty. Sme tu rôzne typy mamičiek, niektoré ti poradia, že by tú kašu pokojne dávali, iné zase, že nie. Ja by som kašu zatiaľ vôbec nedávala, vôbec nie s pridaným cukrom. Ak kupujem nejakú kupovanú výživu, pozorne čítam všetky prísady a mnohé príkrmy neprechádzajú mojim požiadavkám 😀 Takže rozhodnutie je na tebe 😉

egy, my sme koberec do detskej izby kupovali práve kvôli tomu, aby to bolo teplejšie. Máme taký chutný s macíkmi. K tej kolegyni, čudujem sa, že sa s ňou vôbec rozprávaš. Čo koho do toho, ako si kto žije 😠 Platí ona za vás účty? Nech sa stará o seba...

Katka, znova platí, že koľko lekárov, toľko rôznych názorov na preťahovanie ozdôb u chlapcov 😀 Naša nám povedala, že máme preťahovať počas kúpania, tak tak aj robíme, ale iba raz za týždeň. Kožtičku mu jemne pretiahneme a opláchneme. A nerobím to tak iba preto, že nám to povedala doktorka, ale preto, že si aj ja myslím, že sa to má čistiť.

dali sme si urobiť nad prebaľovací pult takú veľmi praktickú poličku, konečne po 7. mesiacoch Paťkovho života sme ju namontovali, pekne som si tam poukladala všetky potrebné veci, ktoré je dobré mať nablízku - krémiky, tyčinky do uší a pod., vytešovala som sa, ale nie dlho. Pre malého je to najzaujímavejšia vec pri prebaľovaní a nehrozí ho prebaliť bez toho, aby všetko nezhádzal na zem. 😠 Joj, včera som mala skutočne nervy, nepomohli ani iné hračky, ktorými by som ho zaujala. Myslíte si, že sa dá takému dieťaťu už vysvetľovať, že sa niečo nemôže alebo môže? Chcela by som ho to naučiť, že keď poviem nie alebo nono, alebo niečo podobné prísnejším hlasom, že robí zle a má to nechať na pokoji. Ja si myslím, že by sa také niečo už mohol pomaly učiť, má 7,5 mesiaca, čo poviete? Alebo je na to príliš skoro?

kajuska111
27. sep 2009

babule, dakujem za radu...no pozriem nejaku bezcukrovu a tamtu spapa tatino 😉

mona1111
27. sep 2009

Ahojte mamicky a deturence

Tak my dnes mame 6 mesiacikov, 😉 ako ten cas rychlo leti...... Vcera sme papali zemiacik s mrkvickou, vidim na nom ze je riadny papkacik, lebo vsade som citala staci zacat jednou, dvoma lyzickami ale nas hned zjedol na prvy den jednu strednu mrkvicku...Chvalabohu ze mu to chuti..... vcera som mu to len rozdrvila , nemixovala a popapal skoro vsetko..

Neviem mozno sa mi podari vas precitat co ste tu popisali za 4 dni.... Manzel mal same sluzby potom prespal pol dna zase sluzba, a aj dnes rano prisiel zo sluzby a uz spi.....nemala som cas ist na pc a ked bolo vonku krasne tak hned som bola s malym vonku.....

lenk30
27. sep 2009

ahooooojte

Pasojka a Matúško, tešíme z vášho zemiačika! My sme tušili, že ty si pravý slováčisko a nebudeš papať len tak mliečko, ale ako riadny chlapisko sa nadlábneš.......... verím ti, že si happy, tak len tak ďalej

mkg, môj Filipko zasa nechce nič kupenské okrem toho bio z DM, ale to len mrkva s jablčkom - čo on už má len ako takú ľahkú desiatku. fakt som vyskúšala rôzne typy, aj od kamošiek, keď kŕmia som mu vždy šupla a robí ksichty a trápi sa................och, keď ja som taká úžastná kuchárka 😀 , tak aspoň niečo zvládam, ale už teraz mám obavy, keď bude starší a ja budem mať normál variť.............

matja, pasoa - keď začnete s kašami, hláste sa kto chce, darujeme. kúpila som prvú kašu nemliečnu, ale som lenivá odsávať.........takže som kúpila mliečnu a je to.

pekný dník. my ideme korčuľovať, už vidím ako sa zas filipko bude z toho radovať, keďže mi jačí v kočíku

pasoa
27. sep 2009

AJ JA XEM BEZKOFEÍNOVÉ VÍNO.... (ja som si totiž prosímpekne pýtala toť nedávno na teraske s kamoškou "nealkoholickú kávu" - ale čašníčka bola cekom chápavá 😀 )

potulka
27. sep 2009

ahojte
dnes som totalne mimo... prva vec, co sa mi rano podarila, bolo ROZBITIE OKNA. 😲 😕 🤐 😠 mame take stare, dvojite; bolo otvorene, tak som zaplesla vonkajsie a hned za nim aj vnutorne, ibaze vonkajsie nedosadlo do ramu, ale sa od neho odrazilo a to tak sikovne, ze jeho klucka pekne krasne buchla do vnutorneho okna a to zařvalo. 😠 5 minut na to som nozom na chlieb drcla do vinoveho pohara, ktory sa tiez rozbil... 😕 🙄 uz sa bojim cohokolvek sa dotknut. a este ma navyse aj skrabe v hrdle a v nose. idem nazriet do bylinkovej knizky a nieco si supnem. pollitra pamajoranoveho caju mam uz za sebou. chcelo by to zazvor+citron+med, ale kedze kojim, nemala by som ani jednu z tychto ingrediencii. 🙄

pasoa, matusko je iny jedak! 🙂 🙂 🙂

egy, tak asi sa muz na to vino zle dival. posuniem mu tvoje informacie, vdaka. 🙂

egyptanka
27. sep 2009

Dobreeeee ranko prajem, ale sme sa kraaaasne vyspali. Nedela ako sa patri ... vyspavat az doobeda. Uz aj moja dcera to pochopila. Skoda, ze musela mat k tomu cecek 🙂

ajka82
27. sep 2009

tatinko stale nem doma 😒
dieta mi tu vrestalo statnu chvilu, ale uz zaspala... neviem co teraz, pracka perie, na obed uz len zemiaky dovarit... a vysavat teraz nemozem ked krpec buva.. 😔

egyptanka
27. sep 2009

ajka, odpocivaj ... my o chvilu zacneme krmit, obliekat a na hody do Dubravky 🙂 ... mnaaam ciganska, lokse.

egyptanka
27. sep 2009

no teda dufam, ze muzovi daju v praci pol dna dovolenky, ked nie tak pojdmeme do prdele a nie na cigansku.

ajka82
27. sep 2009

dnes su v dubravke hody??? a to nebolo minuly tyzden 😕 , alebo sa mi to s niecim poplietlo? 😅

egyptanka
27. sep 2009

ajka, nebolo ... minuly tyzden boli v Pezinku.
Dnes je Modra, Dubravka, Karlovka a ak sa nemylim tak aj v Ruzinove su hody. 🙂

egyptanka
27. sep 2009

matja, ja si nemyslim ze je skoro na nejaku vychovu, dietatko uz vie rozlisit usmievavu a karhajucu tvar. Ono este nebude veeeelmi dlho chapat co od neho chces, ale ked uvidi ze mas prisnu tvar a hovoris "nesmies, nono" tak si to casom spoji a bude chapat, ze robi nieco nevhodne. Chce to ovsem veeeela trpezlivosti a vysledok nepride za par dni. 😉

ajka82
27. sep 2009

no ak su aj v ruzinove, tak asi pojdeme pozret tam... nam je to lespie 🙂

egyptanka
27. sep 2009

ajka, hej su ... tu je program ...

Areál hier Radosť Štrkovec, amfiteáter
- 16,00 hod. moderátor Roman Pomajbo
- 16,10 hod. príhovor starostu MČ Ružinov a zástupcov katolíckej a evanjelickej cirkvi
- 16,20 hod. TAKTICI, hudobná skupina
- 17,10 hod. Petra Janů
- 18,10 hod. Vladimír Hron, imitátor
- 19,10 hod. Lucie Bílá
- 20,00 hod. Ohňostroj
- 20,20 hod. DESMOD

pasoa
27. sep 2009

mgk - mne sa množstvo mlieka prispôsobuje matúškovým potrebám. ako pri kojení. keď som začínala, tak som odstrekala 60ml, lebo pil 60ml. teraz pije 140-150ml a ja odsajem 140-160ml 😉

ja som sa zas na oplátku chcela spýtať tých, čo dojčíte a prikrmujete. keď už príkrm nahradí celú jednu dávku MM, čo potom robíte s mliekom v prsiach? odsajete? alebo necháte tak? nebolia vás prsia? neubúda vám MM?

ajka82
27. sep 2009

egy dik 😉

egyptanka
27. sep 2009

pasojka, dobra otazka 🙂

egyptanka
27. sep 2009

j mm,uuuuuuuuuuuuuuuuuu´ä

Dala som najavo mame s tym "mm", ze chcem jest??? Natalka 😀

ajka82
27. sep 2009

pasoa, po dvoch mesiacoch prikrmovania uz mam mlieko tak na ranajky, desiatu a po vecernej kasi, sem tam cez den trosku od smadu a zacala som davat aj vodu cez den preistotu, aby nebola smadna... ale nam teraz mlieko staci akurat...
ja som vobec neodsavala, ked sme nahradili kojenie prikrmom a ono sa to nejak pomaly upravilo, prsia ma neboleli, len boli sem tam tvrdsie ako obyvkle...
no a teraz uz sa nemozem spoliehat na to, ze keby daco poobede tak nakojim a jeto...uz by to malej vobec nestacilo
a myslim, ze ak chces pouzivat mliecko neskor na pripravu kase, tak by bolo dobre odsavat, lebo neskor uz tolko mliecka nebude... moj nazor, moja skusenost 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre