Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

alisia
8. okt 2009

lubi, pýtala som sa dr. či mám dávať celozrnný a ona že to je jedno, kľudne obyčajný. Takže aj taký aj taký 😉 a chlieb to isté. Damiankovi veru rožtek chutil, tak zlato si dával sám do pusinky čo som mu ja dala odtrhnuté na stôl 🙂 a keď som mu dala polovicu do ruky, tak len pozeral, pozeral, usmieval sa a hneď ten tvrdý koniec ožužlával a potom aj mäkký a bol z toho na vjetvy 😀 a za tým som mu dala mlieko obvyklú dávku, veď toho nezjedol nejak.
kočky ako robíte drobcom tie cestoviny? Snažila som sa ich rozvariť a roztlačiť vidličkou, no nešlo to bohvieako, tak som to tyčovým mixérom mixla a mrkvu som roztlačila vidličkou.

iron
8. okt 2009

vidis...lubi...to ma nenapadlo. Mozno sa ta moja budi tak casto v noci, lebo jej kasicka zatazila brusko. Dnes dostane len mliecko....

alisia
8. okt 2009

všade na tých kašiach je písané že ľahko stráviteľné. Tiež nedávam každý deň kašu, a keď tak robím nemliečne a v pohode mi prespí do pol piatej rána bez jediného zobudenia. Teraz keď bol spln tak blbo spával, ale to dostával mlieko, lebo bol vždy taký unavený že kašu by som do neho nedostala.

kucina1
8. okt 2009

ja robim kase kazdy den a ziadne tazkosti tomasko nikdy s jedlom este nemal

iron
8. okt 2009

no ja som sa rozhodla davat ovocie na olovrant, lebo na desiatu je taka nijaka, nechce jest...A dnes mi zjedla dve lyzicky hrusky...ze jaky pokrok...
A este som sa rozhodla prejst na UM, zaklad dietatko dostalo.... 🙂

lubi22
8. okt 2009

Kucina ale Tvoj Tomasko ocividne ani so ziadnym jedlom problemy nikdy nemal 😀 Je dobry papkacik. A tu ani nejde o problemy s kasou - a samozrejme zavisi aj od typu kase ale ja sama viem, ako sa citim, ked zjem krupicnu kasu - tazko. Urcite ze by som malemu nedala krupicnu kasu taku klasicku. Ja jednoducho iba nevidim zmysel davania takych kalorickych veci, ako su napr. krupicne a podobne kase kazdodenne takym malym detom, teda ak ich netreba vykrmit ako v pernikovej chalupke. Ked som aj starsiemu snycekovi dala obcas kasu, tak na ranajky, nie na veceru. Vtedy iba mliecko. Ale ako som hovorila, to je moj nazor a pristup ku kasiam, zahustovaniu, muke ap. 😉 Nechcem tym nikomu povedat, ze ten moj nazor a pocit je ten spravny.

alisia
8. okt 2009

lubi, krupičnú by som ani ja nedala, pretože na tej čo mám doma je až od 1 roka a od 1 roka už bude papať všeličo iné, pestrejšie, takže krupičnú kašu originál nie. Tu asi ani nikto krupicu normálne nedáva, či hej? My máme s manželom radšej takú redšiu, zjeme plný hlboký tanier 😀 trochu cukru, masla a kakaa 😝 😝 😝 ale už dáááávno som ju nerobila ☹

baskaj
8. okt 2009

tak vám napíšem ako momentálne papáme my:

už asi 3t, zeleninku s pár kvapkami olivového (dnes to bol zemiak+cuketa+baklažán). dnes som to aj odvážila - zjedol približne 100g (odhadujem 70ml). ale celé to zjedol asi preto, že som mu dovolila hrať sa s avent fľaškou. pred pár dňami som to do neho musela dotláčať, mrnkal mi. tak teraz viem, že to preto, že sa už nudil. ozaj, kojacie maminky - už druhý deň mu dávam k papaniu aj trošku vodičky. viem, že sa píše, že kojeným do 7m inú tekutinu ako mliečko netreba, ale mala som pocit, že pri takej hustej kašičke ho musí smädiť. síce z fľašky piť nevie, keď mu ju strčím do úst, tak ostane s ňou v puse nehybne sedieť alebo ju potom trochu požvachle na zadných ďasienkach, ale aj tak mám pocit, že tých pár kvapiek vodičky mu dobre padne. šak mu nemôžem počas obeda dávať prsko... aspoň si trošku odlahčí žalúdok a veď už nie je najmenší - to je môj názor.
zatiať varím každý deň čerstvé, vše spolu, prepasírujem, podávam v porcelánovej miske (sklo je podľa mňa hygienickejšie ako plast). kastrólik, v ktorom som varila, rýchlo umyjem, dám v ňom zovrieť trošinku vody a do toho si misku s jedlom položím, aby mi to nevychladlo. teplotu jedla priebežne sledujem. pre malého mikrovlnku nepoužívam.
riad umývam len horúcou vodou, občas vyvarím. jarou len sporadicky. jar je hnusoba - chémia a ani po viacerých oplachovaniach nezlezie úplne.

podlahy - máme laminát, zotieram každý alebo každý druhý deň. vždy je veľa prachu, vlasov a chlpov (muž je strašne chlpatý). a to ja neznáááášam!!! malý leží na puzzle na koberci. vysávame cca á 3 dni. na zem by som nedávala kvôli špine a tvrdosti. podľa mňa ani povysávaný koberec neni dostatočne čistý pre malé dieťa, čo pchá vše do pusy a vše líže.

egy - ja byť v blave, určite veľa nakupujem v sekáčoch. my máme poriadny snáď len 1. ale sem tam sa dajú vybrať fajn veci. operieš a máš. a na srdci máš z toho dobrý pocit 😉 ale ja mám aj tak 90% výbavy akoby zo sekáča - podedené... šak vyskúšaj. tak by si určite trochu ušetrila...

a... samo, že normálna krupica sa nemá dávať, to len naše mamy nám dávali...

iron - a na aké UM ste nabehli?

munu
8. okt 2009

ja davam krupicnu kasu a Matkovi chuti.. papa ju kazdy den. takto poobede ako teraz.. vecer uz len mliecko a nema ziadne tazkosti.. neviem, kazdeho vec asi..

iron
8. okt 2009

baska...este ziadne...drahy dnes kupil Optivital od Hami...lebo tie kasicky jej strasne chutia a je tam to mliecko...tak uvidime.

munu
8. okt 2009

ja neviem, ale na krupici pise, ze je vhodna pre deti od 6tich mesiacov.. tak Matko ma uz 7 a ja davam a hotovo 😉

potulka
8. okt 2009

iron, nasa dnesna premierova hruska mala velky uspech. zjedol celu polovicku (viac som ani neuvarila). 🙂 vysledok v plienke sa zatial nedostavil. mozno som ju predsalen mala dat surovu... no, musim sa este vela ucit. zato obed opat ostal v hanbe. nieco mu tam zjavne nechuti. ryza alebo zltko.
na to UM ides nejako radikalne?

niekde som citala, ze grahamove rozky su strasny humus. 😅 velmi mastne. podrobnosti si zial nepamatam. a v celozrnnych zasa hrozi, ze babo vdychne nejake semienko. z toho mi vychadza, ze najistejsie budu asi biele. aj ked my sa hotujeme matejovi piect jeho vlastny chlebik z celozrnnej muky bez semiacok a bez soli. 🙂

predstavte si, ze moj syn po asi polhodine samostatneho hrania sa na zemi tam normalne zaspal s hrkalkou v ruke. 😵 sice len na 5 minut a potom sa zobudil s velkym placom, ale aj tak uspech. zlaticko moje krasne sikovne. 😵

iron
8. okt 2009

no az tak radikalne nie. Postupne, mozno sa mi na to vyprdne..
Zajtra ideme na na svetovu vystavu psov, tak sa tesim....hura hura hura.

alisia
8. okt 2009

munu, šak v pohode, čo mám doma ja tam je až od roka a mám napr. piškoty kde je písané že od 6 mesicov, sú normálne gulaté a chutné, ale malému ich nedávam, dávam len tie detské od hipp a sunarky a kaše tak isto, hami a nestle, iné som nedávala.
a čo vám poviem, z toho bude určite rozčarované tak ako ja.... suseda oproti má syna, teraz už šesť mesačného a už asi aj mesiac mu dáva najtučnejšie mlieko krabicové aké dostať v obchode, vôbec si s tým starosti nerobí, vraj dávala tak aj malej, malá má už 4 roky a nič jej nie je...a ked videla v mojich očiach veľa otázok, tak mi povedala že kto sa ako finančne cíti, tak robí a že oni stavajú dom a dokončujú ho, ona je na materskej tak veľa peňazí nie je. No hold.... ja k tomu ani nemám čo dodať....s neterkou som si užila svoje pokiaľ sme nevedeli že je alergická na mlieko, tak aj ja som v tom veľmi veľmi preveľmi opatrná. Radšej niekde ušetrím na nás a malému budem minimálne do roka dávať mlieko HA-čkové, ak nie aj dlhšie, a jogurty si tiež rozmyslím či ich nebudem dávať až od roka a tak isto aj trdé syry a maslo.Nehovorím že peňazí máme nejako nazvyš, ale prednejšie je zdravie malého. Takže každý si fakt robí tak ako to uzná za vhodné, ale toto sa mi už zdá prehnané s tým obyčajným plnotučným mliekom.

munu
8. okt 2009

no ani ja by som nedavala uz tak skoro plnotucne kravske mlieko.. ale asi fakt kazdeho vec

iron
8. okt 2009

Presne tak, kazdy si aj tak urobi podla seba. Hlavne je, ze deticky su zdrave. Co papaju je vedlajsie. Ja osobne nie som prehnane opatrna, snazim sa ist s touto dobou, s tymi prikrmami. No mozno je to aj tym, ze ma nema kto ovplyvnit, kedze rodinu mam daleko. Mozno keby som zila inde, tak konam inak....v podstate to je jedno.

Ninka je zdrava a to je dobre. ALe vam poviem, to moje dietatko to je diablik v ludskom tele....ani krst jej nepomohol. Certikovi mojmu akcnemu.

iron
8. okt 2009

So mnou teraz na plavanie chodi postihnuty chlapcek, ma rok a nevie sediet, je taky apaticky....ale keby ste videli kolko lasky dostava od rodicov.....vtedy si tak uvedomim, ze ake mam stastie doma...

to len tak ma teraz napadlo...
A co myslite pustia ma zajtra na vystavu aj s havuchom?

munu
8. okt 2009

Nsoci mi myslim vcera este pisala, ze som temperamentna zenska.. 😀 ja len nemam rada, ked niekto ma hned z niecoho obvini a som v tom nevinne napriklad.. alebo ked na mna niekto hadze spinu, tak to sa hned branim.. ved to asi kazdy tak robi, ci nieeee??? Mozno som viac temperamentna odkedy zijeme v UK, lebo tu sa clovek nauci branit sa a vybojovat si svoje niekedy, ale to len v ramci dobra.. s adminkou som sa nehadala vcera.. len sme si napisali kazda co mame, vysvetlili sme si to a v pohode.. skoncilo to velmi dobre nakoniec.. 🙂 a som rada.. ja sa len vzdy branim ked nieco.. ale niesom hadavy typ cloveka, mozno trosku viac temperamentnejsia, nie taka utiahnuta ticha, to je vsetko 😉

iron
8. okt 2009

Munu v pohode...to sme si vsimli. 😉

munu
8. okt 2009

juuj Iron neviem, ci ta pustia s havuchom.. ale ja by som tiez strasne rada tam sla.. 🙂 ja milujem zvieratka 😉

iron
8. okt 2009

kurna, ked tam bude nas chovatel a chcem aby videl Ironka...no asi sa to nebude dat. Mozno na nejakej mensej vystave....ale to uz dobehneme ako vystavovatelia...lebo to chlapec zabudne.

munu
8. okt 2009

Iron viem 😀 to sa neda prehliadnut 😀

munu
8. okt 2009

a neda sa tam zavolat niekde na info a spytat sa na to, ci tam mozes ist so svojim havuchom?

iron
8. okt 2009

idem to vygooglit

munu
8. okt 2009

jasne, skus

munu
8. okt 2009

Iron, tam hore je kontakt.. vyskusaj
http://www.incheba.sk/tlacove-spravy/2741

iron
8. okt 2009

som volala a mozem...juchu. Idem mat druhe vianoce..juchu...ako malo mi staci

munu
8. okt 2009

no vidis, tak super sa zabavte zajtra
😉

matja
8. okt 2009

lubi, velmi podobny nazor na prikrmy ako ty (ak nie rovnaky), mam aj ja. Chcem sa ta opytat, ked nechces davat tazke kase, co namiesto nich? Alebo ktore su take lahsie? Ako vyriesit veceru? Budes davat stale iba mlieko? Lebo kedze su kase take "moderne", zacala som kazdy vecer o dusu odsavat MM, aby bolo na ich pripravu, ale moc sa mi to na veceru nevidi. Co tak ovsena kasa na ranajky? Alebo ina?

munu
8. okt 2009

ja som skusala davat ovsenu kasu Matkovi a jemu to vobec nechutilo.. po par lyzickach zacal razne protestovat, zatal dasienka a viac ani kvapku... 😒 takze ovsene kase u nas nehrozia..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre